Şimdi Ara

CS-GO'da Gtx 1080 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar aşağıdaki sistem ile cs-go da fps 100 civarında dolanıyor.Nasıl çözbilirim.Ekran kartımın markası "Palit" nedeni bu mu acaba?Teşkkürler şimdiden.

Sistemim:

Cpu: AMD Ryzen 7 1800X Soket AM4 3.6GHz 20MB
    Main Board: MSI B350 TOMAHAWK
    Gpu: Palit Geforce GTX1080
    Ram: GSKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200Mhz
    SSD: Samsung 250GB 960 EVO PCIe M.2
    Psu: Corsair CS750M 80+ Gold 750W

• Hep 100 civarında mı yoksa 100 e kadar iniyor mu demek istediniz? 100 e kadar inebiliyorsa doğal o ryzen ile cs gonun aşırı uyumsuz olmasından kaynaklı. İşlemciye overclock yaparak bir nebze yükseltebilirsiniz.
  • Nvidia ekran karti denetim masasinda ayarlarla oynadiniz mi? Ornegin fast sync actiniz mi? Normalde kapalidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    100-300 arasında dalgalanıyor.1080 ile 300 sabit almayı bekliyordum.
  • sercanagbaba S kullanıcısına yanıt
    1080 değil 1050ti da olsa aynı olur zaten onun ekran kartıyla alakası yok. İşlemci yetmediği sürece kart ne olursa olsun farketmez. Tersi de geçerli. Benim imzamdaki sistemde dust 2 de 200 ün altına inmiyor ortalama 250-350 arasında geziyor genelde mesela. Bende de limitleyen işlemci. Ekran kartı gücünün yarısını bile kullanmıyor. Zaten internette sizin işlemciyle yapılmış cs go testlerine bakarsanız benzer sonuçları görürsünüz normal sizin durum yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Nisan 2018; 22:31:44 >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.AMD aldığıma pişman oldum :(

peki palit 1080 yerine msi 1080 alsaydım damı iyi olurdu palit aldım ama marka içime sinmedi.
  • o işlemci sabit 300fps vermez , tek çekirdek performansı güçlü ve hızlı işlemci lazım.
    Cs go ya özel bu durum sadece diğer oyunlarda bu derece uçuk fark yok. Ama 1800x oyun için alınacak işlemci değil overclocklanmış 1600 ile overclocklanmış 1800x arasında neredeyse hiç fark yok oyunlarda. Paliti performans farkı olarak soruyorsanız hiçbir marka arasında fark olmaz 1080 her zaman 1080 dir. Soğutma kalitesi bellekler ledler pcb kapasitörler fazlar vs markadan markaya değişebilir ama gpu aynı gpu. Fps farkı olmaz yani. Bir tek overclockta çıkabileceği değer değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Nisan 2018; 23:54:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

1080 değil 1050ti da olsa aynı olur zaten onun ekran kartıyla alakası yok. İşlemci yetmediği sürece kart ne olursa olsun farketmez. Tersi de geçerli. Benim imzamdaki sistemde dust 2 de 200 ün altına inmiyor ortalama 250-350 arasında geziyor genelde mesela. Bende de limitleyen işlemci. Ekran kartı gücünün yarısını bile kullanmıyor. Zaten internette sizin işlemciyle yapılmış cs go testlerine bakarsanız benzer sonuçları görürsünüz normal sizin durum yani.
    Dostum dediğin doğru sana katılıyorum ama 1800x gibi bi cpu cs go nun fazlasıyla üstünden gelebilcek bir işlemci. Tek çerkirdek performansı olarak 8700k kadar güçlü bi cpu değil fakat yapmayın cs go dan bahsediyoruz. Benim kullandığım 4460 da bile böyle bir sorun yok 1800x ile 4460 karşılaştıramayız bile hem multi core, hem single core hiç fark etmez 1800x her türlü platformda ezip geçer zaten saf cpu gücü ortada , render desen piyasanın fiyatına göre bir numarası yapmayın etmeyin 1800x den bahsediyoruz.

Edit:Cs goda fps artırmak istiyorsan bazı kodlar kullanmalısın dostumhttps://www.youtube.com/watch?v=wOzs_CSlIhw videoda 1800x ile 700 fps alınabiliyor.

Yorumumda da bahsettiğim gibi elbette single core dediğimiz olayda 8700k hatta videoda 8600k da var ve bu 2 cpu kadar güçlü olmadığı açık ve net bir şekilde görülüyorhttps://www.youtube.com/watch?v=E94s7uKj1Jw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 15 Nisan 2018; 12:50:35 >

Sadece CS:GO oynayacaksan AMD işlemci ve üst düzey GPU almakla hata yapmışsın.
    Diğer yeni nesil triple a oyunalrda sorun olmaması gerekiyor.
  • Cevaplar için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.Ryzenle uzun süre devam edicem mecburen :)
  • Niye 300 sabit fps almak istediğinizi anlayamadım
  • 300 sabit 1800X ile hayal, yanlış anlamayın da kim önerdiyse vebali boynuna. Aldığınız zamana göre 7700K ya da 8700K almalıydınız.
  • markaya zarf atmak bu kadar kolay
  • CS:GO'nun stabilite sorunu var son güncellemelerle aşırı derecede bozdular sadece AMD'yi suçlamak doğru olmaz.
    Abicim sen uzun sure devam et. Ben R7 1700 kullanıyorum GTX 750 TI ile 150-140 fps alıyordum 1080 TI gectim 200-250 arası gidip geliyor. Ultra 2k ayarlarda. Bundan iyisi samda kaysı. Ha bu arada arkadasta i7 7000 serisi mevcut aynı kartın farklı modeli ile aynı sonucları alıyor. Sonuc aynen devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SalimAydogdu kullanıcısına yanıt
    Aldığım karttan beklentim buydu.bundan dolayı 300 fps almak istiyorum.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Evet keşke i7 8700K alsaydım.kısmet boyleymiş :)
  • Armant81 A kullanıcısına yanıt
    Bigi için teşekkürler.Mecbur devam edicem :)
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    evet bu doğru belki bir güncellmeyle düzelir kısmet artık :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.