Şimdi Ara

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
13.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ertelenmiş herhalde baya bir tepki yediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]

Crysis Remastered'in çıkış tarihi ertelendi ve beraberindede ilk oynanış gösterimini birkaç hafta sonra yayınlayacaklar.Yapılan açıklamada dün sızan trailer sonrasında gelen iyi ve kötü tepkileri değerlendirdiklerini ve bunları dikkate alacaklarını belirtmişler.Kısacası trailere gelen tepkiler sonrasında oyunu ertelemişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Ertelenmiş herhalde baya bir tepki yediler
    Her ne kadar Crysis 1 Remastered yaptığını 2 ay kadar önce duyurmuş olsan da sen 10 ay kadar önce yayınladığın Cryengine 5.6 videosunda Crysis 1 adasını gösterir ama ardından Crysis Remastered sızan videosunda görünen grafikler Crengine 2 motorunun cila yemiş hali olursa o tepkilerde gelir hocam

2 dakika 18 saniyesi. Crysis 1 adasına ait video ve Crysis 1 müziği

Eleştiri yapanların eleştirme sebeplerinden biri de bu videodur.

Crysis 1 Remastered yapıldığı duyurulduğu gün bir çok site ve haber kaynağı bu videoyu da paylaştılar. Hatta Crysis resmi twitter adresi Crysis 1 Remastered duyurduğu günlerde bu videoyu paylaşmıştı. Adama sorarlar sen bu video neden twitter da paylaştın Crysis 1 Remastered'ı ilan ettiğin günlerde diye. Madem bu motoru kullanmayacaksın neden oyunu duyururken 10 ay önceki bu videoda resmi hesabında paylaştın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 1 Temmuz 2020; 19:25:35 >

• Vay arkadaş. Cyberpunk ertelendi. Mafia Remake saçma fiyatlandırma yaptı. Dying Light'ın ek paketi Dungeon crawler çıktı. Crysis zaten ne olduğu belli değil.

• Ertelenmesi çok iyi oldu.Bir Crysis fanı olarak hiç ama hiç beğenmemiştim sızan görüntüleri.Adam akıllı bir şeye çevirirler umarım oyunu gerekirse 1 sene ertelesinler.Kötü haliyle çıkartıp tarihin tozlu sayfalarına gireceğine oyun biraz geç çıksın.Örnek Sonic filmi misal ilk trailer baya tepki topladı diye adamlar filmi erteledi, yeniden yaptı çoğu yerini ve yeni filmi çoğunluk beğendi.

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 1 Temmuz 2020; 19:59:30 >

• Birkaç haftalığına ertelemişler.
  • Crysis Remastered sızan trailerde belirtildiği gibi eğer Cry Engine'in son sürümünü kullanacaksa ertelenen bu birkaç hafta içerisinde büyük oranda bir değişiklik göstermesi gerekir çünkü bu motorun son sürümü teknik açıdan çok iyi görseller barındırıyor.Crysis'e yapılan ufak modlarda bile oldukça iyi görseller ortaya çıkıyorken Remastered sürümünde güncel motorla birlikte daha iyi görsellere sahip olması gerekirdi.Elbette Engine'in tüm teknik geliştirmelerini Remastered sürümüne eklerlerse mevcut donanımlarda dahil epey sistemleri zorlayacaktır.Optimizasyon adına bazı düzenlemeler olacak olsada açıkcası bu birkaç hafta içerisinde çok bir değişiklik beklemiyorum.Demek ki trailer sızmasa oyun bu haliyle çıkacaktı.

Yinede Remastered sürümünde olmasını beklediğim iki geliştirme mevcut bunlardan ilki çoklu çekirdek desteği diğeride CryEngine in kendi yazılımsal Ray Tracing çözümü,ilk oyunun halen günümüz donanımlarında akıcı bir şekilde çalışmamasının temel nedenlerinden birisi oyunun çıktığı dönemdeki teknoloji nedeniyle günümüzdeki 6-8 Core işlemcilere tam olarak destek vermemesi,bu nedenle güçlü kartlar belirli bir oranda limitlendiği için tam olarak kullanılamıyor ve haliylede yer yer akıcılıktan oyun uzaklaşıyor.Crysis 2 ve 3 te çoklu çekirdek desteği mevcuttu ve özellikle Crysis 3 ün Ormana Hoşgeldin bölümünde adeta işlemci testi yaparcasına bir kullanım oluyordu.CryEngine'in kendi yazılımsal Ray Tracing çözümüde yine dikkat çekiyor çünkü geçtiğimiz dönemde motorun son sürümüyle Neon Noir isimli bir Ray Tracing benchmarkı yayınlandı ve Ray Tracing desteğine sahip olmayan kartlarla dahi yüksek çözünürlükte oldukça akıcı çalışıyordu.Normalde bu desteğe sahip kartlarla akıcı(her ne kadar bazı oyunlarda akıcı olmasada) bir RT performansı alabiliyorsunuz.Bu nedenle yazılımsal RT nin oyunda nasıl bir performans ve kalite sunacağını merakla bekliyorum.Her ne kadar sızan trailerda görüntü kalitesi çok iyi durmasada bir iki sahnede gerçek zamanlı yansımaları gözlemlediğimi belirmek isterim.Umarım erteleme süresince oyun en azından günümüzdeki bazı Remastered örneklerinde olduğu gibi daha iyi bir duruma gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Crysis Remastered sızan trailerde belirtildiği gibi eğer Cry Engine'in son sürümünü kullanacaksa ertelenen bu birkaç hafta içerisinde büyük oranda bir değişiklik göstermesi gerekir çünkü bu motorun son sürümü teknik açıdan çok iyi görseller barındırıyor.Crysis'e yapılan ufak modlarda bile oldukça iyi görseller ortaya çıkıyorken Remastered sürümünde güncel motorla birlikte daha iyi görsellere sahip olması gerekirdi.Elbette Engine'in tüm teknik geliştirmelerini Remastered sürümüne eklerlerse mevcut donanımlarda dahil epey sistemleri zorlayacaktır.Optimizasyon adına bazı düzenlemeler olacak olsada açıkcası bu birkaç hafta içerisinde çok bir değişiklik beklemiyorum.Demek ki trailer sızmasa oyun bu haliyle çıkacaktı.

Yinede Remastered sürümünde olmasını beklediğim iki geliştirme mevcut bunlardan ilki çoklu çekirdek desteği diğeride CryEngine in kendi yazılımsal Ray Tracing çözümü,ilk oyunun halen günümüz donanımlarında akıcı bir şekilde çalışmamasının temel nedenlerinden birisi oyunun çıktığı dönemdeki teknoloji nedeniyle günümüzdeki 6-8 Core işlemcilere tam olarak destek vermemesi,bu nedenle güçlü kartlar belirli bir oranda limitlendiği için tam olarak kullanılamıyor ve haliylede yer yer akıcılıktan oyun uzaklaşıyor.Crysis 2 ve 3 te çoklu çekirdek desteği mevcuttu ve özellikle Crysis 3 ün Ormana Hoşgeldin bölümünde adeta işlemci testi yaparcasına bir kullanım oluyordu.CryEngine'in kendi yazılımsal Ray Tracing çözümüde yine dikkat çekiyor çünkü geçtiğimiz dönemde motorun son sürümüyle Neon Noir isimli bir Ray Tracing benchmarkı yayınlandı ve Ray Tracing desteğine sahip olmayan kartlarla dahi yüksek çözünürlükte oldukça akıcı çalışıyordu.Normalde bu desteğe sahip kartlarla akıcı(her ne kadar bazı oyunlarda akıcı olmasada) bir RT performansı alabiliyorsunuz.Bu nedenle yazılımsal RT nin oyunda nasıl bir performans ve kalite sunacağını merakla bekliyorum.Her ne kadar sızan trailerda görüntü kalitesi çok iyi durmasada bir iki sahnede gerçek zamanlı yansımaları gözlemlediğimi belirmek isterim.Umarım erteleme süresince oyun en azından günümüzdeki bazı Remastered örneklerinde olduğu gibi daha iyi bir duruma gelir.
    Hocam üzülerek yazıyorum ama sızan trailerde görünen Cry Engine son sürüm değil. Crysis 1 orjinalinde kullanılan Cry engine 2 motoru direk.

Cry Engine son sürüm olsa en kötü Crysis 3 grafikleri gibi olurdu Crysis Remastered görüntüsü hatta bir önceki mesajımda paylaştığım videonun 2 dakika 18 saniyesinden sonra görünen gibi olurdu.

Cry engine 2 motoru ile yapıldığı çok bariz hatta sızan tanıtım resmen ben Cry engine 2 ile yapıldım diye bağırıyor. Crys engine 2 bir uygulaması var. Sandbox 2 diye. Crysis 1 ile gelir. Onunla oyunu açıp oyunun ışık ayarlarıyla oynarsanız direk Crysis Remastered ait sızan videodaki görüntüleri elde edersiniz. Hatta bazı mod yapanlar var öyle bir oynarlar ki görsellerle bu videosu sızan Crysis Remastered yüzüne bile bakmazsınız.

Zaten bir mod var. Harita yapmış adamın biri. Ufak bir adada geçiyor. 20 dakika sürer oynanışı. O modu indirip oyunu açtığınızda 2 saat ekrana yapışıp kalırsınız. Sanki bir oyuna değilde gerçek bir mekanda çekilmiş bir yüksek çözünürlüklü video izlediğinizi sanıyorsunuz. O kadar gerçek olmuş o modda görüntüler. Yansımaları ve gölgeleri öyle bir yapmıştı adam ağzım açık kalmıştı.

O adama verip Crysis Remastered yaptırsalar Cry Engine 2 ile bu sızan videoda görünen oyuna on basar.

Kısa lafın özü Crysis Remastered sızan videosunda görünen oyun net olarak en eski Cry Engine ile yapılmış. Aslında yapılmış demek hata. Orijinal oyunun bariz şekilde haritalarını sandbox 2 ile açıp ışıklarıyla oynayıp kaydetmişler bunu da Crysis Remastered diye sunacaklardı. Şimdi tepkiler üzerine belki Cry Engine 5.6 aktarıp oyunu onla yaparlar. Size dediğim video da 5.6 ile Crysis 1 adasını göstermişlerdi. 10 ay önce çıkan bir video o ve orada gerçekten güzel duruyor. Ama bu sızan Crysis Remastered videosunda görünenlerin o videoda görünenlerle hiçbir benzerliği yok

Bu arada ben bunları deme rağmen şayet gerçekten Cry Engine son sürümü ile yapmışlarsa o zaman daha büyük bir hayal kırıklığı çünkü o vakit söz etitğim 5.6 videosunun sonunda görünen sahnelerde ki görseller ne bu sızan videodaki görseller ne diye sormak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 2 Temmuz 2020; 11:34:8 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 4 Temmuz 2020; 21:3:1 >

• Switch surumu 23 Temmuz’da cikiyormus. Karisik duygular icerisindeyim.

• Switch sürümü daha önce belirtilen tarihte çıkacak olan ve diğer sürümleri ertelenen Crysis Remastered'i beklerken bir yandanda modderlar orjınal oyuna modlar hazırlamaya devam ediyorlar.Bunlardan en yenisi Enhanced Edition isminde bir grafik modu ve Remastered çıksa sanırım en fazla böyle görünürdü.Yüksek çözünürlüklü dokular,Screen Space Reflections,partikül efektleri ve gelişmiş bitki örtüsü gibi eklentiler içeriyor.10 GB kadar bir boyutu var.Açıkcası Remastered'i beklemeden bu modu kurup orjinal oyunu tekrar oynayacağım.Mod ücretsiz denemek isteyenler için video linkini paylaşıyorum.

• Oyunun Remastered sürümü için yeni bir paylaşım yapıldı.Crysis'in resmi hesabından yapılan paylaşımda "Raptor Takımı,inişe hazırlanın! Bekleyiş neredeyse sona erdi ve buna değeceğine söz veriyoruz!Daha fazla bilgi için lütfen bekleyin." ifadelerine yer verilip ardındanda 8K çözünürlükte bir görsel paylaşmışlar.Normalde 23 Temmuz tarihinde Remastered olarak çıkacaktı fakat sızan trailerden dolayı gelen tepkiler sonucunda birkaç hafta ertelemişlerdi.Oyunun PS4 sürüme ait başarım listeside sızdığına göre kısa süre içerisinde bir çıkış tarihi duyurulabileceğini düşünüyorum.

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 15 Ağustos 2020; 2:10:38 >

• Oyunun çıkış tarihinin bugün duyurulacağı ve aynı gündede çıkış yapmasına yönelik çeşitli söylentiler mevcut,henüz resmi bir açıklama olmasada Playstation UK ve Playstation Access kanallarında 21 Ağustos tarihinde çıkış yapacağına dair bir video yayınlandı ve ardından kaldırıldı.Oyunun PC sürümününde diğer sürümlerle aynı gün yayınlanacağı belirtiliyor.Crytek tarafından henüz bir duyuru olmaması bu ihtimali düşürsede ertelemenin üzerinden nerdeyse bir aylık bir süre geçti.Erteleme duyurusunda birkaç haftalık bir süreden bahsediyorlardı.Sorunsuz çıkış yapmasını daha çok tercih edecek olsamda ilk oyunun yeri ayrı bu nedenle Remastered sürümüyle tekrar oynamayı merakla bekliyorum.

• Eski/yeni oyun motorunu geçtim, şu oyunu DirectX 12 ile çıkarmazlarsa hiç çıkarmasınlar daha iyi. Yahu Dx12 çıkalı tam 5 sene olmuş utanmadan hala oyunların çoğu Dx11 olarak yayınlanıyor. Hatta Microsoft'un kendisi bile yeni Flight Simulator'u Dx11 olarak çıkardı, tam bir delilik.
  • Crysis Remastered 18 Eylül'de PS4, Xbox One ve Epic Games Store'a Geliyor

23 Temmuz'da çıkan Switch versiyonundan sonra Crysis Remastered diğer platformlara da geliyor.

Crytek, Crysis Remastered'ın 18 Temmuz'da PlayStation 4, Xbox One ve Epic Games Store için çıkış yapacağını duyurdu. 30 dolar fiyattan satışa sunulacak.

Tek oyunculu moda odaklanan remaster versiyon 8K'ya kadar yüksek çözünürlükte dokular, HDR, temporal anti-aliasing, SSDO, SVOGI, alan derinliği, yeni ışıklandırma seçenekleri, motion blur, parallax occlusion mapping, screen space reflection ve yeni parçacık efektleri gibi grafiksel geliştirmeler içerecek.

Ayrıca PlayStation 4 Pro, Xbox One X ve PC'de ray tracing destekleyecek. PC'de ayrıca DLSS teknolojisi de desteklenecek.

• Remaster için son grafikler yeterli seviyeye gelmiş, bundan iyisini yeni oyunda görürüz ancak.
  • Epic'in Exclusive anlayışını sevmiyorum, yine de Crysis için esnetebilirim. Port yapan firma Saber olduğu için ise çıkmadan almayı düşünmüyorum.

TR bazında fiyatlandırması nasıl olacak. 90-100 TL bandında gelirse kupon ile almayı düşünebilirim.

Türkçe Dublaj olacak mı, olmayacak ise hiç uğraşmaya gerek yok. Belki 1 yıl sonra Steam'e gelirse almayı düşünebilirim.
  • Ben gene beğenmedim şahsen. 2007de crysis çıktığında var anasını diyorduk. Şuan çıkan aşırı renklendirilmiş sanki paintte çizilmiş
  • Oyunun Epic Games Store sayfası ayrıca orijinal oyunda olduğu remastered versiyonda da Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği bulunacağını doğruluyor.

https://www.epicgames.com/store/tr/product/crysis-remastered/home
    https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Crysis_Remastered_PC_Sistem_Gereksinimleri-104386.htm

Crysis Remastered PC Sistem Gereksinimleri

Minimum

Windows 10 64 bit
    Intel(R) Core(TM) i5-3450 / AMD Ryzen 3
    8 GB RAM
    20 GB Boş Alan
    DX11
    NVIDIA GeForce GTX 1050 TI /AMD Radeon 470
    1080p Çözünürlükte 4 GB Ekran Kartı Belleği

Önerilen

Windows 10 64 bit son güncelleme
    Intel(R) Core(TM) i5-7600k veya üstü / AMD Ryzen 5 veya üstü
    12 GB RAM
    20 GB Boş Alan
    DX11
    NVIDIA GeForce GTX 1660 TI / AMD Radeon Vega 56

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 3 Eylül 2020; 18:57:17 >

• Türkçe olayı güzel oldu. Umarım güzel fiyatlandırma yapılır da alırız.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.