Şimdi Ara

Crysis 3 kasma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
6.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sistem:

İntel core i7 2700k 3.5ghz
    Corsair vengeance 8gb 1600mhz
    Sapphire 6970 2gb 256bit dual fan edition
    Asus p8z68v-le
    Xilence 600 gaming psu

Çözünürlük 1920x1080 ayrıca ekran kartı çekirdek hızı 960mhz bellek hızı 1475 mhz de

Bana çok fazla kasıyomuş gibi geldi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Saygılar.

• MSAA fullde mi ? eğer oyleyse onu 2x e falan düşürmeyi denemek zorunda kalabilirsin malesef
  • Bu testlere bakılırsa normal msaa 8x ise
    Bende de 560ti ve i7 2600 ile fxaa ve en yüksekte 20-30 fps

Crysis 3 kasma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyoldas -- 11 Mart 2013; 2:58:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyoldas

Bu testlere bakılırsa normal msaa 8x ise

Crysis 3 kasma sorunu

BEN MSAA 8x ve ayrıca tüm özellikler çok yüksek te
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

Orijinalden alıntı: ozyoldas

Bu testlere bakılırsa normal msaa 8x ise

Crysis 3 kasma sorunu

BEN MSAA 8x ve ayrıca tüm özellikler çok yüksek te

o kartla msaa 8x'de oynayamazsın zaten gayet normal kasması. fxaa very high dene yine kasma olursa ya aa kapatırsın yada high'a alırsın grafikleri.
  • fxaa kapalı olduğu halde 7850 ile işkence çekiyorum :D
  • 2TX SMAA seçin, aşağı yukarı aynı kaliteyi noAA performansıyla alırsınız.

Bu haliyle very high'taki performansa bakın. Yeterli gelmezse high'a düşürün, grafik kaybı olmadan 60 fps alırsınız o durumda. (Tabi baştaki gereksiz kasan gece bölümü için değil, oyunun geri kalan %95'i için konuşuyorum.)

Bir de tabii, oyunun en az 1.1 patch'i ve AMD'nin son beta sürücüsü kurulu olmalı.

Crysis 3, ne grafik ne de sistem zorlama anlamında abartılacak bir oyun değil. Gereksiz tantana edildi forumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Mart 2013; 7:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

2TX SMAA seçin, aşağı yukarı aynı kaliteyi noAA performansıyla alırsınız.

Bu haliyle very high'taki performansa bakın. Yeterli gelmezse high'a düşürün, grafik kaybı olmadan 60 fps alırsınız o durumda. (Tabi baştaki gereksiz kasan gece bölümü için değil, oyunun geri kalan %95'i için konuşuyorum.)

Bir de tabii, oyunun en az 1.1 patch'i ve AMD'nin son beta sürücüsü kurulu olmalı.

Crysis 3, ne grafik ne de sistem zorlama anlamında abartılacak bir oyun değil. Gereksiz tantana edildi forumda.

13.1 Sürücüsü kurulu ve oyun sürümü 1.0.0.1

oyunu tam anlamıyla en düşük ayarlara alıyorum çözünürlük 1920x1080p o zaman akıcı şekilde oynanıyor tabi baştaki gece bölümünden bahsediyorum
  • crysis ilk oyunundan sonra bana hiç tat vermemeye başladı tamam görsel olarak azda olsa gelişme var ama harcadığı yediği performans değermi diye soracak olursak kesinlikle hayır. Her yeni çıkan oyun bir öncekinden kötü oluyor kanısındayım. ilk oyunu 1 gb 45** serisinden bir ekran kartı olan laptop ile yükseğe yakın ayarlarda çok rahat bitirmiştim son çıkan oyun 7850 yi bu çözünürlükle topal bıraktı. orta ve high karışık ayarda anca rahat oynanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIBurkiII -- 11 Mart 2013; 10:53:52 >
  • Oyunun kullandığı vram 1.850mb 2 ye dayanmış artık.son çeyreğe tüm oyunlara 2gb yeterliydi de crysis 3 bunu bozdu sanırım grafik gayet tatmin edici performans yerlerde :)
  • Arkadaşlar!

DX11'li oyunların genelinde bu sorun var ve FPS'yi düşüren esas etkenin yüksek doku detayı olmadığını, AA, gölge ve efektler olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Bunun için de grafik ayarlarını genel olarak medium ve low seçmek yerine, genel ayarı high veya very high seçtikten sonra, geliştirilmiş grafik ayarlarından AA'yı 1'e, efektlerinde bazılarını düşüğe, bazılarını da ortaya alın. Gerekirse hepsini düşüğe alın. Kaç FPS aldığıma bakmadım ama ben bu şekilde 5770 ile takılmadan oynadım. Siz de kendi kartınızın gücü nisbetinde bu detay ayarları yavaş yavaş artırarak, kendi kartınızın akıcı olarak limitini bulabilirsiniz. AA'yı 2X üzerine ve efekt ayarlarını da en orta düzeyin üzerine çıkartırsanız, 680 SLI bile kasma yapabiliyor malumunuz. Örnek: FarCry 3 ve Max Payne 3.
  • I5 3,2 ghz
    8gb kingstn 1333 mhz
    Asus p.plus anakart
    Asus hd 7870dcu ii 2gb 256bit
    Cekirdek 1100mhz normalde 1250 e cikardim.
    Ultrada 25-30fps aliorm. Malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not ; ekran kartimin sadece driveri yuklu.son cikan beta suruculeri yuklu dgl . Bugun yukleyip deneyecegim.sorun hallolur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Arkadaşlar!

DX11'li oyunların genelinde bu sorun var ve FPS'yi düşüren esas etkenin yüksek doku detayı olmadığını, AA, gölge ve efektler olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Bunun için de grafik ayarlarını genel olarak medium ve low seçmek yerine, genel ayarı high veya very high seçtikten sonra, geliştirilmiş grafik ayarlarından AA'yı 1'e, efektlerinde bazılarını düşüğe, bazılarını da ortaya alın. Gerekirse hepsini düşüğe alın. Kaç FPS aldığıma bakmadım ama ben bu şekilde 5770 ile takılmadan oynadım. Siz de kendi kartınızın gücü nisbetinde bu detay ayarları yavaş yavaş artırarak, kendi kartınızın akıcı olarak limitini bulabilirsiniz. AA'yı 2X üzerine ve efekt ayarlarını da en orta düzeyin üzerine çıkartırsanız, 680 SLI bile kasma yapabiliyor malumunuz. Örnek: FarCry 3 ve Max Payne 3.

aynen. bu dx11 ya tam oturmadı ya da kartlar tam destek veremiyor. var bişeyler ama ben çözemiyorum

bu arada oyunda 13.2 beta 7 yi deneyen oldumu dün kurdum ama oyunu deneme imkanım olmadı 13.1 de pek yeterli performans alamıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIBurkiII -- 11 Mart 2013; 12:40:21 >
  • Ben 12.11 betayı kullanıyorum 7850'den beri. Baktım ki aynı sürücü 5770'te de sorunsuz çalıştı. Ben de değiştirmedim.
    Bi ayar tutturduktan sonra, arada bariz fark yoksa fazla kurcalamayı sevmiyorum da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

Orijinalden alıntı: fleshstorm666

2TX SMAA seçin, aşağı yukarı aynı kaliteyi noAA performansıyla alırsınız.

13.1 Sürücüsü kurulu ve oyun sürümü 1.0.0.1

oyunu tam anlamıyla en düşük ayarlara alıyorum çözünürlük 1920x1080p o zaman akıcı şekilde oynanıyor tabi baştaki gece bölümünden bahsediyorum

Hocam gece bölümünü salla. AA'i dediğim gibi yap, ayarları da en kötü ihtimal high'a getir (ki bazıları very high kalabilir. Texture falan düşürme mesela). Şehir bölümüne geldiğinde nasıl aktığını göreceksin.

Bir de, 1.0.0.1 oyunun yamasız hali olabilir. Games klasöründe kısayola tıkladığımda 1.2.0.0 yazıyor bende. Patchleri kontrol edin, performansı ciddi arttırabiliyor.
  • Tüm ayarlar full dediğin nedir? MSAA açıksa kasması normal. Very High + FXAA dene, olmazsa High + FXAA dene bir de.
  • Herşey FULL 1920*1080 TXAA 4T, 25-30 fps lerde oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya061

Herşey FULL 1920*1080 TXAA 4T, 25-30 fps lerde oynuyorum.

Her şey full iken 4x TXAA yerine 2x SMAA veya FXAA kullanırsan ortalama 60 FPS ile oynayabilirsin. AA seçenekleri arasında kalite olarak pek fark yok. 60 FPS ile yağ gibi akmak varken TXAA için yarı yarıya FPS kaybına değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 12 Mart 2013; 14:57:28 >
  • arkadaşlar problem oyunda altını çizerim 7970 in bile kastığı oyun hepimiz oyuncu insanlarız ve en karal pc lere sahibiz fakat bu oyunda kasma sorunu ilk defa yaşıyoruz en iyi pc bile kasıyor sorun kopya oyunlarda ve cracklerinden kaynaklanıyor 2 de bir oyundan atıyor zaten 2 gb ekran kartı 6970 var 8 gb ram işlemci amd fx8300
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.