Şimdi Ara

Crysis 3 Directx 11 Sorunu ve Çözümü Videolu Anlatım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
25.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok konuşuldu çok istendi ama kahrolası gözünü para bürümüş insanlar işte :) Oyunda şöyle devrim niteliğinde bir değişiklik olsa neyse diyecemde ekran kartı ram satmak için yapılıyor son zamanlarda oyunlar ! Oyunda grafiğe bakıyor liseli wohoooooooo ama yapay zeka önceki oyunlardan bile berbat ! Yahu neyse bu konudan girdim mi sinirleniyorum :)
    Yapmamız gerekenler ve uymanız gerekenleri aşağıda veriyorum.

- Windows 7 64 bit ultimate işletim sistemi(şart)(64 bit olmayanlar ise dx10 ile ve bu yöntemle Crysis 3: Hunter Edition'ı oynayabilirler), en az 4 gb ram, ati 4670 veya 8500 üstü ekran kartı, en az core 2 duo işlemci.

Bize gerekli olan dxcpl dosyası ----> İndir

Dosya içindeki sadece dxcpl.exe dosyası bizim işimize yarayacak, videolu anlatım aşağıda;

Rock!

(Alıntıdır, kaynak:http://yuceltoluyag.blogspot.com/2013/11/criysis-3-directx-11-sorunu-ve-cozumu.html#axzz2lJXkUspc)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahruj -- 26 Aralık 2013; 7:27:42 >

• Core i5 2320 ve Ati Radeon HD4850 ile mükemmel sonuç. Hakikatten işe yarıyor, çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

Core i5 2320 ve Ati Radeon HD4850 ile mükemmel sonuç. Hakikatten işe yarıyor, çok teşekkürler.

Ayrıca Crysis 3: Hunter Edition bu yöntemle dx10nda oynayabilirsiniz :) İyi eğlenceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahruj -- 26 Aralık 2013; 7:25:09 >
  • siyahruj kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Aslında ben dereyi görmeden paçaları sıvar gibi oyuna giriş yaptiğımda (menü kısmına) oyununda akıcı çalışacağını düşünmüştüm. O akşamıda bakmadan sevinçle yattım. Geçen bakma fırsatim oldu ve en düşük ayarlara dahi alsam kasım kasım kasılıyor oyun. Malesef bu oyun için dx 11 destekli ekran kartı şart gibi.

Teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektrosenol -- 27 Aralık 2013; 1:44:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harbi doğrumu?
  • birebir aynı yapıyorum fakat olmuyor hala 11i destekleyen bi gpu ya ihtiyacınız var diyor :S
  • Oluyormu deneyen varmı..Virüs falan olmasin...

• furlaka kullanıcısına yanıt
    Dostum ben denedim herşey tamam fakat ekran kartım düşük ATI Radeon HD 4850. Menüye falan girdiğimde herşey akıcı fakat oyuna girdiğimde herşey donuk donuk ilerliyor , bana fasa fiso gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

Dostum ben denedim herşey tamam fakat ekran kartım düşük ATI Radeon HD 4850. Menüye falan girdiğimde herşey akıcı fakat oyuna girdiğimde herşey donuk donuk ilerliyor , bana fasa fiso gibi geldi.

8800GT var bende henüz sorun yaşamadım..Ayarları kıssamda bazı oyunlarda, işimi gördü.Şimdi bir oyun yüzünden de değiştirmek istemiyorum.Laptopta ati 6650 var oda kasıyor hareketli ve efektli sahnelerde..

• furlaka kullanıcısına yanıt
    Bu bir zamanlar bir yazılım vardı ona benzettim.

PES 2006 oyununu hatırlarsınız. O dönem yeni nesil grafikli futbol oyunu olarak tanıtılmıştı. benim eski bilgisayarımda çalışmıyordu fakat bir yazılımın içinde exe dosyasını ekleyip bir kaç ayar yapınca oyun en üşül ayarlarda çalışmaya başlamıştı.

Sanırım crysis 3 için benzer bir yöntem yapmışlar.
  • Arkadaslar bende video acılmıyor bu video mevcut deil dio ama şu crysıs 3 de bu sorundan nasıl kurtuldunuz bi anlatsanız size zahmet :)
  • benim laptopum var win 7 home basicdi ultimate yükseltmesi yaptım. 64 bit işletim sistemim var ve aynı şeyleri ben de yaptım fakat işe yaramadı.
  • siyahruj kullanıcısına yanıt
    ben de aynı şeyleri yaptım bende işe yaramadı.
  • Arkadaşlar ekran kartım ati radeon hd 4850 crysis 3' te bi sıkıntı olurmu acaba teşekkürler
  • aka456 A kullanıcısına yanıt
    Olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.