Şimdi Ara

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
5
Favori
26.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düzeltme: O tarihlerde neredeyse $20.000 olmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

neden sende 3 aralık 2009 da çıkan ilk bitcoinin bir kaç kuruşluk değere sahip olupta bungün 9000 dolar olduğunu söylemiyorsun ?

adam 27 dolara 5000 bitcoin almış.

algı malgı hikaye birbirimizi kandırmayalım sen şuna sırf cevap olsun diye yazdım desene bu arada aralıkta 19 k olması lazım.

Alıntıları Göster
    Bitti artık o devir bitcoin duraklama döneminde yavaş yavaş çöküyor

• Çöker çökmez orasını bilmem de konuda yazdıklarınız hiç tutmamış.
    neyse sizi blokluyorum yazarsanız da görmem boşa cevap yazmayın konuyu okuyan zaten olayı anlar .
  • Ekran kartı almayın.
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Kökten çözüm
  • Son 1 aydır ciddi toparlanma var. Kart alacaklar uygun kart bulduklarında kaçırmasın. 3. Dalga stok sıkıntısı çok yakında başlayabilir.
  • Bitcoin bir balondur. Elbet bir gün patlayacak. Doların küllerinden yeni para birimi oluşturuyorlar. Bunu da dolara karşı olan kişilerin kuruluşların paralarını toplayarak yapıyorlar. Bu işten para kazanan elbette var geçici zenginliklerinin keyfini sürsünler.

Global para birimi dolardır. Dünya üzerinde ki dolar miktarı karşılıksız basım sonucu yüksek miktardadır. Bitcoin de ki amaç piyasadaki dolari eritmektir. Alınan her bitcoin doların erimesine para birimi dolar olmayan ülkelerin ekonomilerine zarar vermektedir. Toplanan dolarlar Çin’de bitcoin olarak toplanmakta. Yani global sermayeyi kontrol eden yahudiler ABD den Çin’e taşınıyorlar. Bunları göremiyorsanız ya hızlı zengin olmanın hayaline kapılıp nefsinizin peşinden gidiyorsunuz yada aptalsınız. Bir de bu işe kredi çekip faiz ile girenler var ki faiz kredi sisteminin ekmeğine yağ sürüp bu sistemden kurtulduk inancı, görüşü ile yaşayanlar. Sorarsan bitcoin ekonomiye bağlı değil bankalara bağlı değil krizden haberden etkilenmez. Savaştan etkilenmez.

Bitcoinciler şimdi bana saldıracak konuşuyorlar iste bunlar zamanında girmeyip 20 k ya yaklaşınca pişman olanlar vs vs diye.

Evet pişmanım 2009 da aldırış etmeyip almadığım için pişmanım . Sizin gibi 10 15 bin tl kar parası icin. Bankalara faiz çekmediğim 3 kuruş icin debelenmedigim içinde mutluyum.

Ekran kartlarına gelince. Oyun icin ikinci el ekran kartı almayın arkadaşlar. Anında elinizde patlar patlamasa bile verimli çalışmaz. Maden icin kullanılan kartların İstanbul’da 7/24 çalışan taksilerden farkı yoktur. . Sıfıra devam taksitle alın bir alt modelini alın. Bilindik kişilerden arkadaşlarınızdan ikinci el alın. Madencilere itibar etmeyin. Bırakın ellerinde patlasın!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu yukarıda yazan şahsı dinlediyseniz GTX 1080 gibi bir ekran kartını 300 ile 500 TL daha fazla vermek zorundasınız bugün.

Böyle adamlara itibar edip iş yapmayın.
  • Mining ile alakalı olmasa da 6 ay öncesine ait fiyatlar ile amazondan ekran kartı alabilirsiniz. 1070ti 460$+ KDV

Uzun bir süre sonunda rebate formu indirimini de eklersek bu kadar hesaplı ekran kartı olmamıştı.

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın!
  • lofer_freud kullanıcısına yanıt
    Fiyat fena değil ama para iadesini sadece USA banka hesaplarına yapabiliyorlardı diye biliyorum.

Almayı düşünenler bunu da bir araştırsın derim
  • O günden bugüne ekran kartı fiyatları ortalama 600 ile 1000 TL arttı. Almayın, almayın.
    Kafan zehir ama öncelikle kur farkı kavramını öğren
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    ilk çıktığında (2016 Ağustos sonuydu) 2 adet 1070 almıştım, tanesi 1470 küsür liraya geldi. Bugün aynı fiyattan almak istesem tanesi 2450tl'ye geliyor. Al sana kur farkı
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    İlk çıktığı fiyatlarla kıyaslayacak olsak ohooo... Balonun patlama vaktinden bahsediyoruz ki şuanki fiyatlar bu uçuk kura rağmen nispeten o günlerden iyi

Şuanki durum paramızın kaybettiği değerin resmidir ki sadece ekran kartlarına değil herşeyimize yansıdı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Kafan zehir ama öncelikle kur farkı kavramını öğren
    Valla mı ? Bak önceki mesajlarımda ne demişim ?

Bitcoin üzerinden düşünüyorsunuz ama kur farkını gözden kaçırıyorsunuz. Fiyatlar 4-5 sene daha düşmez dedim. Sonuç... ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

ilk çıktığında (2016 Ağustos sonuydu) 2 adet 1070 almıştım, tanesi 1470 küsür liraya geldi. Bugün aynı fiyattan almak istesem tanesi 2450tl'ye geliyor. Al sana kur farkı
    Yanlışınız var, şu anda gtx 1070'lerin fiyatı ortalama 3.000TL.
    Hee valla, sen önce git ilk mesaja bak sonra kur farkından bahsedersin...

Biz CC balonundan bahsediyoruz adam burada kur farkı diyor

Kafa zehir, yeminle zehir...
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131222802
    Türkiye'den almadım hocam. Gümrük vergisi dahil 532 dolara mal oldu tanesi ve aldığımda dolar kuru 2.62 civarıydı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Şu yukarıda yazan şahsı dinlediyseniz GTX 1080 gibi bir ekran kartını 300 ile 500 TL daha fazla vermek zorundasınız bugün.

Böyle adamlara itibar edip iş yapmayın.
    O yukarıdaki şahsı dinledikleri için değil, TL'nin değerinin içine ettirenler sayesinde daha fazla ödemek zorundalar!

Patlayan CC balonu sonrası ekran kartı fiyatları neredeyse normale döndü ama zehir kafalar anlamayaz tabi...

Ekran kartlarının TL ile değil $ ve € üzerinden ithal edildiğini öğrendiğinde anlarsın ancak...

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Türkiye'den almadım hocam. Gümrük vergisi dahil 532 dolara mal oldu tanesi ve aldığımda dolar kuru 2.62 civarıydı.
    Arkadaş noktayı koydu beyler, hanımlar... Dağılın!

Ne güzel günlerdi değil mi? 2.62 bile güzel gelir oldu şimdi
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.