Şimdi Ara

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
5
Favori
26.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ßekir

325 Adet XFX RX580 8GB Ekran Kartı Beter olsunlar...

Vallaha 1 gram acıyorsam namerdim. Bunlar yüzünden oyun firmalarıda pc oyunlarına yatırım yapmayacak ve birçok kişide işinden olacak. İşe yaramazlar ordusunun blokchain teknolojisi yüzünden koskoca oyun ve animasyon sektörü sekteye uğruyor. Tez zamanda zarar edip batmaları dileğiyle diyorum.

• adamın yazdığı bilgilerden yola cıkarak, 12500mhs etherium kazan bir sistemi var. giderleri de toplam 33000 tl ediyor kdv dahil ettiğimizde. kazancı da 46000 lira aylık.

yani bu şekilde büyükçe bir sistem ile iyi para denebilecek kadar iyi kazanıyor. ancak bu hesabı neden yaptığım konusuna gelirsek,
    bu işe 15000 (yani 10'da 1'ini) yatırmış biri bu rakamın %1'ini kazanacak kaba taslak yani 125mhs kazan birinin kazancı 460 gideri de hadi bunun 1/3'ü olsun 150 diyelim.
    "çok kar ediyoruz aga" dediğiniz sistem bu mu la? :)
    ki etherium aşağı doğru gittikçe gidiyor ve kehanet bence kendini gerçekleştirecek. elektrik parasını çıkaramayacaklar ve zararına sistemi çalıştırmaktansa (giderin, gelirden daha büyük rakamlara denk geleceği zamanlar olacka) kartları piyasaya sürecekler. ama unuttukları bir şey var

oyuncunun talep edeceği kart miktarı sınırlıdır. şu an türkiye genelinde maximum 10 000 oyuncu kart bekliyor diyelim. bu adamların elinde 100 000'lerce kart var. bu zarar olayı ortaya cıktığında piyasa kart dolacak işte o zaman ne yapacaklar.

• bu düşük kurlarda benim kazdığımdan örnek vereyim
    1 sistem 6 adet 1080ti
    2 sistem 2 adet 1080ti 4 adet 1060
    daha takılmayı bekleyen 9 kart var bu ay 2 sistem daha kuracağım kısmetse.
    2 sistemin harcadığı miktar 1750watt

Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın!Crypto Mining Balonu Patlıyor! Balon Fiyatlı Ekran Kartlarını Almayın!

• up up up up
  • Buradaki gençler heyecanlanmış.

Boşuna sevinmeyin, fiyatlar 4-5 yıl da pahalı şekilde seyreder.

ilki güncel kurların yükselmesi.

İkincisi ise, eth'ın bir yere gittiği yok. 300-400 adet ekran kartı satışı yapan yerler toptan satıyor. Bu ne demek ? 2. el piyasasına girmeyecek demek. Dolayısıyla piyasadaki fiyatlar da düşmeyecek.

300 küsür tane ekran kartını tek, tek satmaya uğraşmaz bizim insanımız. Toptan böyle ucuza bırakır. Onu alacak olanında zaten yatırım parası vardır. 2. el piyasaya düşmediği içinde fiyatlar düşmez.

Hayal kurmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Buradaki gençler heyecanlanmış.

Boşuna sevinmeyin, fiyatlar 4-5 yıl da pahalı şekilde seyreder.

ilki güncel kurların yükselmesi.

İkincisi ise, eth'ın bir yere gittiği yok. 300-400 adet ekran kartı satışı yapan yerler toptan satıyor. Bu ne demek ? 2. el piyasasına girmeyecek demek. Dolayısıyla piyasadaki fiyatlar da düşmeyecek.

300 küsür tane ekran kartını tek, tek satmaya uğraşmaz bizim insanımız. Toptan böyle ucuza bırakır. Onu alacak olanında zaten yatırım parası vardır. 2. el piyasaya düşmediği içinde fiyatlar düşmez.

Hayal kurmayın.
    Avrupada şu an gayette düşüyor ekran kartı fiyatları şubatta 800-900 euro olan gtx 1080ler şu an 650 euro civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgilenenüye34 -- 7 Nisan 2018; 18:5:36 >
  • Bilgilenenüye34 kullanıcısına yanıt
    Bu miningcilerin her türlü işi patlayınca bedava fiyatına çökerken çok gülücem mallarına
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgilenenüye34

Avrupada şu an gayette düşüyor ekran kartı fiyatları şubatta 800-900 euro olan gtx 1080ler şu an 650 euro civarı

Alıntıları Göster
    Dolar, euro yükseliyor farkındaysanız, iş sadece yurtdışında fiyatların düşmesine bakmıyor.

Artık yurtdışından aldığın her ürüne kdv var. Eskiden yoktu şimdi bankalar aracılığı ile alınıyor. Eth ve türevi coinler şu anda düşüş yaşıyor olabilir ama bu sürekli bir düşüş değil. Çünkü buradan para kazanan binlerce insan var. Eth olmaz başka bir coin'i parlatırlar 2 ay sonra, yine çıkar.

Yani boşuna beklemeyin, fiyatlar aşağıya çekiliyor diye.

1 Euro 3.9 TL iken 650 Eurodan 2535 TL
    1 euro 4.95 TL'den 650 Euro kart 3217 TL

1 dolar 3.6TTL iken 650 dolardan 2340 TL olan kart
    1 dolar 4.05TL iken 650 dolardan 2632 TL.

Bu hesapla pek bir şey değişmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 7 Nisan 2018; 19:58:34 >

• Önceden alışveriş yaptığım ve samimi olduğum bir arkadaş var madencilik yapıyormuş bilmiyordum önceki gün elimde GTX1070 kartlar var satmamda yardımcı olursan komisyon veririm dedi bende kusura bakmada ben madencilik olaylarına karşıyım yardımcı olamayacağımı söyledim adam sinirlendi galiba whatsapp'dan beni engellemiş. Açıkçası ne bunlardan ürün alırım nede satarım oyun sektörünü mahvettiler inş. ellerinde patlar o kartlar.
  • MsSsS M kullanıcısına yanıt
    İnsan arkadaşına ilkesel bir duruş sergiler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Önceden alışveriş yaptığım ve samimi olduğum bir arkadaş var madencilik yapıyormuş bilmiyordum önceki gün elimde GTX1070 kartlar var satmamda yardımcı olursan komisyon veririm dedi bende kusura bakmada ben madencilik olaylarına karşıyım yardımcı olamayacağımı söyledim adam sinirlendi galiba whatsapp'dan beni engellemiş. Açıkçası ne bunlardan ürün alırım nede satarım oyun sektörünü mahvettiler inş. ellerinde patlar o kartlar.
    mining yapıldıysa 1070 şu an max 1000tl eder. Veriyorsa 1 tanesine talibim

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    ilkesel ve ideolojik bir duruş diyorsun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

mining yapıldıysa 1070 şu an max 1000tl eder. Veriyorsa 1 tanesine talibim

Alıntıları Göster
    Bence bu tarz kartlar almaktansa takip etmedim ama yeni seri kartlar geliyormuş fiyatlarda düşecek kampanya filan takip edip sıfır almak daha mantıklı.
  • Crypto para sonsuza kadar düz bir çizgide değer kazanacak değil.
    Tüm dünya işi gücü bırakıp mining-rig dizecek de değil, talep illâ ki azalacak bir noktada.

Şu asic zımbırtıları yaygınlaşsın, evli evine köylü köyüne gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Önceden alışveriş yaptığım ve samimi olduğum bir arkadaş var madencilik yapıyormuş bilmiyordum önceki gün elimde GTX1070 kartlar var satmamda yardımcı olursan komisyon veririm dedi bende kusura bakmada ben madencilik olaylarına karşıyım yardımcı olamayacağımı söyledim adam sinirlendi galiba whatsapp'dan beni engellemiş. Açıkçası ne bunlardan ürün alırım nede satarım oyun sektörünü mahvettiler inş. ellerinde patlar o kartlar.
    madencilik olayına karşıyım ne ya hahahaha
    Evet, asıl neden bu. Yeni kartlar eskileri yerinden edecek, maliyetten ötürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

madencilik olayına karşıyım ne ya hahahaha

Alıntıları Göster
    Çarşı herşeye karşı.

Şaka bir yana evet karşıyım ve bunda anlaşılmayacak veya gülünecek bir şey yok.
    mining e karşı olmak ne abi?
    din değil siyaset değil bu

renoya karşıyım bende üretmesinler artık araba. var mı böyle bi mantık hahahah ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

mining e karşı olmak ne abi?
    din değil siyaset değil bu

renoya karşıyım bende üretmesinler artık araba. var mı böyle bi mantık hahahah ya
    bende senin yazdıklarına çok gülüyorum özelikle bu son verdiğin saçma ve alakasız örneklerin beni benden aldı ne yazacağımı bilemedim
    Allah cümlemize akıl fikir versin.
  • bu patlasa bir başkası başlar o nedenle siz bunları geçin ,asıl dua edin döviz düşsün
    500 dolarlık kartı döviz nedeniyle 2000 tl.ye alıyorsun
    400 dolara düşse (ki düşmez çünkü yeni kartlar çıkartırlar ve yine 500 dolara satarlar) 1600 tl.ye alacaksın ,tabi döviz daha da artmazsa

ben bunu kar için yapanları daha mantıklı buluyorum ,bir oyun için bu kadar para vermek nedir ya ?

2. elde düşüş olur ama fosası çıkmış kartları kim almak ister ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.