Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lpg fiyatı bayağı düştüğü için tekrar bir ölçüm yapayım dedim. klima açık, sıkca dur-kalklı toplam 75 km şehir içi kullanımda 18 liralık lpg tüketimi ölçtüm. yani kilometreye 24 kuruş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coverdale -- 14 Temmuz 2012; 11:35:09 >
  • ben kocaelide oturuyorum hb cruze var bende de. 7000 km oldu. 1500 km önce sıfırladım. klima kapalı 7.0 ye kadar düştü. klima full açıkta 7.2 oldu. fakat gene de lpg olayı hala kafamı kurcalıyor lavoto da iyi dediler. yaptıran biri var çok memnundu. landirenzo,prins derken birde lavoto eklendi. ben bile 7.2 ile düşünürken 10 yakan arkadaşlar tavsiyem taktırın !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECEP ŞANLI

ben kocaelide oturuyorum hb cruze var bende de. 7000 km oldu. 1500 km önce sıfırladım. klima kapalı 7.0 ye kadar düştü. klima full açıkta 7.2 oldu. fakat gene de lpg olayı hala kafamı kurcalıyor lavoto da iyi dediler. yaptıran biri var çok memnundu. landirenzo,prins derken birde lavoto eklendi. ben bile 7.2 ile düşünürken 10 yakan arkadaşlar tavsiyem taktırın !!

7.2lt yaksam lpg nin adını bile anmam.
  • 260kmde 60 tl yaktım benzinde iyimi bu :]
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_
    260kmde 60 tl yaktım benzinde iyimi bu :]

5.4lt yapar...iyi mi? derken şaka yapıyorsun dimi!

ortalama hız kaçtı?
  • Aslında dikkat ettim de, benzin alinan yerin yuksekligi de onemli ortalama yakit hesaplarken. Misal inisli cikisli bir yerlerde ortalama bakilacaksa son noktayla ayni rakimdan benzin almakk lazim ki dogru sonuc versin. Misal ben bazen ise giderken bakiyorum 7.4 lt , donerken bakiyorum 6.2 lt. Yuksekten alinca insanda moral daha iyi oluyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81

Aslında dikkat ettim de, benzin alinan yerin yuksekligi de onemli ortalama yakit hesaplarken. Misal inisli cikisli bir yerlerde ortalama bakilacaksa son noktayla ayni rakimdan benzin almakk lazim ki dogru sonuc versin. Misal ben bazen ise giderken bakiyorum 7.4 lt , donerken bakiyorum 6.2 lt. Yuksekten alinca insanda moral daha iyi oluyor :)

benzinin ruh sağlığına zararları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_
    260kmde 60 tl yaktım benzinde iyimi bu :]

5.4lt yapar...iyi mi? derken şaka yapıyorsun dimi!

ortalama hız kaçtı?

100-150 arası gidip geldim abi
  • Demekki dizel 1.6 cruze olsa sen sehirdısı 2,7 ortalama yakacaksın. sen cruzela 2.7 yakarken hala millet 7-8 ay dizel jetta sırası beklerse türk milletinden harbi şüphe etmek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Demekki dizel 1.6 cruze olsa sen sehirdısı 2,7 ortalama yakacaksın. sen cruzela 2.7 yakarken hala millet 7-8 ay dizel jetta sırası beklerse türk milletinden harbi şüphe etmek lazım

tüm mesele arabanın motorunu kullanırken yüreğinde hissetmekden geçiyor araba gitmiyor diye eşek gibi basarsan eşek gibide yakmayan araba olmaz yada 5.viteste 1500 devirle 60 yaparsan at gibide yakmayan araba olmaz...Herşey araba dosdoğru devrinde kullanmak. Ne boğacaksın ne salacaksın kenara değil tam ortaya her zaman

Not: Eski arabam siena, millet ocağıma incir ağacı dikti diyo sienalar için ama ben 5tl yakıyordum 60 kmlik yolda

• arkadaşlar vialle lpg hakkında bilgisi ola var mı? ssıvı püskürtmeli old. biliyorum birde çok kaliiteli old. sizce 3000 tl ye prins mi yoksa vialle mi? landi ve brc düşün müyorum! ya da belki lavato olacak oda 2100 tl?

araç 124 hp hb 2012 kasa. cruze!
  • quote:

arkadaşlar vialle lpg hakkında bilgisi ola var mı? ssıvı püskürtmeli old. biliyorum birde çok kaliiteli old. sizce 3000 tl ye prins mi yoksa vialle mi? landi ve brc düşün müyorum! ya da belki lavato olacak oda 2100 tl?

araç 124 hp hb 2012 kasa. cruze!

lovato içi 1650 tl gibi fiyatlar görüyorum. 2100tl olan farklı bir vesiyon mu?

mesela;http://www.damlalpg.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=187

• yorumlarınız için çok teşekkurler ama bi arkadaş öncülük yapsa da su konuyu net olarak acıklasa daha iyi olmasmı.Forumda genelde benzinli verileri yazıyor tüp ile kullanan bir arkadaş düşüncelerini bizimle paylaşırsa cok sevinirim.Kırıkkalede ikamet ediyorum ve su an itibariyle burada lpg 1.72 tl sabah işe gelirken baktım.(Rafineri olmasının avantajı sanırm)Bir cok arkadaş gibi civic-cruze-fluence arası gidip geliyorum karar veremedım bir türlü.
    Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkurler herkeze hayırlı ramazanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzaktantalebe

yorumlarınız için çok teşekkurler ama bi arkadaş öncülük yapsa da su konuyu net olarak acıklasa daha iyi olmasmı.Forumda genelde benzinli verileri yazıyor tüp ile kullanan bir arkadaş düşüncelerini bizimle paylaşırsa cok sevinirim.Kırıkkalede ikamet ediyorum ve su an itibariyle burada lpg 1.72 tl sabah işe gelirken baktım.(Rafineri olmasının avantajı sanırm)Bir cok arkadaş gibi civic-cruze-fluence arası gidip geliyorum karar veremedım bir türlü.

7. sayfa da 3-5 lpg yorumu mevcut.
  • lavato 1600 tl normal + 500 tl saırım yağlama flushlube sistemi.
  • quote:

lavato 1600 tl normal + 500 tl saırım yağlama flushlube sistemi.

her marka için, bu yağlama sistemini abartarak fiyatının şişkin olmasını sağladıklarını düşünüyorum.
    sonuç olarak soruna çözüm değil, bir miktar geciktirici bir yan parça. kullanıma göre değiştiği için ne kadar? bir miktar
    olduğu da belli değil.
    sürekli yağ eksittiği ve tamamlanması gerektiği için lpg'ciye daha bağımlı bir hale gelmekten başka bir durum değilmiş
    gibi geliyor bana........
  • quote:

yorumlarınız için çok teşekkurler ama bi arkadaş öncülük yapsa da su konuyu net olarak acıklasa daha iyi olmasmı.Forumda genelde benzinli verileri yazıyor tüp ile kullanan bir arkadaş düşüncelerini bizimle paylaşırsa cok sevinirim.Kırıkkalede ikamet ediyorum ve su an itibariyle burada lpg 1.72 tl sabah işe gelirken baktım.(Rafineri olmasının avantajı sanırm)Bir cok arkadaş gibi civic-cruze-fluence arası gidip geliyorum karar veremedım bir türlü.

aracımda landirenzo lpg sistemi takılı sıfır alır almaz taktırdım. aracım şu an 10 000 km de tabi arasıra ufak sıkıntılar yaşadım lpg sistemi ile Allaha şükür halloldu. genelde uzun yol ve şehir içi kullanımda karışık 175 krş. yakmakte sakin kullanırım. Tabi şuan lpg fiyatları da çok ucuz cruz donanımına göre fiyat olarak çok iyi. çok performans beklemiyorsanız cruz tek geçerim. sadece tek kötü yanı rampalarda biraz bayılıyor ; fakat vites düşürüp biraz motoru zorladığınız da bu sorun da hallediliyor. sizin beklentilerinize bağlı yani

• quote:

aracımda landirenzo lpg sistemi takılı sıfır alır almaz taktırdım. aracım şu an 10 000 km de tabi arasıra ufak sıkıntılar yaşadım lpg sistemi ile Allaha şükür halloldu. genelde uzun yol ve şehir içi kullanımda karışık 175 krş. yakmakte sakin kullanırım. Tabi şuan lpg fiyatları da çok ucuz cruz donanımına göre fiyat olarak çok iyi. çok performans beklemiyorsanız cruz tek geçerim. sadece tek kötü yanı rampalarda biraz bayılıyor ; fakat vites düşürüp biraz motoru zorladığınız da bu sorun da hallediliyor. sizin beklentilerinize bağlı yani

• quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

quote:

landi ile benim 28 kuruşluk ortalama tüketimim var
    nasıl 20 kurus altına indiniz gerçekten şaşırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

quote:

landi ile benim 28 kuruşluk ortalama tüketimim var
    nasıl 20 kurus altına indiniz gerçekten şaşırdım

Always0007 28 kuruşluk değeri ben benzinde görüyordum şehirler arası yolda benzin 4,10 iken üstad senin araç otomatik mi? antalyada araçta 7 kişi var klima açık şehir trafiği kilitlenmiş durumda olmasına rağmen lpg ile 2,30 gördüm 2,80 değerini ben aracımla hiç görmedim. inşallah ta görmem allah size yardım etsin. :) bence lpg servisine siz bir uğrayın.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.