Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ortalama 28 km/s lik bir hız nasıl bir şehir içi ya . Benim hız ortalaması daha 20 yi göremedi .Keşke benim şehir içi de sizin ki gibi olsa.
  • buyrun sivasa taşının:)trafik benim kullandığım güzergahta pek yok ama.yokuş var.bide bugun sabah bile sıcaklık 6 derece idi:))bunuda unutmayın.
  • benimde ortalama hız 28-29km gibi, burası da bildiğimiz şehir. trafik istanbul ankara kadar olmasa da her daim var.

ben yolumu azcık uzatır, lambasız arka yollarlardan gider gelirim.
    yanlızz, yazın sıcaklık 40-45 dereceyi bulur, klima hiç durmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 12 Nisan 2012; 19:28:28 >
  • ortalama hız arttıkça ortalama tüketim düşüyor, bu tartışmasız bir gerçek.
    bu aracın psikolojik limitin altında (9,5 lt/100 km ) yakması için ortalama hızı 28-30 km ye çıkarmak lazım .

matematiksel bir gerçek daha var ki , ortalama hızın artması demek de,
    daha çok kilometre yapmak ve
    sonuçta cepten çıkan toplam yakıt parasının hiç bir zaman gerçekte düşmemesidir.
  • bugunkü verilerim şöle benzinde (yol bilgisayarı)8,2 ,lpg ise (ikinci depo kesinlik yok) 11 litre tamamı şiçi. ortalama hız 27 km
  • Cruze'a takılacak olan LPG Landi Renzo olmalıdır. Serviste takılmalıdır.

İlk parti cruzelara verilen ve servis garantisi olan 113 beygir Cruzelarda da bir sıkıntı olmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unalsel

Cruze'a takılacak olan LPG Landi Renzo olmalıdır. Serviste takılmalıdır.

İlk parti cruzelara verilen ve servis garantisi olan 113 beygir Cruzelarda da bir sıkıntı olmamaktadır.

tam anlamadıgım için soruyorum landi renzonun diger lpg tanklarından farkı nedir.limitimi arttırıp cruzede alabilirim ama şu lpg uyumsuzlugu söylentisi ve bazı cruze sahiplerinin daha yepyeni araclarını bir anda satışa çıkarması ve bazı kötü izlenimler beni tereddütte bıraktı.ayrıntılı bilgi verebilirseniz çok sevinirim. iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 2 Mayıs 2012; 7:40:56 >
  • gazın litresi 2,370 şiçi 24kuruş,şdışı 400 kg yük 110 km sabit hız 21.4 kuruş,150-160 klima ful açık ve yüklü halde 27 kurş yaktı (ölçümlerde benzin hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

baktım full'de %12 indirim var. fulle bakalım dedik. 45.69lt benzin aldı 185.04TL.

bu sürüş şekli ile gidilebilecek mesafe 665km...yazıyor.

depoyu doldurdum km'yi ve sıfırladım.(pompa atana kadar + 2TL)
    ortama hız ve ortalama yakıt tüketimini 500km önce sıfırladığım için dokunmadım.

dün yol bilgisayarının fotolarını çektim.

sıfırlamadan sonra gidilen mesafe;
     CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!!

bu sürüş şekli ile kalan mesafe;

500km lik ortalam tüketim(şehiriçi)

500km şehiriçi ortalama hız;

güncel...

200km gidildi tekrar depo dolduruldu.
    yol bilgisayarı ve pompa arasında 0.3lt fark gözlemlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 19 Mayıs 2012; 23:37:53 >

• Dizel cruze sahipleri aracınızın ne kadar yaktığını yazar mısınız rica etsem?
  • 7.2 lt 63 km ortalama hız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81

7.2 lt 63 km ortalama hız

dizel mi benzinmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

7.2 lt 63 km ortalama hız

dizel mi benzinmi?

kendisi aramızdaki tek dizel cruze kullanıcısıdır.
  • Çok yanlızım be panther :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok yanlızım be panther :(

araba versiyonu önemli değil, gönüller bir olsun yeter.

yanlız 2.0 lara çok fena indirim yapmışlar.
    belki forumdaki yanlızıktan kurtulabilirsin.
  • Evet guzel indirim olmus
  • Selamlar..Bi fiyat sorayım diye girdiğim bayide cruze hatcbackle tanıştım.Araç baya hoşuma gitti fiyatıda gayet makul geldi içindeki donanıma göre...Ancak Cruze ler için söylenen "maalesef çok yakıyor bu araç" dediğimde satıcı ilk çıkan araçlara göre motorun değiştiğini artık eskisi gibi çok yakmıyor falan dedi. Gerçekten 2012 model araçlar için söylenen doğrumu? Ayrıca otomatik versiyon için güncel şehir içi tüketimler nasıldır ? 10-11 lt lere razıyım. LPG 'e şahsi durumlarımdan dolayı sıcak bakmadığımdan benzin tüketimleri önemli..Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jringo -- 20 Mayıs 2012; 10:19:02 >
  • sorunuzun cevabı bu sayfa içinde.

önceki sayfalar da toplu olarak üyelerin yakıt tüketimleri de mevcut.
  • Merhaba Arkadaşlar;
    Bende bugün 500 tl kapora bağlayarak, cumartesi araç hazır olacak şekilde Cruze LT 2.0 MT Dizel Beyaz + Sunroof aracı satın aldım. Test sürüşüne çıktığımda motora hayran kaldım, geldiğinde de değerleri paylaşıyor olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Merhaba Arkadaşlar;
    Bende bugün 500 tl kapora bağlayarak, cumartesi araç hazır olacak şekilde Cruze LT 2.0 MT Dizel Beyaz + Sunroof aracı satın aldım. Test sürüşüne çıktığımda motora hayran kaldım, geldiğinde de değerleri paylaşıyor olurum.

güle güle kullanın.

yanlışım yok ise konuya yazan 2.0 kullanıcıları 3 kişi oldu.

aracın liste fiyatı 52.500 + SR 1.678 = 54.178TL
    sizin alış fiyatınız nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.