Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FORD TRANSİT

quote:

Orijinalden alıntı: absurd_z

Isparta- bursa yolunda araçta 4 kişi + torpido gözüne kadar eşya dolu + lpg ve benzin tankı tam dolu başladığım yolda. 1,99liradan 63,5 liralık lpg ile hiç bir tasarruf yöntemine başvurmadan hep tam gaz ve yüksek devirde giderek lpg bitiminde 294 km yol yaptım. km'si 21,6 kuruş yapar. Bence gayet iyi bir oran. Yol bilgisayarım olmadığı için daha detaylı veriler paylaşamıyorum:)

GÜZEL SONUÇ........ LPG nin markası nedir?

LPG kitim landi renzo omegas, gazı da opet aygaz'dan doldurmuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2nokta1unlem

yakıtını falan düşünmeden artık sonunda kararımı verdim ve siparişimi verdim arkadaşlar.. BEYAZ- MANUEL VİTES- LS - BOYA KORUMA - METALİK CAM ÇITALAR- SİYAH CAM FİLİM- PASPAS-YANGIN TÜPÜ ve orijinal TRAFİK SETİ toplam 33.200 TL. arkadaşlar 2 şey soracam lütfen yardım edin: birincisi: boya koruma yapmadan teslim ederlerse nasıl anlarım ve sizce boya koruma yapmadan teslim ederlermi? İKİNCİSİ ise: siyah cam filminin (hediye verildi) fiyatının 400 TL olduğu söylendi! bu fiyat abartılımı sizce?

Fiyat Cruze'un liste fiyatının çok altında, verilen hediyeler ile birlikte. Şu andaki fiyatları kesinlikle şişirme ama liste fiyatının çok altında bu aracı nasıl almayı başardınız ? Teşekkürler.
  • dün aynı şubeye meslektaşım için aynı fiyata aynı aracı almak istedik.. vermediler.. saydığım hediyeler hariç ( boya koruma+yan çıtalar + cam filmi) 34.000 tl ye bıraktılar.. size özel haziran ayı fiyatı oldu ve cok pazarlık yaptınız dedi
  • Bu aracın şehir iççi tüketim değeri maksimum 10 Lt olmalıdır... Ne kadar bayır da olsa çayır da olsa 10 Lt den fazla olmamalı... bu değerin üzerinde tüketiminiz varsa LPG şart olmuş demektir...
  • arkadaşlar, bugün beyaz lsdüz vites aracımı aldım.. 5 km de aldığım aracı 80 km ye getirdim ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşayım.. bende 2009 megane 1.4 98 beygirlik megane var.. meganeyi şehir içinde cruzeyi ise mesleğim gereği sık sık gitttiğim izmit-bolu-sakarya- ankara-izmir ve memleketime gideceğim zamanlar kullanmayı düşünüyorum.. megan yakıt konusunda gerçekten cimri.. benzinli olmasına rağmen şehir içi (şu an megane 25.000 KM de) 7.5 litre gibi yakıyor.. bugün şehir içinde 80 km yaptığım cruze ise 10.5 litre ortalamayla yaktı..(ki bence gayet iyi cunku meganeyi de sıfır almıştım ve hatırladığım kadarıyla 10 litre yakmıştı ilk 100 km de) kaldıki 3.000 km den sonra ortalama şehir içini 8 litreye düşüreceğime eminim. (aracı hızlı kullanmam-frene sık sık basmak yerine öncelikle gaz pedalından ayağımı cekerim- özellikle kalkışlarda arabaya yüklenmem ve yumuşak kullanan biriyim)

araca ilk oturduğumda chevrolet markası bir araç değil daha üst segmente bir model ve markaya bindiğim hissini uyandırdı bende.. ayrıca vites geçişleri cok seri idi.. pedela yüklendiğimde tepkisi megane göre biraz daha yavas olsa dahi bu ağırlıkta bir arac için bence performansı gayet iyi idi.. olumsuz diyebileceğim 2 şey oldu.. birincisi megane daha sesszidi motor yönünden.. ikincisi küçük setlerde dahi (sanırım aracın ağırlığından dolayı) megane göre daha fazla ses cıkartıyor (ama meganeye görede daha az hissediyosun).. kısacası aracımın ilk günkü izlenimlerim beni memnun etti.. daha öncede paylaştığım gibi hediyeleriyle birlikte bu fiyata bu aracı aldıgım için gayet memnunum..

• Aracı Aralık 21 de aldim.Otomatik vites LS 17 jantlı modelinden , Şuanda 34.000 km de ben hayatımda bunun kadar yokuşlarda tıkanan ani gas tepkimesine geç cevap veren , janzuman desen o ayri bir rezalet sollamalara cikmak mümkün deil ancak hızını alıp sollama yapabiliyorsun.

Şubat ayın a kadar benzinli bindim 480 lira yakiyordu.Lpg dede 250 yakıyor (Landi Renzo lpg kit ) .

Ben şahsen bu aracın otomatik vitesinin alinmasinin taraftarı deilim , alicak olan arkadaşlarinda bilgisi olmasi için yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirplaya

Aracı Aralık 21 de aldim.Otomatik vites LS 17 jantlı modelinden , Şuanda 34.000 km de ben hayatımda bunun kadar yokuşlarda tıkanan ani gas tepkimesine geç cevap veren , janzuman desen o ayri bir rezalet sollamalara cikmak mümkün deil ancak hızını alıp sollama yapabiliyorsun.

Şubat ayın a kadar benzinli bindim 480 lira yakiyordu.Lpg dede 250 yakıyor (Landi Renzo lpg kit ) .

Ben şahsen bu aracın otomatik vitesinin alinmasinin taraftarı deilim , alicak olan arkadaşlarinda bilgisi olmasi için yazdım.

DH de bulunan Cruze forumunda şehir içi 8-9 Lt arasında ortalama tutturan arkadaşlar var... Ama kullanım şartları yol durumu hepsi etkiliyor yakıt tüketimini...

Belirttiğiniz değer 100 Km de 13 Litre gibi inanılmaz uçuk bir değer... aracın yazılımı veya bakımları ile ilgili bir sıkıntı olmasın sakın...
    Arkadaşımın 1.6 Turbo ınsıgnıa sı var... şehir içinde 12 Lt gösteriyor normal kullanımda... biraz sıkıştırınca 14 Lt diyor ki ınsıgnıa nın sıkıştırılmış halini görünce helal olsun o 14 Lt ye diyorsunuz zaten...

• ARKADAŞLAR BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM ÇÜNKÜ ÇOK SEVDİĞİM ARABAM CRUZENİN YAKIT TÜKETİMİ RESMEN DÜZELDİ ORTALAMA HIZIM 27 KM/H VE YAKIT TÜKETİMİM 7.9 LT VARMI ŞEHİRİÇİNDE BANA RAKİP MERAK EDİYORUM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirplaya

Aracı Aralık 21 de aldim.Otomatik vites LS 17 jantlı modelinden , Şuanda 34.000 km de ben hayatımda bunun kadar yokuşlarda tıkanan ani gas tepkimesine geç cevap veren , janzuman desen o ayri bir rezalet sollamalara cikmak mümkün deil ancak hızını alıp sollama yapabiliyorsun.

10 ay oldu aracımı (otomatik vites). Şu an 5900 km deyim ve şehiriçi 100 km de 9,2 litre benzin yakıyorum. Sollamalar olsun, rampa çıkışları olsun çok rahatım. Özellikle sollamalarda vitesi triptronik' e alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayhan
    10 ay oldu aracımı (otomatik vites). Şu an 5900 km deyim ve şehiriçi 100 km de 9,2 litre benzin yakıyorum. Sollamalar olsun, rampa çıkışları olsun çok rahatım. Özellikle sollamalarda vitesi triptronik' e alıyorum.

kardes su arabayı azıcık kullan yahu 1 sene olacak sen hala 6bindesin biz 11bin olduk gerçi LPG.den sonra ben çok km yaptım ama olsun :D :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

quote:

kardes su arabayı azıcık kullan yahu 1 sene olacak sen hala 6bindesin biz 11bin olduk gerçi LPG.den sonra ben çok km yaptım ama olsun :D :D :D

napiyim, evimle işyerim arası tabanvayla 6 dakika olunca hafta içi kullanamıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

quote:

napiyim, evimle işyerim arası tabanvayla 6 dakika olunca hafta içi kullanamıyorum

:)) anladım kardes...

• Yeni verilerim:

02.08.2010 itibariyle
    50 TL. lik benzin ile tam 154 km yol yaptım (sadece şehiriçinde)
    Km' de 0,3246 TL. eder.
    Yol bilgisayarımda 100 km/8,9 lt. yazıyor.
    Aracım otomatik vites
  • quote:

Yeni verilerim:

02.08.2010 itibariyle
    Km' de 0,3246 TL. eder.
    Aracım otomatik vites

Sakın veri eksik-veya internasyonel tüketim testleri tüzüğüne uymuyor şeklinde algılamayın......Birincisi bu verilerle birlikte mutlaka ortalama hızıda paylaşmak gerekirYani buradan ne kadar şehir içi yoğunluğu olan bir trafikte test ettiniz çevre yolumuydu-dur kalk trafikmiydi-..... İkincisi ortalama tüketim hesaplarken dolu dolu bir depoyu yani 600-700 KM yi devirip en sonunda çıkan değerlere bakmak daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.... Çünkü ben her türlü yol bilgisayarı değerlerini sıfırlayıp depoyu fulledikten sonra........ Benzin bitip yolda kalana kadar 672 km yapmıştım... ORTALAMA HIZIM 28,2 ,,, ortalama tüketim 8.8 olarak olarak testi tamamlamıştım.... O tarihten sonra yol bilgisayarını hiç sıfırlamadan üzerine bir 2000 km daha yaptım ortalama tüketimim şu an 9,5 ,,,,,, ortalama hızım aynı yani şehiriçi güzergahım hiç değişmedi ,,,, kullanış stilimde değişmedi ama ortalama tüketim 0,7 arttı....

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

Yeni verilerim:

02.08.2010 itibariyle
    Km' de 0,3246 TL. eder.
    Aracım otomatik vites

Sakın veri eksik-veya internasyonel tüketim testleri tüzüğüne uymuyor şeklinde algılamayın......Birincisi bu verilerle birlikte mutlaka ortalama hızıda paylaşmak gerekirYani buradan ne kadar şehir içi yoğunluğu olan bir trafikte test ettiniz çevre yolumuydu-dur kalk trafikmiydi-..... İkincisi ortalama tüketim hesaplarken dolu dolu bir depoyu yani 600-700 KM yi devirip en sonunda çıkan değerlere bakmak daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.... Çünkü ben her türlü yol bilgisayarı değerlerini sıfırlayıp depoyu fulledikten sonra........ Benzin bitip yolda kalana kadar 672 km yapmıştım... ORTALAMA HIZIM 28,2 ,,, ortalama tüketim 8.8 olarak olarak testi tamamlamıştım.... O tarihten sonra yol bilgisayarını hiç sıfırlamadan üzerine bir 2000 km daha yaptım ortalama tüketimim şu an 9,5 ,,,,,, ortalama hızım aynı yani şehiriçi güzergahım hiç değişmedi ,,,, kullanış stilimde değişmedi ama ortalama tüketim 0,7 arttı....

Tüketimin artmasında aracın hava veya yakıt filtresinin kirlenmesi, yazılım güncellemesi, Klima kullanımının artması gibi bazı upgrade işlemleri neden olabilir mi ? Çünkü belirttiğinize göre güzergah ve sürüş stilinde bir değişme yok... 0.7 lik artışta gerçekten fazla bir artış

• arkadaşlar verdiğiniz değerlere gülüyorum sadece bende cruze ls plus paket var 2010 mdl alanyaya gittim 02,09 tarihinde gezerek gittim kütahya merkeze girdim dolaştım afyon merkeze girdim dolaştım ve alanyaya indim depoyu full ledim tam 200 tl ye fullendi ve arabam otomatik vites 200 tl ye 900 km yol yaptım inanmayan varsa anahtarına iddaya girerim mail adresim olgan@mynet.com mail atabilirsiniz bu arada arbam daha 14,800 km deydi ilk bakıma bile girmedim
  • bu sabahki tüketim ortalamam .
    araç manuel vites
    pompa atana kadar doldurulmuş depo ile ankara şehir içinde kullandım . ortalama tüketim 9,4 lt /100 km.
    depo uyarı ışığı 550 km de yandı .
    620 km de , pompa atana kadar yakıt doldurttum.
    58,5 lt aldı.

58,5 /6,2 = 9,43 lt /100 km (sağlaması da tutuyor)
  • Arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Kimisi 5. viteste 80 km hızla gider. Kimisi 100 km hızla gider. Bu araç normal kullanımda 9 litreden aşağı yakmaz. 9 litreden aşağı yakıyorum diyenler gerçek manada şehir içinde kullanmıyordur. Şu davar İstanbulun şehiriçiyle İzmirin şehir içi, İzmirin şehir içiyle Balıkesirin şehir içi bir değildir. Ayrı eten aynı şehirde güzergah bile farkeder. Ben geçen gün ortaköyden Mecidiyeköy cevahir avm önüne 3 saatte gittim. Yürüyerek 45 dakkada varırdım heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkimore -- 27 Eylül 2010; 15:58:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Kimisi 5. viteste 80 km hızla gider. Kimisi 100 km hızla gider. Bu araç normal kullanımda 9 litreden aşağı yakmaz. 9 litreden aşağı yakıyorum diyenler gerçek manada şehir içinde kullanmıyordur. Şu davar İstanbulun şehiriçiyle İzmirin şehir içi, İzmirin şehir içiyle Balıkesirin şehir içi bir değildir. Ayrı eten aynı şehirde güzergah bile farkeder. Ben geçen gün ortaköyden Mecidiyeköy cevahir avm önüne 3 saatte gittim. Yürüyerek 45 dakkada varırdım heralde

Şehir içinden kasıt zaten istanbulun şehir içi trafiği kriter olmadıdır.. Diğerlerinde kriter olacak bir durum yok sanırım...

• Arkdaşlar bende 2010 model beyaz cruze sahıbyım. Arcı aldığıma artık lanetler yağdırmaya başladım. Bir sorun oldugunu sanmıyorum Ama aracı denemek için 20 tl benzın aldım.Km sıfırladım. Arac 20km sarı lambayı yakdı.. Araç Görünüşne aldanıp sakın alim demeyin ardaşlar.. İnanılmaycak kadar çok yakıyor . Benm yaptıgım teste gore araba nerdeyse 1 tl yaktı. 650 Beygırlık C63 amg Km'ye 1 tl yakıor. Kıyaslamytı sız yapın arıtk
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.