Şimdi Ara

Cruze radyo otomatik arama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
8.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Danışmak istediğim bir sorunum var.
    Cruze müzik sisteminde radyo kanallarını otomatik aramak için çal/durdur düğmesinin hemen yanındaki tuşları kullanmak gerekiyor. Ben bu tuşlara bastığımda "Hafızada Arama" yazıyor ve bazı kanalları buluyor sadece. Mesela 90.8 kanalından hemen sonra 90.9'da bir kanal varsa onu atlıyor.
    Sizin araçlarınızda bu arama tuşuna basıldığında "Hafızada Arama " yazıp bazı kanalları mı buluyor yoksa "Otomatik Arama " yazıp doğru aramayı mı yapıyor?
    Bir tesadüf eseri elle arama düğmesini çevirip hemen arama tuşuna basınca bazen otomatik arama yaptığını keşfettim.
    Önceden söyleyeyim RDS'yi kapatarak da denedim.
    Bu konuda bilginiz olmasa bile aracınızda otomatik arama yapıp yapamadığınız bilgisi bile bir nebze cevap olacaktır benim için. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: altıngöz81

Herkese merhaba. Danışmak istediğim bir sorunum var.
    Cruze müzik sisteminde radyo kanallarını otomatik aramak için çal/durdur düğmesinin hemen yanındaki tuşları kullanmak gerekiyor. Ben bu tuşlara bastığımda "Hafızada Arama" yazıyor ve bazı kanalları buluyor sadece. Mesela 90.8 kanalından hemen sonra 90.9'da bir kanal varsa onu atlıyor.
    Sizin araçlarınızda bu arama tuşuna basıldığında "Hafızada Arama " yazıp bazı kanalları mı buluyor yoksa "Otomatik Arama " yazıp doğru aramayı mı yapıyor?
    Bir tesadüf eseri elle arama düğmesini çevirip hemen arama tuşuna basınca bazen otomatik arama yaptığını keşfettim.
    Önceden söyleyeyim RDS'yi kapatarak da denedim.
    Bu konuda bilginiz olmasa bile aracınızda otomatik arama yapıp yapamadığınız bilgisi bile bir nebze cevap olacaktır benim için. Şimdiden teşekkürler.

O gösterdiğin düğmeye basıp çekersen hafızada arama yapıyor. Buda daha önceden kaydettiğim favori kanallar arasındaki en iyi çeken kanallara denk gelir.
    o düğmeye uzun süreli basarsan otomatik arama yapıyor. Birde bunu dene.

• Evet dediğiniz gibi 2-3 sn. basılı tutmak gerekiyormuş. Bu biraz farklı değil mi? Neden basılı tutmak zorundayım ki? Bugüne kadar hiç böyle bişeyle karşılaşmamıştım. Kullanımı çok zor bu şekilde. Neden böyle yapmışlar çözemedim. Tüm Cruze modelleri böyle mi gerçekten? Radyo kullanımı için ayrıca çalışma yapmak gerekiyor sanırım. Teşekkürler yardımınız için.
  • müzik setinin düğme sayısı bana da az geldi ,
    şarkı çalarken ileri sardırmak yine aynı düğmeye uzun basmakla mümkün ama o düğmeye şarkıyı atlatmadan , istediğim yeri bulacak kadar basmak pek mümkün olmuyor...

sürekli aynı şarkıyı çal komutu için de atanmış düğme yok.
  • bende de şöyle bir sorun var çok önemli değil gerçi. cd'deki parçaları karışık çalması için gerekli ayarı yapıyorum ama arabayı her çalıştırdığımda bu ayar sıfırlanıyor ve sırayla çalmaya başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukefe

bende de şöyle bir sorun var çok önemli değil gerçi. cd'deki parçaları karışık çalması için gerekli ayarı yapıyorum ama arabayı her çalıştırdığımda bu ayar sıfırlanıyor ve sırayla çalmaya başlıyor.

Karışık çal ayarı nasıl yapılıyor peki? Bilmiyordum böyle birşey olduğunu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufukefe

bende de şöyle bir sorun var çok önemli değil gerçi. cd'deki parçaları karışık çalması için gerekli ayarı yapıyorum ama arabayı her çalıştırdığımda bu ayar sıfırlanıyor ve sırayla çalmaya başlıyor.

Karışık çal ayarı nasıl yapılıyor peki? Bilmiyordum böyle birşey olduğunu.

cd çalarken menü düğmesine basıyorsunuz, ilk gelen seçenek "şarkıları karışık çal". bunu açık olarak işaretliyorsunuz.
  • Teşekkür ederim. Bu arada bence müzik sisteminin kullanımı karışık ve zor, buna emin oldum artık.
  • quote:

Evet dediğiniz gibi 2-3 sn. basılı tutmak gerekiyormuş. Bu biraz farklı değil mi? Neden basılı tutmak zorundayım ki? Bugüne kadar hiç böyle bişeyle karşılaşmamıştım. Kullanımı çok zor bu şekilde. Neden böyle yapmışlar çözemedim. Tüm Cruze modelleri böyle mi gerçekten? Radyo kullanımı için ayrıca çalışma yapmak gerekiyor sanırım. Teşekkürler yardımınız için.

Alt tarafı 2 saniye basılı tutacaksınız neden bunu bir devlet meselesi gibi abartıyorsunuz anlamıyorum.
    Gerçekten zor değil, sadece 2 saniye basılı tutacaksınız hepsi bu.
    Ha elektronik ürünlerle iletişim sorunum var derseniz o sizin sorununuzdur. Ama ben kendi aracımda müzik setiyle ilgili herhangi bir zorluk yaşamadım ve gayet kullanışlı benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starrk35 -- 31 Temmuz 2010; 12:12:41 >

• quote:

Alt tarafı 2 saniye basılı tutacaksınız neden bunu bir devlet meselesi gibi abartıyorsunuz anlamıyorum.
    Ha elektronik ürünlerle iletişim sorunum var derseniz o sizin sorununuzdur. Ama ben kendi aracımda müzik setiyle ilgili herhangi bir zorluk yaşamadım ve gayet kullanışlı benim için.

merhaba,
    aynı sorun bende de var bence kötü bir özellik, radyolar arasıda gezmek istiyorum ama sürekli 2-3 sn basıp arama yapması çok gıcık, diğer türlüde birsürü radyo kanalını atlıyor.

bu arada devlet meselesi yaptınız diyen arkadaş sorunları yazmayalım mı? alt tarafı 2 sn basacaksınız ergen gibi diyorsunda 88,8 den 95,3 e kaç kanal var biliyomusun? araç kullanırken uzanıp 2şer sn basmak iyi bişey değil.

• merhaba arkadaşlar, pazartesi günü aracımın aküsünü inci akü ile değiştirdim 75 amper olandan usta çok güzel bir işçilik ve yuvasına uygun olan modeli güzelce taktı,
    ptesi akşamı hiçbir sorun yaşamadım. malum ankarada 4 gündür havalar -10 -15 lerde bu yüzden aracımı kullanmadım parkta kaldı. cuma akşamı bir çalıştırıp ısıtıyım dedim, aracı çalıştırdım ama radyo ışıkları hiç yanmadı, radyo çalışmadı ve uyarı sesleri de çıkmıyor, geri vites sinyal gibi.

şimdi çok soğuktan çalışmamış ta olabilir, aküyü değiştirdim kutup başları ile ilgili de olabilir ikisininda aynı denk gelmesi kafa karışrırıcı oldu. yanlız akü olasılığı biraz az gibi çünkü değiştiği gün hiç problem yoktu. ilk önce sigortadan felan sandım gerçi daha bakmadım bugün sabahta çalışmadı radyo ama buradan okuyunca sigorta ile ilgili yazan hiç olmamış sanırım ondan değil. sorun inşallah kronik hale gelmez. düzelen veya çözüm bulan veyahutta yine şu yaşanan soğuklarda başına gelen var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: tipolu

merhaba arkadaşlar, pazartesi günü aracımın aküsünü inci akü ile değiştirdim 75 amper olandan usta çok güzel bir işçilik ve yuvasına uygun olan modeli güzelce taktı,
    ptesi akşamı hiçbir sorun yaşamadım. malum ankarada 4 gündür havalar -10 -15 lerde bu yüzden aracımı kullanmadım parkta kaldı. cuma akşamı bir çalıştırıp ısıtıyım dedim, aracı çalıştırdım ama radyo ışıkları hiç yanmadı, radyo çalışmadı ve uyarı sesleri de çıkmıyor, geri vites sinyal gibi.

şimdi çok soğuktan çalışmamış ta olabilir, aküyü değiştirdim kutup başları ile ilgili de olabilir ikisininda aynı denk gelmesi kafa karışrırıcı oldu. yanlız akü olasılığı biraz az gibi çünkü değiştiği gün hiç problem yoktu. ilk önce sigortadan felan sandım gerçi daha bakmadım bugün sabahta çalışmadı radyo ama buradan okuyunca sigorta ile ilgili yazan hiç olmamış sanırım ondan değil. sorun inşallah kronik hale gelmez. düzelen veya çözüm bulan veyahutta yine şu yaşanan soğuklarda başına gelen var mı acaba?

Otomobil Genel'de soğuklardan dolayı yaşanan sorunlardan dolayı pek çok konu açılır oldu.

Siz yinede hiç çalışmayan durumlar için öncelikle siğortaları kontrol edin.

• direksiyon solundaki gizli bölmenin arkasındaki sigortaları kontrol etmek lazım.
    radyo çalışmıyor ama mesela ekranda hava sıcaklığı vs görülüyor mu?
    akü değişiminde bu tip sorunlar olabiliyor
  • quote:

quote:

merhaba,
    aynı sorun bende de var bence kötü bir özellik, radyolar arasıda gezmek istiyorum ama sürekli 2-3 sn basıp arama yapması çok gıcık, diğer türlüde birsürü radyo kanalını atlıyor.

bu arada devlet meselesi yaptınız diyen arkadaş sorunları yazmayalım mı? alt tarafı 2 sn basacaksınız ergen gibi diyorsunda 88,8 den 95,3 e kaç kanal var biliyomusun? araç kullanırken uzanıp 2şer sn basmak iyi bişey değil.

Olabilir, bu kadar abartılacak bir durum göremiyorum. Gene söylüyorum, abartılacak kadar çok zor kullanımı olan bir tuş değil. Ergen kelimesini de sana iade ediyorum güzel kardeşim.
    İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Starrk35

quote:

quote:

merhaba,

Olabilir, bu kadar abartılacak bir durum göremiyorum. Gene söylüyorum, abartılacak kadar çok zor kullanımı olan bir tuş değil. Ergen kelimesini de sana iade ediyorum güzel kardeşim.
    İyi forumlar

Alıntıları Göster

İyi forumlar

"peki geri alıyorum bende kırdıysam kusura bakma."

merhaba
    radyo sorunum kendiğinden geri düzeldi. ankarada -10 -15 lerde seyreden hava normale döndü sanırım bu yüzden oldu. şu anda hiçbir problem yok.
    bu arada akü deiştikten sonra kutupbaşları değişmesine rağmen radyo kanalları hafızası saati tarihi vs.. hiçbiri sıfırlanmadı buda çok güzel bişeydi, o kadar radyoyu bidaha ayarlamak zorunda kalmadım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipolu -- 12 Ocak 2015; 13:20:15 >

• Ben bu durumu daha gecen hafta tesadufen fark ettim

Menu dugmesini saga ya da sola ceviriyorum, sonra arama dugmeleriyle otomatik arama yapiyorum. Ama tek islevli olmasini isterdim. Sonucta favorilere numaralardan ve direksiyon uzerinden hizla ulasabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 10 Şubat 2015; 22:23:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Chvrolet ailesinde yeniyim. 2012 Aveo m var, Rodyo da Favori 2,3 listesine geçemiyorum. Fav tusuna bastım basılı tuttum yinede geçiş yapamıyorum farklı bir yolu mu var basit bişe olmalı ama çözemedim.

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.