Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cruze'mi Sorento'mu Önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
32
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Cruze'mi Sorento'mu Önerirsiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    292 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. 45-50 Bin lira arasında bir araca bakıyorum. Şu anda Peugeot 407 2.0 otomatik kullanmaktayım. 407'de ki sorunum altının yere yakın olması ve biraz fazla yakması. Bana 407'ye göre biraz daha az yakan ve altı yüksek olan bir araç bakıyorum. Cruze ve Sorento takas teklifleri var. Cruze 1,6 DE, Sorento ise 2,5 CRDİ EX. Sorentonun takıtı fazla gelecek muhtemelen ancak Cruze hakkında da pek bilgim yok. Ayrıca bu 2 araç dışında da önerebileceğiniz bir araç varsa duymak isterim.

|
    |
    Fiat S.p.A.

Kuruz ile sorento ne alaka?

Captiva sorento olsa hadi yine iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tek sorununuz altının yere yakın olması ve çok yakması ise bence aracınızı değiştirmeyin. Bahsettiğiniz araçlar hiç te az yakmıyor.

Gelen takas teklifleri bu iki araçtan usta o yüzden sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Renault S.A. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu fiyat aralığında ne önerirsiniz peki

|
    |
    dangerousman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Fiat S.p.A.

quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Gelen takas teklifleri bu iki araçtan usta o yüzden sordum
    407 üzerine cruz üzer hocam, sorento olur ama bu ülkede ikinci el malum çok sıkıntı.

Aracının huyunu suyunu biliyorsan uğraşma bu işle, sıfır alabiliyorsan al yokşa bulaşma.

Dacia duster sıfır olarak iyi seçenek yerden yüksek yetmezse modifiye parçası bol olduğu için yükseltme kiti dişli bfgoodrich taktın'mı on numara olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Bu fiyat aralığında ne önerirsiniz peki
    Bu fiyat aralığında aracınızın sorunu yoksa aynen devam derim.
    |
    |
    Yakit icin D sınıfı 407 den C sinifi cruze a inmek pek mantikli degil.Cruze otomatik az yakmiyor.Sorento da az yakmaz ama en azindan yerden yuksek.sadece almadan esp li modellerinden olup olmadigina bakin.Yoksa 407 ye devam edin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DH Yönetici
    4414 Mesaj
    Cruze daha mantıklı.
    |
    |
    95 Broadway ... 2005 Megane 1.6 HB ... 98 Fiat Marea 1.6 ... 2006 Corolla 1.4 HB D4D ... 2010 Chevrolet Aveo NB 1.4 LS AT ... 2010 Accent Era 1.4 Select AT ... 2018 Hyundai i20 1.4 Style AT ... 2011 Clio 1.2 Grandtour Extreme...
  • Yüzbaşı
    362 Mesaj
    2004 ex ve 2007 prestige olmak üzere toplamda 4 buçuk yıl civarı sorento kullandım. Tek söyleyeceğim şey huzurun, ruh ve sinir sağlığın için sorentodan uzak dur. Gerisini nasıl biliyorsan öyle yap benden dost tavsiyesi.

Bende sorento alma arefesindeyim hocam, çok mu üzer adamı sorento ?

|
    |
    SonofDurin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    362 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

Bakın size bir şey söyleyeyim, başınıza bela aramıyorsanız uzak durun. Kronik esp arızası, mafsal kilitlemesi, turbo bitmesi, motor yatak sarması, kronik yakıt deposunun boyasının içten dökülmesi,iğrenç yol tutuşu, anlamsız yüksek yakıtı, kamyon gibi dashboard ve kötü malzeme kalitesi. Daha irili ufaklı yaşadığım bir sürü problem var aklıma gelmiyor...

Anladım hocam, tip olarak çok hoşuma gidiyordu aslında ama dedikleriniz kafamı karıştırdı açıkçası.

|
    |
    SonofDurin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    59 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Tek sorununuz altının yere yakın olması ve çok yakması ise bence aracınızı değiştirmeyin. Bahsettiğiniz araçlar hiç te az yakmıyor.
    Cruze ile 100 liralık LPG aldım İstanbul şehir içi 470km yol yaptım nasıl az yakmıyor ?

Konforu berbat zıplayarak gidiyorsun sürekli aracın içinde 4x4 olması dışında bir artısı yok, yakıtı ve vergiside üzer adamı.Cruze 5 yıldır kullanıyorum beni bir gün bile üzmedi, LPG atıyorum 50 liralık bütün İstanbul u geziyorum.Rahatlığı sorunsuzluğu ve aile kullanımına uygunluğu ile bence Cruze daha iyi.Eğer off road yapılmayacaksa zaten 4x4 jip almak kadar saçma bir durum olamaz.Şehir içinde kocaman jiple işkenceye dönüşür gezmek, kırsalda yaşayan adam için o araçlar.

Orijinalden alıntı: rage your dream

Cruze ile 100 liralık LPG aldım İstanbul şehir içi 470km yol yaptım nasıl az yakmıyor ?

Alıntıları Göster
    En iyi ihtimalle LPG'yi 3 liradan aldığını farzedelim. 100 liraya 33 litre LPG alırsın.

470 km yaptım diyorsun, bu da 100 km'de 7 litre LPG demek. Cruze'un şehiriçi benzin tüketimi fabrika verisi 8.8 litre. Karma tüketimden hesaplasak onun da fabrika verisi 6.5 litre.

Yani sen hiç trafiğe girmeden, dur kalk yapmadan frene basmadan sabit hızla bile yakalayamayacağın değeri "İstanbul şehiriçinde" yaptım diyorsun hemi?

• Yarbay
    2310 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: B.Avcı

En iyi ihtimalle LPG'yi 3 liradan aldığını farzedelim. 100 liraya 33 litre LPG alırsın.

470 km yaptım diyorsun, bu da 100 km'de 7 litre LPG demek. Cruze'un şehiriçi benzin tüketimi fabrika verisi 8.8 litre. Karma tüketimden hesaplasak onun da fabrika verisi 6.5 litre.

Yani sen hiç trafiğe girmeden, dur kalk yapmadan frene basmadan sabit hızla bile yakalayamayacağın değeri "İstanbul şehiriçinde" yaptım diyorsun hemi?

Alıntıları Göster
    ben yeni corolla ile uzun yolda anca 400 km yapabildim aynı miktar lpg ile.
    şehir içinde 350 civarı yapabiliyorum ancak.

cruze ile şehir içinde 12 litreyle gezenler nasıl kullanıyor acaba.
    meğerse 5 litre yakabiliyormuş. vw otursun ağlasın tsi'i boşuna yapmışlar

• Yüzbaşı
    362 Mesaj
    quote:

Anladım hocam, tip olarak çok hoşuma gidiyordu aslında ama dedikleriniz kafamı karıştırdı açıkçası.
    Ben 2007 model makyajlıyı opel astra ile takas ettim. 1.4 atmosferik astra ile hiç arabaya oturmadan takas ettim düşünün o derece bıkmıştım artık ve 3 ay o kadar huzurlu bindim ki opele.... Yemin ediyorum çok daha kral bir arabaydı opel sorentodan. Sonra opeli satıp mercedes c180 aldım mutlu ve huzurluyum.

Orijinalden alıntı: orcnd

ben yeni corolla ile uzun yolda anca 400 km yapabildim aynı miktar lpg ile.
    şehir içinde 350 civarı yapabiliyorum ancak.

cruze ile şehir içinde 12 litreyle gezenler nasıl kullanıyor acaba.
    meğerse 5 litre yakabiliyormuş. vw otursun ağlasın tsi'i boşuna yapmışlar

Alıntıları Göster
    Ehliyeti yeni almış acemi şoför felan herhalde 12 litre yakanlar ? Benim aracım manuel, lpg de kısa mesafe kullanımda çok sıkışık trafikte bile maksimum 9.6 litre civarı yakıyor.Yalan söyleyecek halim yokya, her allahın günü yakıt tüketimi hesaplayan biriside değilim.Arabada hiç yakıt kalmamıştı, 50 lira benzin 100 lira gaz aldım ve önceki tüketimi sıfırladım.İki üç kez esenyurt tarafına gittim geldim arabayı muayeneye götürdüm sonra topkapı,esenler,eyüp vs tarafında gezdim birkaç kez ortaköy tarafına gittim gezdim ardından sarıyere gittim rumeli fenerine felan üstelik tek başımada değil üç yetişkin ile birlikte.Bende şaşırdım hatta, ailem sordu bitmedi mi gazın benzinin vs. diye yok dedim daha var.İşte ancak o zaman yaptığım kilometreye bakmak aklıma geldi 470km olmuştu tam tamına lpg bittiğinde.Aracı çok ekonomik kullanan birisiyim, ilk kalkıştan hemen sonra otomatik vites araçlar gibi 2. ardından 3. vitese alır azıcık hızlanınca 4. 5. vitesde felan yürütürüm.Düz yollarda 1.500 devirde gidebildiğim en yüksek vitesde giderim, eğim varsa gaza bile dokunmam 5. vitese atar salarım cut off ile yakıtı keser araç.Böyle böyle ekonomik kullanımla 470km yapması gayet normal.Ben hep yavaş ve dikkatli kullanırım onunda etkisi var yol boş olsa bile 70km hızı geçmem ailem olduğu için.Lpg ile giderken araç azda olsa benzinde harcadığı için menzil bu denli uzuyor yani bu hesaba aldığım 50 liralık benzinide katınca araç 32 kuruş yakıyor bence gayet normal ?

• Binbaşı
    1807 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rage your dream

Ehliyeti yeni almış acemi şoför felan herhalde 12 litre yakanlar ? Benim aracım manuel, lpg de kısa mesafe kullanımda çok sıkışık trafikte bile maksimum 9.6 litre civarı yakıyor.Yalan söyleyecek halim yokya, her allahın günü yakıt tüketimi hesaplayan biriside değilim.Arabada hiç yakıt kalmamıştı, 50 lira benzin 100 lira gaz aldım ve önceki tüketimi sıfırladım.İki üç kez esenyurt tarafına gittim geldim arabayı muayeneye götürdüm sonra topkapı,esenler,eyüp vs tarafında gezdim birkaç kez ortaköy tarafına gittim gezdim ardından sarıyere gittim rumeli fenerine felan üstelik tek başımada değil üç yetişkin ile birlikte.Bende şaşırdım hatta, ailem sordu bitmedi mi gazın benzinin vs. diye yok dedim daha var.İşte ancak o zaman yaptığım kilometreye bakmak aklıma geldi 470km olmuştu tam tamına lpg bittiğinde.Aracı çok ekonomik kullanan birisiyim, ilk kalkıştan hemen sonra otomatik vites araçlar gibi 2. ardından 3. vitese alır azıcık hızlanınca 4. 5. vitesde felan yürütürüm.Düz yollarda 1.500 devirde gidebildiğim en yüksek vitesde giderim, eğim varsa gaza bile dokunmam 5. vitese atar salarım cut off ile yakıtı keser araç.Böyle böyle ekonomik kullanımla 470km yapması gayet normal.Ben hep yavaş ve dikkatli kullanırım onunda etkisi var yol boş olsa bile 70km hızı geçmem ailem olduğu için.Lpg ile giderken araç azda olsa benzinde harcadığı için menzil bu denli uzuyor yani bu hesaba aldığım 50 liralık benzinide katınca araç 32 kuruş yakıyor bence gayet normal ?

Alıntıları Göster
    Nasıl kullanırsanız kullanın, sadece 100 liralık gaz ile, hiç benzin tüketmeden bu söylediğiniz güzergahlarda 470 km yapmanız, imkansız oğlu imkansız. Sizin hesapta yanlışlık var. Ya benzin de tükettiniz ama hesaba katmadınız ya da 470 değil, 370 km yaptınız. Sakin kullanmak menzili biraz artırır ama katiyen sizin iddia ettiğiniz kadar olmaz.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.