Şimdi Ara

Cruze kullanıcısı gözünden Insignia 1.6 dizel (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu arabanın duruşu yol üzerinde gidişi özelliklede siyah renk olanı çok Elit duruyor.geçen hafta sabahın erken saatleri kaldırımda yürüyordum.Yanımda usulca aynı rengi geçti o an'ı yanımdan geçen hiçbir araçta yaşamamıştım kolay,kolay'da yaşayacağımı sanmıyorum.Bizde dede'den kalma opel sevgisi ve geleneği var.Yılbaşından sonrada benzinlisini peder ile ciddi,ciddi düşünüyoruz.Bana göre Premium D Segmentlerden bile Elit duruyor.

Son Yorum:OPEL YAPIYOR ABİİ Cruze,Insıgnia farketmez
  • serty23 kullanıcısına yanıt
    biryere kadar katılıyorum görüşünüze ama ben sport dizel otomatik sipariş ettim ve araç üzerinde aşağıda paylaştığım 19luk jantla gelecek ve bu janta çirkin demek bence baya zor o yüzden 19 inch jant olacaksada biraz şekilli olmalı :)

Cruze kullanıcısı gözünden Insignia 1.6 dizel
  • uk79 kullanıcısına yanıt
    Süper jant süper araç..

Sizleri gördükçe dahada fena hevesleniyorum.Aracınız şimdiden hayırlı olsun araç gelince konu bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Güzel inceleme elinize sağlık ama bir noktaya takıldım. Bu araçla 6.2 yaktığınız yerde kendi aracınızla 5.5-6 lt yakacağınımı söylediniz yoksa benmi yanlış anladım.

Insignia ile anlık 3.9 lt yakıt tüketimini görüyorken, Cruze ile aynı hafif rampada 5.5-6 litre arası anlık tüketim görüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

Bende biran şaşırmıştım, o zaman normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam guzel inceleme Tebrikler.

• FursıonnMann kullanıcısına yanıt
    teşekkürler,daha iyisi sizin olsun inşallah :),nasipse hafta içi teslim alacağım aracı fotolu bir paylaşım yaparım inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isAudi_52

Allah razi olsun hocam

Cok guzel arac keske benim olsa

Bizdeki mevcut aractan daha guzel bence.

Allah sizden de razı olsun, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Güzel araç, Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

quote:

Orijinalden alıntı: serty23

İnceleme güzel fakat o lastik ve jant olayını anlamadım ben , o ebatlar 300 beygirlik arabalarda anca kullanılır , 1.6 dizel bi araç için 245 taban ve o iğrenç jantlar hem gereksiz hem çirkin hemde yakıt tüketmini artıran bi olay biz dizele neden para bayılıyoruz az yaksın die.....Benim elime bu araç geçse 17 inç güzel bi opel jantı alıp 225 55 r17 lastiklerle kullanırım .... Büyük jant iyidir de vur demişler öldürmüş opel...

Teşekkürler. Doğru söylüyorsunuz. Biraz abartılı bir ölçüye sahip jantları var ama yol tutuş çok güzel

Aslında bu ölçülerin çok konforsuz bir sürüş deneyimine sebep olmasını bekledim ama Flexride sistemi bunu bertaraf edebilmişe benziyor bence.

Şu anda açık hava şantiyesine dönen Mavişehir etrafında (küçük hendeklerden geçişler haricinde) tur attığım zaman rahatsız olmadığımı söyleyebilirim konfor yani 'Tour' modunda.

Şaşırdım bu derece konfor sağlayabilmesine açıkçası. Benim Cruze biraz sert kalıyor bu bozuk zeminlerde ama lastiğe fazladan hava basıyorum, belki ondandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 1 Kasım 2015; 16:34:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Elinize sağlık oldukça detaylı bir yazı olmuş. Okuması da çok rahat. Pek çok konuda kendi deneyimimi hatırladım soylediklerinizde.

Teşekkür ederim. Mümkün mertebe yalın bir şekilde anlatmaya çalıştım. Ayrıca sizin de yazınızı okudum ve gayet aydınlandım. Yazdıklarınızı göz önüne alarak beklentilerimi de ona göre ayarladım. Ve güzel bir sürüş deneyimi yaşamış oldum.

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Super bir konu olmuş çok detaylı ve akıcı emeğinize sağlık. Ancak ben 900 km lik sifirlanmamis veriye hayran oldum 900 km dir iyi kötü test edilen herseyi denen bir araç için tek kelime ile mükemmel bir deger

Çok teşekkür ederim. Sayenizde bu test sürüşünden haberdar oldum ve naçizane bir inceleme ile foruma bir katkım olsun istedim.

Siz konu açmasaydınız, bu testi gerçekleştiremezdim. O yüzden siz ve diğer arkadaşların yardımıyla forumda yapılan kaliteli paylaşımların artmasını temenni ediyorum.
  • Hocam aracı teslim alırken içindeki yakıt ne kadardı siz teslim ederken ne kadar bıraktınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: tarzi52

incelemeniz güzel olmuş. otoban trafiğinde o değerleri yakalamak normal gibi. yanlız köprü trafiğine girdiğinizde işler değişiyor;köprü trafiği ortalama 8.7 lt.ara hızlanmalarda iyi değil. bana verdiği hissiyat o ağırlığa o motorun bile yetmediği yönünde.

Teşekkürler. Kullanımımın 150-200 kilometresi çevreyolunda gerçekleşti.

Geri kalan 150-200 kilometre civarı ise Turgutlu şehir içinde, sonra İzmir'e dönüş rampa aşağı ama sonra Altınyol'un meşhur Cumartesi trafiğine takılarak, daha önceden de Karşıyaka'dan Foça'ya sakin ama biraz engebeli güzergahta ve bir kısmı da Mavişehir çevresi ile Bostanlı-Çiğli arası akşam trafiğinde yapıldı.

Araca sadece 100 liralık yakıt aldım ve aldığım ölçüde iken aracı teslim ettim.

İstanbul trafiğine hiç lafım yok, hidrojenle çalışan araç bile olsa para dayanmaz yakıta. Allah sabır versin orada yaşayanlara.

quote:

Orijinalden alıntı: FursıonnMann

Elinize sağlık.SÜPER İnceleme

Bu arabanın duruşu yol üzerinde gidişi özelliklede siyah renk olanı çok Elit duruyor.geçen hafta sabahın erken saatleri kaldırımda yürüyordum.Yanımda usulca aynı rengi geçti o an'ı yanımdan geçen hiçbir araçta yaşamamıştım kolay,kolay'da yaşayacağımı sanmıyorum.Bizde dede'den kalma opel sevgisi ve geleneği var.Yılbaşından sonrada benzinlisini peder ile ciddi,ciddi düşünüyoruz.Bana göre Premium D Segmentlerden bile Elit duruyor.

Son Yorum:OPEL YAPIYOR ABİİ Cruze,Insıgnia farketmez

Teşekkür ederim genç arkadaş.

Gerçekten bu renk denk geldiği için çok mutlu oldum.

Cam çevresindeki dış çıta kaplamaları, ön panjur ile sis farı altında bulunan bölge ve arkada bagaj kapağı yanında mevcut olan kromaj kaplamadan dolayı bu renk ayrı bir hava katmakta. Göze hitap ediyor bence.

Premium markalardan eksik kalır bir görünümü yok, yenilendiği zaman daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.

Opel şu yetkili servis olayını biraz daha sıkı kontrol ederse güzel olacak, zira zamanında çok stres yaşattılar bana.

Aldığınız zaman konu açarsın sende.
  • 110 bin civarına hiç düşünmeden şu aracı alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

Hocam aracı teslim alırken içindeki yakıt ne kadardı siz teslim ederken ne kadar bıraktınız?

Kırmızı bölgeden sonraki çizginin tam üstündeydi alırken. Gittim 100 liralık aldım. 26,5 litreye denk geldi.

Teslim ederken de tam bitiremedim galiba, çizginin 2 milim sağındaydı ibre. Galiba 40 kilometrelik mazot bıraktım.

Gazlasaydım biterdi, ama turbonun sesi pek iyi gelmeyince fazla zorlamadan kullandım.
  • Belenenses B kullanıcısına yanıt
    18lik opsiyonlu jant var bende,225 45 18 olculeri :)

• quote:

Orijinalden alıntı: uk79

biryere kadar katılıyorum görüşünüze ama ben sport dizel otomatik sipariş ettim ve araç üzerinde aşağıda paylaştığım 19luk jantla gelecek ve bu janta çirkin demek bence baya zor o yüzden 19 inch jant olacaksada biraz şekilli olmalı :)

Aracınız hayırlı olsun şimdiden. Jantınız çok şekilliymiş. Ayrı bir hava katacağına eminim. Tek sıkıntı uygun ebattaki lastiklerin zor bulunması ve birazcık pahalı olması. Onun dışında yol tutuşunu seveceksiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: ah güzel istanbul

Hocam guzel inceleme Tebrikler.

Teşekkür ederim.
  • shintai kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim :)
  • @shintai

Oncelikle elinize saglik. Cok guzel ve bilgilendirici bi yazi olmus.

Sizce arac, sehir ici ortalama 30 km ile yaklasik kac lt yakar?

• İncelemenizi bende çok beğendim, keyifle okudum. Ne uzun, ne de kısa. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zizu

@shintai

Oncelikle elinize saglik. Cok guzel ve bilgilendirici bi yazi olmus.

Sizce arac, sehir ici ortalama 30 km ile yaklasik kac lt yakar?

Bendeki araç yaklaşık 45km ortalama hız 1300km ortalaması 7lt idi.
  • hayret kendi aracini.ovmeyen biri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbo diye başka birşey sesini karıştırıyor olmayasınız, 600 km deki arabaya 600 km sini dyno üzerinde yaptırsalar yine turbosuna birşey olmaz, ya normal sesidir ya da başka bir arızadan kaynaklıdır o ses
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.