Şimdi Ara

Cruze dehşet az yakıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu haftasonu ölümüne ekonomi kastim. tüketim 5 litre çıktı.
    Tüm obd verileri ile izleyin.

• İlk videoyu izlemeye 7 dakika dayanabilip kapattım. Tüketim kasmak için 3 şerit yolda 70 km/h ile gitmekten daha ucuz bir çözüm var, toplu ulaşım kullanın.

Belirtmeden edemeyeceğim, siz tüketim kasacaksınız diye trafiği sıkıştırmaya hakkınız yok. 3 şeritli akan ama sağ şeridi boş olan yolda orta şeritten gitmeniz sadece bencillik. Dediğimi anlamadıysanız, videonun 5:25'ten sonrasını tekrar izleyin.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de 6:53'teki kamyoncuya "Hayvanoğlu hayvan" demiş kahkaha attım Kamyoncunun ne yapmasını bekliyordunuz? Yolun hız limiti nedir bilmem, isterse 30 km/h limiti olsun şerit işgal edemezsiniz. Üstelik en sol şeride çıkması yasak olan ağır vasıtanın sollama yapabileceği tek şeritte 70 km/h ile giderek adamı bloke ediyorsunuz. Ne yapsaydı, gideceği şantiyeye varana kadar sizin bayır aşağıya kaptırmanızı mı bekleseydi?

Siz aracınıza ya LPG taktırın ya da az yakan bir araca geçin. Ölümlü dünya, bir kere geliyoruz bazı şeylerin tadını çıkarmak gerek.
    Video özeti otoyolda kağnı gibi gitmek. Az yakacam diye trafiği felç etmişsin, gitmen gereken şerit en sağ taraf ortadan gidince millet sağından geçmek zorunda kalıyor insan azcık düşünür bu kadar araba beni sağlıyor ise orta şeritte sallana sallana gitmem mantıklı mı diye...

Hypermil testi yapıyorsun ama tasarruf etmek boş otoyollarda sallana sallana gitmek demek değil. Hypermil sürüş tekniği her yerde yapılır çık şehiriçinde yap Cruze ile 7lt yaksan bile tebrik edilir. İşim gücüm yoksa yol çok uzun değilse bende bu verileri kasmadan yakalıyorum. En azından temel şeyleri yapmanı beklerdim 70-80 ile giden bir tırı takip etmek (hava koridoru) vs vs
    Cruze'da sıcaklık 110 da olsa 95 de olsa ortanın 1 tık altında olur hararet. Çok sıcak çalışıyor motor, keşke 95'lik termostat olsaydı orijinalinde.

Bu arada Cruze az yakmaz. 1.6 atmosferik kadar yakar hatta bir tık fazla yakar ağırlıktan ötürü. Keyif alın hocam, uğraşmayın bence böyle şeylerle.
    Adam 5 lt yakmış video ortada herşey meydanda hala saçma sapan mesaj yazanlar var atmosferik benzinli bir araç ki fabrika verisi 5.5 litre şehir dışı adam yakmış 5 lt alkışlamak varken hala tatava yapıyorsunuz.Şunu kavrayın artık araçlar çok yakmıyor yakıt pahalı.Bu tüketimi beğenmeyen gitsin elektrikli fluence alsın.Hadi eyw.
  • Cruze'da sıcaklık 110 da olsa 95 de olsa ortanın 1 tık altında olur hararet. Çok sıcak çalışıyor motor, keşke 95'lik termostat olsaydı orijinalinde.

Bu arada Cruze az yakmaz. 1.6 atmosferik kadar yakar hatta bir tık fazla yakar ağırlıktan ötürü. Keyif alın hocam, uğraşmayın bence böyle şeylerle.
  • Gaza basınca vicdan azabı duyan şoförlerden olmayın derim, Cruze ne az ne de çok yakar, tam ideal bir arabadır. Görünüşe göre siz de ideal bir şoförsünüz ancak çok pimpirikli olur, yaktığınız yakıtın hesaplaması ile kendinizi helak ederseniz Cruze sürmenin zevkine varamazsınız bence... Dehşet az yaktığını kimseye kabul ettiremezsiniz, zaten dehşet çok yakıyor diyen de yok Cruze için.
  • Sağdan sağdan 70'le giden tsi dışında başka araçlar da varmış :)
  • İlk videoyu izlemeye 7 dakika dayanabilip kapattım. Tüketim kasmak için 3 şerit yolda 70 km/h ile gitmekten daha ucuz bir çözüm var, toplu ulaşım kullanın.

Belirtmeden edemeyeceğim, siz tüketim kasacaksınız diye trafiği sıkıştırmaya hakkınız yok. 3 şeritli akan ama sağ şeridi boş olan yolda orta şeritten gitmeniz sadece bencillik. Dediğimi anlamadıysanız, videonun 5:25'ten sonrasını tekrar izleyin.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de 6:53'teki kamyoncuya "Hayvanoğlu hayvan" demiş kahkaha attım Kamyoncunun ne yapmasını bekliyordunuz? Yolun hız limiti nedir bilmem, isterse 30 km/h limiti olsun şerit işgal edemezsiniz. Üstelik en sol şeride çıkması yasak olan ağır vasıtanın sollama yapabileceği tek şeritte 70 km/h ile giderek adamı bloke ediyorsunuz. Ne yapsaydı, gideceği şantiyeye varana kadar sizin bayır aşağıya kaptırmanızı mı bekleseydi?

Siz aracınıza ya LPG taktırın ya da az yakan bir araca geçin. Ölümlü dünya, bir kere geliyoruz bazı şeylerin tadını çıkarmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhadogdu -- 16 Eylül 2019; 17:56:24 >

• Video özeti otoyolda kağnı gibi gitmek. Az yakacam diye trafiği felç etmişsin, gitmen gereken şerit en sağ taraf ortadan gidince millet sağından geçmek zorunda kalıyor insan azcık düşünür bu kadar araba beni sağlıyor ise orta şeritte sallana sallana gitmem mantıklı mı diye...

Hypermil testi yapıyorsun ama tasarruf etmek boş otoyollarda sallana sallana gitmek demek değil. Hypermil sürüş tekniği her yerde yapılır çık şehiriçinde yap Cruze ile 7lt yaksan bile tebrik edilir. İşim gücüm yoksa yol çok uzun değilse bende bu verileri kasmadan yakalıyorum. En azından temel şeyleri yapmanı beklerdim 70-80 ile giden bir tırı takip etmek (hava koridoru) vs vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuz traktör dizelden sonra birde bu çıktı. He canım cruze kokluyor, dizel sesiz ve sorunsuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cruze ile şehir içi 30krş yakıyorum cruze az yakan bir araç gerçekten

• Adam 5 lt yakmış video ortada herşey meydanda hala saçma sapan mesaj yazanlar var atmosferik benzinli bir araç ki fabrika verisi 5.5 litre şehir dışı adam yakmış 5 lt alkışlamak varken hala tatava yapıyorsunuz.Şunu kavrayın artık araçlar çok yakmıyor yakıt pahalı.Bu tüketimi beğenmeyen gitsin elektrikli fluence alsın.Hadi eyw.

• 1,5 tonluk Cruze ise trafik kurallarına uyarak mükemel yakıt tükütimini yakalamak herkezin elinde. Önce kafada olcak bir şey tabi. Kimine göre eziyet , kimine göre kural ihlali.
    Oysaki çağdaşlığı ve eğitim seviyesi ile meşhur Norveçlilerin yaptığı Slow Drive tekniğini yapıyordum.

Bu tekniği İngilterede ileri seviye sürüş tekniği olarak öğretiyorlar. Kapasite ister :) Expert Skill :)

• Aynı altyapıya sahip Astra j 1.6 kullandık.Uzun dönem şehiriçi 9.1 altına ne yaptıysam inmedi o ortalama ile sattım sattığım çocukta şaşırdı hatta nasıl yaktırdın diye.1.6 ecotec klasik 1.6larla aynı fakat astra j ve cruze çok ağır araçlar.Şimdi gelip 5 litre yakıyor diyip kendinizi övütmeyin cruze dehşet az yakıyor diye, ben kasmadan 10.5-12 litre ile dolaşıyordum.Uzun yolda ise 6.5-7litre yakıyordu.Videolarinizi ara ara izliyorum i10nunuzda var sanırım.Hypermil denemelerinizi en az 100km sabit hızda giderek deneyin bazı insanların vakti değerli olabiliyor.Attiğınız video gerçeği yansıtmıyor ben 70le o yolda gidersem clio dci aracim 2.5-3 litre yakar.Ama çıkıpda bu araç 3 litre yakıyor diyemem.Iyi günler

• Musluk Suyuu M kullanıcısına yanıt
    Değerli Arkadaşım.
    Eve 5 şaşal içme suyu almaya 25 km git 25 km gel yol gitmişim. Cumartesimi evde yatarak geçirmek varken suya para vermemek için kalkmışım su getirmeye 2 saat upraşmışım. Zamanı kullanarak karşılığında 100 lira para kazanmışım. Maliyeti ise 35 lira benzin parası oldu. Keşke diyorum dahada ekonomik kullansaydım.
    Klimayı açmak istemediğim halde telefon donuyor diye açmak zorunda kaldım. Bir dehakine maliyeti daha aşaği çekmek adına tek seferde taşınan damacana adetini 5 den 6 ya çıkarıp klimayıda kullanmıyacağim.

Bu videoda arabada 200 kilo yük vardı.
    Klimada ara açıktı.
    Tüketim. 2.4 de kadar düştü. Rampalarda 4.8 litreye çıktı.
    Ara sokaklarda 5 litre oldu.

Kuru kuru boş araba ile hypermil yapmadık. 2 saatlik uğraş ile 100 tl para cebimizde kaldı.

Misss

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

Değerli Arkadaşım.
    Eve 5 şaşal içme suyu almaya 25 km git 25 km gel yol gitmişim. Cumartesimi evde yatarak geçirmek varken suya para vermemek için kalkmışım su getirmeye 2 saat upraşmışım. Zamanı kullanarak karşılığında 100 lira para kazanmışım. Maliyeti ise 35 lira benzin parası oldu. Keşke diyorum dahada ekonomik kullansaydım.
    Klimayı açmak istemediğim halde telefon donuyor diye açmak zorunda kaldım. Bir dehakine maliyeti daha aşaği çekmek adına tek seferde taşınan damacana adetini 5 den 6 ya çıkarıp klimayıda kullanmıyacağim.

Bu videoda arabada 200 kilo yük vardı.
    Klimada ara açıktı.
    Tüketim. 2.4 de kadar düştü. Rampalarda 4.8 litreye çıktı.
    Ara sokaklarda 5 litre oldu.

Kuru kuru boş araba ile hypermil yapmadık. 2 saatlik uğraş ile 100 tl para cebimizde kaldı.

Misss
    Peki Ali bey.Yolumuz düşerse iki araç peşpeşe hypermil yapmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musluk Suyuu

Peki Ali bey.Yolumuz düşerse iki araç peşpeşe hypermil yapmak isterim.

Alıntıları Göster
    Olur neden olmasın. Bu haftasonu cumartesi 0830 da Teknofeste hypermil yapıyor olcam. Ailece gezmeyi severiz. Teknofest için depoda ayırdığım 60 km yetecek kadar lpg var. Çekmeköyden Yeşilköye ölmüne hypermil yapıcam. Hyundai i10 ile gidicem.
  • Yarisle aynı şekilde gitsem 4-4.5 litre arası LPG yakarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

1,5 tonluk Cruze ise trafik kurallarına uyarak mükemel yakıt tükütimini yakalamak herkezin elinde. Önce kafada olcak bir şey tabi. Kimine göre eziyet , kimine göre kural ihlali.
    Oysaki çağdaşlığı ve eğitim seviyesi ile meşhur Norveçlilerin yaptığı Slow Drive tekniğini yapıyordum.

Bu tekniği İngilterede ileri seviye sürüş tekniği olarak öğretiyorlar. Kapasite ister :) Expert Skill :)

Yapma yaw

• Mis mis
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.