Şimdi Ara

CRUZE 2.0 DİZEL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
55.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lebu

60 000 liralık araç alan 3-5 e bakmamalı.
    "1.6 çok yakıyor yakıttan tasarruf olsun " diyerek 60 000 verip dizel alınmaz.
    keyif için alınır, bedeli de ödenir.

yukardaki verileri baz alarak hesaplanırsa
    1.6 benzinli yılda 15000 km + 1 yıllık vergi = 5767 + 768 = 6535lira
    2.0 dizel yılda 15000 km + 1 yıllık vergi = 4128 +2129 = 6257 lira

görüldüğü gibi dizel alanın toplam zorunlu masrafı ,15 000 km de ,benzinliden daha az. ( -%5).
    zaten yılda 10 000 km den az giden için LPG de dizel de tartışılır...

katılıyorum. 2.0 dizelin 1.6 benzinliden çokta tasarruflu olmayacağı aşikar.
  • Dizel cruze alan gordunuz mu ya da duydunuz mu hic?
  • bu şartlarda dizel cruze gerçekten hiç mantıklı gözükmüyor....
  • şu an bayilerdeki dizeller saçmalık donanımında olduğu için cazip değil .

manuel , en üst donanımlısı , sunrooflu , 17 inch jantlı , wttc paketli ,
    servisce uygun navigasyon opsiyonlu , led sinyalli aynası takılmış .

şeklide bayide yerini alsın araç , 2012 aralığında gidip pazarlığımı yapmayı düşünüyorum.
  • Izmir egem de satış temsilcisinin söylediği, ellerine gelen 5 tanenin 4 ü satılmış.
  • güçlü bir dizel kullanmak isteyenler için en uygun fiyatlı alternatif.

benzinli aynı modelin yıllık maliyeti 15bin km de aynı bile olsa daha güçlü bir araç kullanma artısı var.
  • Bence çok uygun fiyatlı satıyorlar 70 bin tl ye 105 bg jetta almaktansa 60 bin tl ye 163 bg cruze alırım daha iyi aradaki 10 bin tl mtv farkını kapatıyor zaten.
  • Ltz donanimin lastikleri 225 50 r17 mis. Bugun showroomda gordum.. İnternette farkli yaziyor
  • 62bin TL 'ye 40 binlik araç almış olacaksınız... Tek artısı güçlü motoru... Otomatik vitesten kaybı ne oluyor acaba 8-9 litreden aşağı yakmaz bu, öyle olunca da TSI DSG forever...
  • sana en iyi cevabı yukarda joliva isimli arkadaşım vermiş zaten cevabı;

aMERİKADAKİ VW SİTESİNE AİT LİNK AŞAĞIDADIR... bAKMAYIN SİZ ORDA 2.0 DİZEL JETTANIN 22.500 DOLARDAN SATILDIĞINA... oRADA ÖTV YOK KDV YOK VARSA Bİ İNSAF VERGİSİ VARDIR O KADAR .......tABİ BİDE VW 'İ AMERİKADA DOĞUŞ denen çok akıllı bir şirket pazarlamıyor ..... son olarak da orada Amerikan halkı yaşıyor,,,, Dünyanın en iyi arabasının vw olduğunu zanneden Türk Halkı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

62bin TL 'ye 40 binlik araç almış olacaksınız... Tek artısı güçlü motoru... Otomatik vitesten kaybı ne oluyor acaba 8-9 litreden aşağı yakmaz bu, öyle olunca da TSI DSG forever...

sana en iyi cevabo joliva isimli arkadaşım vermiş zaten;

aMERİKADAKİ VW SİTESİNE AİT LİNK AŞAĞIDADIR... bAKMAYIN SİZ ORDA 2.0 DİZEL JETTANIN 22.500 DOLARDAN SATILDIĞINA... oRADA ÖTV YOK KDV YOK VARSA Bİ İNSAF VERGİSİ VARDIR O KADAR .......tABİ BİDE VW 'İ AMERİKADA DOĞUŞ denen çok akıllı bir şirket pazarlamıyor ..... son olarak da orada Amerikan halkı yaşıyor,,,, Dünyanın en iyi arabasının vw olduğunu zanneden Türk Halkı değil
  • Ben bu araci almadan once tum plazalari dolastim, test surusu yaptim, forumlari takip ettim. Corolla ve cruze a kadar tum secenekleri eledim. Tam otomatik ve guclu motoru nedeniyle cruze a karar verdim. Fiyati rekabetci bence. 2 lt td baska bir secenek gosterilebilinir mi bu fiyata? Jetta icin vw plazasina gittigimde resmen gelisine gönderildim :)) insanlar sahibinden. Com da jetta ticareti yapiyor resmen.. Bu durum Doguş Oto nun ayibidir
  • Dizelli corollanın da jettanınkinden de ucuz.

DSG falan diyen olmuş, DSG hatalarının ünü ortada, Cruze otomatik en hatasız otomatik viteslerden birisi, Amerikan otomatiği sonuçta.

Bayi indirimi filan muhabbeti ile de, en donanımlısı en güvenlisi sağlamı ve en güçlüsü Cruze şu durumda. Neden daha fazla fiyat verip sütçü beygiri alayım 163 beygir var iken?
  • Alan ve kullanan birileri varsa yorumlarını bekliyoruz.

Tek söyleyeceğim 160 hp yi Cr box la veya yazılımla 200 hp üzerine çıkarılır ve bu aracın yolda sürüş keyfine doyum olmaz...
  • 1.6 benzinli cruzumu bir dizel araçla değiştirsem dedim,
    motor hacmi aynı yada sınıfı yakın sedan araçların fiyatlarına baktım
    güncel liste şöyle oluştu:

CRUZE 2.0 DİZEL
  • Belcikada 1.7 130hp lik Cruze satiliyor keske burayada bu motoru getirselerdi.
    www.chevrolet.be

0-100 10.3 sn
    Son hiz 200km
    Tork 300nm
    Sehir ici 5.6lt
    Sehir disi 3.8lt
    Ortala 4.5 lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 22 Şubat 2012; 1:22:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Belcikada 1.7 130hp lik Cruze satiliyor keske burayada bu motoru getirselerdi.
    www.chevrolet.be

0-100 10.3 sn
    Son hiz 200km
    Tork 300nm
    Sehir ici 5.6lt
    Sehir disi 3.8lt
    Ortala 4.5 lt

her ne kadar 1.7 motor türkiyede vergi gereksizliği yaratsa da 2.0'a göre daha avantajlı duruyor. yakıt yönünden de daha iyiymiş.
    aslında 2.0 yerine 1.7 dizel bu durumda daha mantıklı durmakta. 1.7 130bg'lik versiyonun satış rakamları 2.0 göre daha iyi olurdu.

carbon salınımı da daha düşük değerdeymiş.

...............1.7 / 2.0

(l/100km 5,6 8,7
    (l/100km) 3,8 5,0
    (l/100km) 4,5 6,3

• Tam dolu depoyla karma kullanimda 800 km gitti. Ortalama yakit 7.0 lt/100 km

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikocan81

Tam dolu depoyla karma kullanimda 800 km gitti. Ortalama yakit 7.0 lt/100 km

Şöyle yapsanız daha net tüketim verisi elde edebilirsiniz.Depoyu ağzına kadar tam doldurun, verileri tripten sıfırlayın depo bitinceye kadar veya yeteri kadar kullandıktan sonra depoyu tekrar ağzına kadar doldurun.Gerçek yakıt tüketimini böyle bulabiliriz...

800 km. de 2.0 motor bir araç için çok iyi...
  • epicadan sonra ögrenci araci olarak bunu alirdim sanirim vergisi sorun degil motor saglam olsun yeter
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.