Şimdi Ara

Cruze 1.4 Turbo 140 hp.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıkmış gazetede gördüm. Araç hakkında bilgi varmı?

• 1,6 dizel ve otm dizel gelmediği sürece satış adedi yerinde sayar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.7 tüketim yazmışlar. Resmen uydurmuşlar bir yerlerinden.

Cruze alanların çoğu yakıt tüketiminden ve performansından şikayetçi. Bunlar 1.6 ya 6.4, 1.4 e 5.7 karma tüketim vermişler. Helal olsun valla. Böyle markalar bana uzak olsun. Markada vizyon yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 13 Aralık 2012; 11:34:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

1,6 dizel ve otm dizel gelmediği sürece satış adedi yerinde sayar.

En son insignia içinde öyle söyleniyordu 1.4 turbo motor geldi. Satışları bariz arttı. Hemde yeni stil paketi getirip Afl far da opsiyon sundular çoğu kullanıcı 1.6 çok yakıyor 2 litre dizel de pahalı diye 1.4 turbo ya yöneldi
  • sedana hala 1.4 turbo motor gelmedi bilen varmı gelicekmi yoksa gelmicekmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

1,6 dizel ve otm dizel gelmediği sürece satış adedi yerinde sayar.

En son insignia içinde öyle söyleniyordu 1.4 turbo motor geldi. Satışları bariz arttı. Hemde yeni stil paketi getirip Afl far da opsiyon sundular çoğu kullanıcı 1.6 çok yakıyor 2 litre dizel de pahalı diye 1.4 turbo ya yöneldi

Bariz derken ne kadar mesela?
    İnsignia 1,6 dizel motor kullansaydı satışlar patlardi resmen. Benim kastım buydu.

• 50 bin fiyat yazmışlar bir memur ayda bin lira bir kenara atsa 4 senesini bir cuval civataya yatıracak bir cuval CİVATA
  • 1.4T AstraJ varken mümkün değil.

Astra dan daha pahalı cruze'un iş yapması biraz zor.

• 140 hp c sınıfı araba için 195 km son sürat az değil mi?
  • euro5 normları mecbur olduğundan beri, arabaların gerçek değerleri kısıtlanmaya başladı.

• 1.4 turbo zaten yıllar önce gelmeliydi de fiyatlar çok yükselmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

50 bin fiyat yazmışlar bir memur ayda bin lira bir kenara atsa 4 senesini bir cuval civataya yatıracak bir cuval CİVATA

8-9 senelik memuriyetimin sonuna geldim. Ayda 1000 TL kenara atabilen memuru söyleyin ben omzuma alacam şehrin en işlek yerinde İstiklal Caddesinde mesela dolaştıracağım. Biraderim 120 bin kişilik bir küçük şehir olan memlekette öğretmen, maaşından onun bile 1000 TL artırması mümkün olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b42.ozturk

quote:

50 bin fiyat yazmışlar bir memur ayda bin lira bir kenara atsa 4 senesini bir cuval civataya yatıracak bir cuval CİVATA

8-9 senelik memuriyetimin sonuna geldim. Ayda 1000 TL kenara atabilen memuru söyleyin ben omzuma alacam şehrin en işlek yerinde İstiklal Caddesinde mesela dolaştıracağım. Biraderim 120 bin kişilik bir küçük şehir olan memlekette öğretmen, maaşından onun bile 1000 TL artırması mümkün olmuyor.

Ne memurlar var hocam, o kadar da değil. En basitinden gümrük memurları :)
  • aynen..a grubu memurlarından bahsediyoruz aylık 3-5arası alan adam atar heralde kenara bin lira rahat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sn öztürk gerçekten bin lira atmak mümkün değil bu ortalama bir memur için .. hele evliyse eşi de çalışmıyorsa borçsuz yaşabiliyorsa onu tebrik etmek lazım .. son 666 sayılı khk dan sonra A kadro uzmanlık 3 bin lira ile başlıyor , gümrük memurları 2.5 diye biliyorum kısacası danışman ,kamu hastanesinde sekreter imkb de uzman değilseniz ARABA ALMAK ZOR iş vesselam
  • Konu memuriyete ve para biriktirmeye doğru kayarak dışına çıkmış

Kusura bakmayın bu konuyla ilgili benim de yorumum olacak. 6 yıldır kamuda mühendis olarak çalışıyorum.

İlk girdiğimde 1.500 TL civarı maaş alıyordum. Bunun sağlam 700-800 TL'sini biriktiriyordum (Küçük bir ilçede kısıtlı sosyal olanaklar, misafirhanede konaklama, yemek ucuz vb.)

Sonra Ankara'ya ailemin yanına tayin oldum ve 2.500 TL civarı maaşın 1.500 TL'sini köşeye koyabiliyordum. Hem de kılık-kılafet-teknoloji-gezme herhangi bir konuda kendimi kısıtlamadım.

Şimdi evliyim ve 1 evladım var, hanım da çalışıyor. Benim maaşım normal koşullarda hayatımızı idame ettirmemize yetiyor, ne müsrif davranıyoruz ne de cimrilik yapıyoruz.

Alacağım şeyleri piyasanın en uygun fiyatına almaya çalışırım. ''Sıcak Fırsatlar''a bakmadan hayatta elektronik, market alış-verişi vb. yapmam.

Yani kısaca insan biraz parasını etkin kullanmayı becerirse hayat ona daha kolay gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Konu memuriyete ve para biriktirmeye doğru kayarak dışına çıkmış

Kusura bakmayın bu konuyla ilgili benim de yorumum olacak. 6 yıldır kamuda mühendis olarak çalışıyorum.

İlk girdiğimde 1.500 TL civarı maaş alıyordum. Bunun sağlam 700-800 TL'sini biriktiriyordum (Küçük bir ilçede kısıtlı sosyal olanaklar, misafirhanede konaklama, yemek ucuz vb.)

Sonra Ankara'ya ailemin yanına tayin oldum ve 2.500 TL civarı maaşın 1.500 TL'sini köşeye koyabiliyordum. Hem de kılık-kılafet-teknoloji-gezme herhangi bir konuda kendimi kısıtlamadım.

Şimdi evliyim ve 1 evladım var, hanım da çalışıyor. Benim maaşım normal koşullarda hayatımızı idame ettirmemize yetiyor, ne müsrif davranıyoruz ne de cimrilik yapıyoruz.

Alacağım şeyleri piyasanın en uygun fiyatına almaya çalışırım. ''Sıcak Fırsatlar''a bakmadan hayatta elektronik, market alış-verişi vb. yapmam.

Yani kısaca insan biraz parasını etkin kullanmayı becerirse hayat ona daha kolay gelir

On numaa düşünce. Aynı benim kafadasın. Benim hatunda evlenmeden önce çok cimriye benziyosun diyordu şimdi anladı oda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

Tamam anladım. O memurlar isterse premi(ny)um markalara da binerler de. İşte oturup hesap yapıyorlardır. Hangi arabayı ne kadar sürede alsam bana laf etmezler diye.

Bir tane satın almacı yaprak vardı bir kurumda. Araba iyice eskimiş, yerine premi(ny)um birşey koyamıyor laf söz olmasın diye, arabasını çaldırtmış bir şekilde. Yerine hemen 0 araba koymuş adamCAĞIZ.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

Tamam anladım. O memurlar isterse premi(ny)um markalara da binerler de. İşte oturup hesap yapıyorlardır. Hangi arabayı ne kadar sürede alsam bana laf etmezler diye.

Bir tane satın almacı yaprak vardı bir kurumda. Araba iyice eskimiş, yerine premi(ny)um birşey koyamıyor laf söz olmasın diye, arabasını çaldırtmış bir şekilde. Yerine hemen 0 araba koymuş adamCAĞIZ.

Evet, genelde eş dost akraba üzerine alınıyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.