Şimdi Ara

Crusader - Toplanma Noktası (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
4
Favori
35.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kaptan Amerika build olarak karakterimi aşağıda linkte gördüğün şekilde ayarladım. Damage ve thoughness bölümünü pek dikkate alma nedenine gelirsek, devamlı ''hulk'' Akarat avatar şeklinde dolaşacaksın dolayısı ile bu değerler baya bir artış gösterecek. Üzerimdeki parçaların enchant işlemleri daha bitmedi ve değişirmem gereken parçalar da var ama bu halde bile t6 da çok rahat ilerlersin hatta ilerlemek hafif kalır beraber olduğun partiyi de hızlı şekilde sürüklersin. İstediğin kadar mobun içerisine gir çık ama zamanlama çok önemli skilleri kaçırmaman gerek ayrıca kolye setlerini tamamlaman gerekiyor çantanda mutlaka arcane, frost damage ignore eden ve üstüne bir de can veren kolyeler mutlaka bulunmalı. Devamlı bunları takıp çıkararak kendine avantaj sağlayabilirsin. Hepsi olmasa da arcane olanın mutlaka olması gerekiyor.

Captain America & Hulk
  • Shotgun olmuş ağa 3x30m vura vura gidiyorum dmglar efsane :D
  • Arkadaslar buda benım crusader yenı basladım tavsıyelere acıgım
    http://eu.battle.net/d3/en/profile/turhan24-2319/hero/39691118

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni bir diablo3 oyuncusuyum. şuanda 32 lvl Monk kasıyorum.
    ama crusader de hoşuma giden bir class.

70 lvl de crusaderin dps nasıldır? yada tank mı olmalıyım?
    genelde solo oynamayı seven birisiyim.
    sizce crusader kasmalı mıyım?
    ayrıca biraz araştırdım. dps crusader Fire ve crit build yapıyormuş doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoRriZ

yeni bir diablo3 oyuncusuyum. şuanda 32 lvl Monk kasıyorum.

Crit build diye bir şey yok, yani crit damage koyulabildiği kadar her char için gerekli.
    Crusader build oluşturmak için silaha en bağımlı sınıf, ya da o silah düşerse daha etkili build yapılıyor diyeyim. 2 tane haven's furry çıkartan silah (Fate of the Fell), Daklight, patch öncesinde blade of prophecy idi vs...

Bu konuda başlangıç için yapılabilecek en uygun build'i de yazmıştı Ledox, shotgun olsun, blessed shield olsun hepsi bu konuda yazılıp çizilmiştir.
    Özetle, crusader iyi dps çıkarırken, %30 az dmg alması ile birlikte gayet etkili durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kiss-of-Death

quote:

Crit build diye bir şey yok, yani crit damage koyulabildiği kadar her char için gerekli.
    Crusader build oluşturmak için silaha en bağımlı sınıf, ya da o silah düşerse daha etkili build yapılıyor diyeyim. 2 tane haven's furry çıkartan silah (Fate of the Fell), Daklight, patch öncesinde blade of prophecy idi vs...

Bu konuda başlangıç için yapılabilecek en uygun build'i de yazmıştı Ledox, shotgun olsun, blessed shield olsun hepsi bu konuda yazılıp çizilmiştir.
    Özetle, crusader iyi dps çıkarırken, %30 az dmg alması ile birlikte gayet etkili durumda.

tşkr ederm cevabınız için.
    peki tavsiye eder misiniz oynamak için? ileride 70 lvlde Dps durumu nasıl olur? partylerde yer bulmakda zorlanır mı dps olursam? yada solo neler yapılabilir?
    ben casual bir oyuncuyum. günde 3 saat maksimum. bu seviyede değerlendirirseniz sevinirim :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kiss-of-Death

quote:

tşkr ederm cevabınız için.
    peki tavsiye eder misiniz oynamak için? ileride 70 lvlde Dps durumu nasıl olur? partylerde yer bulmakda zorlanır mı dps olursam? yada solo neler yapılabilir?
    ben casual bir oyuncuyum. günde 3 saat maksimum. bu seviyede değerlendirirseniz sevinirim :)

Gayet güzel. Oyna derim. Hem solo'da iyi, hem party dostu (party'e etki eden law gibi skill'leri var), hem de çok seri.
    3-4 saat oynayan da belli bir seviyeye gelebilir, örneğin T6 yapamasa bile T4 seri yapar vs. Casual vs fark etmez Diablo'da, az ya da çok oynamana bağlı değil, ne kadar şanslı olursan, ne kadar etkin farm yaparsan o kadar geliştirirsin kendi char'ını ve asıl, her zaman kendinle yarışırsın. Başkaları ile kendi durumunu kıyaslama, bende de olsun dediğin item'lar olacaktır sonrasında ama bu kısmın dozajını ayarlamak mesele, aslında hiç takmamak en doğrusu. Sıkıılmamak asıl önemli olan, yoksa geliştirmenin yolu uzun ama yapılacak şeyler aynı.

Oynayanların örnek profillere bakarsan zaten çözersin oyunu. Benzer gear ve build yapmaya çalışırken kendin de bir şeyler denersin, eklersin, çıkarırsın.

Tank olmak gibi bir olay oyunun ilk çıktığı inferno dönemi sonrasında kalktı aslında. Artık sadece Monk için sonradan yine böyle bir opsiyon oluştu party buff skill'inin çok olması sebebiyle, sıfır dps olsa bile party'dekilere %70 üzerinde damage artısı sağlaması, farmı seri hale getirmesi ile sadece monk halen tank olabiliyor. Barbar'da yok o kadar, ya da bu saatten sonra Monk varken gerek yok.
    Solo da oynamak istiyorsan zaten tank olayını unut. Tank char'ı olanlar zaten öncesinde o tank item'ları düşürürken başka sağlam char'ları ile oynadılar, onların 2-3 main char'ı vardır. Yeni başlayan biri dps gitmeli ve solo oynamayı da yapabilecek şekilde başlamalı, sonradan arkadaş yaparak public party'leri bırakıp arkadaşlarla oynamalı vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kiss-of-Death -- 10 Haziran 2014; 16:30:21 >
  • Kiss-of-Death K kullanıcısına yanıt
    çok tşkkr ederm detaylı ve uzun cevabınız için sağolun ;) ;) ;)
  • crusader denemek istedim barbarın itemleri uydugundan fazla zaman harcamadım

fakat benim dmg neden düşük anlayamadım, barbar da 10-30m arası değişirdi hammerla

slash ile 2-7m arasında dmg, fist of the heavens la 7m dmg görüyorum, birseyler tersmi gidiyor?

Elemental DPS: 1,812,816.05
    world: 25210 (crusader: 1027)
    Europe: 13988 (crusader: 657)

Elemental Elite DPS: 2,719,224.08
    world: 9129 (crusader: 330)
    Europe: 4330 (crusader: 192)

http://eu.battle.net/d3/en/profile/speedydna-2792/hero/38483217

http://www.diabloprogress.com/hero/speedydna-2792/Curse/38483217

ayrıca blessed shield mı kullansam wrath harcatnayan flailim ve jekangbord um var
    hangi buildi önerirsinz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyDNA -- 10 Haziran 2014; 19:39:32 >
  • Crit damage ve Str biraz düşük görünüyor ilk bakışta.
    %250chd gear'dan geliyor, eldiven ve soj'a eklenebilir. Her ne kadar base +%50chd, paragondan +%50, critical skill de kullanıyorum desen bile 80-100 civarı daha gear'a eklenebilir.
    Çarpanlardan 2'si düşük:
    DPS = (Weapon Avg Dmg + Avg Bonus Dmg from all Items) * (Weapon Attack Speed) * (1 + % Increase in Attack Speed from Items) * (1 + (Crit Rate * Crit Dmg Bonus)) * (1 + (Stat Value of Main Attribute / 100)) * (1 + % Skill Dmg Increase)
    500str ve %80chd eklenirse 10m olacaktır fist of the heavens diye düşünüyorum.
    Silah Darklight olsa x2 olurdu mesela, bu da ayrı konu.

Benim görmediğim başka bir şey varsa bilemedim.
  • Arkadaşlar fire crusader oynuyorum.2 sorum var.
    Akarath champion ilk ateş runesi verdiği %460 dmg 3 second stackleniyormu.Blessed shiled vururken boss savaşlarında dikkatimi çekti 19m dmg debuff oluyor gibi geldi.Birde aktif olunca feci eritiyor.Yeni halini sevdim.Ama fire runesi tam mekanigini anlayamadım.
    İkinci sorum Bombardment 2 runesini olan %100 crit kullanmaya başladım.Impactful alıştığımdan bir garip geliyor.%570 diyor ama kaç tane atıyor.Totalde yine impact kadar etkilimi sizce.Fire olunca hala ımpactfull kullanmak saçma geldi.
  • Kiss-of-Death K kullanıcısına yanıt
    Senin dps formul sıkıntılı. Gösterimde attack speed katkı yapabilir fakat damage hesaplanırken attack speed katkı yapmaz. Fakat şu var sen saniye de 1 skill vuracaksan attack speed yüksekse saniye 1.2 1.5 vurursun.
  • Sıkıntı sende, AS yüksekse 1 sn vuracağın skili 0,5, 0,8 gibi zamanlarda vurursun
  • haunt54 H kullanıcısına yanıt
    O zaman şöyle soralım 90sn CD'si olan bir skilin damage'ını hesaplarken attack speed'i işleme katıyor musun?
  • aslında Kiss-of-Death in formülünde bahsettiğini yani kısaca 600str ver 60 chd ekledim

vuruşlarım 2-3 katına cıktı (bombardment 30-50m, Punish 10m 25m) hemde dps arttı.

http://www.diabloprogress.com/hero/speedydna-2792/Curse/38483217

ama yine ben kullandıgım buildde sorun yaşıyor gibiyim darboğaz yapan skiller nedir? yada nasıl daha verim alabilirim eksiği gediği görebilen varmı yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Sıkıntı sende, AS yüksekse 1 sn vuracağın skili 0,5, 0,8 gibi zamanlarda vurursun

Arkadaş AS yüksekse saniyede 1,2-1,5 skill kullanırsın demiş, sen de AS yüksekse 0,5-0,8 saniyede 1 skill vurursun demişsin. Aynı şeyi söylüyorsunuz aslında, biriniz birim zamanda kullanılan skill'den, ötekiniz 1 skill'i kaç saniyede kullanacağından bahsetmiş :)
  • şunumu demek istediler acaba
    cd u 1sn olan skilde fazla as işe yaramaz?
  • Bu da benim crusader, akkhan bitirmeye uğraşıyorum hala. T2 zorlanmadan yapabiliyorum fakat T6 rüya gibi geliyor, sizce T6 ya ne kadar uzağım.http://eu.battle.net/d3/en/profile/Deadshot-1292/hero/40169983
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyDNA

şunumu demek istediler acaba
    cd u 1sn olan skilde fazla as işe yaramaz?

Ne demek istediklerini tam olarak yalnızca ikisi biliyordur ama bunu demek istediklerini sanmıyorum. Bunu belirtmeye gerek yok, keza tartışmaya hiç gerek yok. Ama olabilir de.

Hem gulyabani diye bir şey yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esas karakterim barbar ama arada crusader da oynuyorum.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/emek-2733/hero/38640530
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.