Şimdi Ara

Crusader Kings III (2020) [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
386
Cevap
15
Favori
26.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "burası karakterinize ait diyor" olacaktı. Yeni fethettiğim bi ülkeye vasal atamak gerekli mi onu sormak istedim
  • performer999 kullanıcısına yanıt
    Fethettiğiniz topraklara mülk sınırını geçinceye kadar vasal atamanıza gerek yok. Ancak mülk sınırını geçince bazı dezavantajlara sahip oluyorsunuz.
  • King floyd kullanıcısına yanıt
    Mal gibi atadım aramı iyi yapmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • performer999 kullanıcısına yanıt
    O da bir tercihtir hocam. Oyunda entrikanın sınırı yok :)
  • Dün 4-5 kere 10 yılı göremeden yıkıldım. Bu küçük ülkeler için tavsiyeniz var mı? Üç kere İrlanda kurma niyeti ile yola çıkıp Vikinglerin istilasıyla topraksız kaldım, 2 kere de İbiza yakınlarındaki ada ülkesini Barcelona başkanı Messi istila etti. Ayrıca aynı karakterleri alırken farkettim oyunda bu küçük karakterlerin özellikleri değişiyormuş bir tık hayal kırıklığı oldu ama olsun.
  • Bir süre ara vermeye karar verdim, Viking işgali zamanında Britanya'da olmak ölümden beter her dakika kan akıyor, sinir stres sahibi oldum.
  • Oyunu GamePass üstünden oynuyorum, daha önce crash olmamıştı. 1.1 yamasından sonra 2 defa oyun çöktü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molmehmet

Oyunu GamePass üstünden oynuyorum, daha önce crash olmamıştı. 1.1 yamasından sonra 2 defa oyun çöktü.

Bende de güncellemeden önce Mali ile hata veriyordu.

• gallerin ordaki en küçük kontluktan başladım.saatlerimi harcadım ite kaka britanyayı birleştirdim. imparatorluk kurdum. hatta bir sürü vasalla uğraşmamak için galler imparatorluğu ve krallığını kendime alıp vasal olarak ingiltere,irlanda,iskoçya krallıklarını da dayı kuzen yeğene falan verdim. vasallarımın hepsiyle görüşler +50-100 arası. karakter ölüyor yerine oğlu geçiyor. 1 yıl geçmeden hop 2 krallık özgürlük savaşına çıkıyor. bana verdikleri ordu da kendi saflarında oluyor doğal olarak sayıları benden fazla oluyor. neyse bu durumla ilk karşılaştığımda doğu ve batı frankiya krallıkları ile ittifaktım. onların yardımı ile kazandım. dedim heralde krallık verdiğim için orduları büyük oldu. krallıkların ünvanını feshettim. her yer düklük oldu. 10-15 yılda herkesin gönlünü hoş tut karakter hemofili hastalığı vardı durduk yere öldü. yerine oğlu geçti bu sefer 15 tane düklük birleşip özgürlük savaşına çıktılar yine sayı üstünlüğü ile aynı durumla karşılaştım. bunu engellemenin yolu nedir? 15-20 senede bir özgürlük savaşı ile mi karşılaşacağım.

• Y Ddraig Goch kullanıcısına yanıt

Bir kaç tane esir öldürüp korkunçluğu yüz yaparsan çözülür sanıyorum.

• Online oyun yapılan bi dc sunucusu var mı? Tek oynamak sıkıyor bazen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oyun 1453de bitiyormuş. bunu nasıl kapatabilirim. tam kendi mezhebimi kurup savaş yapıyordum oyun bitti dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y Ddraig Goch

oyun 1453de bitiyormuş. bunu nasıl kapatabilirim. tam kendi mezhebimi kurup savaş yapıyordum oyun bitti dedi.

Yeni oyun oluştururken gözüken sayfada aşağıdaki "Game Rules" tıklayıp oyun ayarlarından "End Date" seçeneğini 1453 yerine "No End Date" yapabilirsiniz fakat bunu yaparsanız başarımlar devre dışı kalacaktır. (Ironman mod açık olsa bile.)

• Türkçe yama %100 olarak güncellendi. Bu sürüm önceki 1.01 sürümünden 12211 farklı satır içeriyor. Çok sayıda hata giderimleri yapıldı, olay çevirileri tamamlandı.

Bu sürüm bir önceki 1.1 sürümünden 12,386 farklı satır içeriyor.

Detaylar için;

https://forum.strategyturk.com/konu-duyuru-crusader-kings-iii-turkce-yama-1-1-1-100-cikti

Türkçe yama donanımhaber linki;

https://forum.donanimhaber.com/crusader-kings-iii-turkce-yama-100-strategyturk--145344235

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeschyli

Türkçe yama %100 olarak güncellendi. Bu sürüm önceki 1.01 sürümünden 12211 farklı satır içeriyor. Çok sayıda hata giderimleri yapıldı, olay çevirileri tamamlandı.

Bu sürüm bir önceki 1.1 sürümünden 12,386 farklı satır içeriyor.

Detaylar için;

https://forum.strategyturk.com/konu-duyuru-crusader-kings-iii-turkce-yama-1-1-1-100-cikti

Türkçe yama donanımhaber linki;

https://forum.donanimhaber.com/crusader-kings-iii-turkce-yama-100-strategyturk--145344235

Elinize sağlık.

• Arkadaşlar bu türe hiç aşina değilim. Bu tarz bir oyun hiç oynamadım. Alıp oynayalım mı ne dersiniz ? Zorluk seviyesi nedir yeni başlayan biri için ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • paradoxun çıkardığı en kullanıcı dostu oyun, denemedim ama tutorial kısmının da açıklayıcı olduğu söyleniyor
    gamepassle 6 lira, deneyebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayser

paradoxun çıkardığı en kullanıcı dostu oyun, denemedim ama tutorial kısmının da açıklayıcı olduğu söyleniyor
    gamepassle 6 lira, deneyebilirsiniz

Acayip kolay olmuş ama zevkli tabi ben basit bir oyuncuyum EU dışında beceremediğim için yanıltmasın zevki

• Daha önce çok az EU4 oynayıp oyunu beğendiğim halde zamanım olmadığı için bırakmıştım. Şimdi Crusaider kings 3 ile EU4 den birine başlamayı düşünüyorum. Biliyorum farklı konularda oyunlar fakat hangisini tavsiye edersiniz? CK3 da EU4 gibi eksik bir oyun mu? EU4 alırsam 3-4 tane de DLC alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

Daha önce çok az EU4 oynayıp oyunu beğendiğim halde zamanım olmadığı için bırakmıştım. Şimdi Crusaider kings 3 ile EU4 den birine başlamayı düşünüyorum. Biliyorum farklı konularda oyunlar fakat hangisini tavsiye edersiniz? CK3 da EU4 gibi eksik bir oyun mu? EU4 alırsam 3-4 tane de DLC alıcam.

CK3, tarz olarak hanedan ve tek bir karakter yönetmek daha zevkli geldi. EU4 saf strateji, CK4 ise biraz daha role play eklenmiş strateji gibi sonuçta karakter yönetiyoruz ve tüm güç bizde değil, diğer karakterlerle ilişkilerimiz de önemli. CK3 daha zevkli.

Oyunun zaten şuan ek paketleri vs. yok. Klasik paradox oyunları gibi ek paketlerle daha da zenginleşecektir ama şuan ki hali zaten çok zevkli bence. %100 Türkçe Yaması da yayınlanmış bu arada. Steam Atölyeden indirebilirsiniz. Steam versiyonu yoksa Paradox Mods üzerinden de indirebilirsiniz.

https://forum.strategyturk.com/konu-crusader-kings-iii-turkce-yama-indirme-konusu-1-4-100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-79AA8D8C9 -- 10 Kasım 2020; 16:21:6 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.