Şimdi Ara

Crucial Mx300 Crystal DiskMark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ürünü hepsiburada kdv indirimiyle aldım. W10 temiz kurulum yapıp testleri yaptım bu değerler normal mi acaba? 4KQ32T1 sonucu özellikle. Bir de total host writes 73 gb gözüküyor. Sadece w10 kurdum bu değer fazla değil mi? Hepsiburada konusunda kullanılmış ürün gönderiyorlar diye yazıldığından bunu da sormak istedim.

• Kutusunda bant yok muydu? Bandı tahrip etmeden o kutuyu açmak mümkün değil. İlk siz açtıysanız sorun yok demektir. Windows'un şu anda ne kadar yer kapladığı yazılan veri miktarının göstergesi değildir. Windows yedekleme, birleştirme, sıkıştırılmış verileri açma, geçici verileri silme gibi bir sürü iş yapar kurulum ve sonrasında. Tavsiyem birleştirme işlevini kapatın, yedekleme boyutunu da siz belirleyin, sistem geri yükleme yapmam diyorsanız ya da harici bir diske yedekleme yaparım derseniz tamamen kapatın.

Düzeltme: Birleştirme demek isterken biçimlendirme yazmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 11 Şubat 2017; 15:9:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim yanıtınız için bant vardı evet. 4KQ32T1 sonucu hakkında fikriniz var mı normal mi?
  • sinanfb S kullanıcısına yanıt
    Değerler normal. Sorun etmenizi gerektirecek bir sorun görünmüyor.
    Bu diskin 275GB'lık olanının IOPS (saniyedeki giriş/çıkış işlem sayısı) değerleri daha yüksek kapasiteli olanlara göre biraz daha düşük sadece.
  • Çok teşekkür ederim yardımınız için.
  • güncelleme yapmanı tavsiye ederim sitesinde vardı
  • Değerlerin hepsi normal. Bir sıkıntı yok. Crucial'ın Mx300 serisi kötü değil, iyi bir ssd'dir. Okuma/Yazma da neyse onu vermiş. Toplam çalışma zaten gösteriliyor. Kullanılmış olma gibi durumu yok yani. MEkaniği sıfırlayacakları yok herhâlde. Bu anlaşılırdı zaten. Mx300'ün IOPS değerleri de iyi olduğu için güzel bir ssd. Samsung 850 Evo ile arsında IOPS değerleri açısında çok fark yok. Tabii ki Samsung daha kaliteli ama her ürünü bir dengi var neticede. Fiyatına göre bakmak lâzım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Şubat 2017; 14:45:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degerler normal . Sistem , driver vs kurup test yapman 73 gb yazma olmus , normal görünüyor . Crucial storage executive kurup , önbellek yazilimini aktif edersen hiz testlerinde 4500 MB/s gibi degerlere ulasabilirsin .

önbellek olayi , yazilim ramdisk gibi , ram uzerinde bir bolumu önbellek olarak kullanmasi ve ssd yi okuma , yazma olarak rahatlatmasi ile ilgili bir yazilmidir ,

Bu da önbellek olayi kapaliyken aldigim deger , 525GB modelini kullaniyorum bu arada .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 19 Şubat 2017; 15:33:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @FreeRun Teşekkürler.

@techniquest35 Evet geçen sene alacaktım aslında erteleye erteleye fiyatlar uçtu gitti. Her şeyin ederi var dediğiniz gibi.

@trumpet Bunu bilmiyordum deneyeceğim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanfb -- 19 Şubat 2017; 19:55:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Degerler normal . Sistem , driver vs kurup test yapman 73 gb yazma olmus , normal görünüyor . Crucial storage executive kurup , önbellek yazilimini aktif edersen hiz testlerinde 4500 MB/s gibi degerlere ulasabilirsin .

önbellek olayi , yazilim ramdisk gibi , ram uzerinde bir bolumu önbellek olarak kullanmasi ve ssd yi okuma , yazma olarak rahatlatmasi ile ilgili bir yazilmidir ,

Bu da önbellek olayi kapaliyken aldigim deger , 525GB modelini kullaniyorum bu arada .

hocam merhaba

bende mx200 m2 ssd kullanıyorum. Bahsettiğiniz yazılım yükledim fakat önbellek yazılımını nerden aktif edeceğiz bulamadım.

bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

aşağıda şu anda aldığım skor var . eğer sizin dediğiniz gibi bir fark varsa olağanüstü birşey bu.

programdan ilgili özelliği açtıktan sonra yapılan test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbaggio -- 20 Şubat 2017; 21:32:6 >

• dbaggio kullanıcısına yanıt
    Selam,

Momentum Cashe altinda bulabilirsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Selam,

Momentum Cashe altinda bulabilirsin .

size pm gönderdim hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.