Şimdi Ara

Crucial Ballistix 16GB (8GB x2) 3000 MHz CL15 - Amazon 838TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
2.082
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• x570-p ile mhz ve cl kaçta çalışır fikri olan var mı?

• ardack kullanıcısına yanıt

b450 tomahawk ve b550 gaming edge kartla

3800mhz cl16 kullandım kullanıyorum. daha üstünü denemedim çünkü ryzen fclik değeri 1800'den 1900'e çıkarabildim en optimumu benim için buydu.

• Kırmızısı da var, fiyat güzel

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oc ile alakası olmayanlar için uğraştırıcı olabilir. vddp den tut soc voltaja kadar detaylı giriş yapmalısınız.

sadece ilk 5 cl değeri değil komple twrdr_s den tut powerdown mode park mode bilmem ne bir sayfa veriyi güncellemeniz lazım ryzen ram calculatorün verdiği.

yoksa prime 95'de donma yapıyor üstün körü girerseniz.

• dOmi D kullanıcısına yanıt

Zaten FCLK 1900Mhz üstünde ise performans düşmeye başlıyor bildiğim kadarıyla. En azından 3000 serisi için bu bilgi kesin gibiydi.

Ama naçizane tavsiyem bir de 3733CL15 denemen hocam. Çok bir fark yok ama 4x8GB kit ile ben %2 daha iyi performans aldım oyunlarda.

• massacrer kullanıcısına yanıt
    3733 yaparsam flick 1900 olmaz 1866 yapmam gerekir mantıken 1900 3800mh ram daha iyi konumda cl yi 1 düşürmek yerine.

Userbenchmarkta ram kısmında ne alıyorsun? %109 şuanki değerlerle benim 3800 cl 16. Bir deneyip baksana.

• Bende imzamdaki haliyle kullanıyorum 3800mhz yi, çok kıyak ramler valla

• Bende 3800 cl15 civarı kullanıyorum. Bu ramlar garantisiz mi oluyor ne dersiniz? Ucuz güzel bi hdd bulamadım aylardır hep saçma sapan fiyatlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Biiliyorum 3733MHz için FCLK yarısı kadar yani 1866MHz olmalı. Ama 3800CL16 yerine bence 3733CL15 daha iyi sonuç verecektir. Ondan bir dene dedim.

User benchmarkta %111 almışım 3733CL15 olarak ama skorlara da bir bak derim hocam.

https://www.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fwww.userbenchmark.com%2FUserRun%2F47100353

• selmand kullanıcısına yanıt

3800CL15 için ayarları atabilir misin hocam? Ben 3800CL15 çalışabilen bir ayar bulamadım hiç.

Her chip çalışmayabilir

• daquied kullanıcısına yanıt

Biliyorum hocam ama denemekten zarar gelmez ;)

çalışmaya çalışır da uygulamalarda falan crash yersin.

ram crashı da pistir öyle donup kalır görüntü hiçbir şeyi save edemezsin. gerek yok etkisi %1-2 anca olur.

Evet biliyorum RAM crash pistir cidden kapattırır cihazı. En kötü kapağını çıkarıp CMOS clear atarım.

Ben o %1-2 bile olsa imkan varken neden kullanmayayım kafasındayım işte. Yapma deseniz de yapmak istiiyorum :)

Blck oc de yaptım ben öyle oldu. Crucial Ballistix 16GB (8GB x2) 3000 MHz CL15 - Amazon 838TL  2.9 felan galiba.

4000 cl16 yerine 3800 cl15 çok çok daha iyi performans veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 14 Şubat 2022; 0:19:17 >
  • Gskill sniperx kamuflaj 8gbx2 3000mhz cl16 ramler var.Anakartta 2 slot daha boş bunu alsam birlikte çalışırlar mı?

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

Çok büyük ihtimalle çalışırlar.

Ayarları bi atıver hocam merak ettim :)

işlemci nedir?

ben 3400 üzeri cl15 yapamadım, 3333 e çektim öyle kullanıyorum timing 15 te. diğer ayarları çok kurcalayamadım, yüksek hız denerken arada görüntü vermediği için...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.