Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.387
Cevap
18
Favori
87.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aceleniz var mı bilmiyorum ama yoksa fiyat bakabilirsiniz daha. Ben bir iki ay önce 850 liraya aldım Crosshair VI'yı. Bir de Amazon'u da kontrol etmeyi unutmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Aceleniz var mı bilmiyorum ama yoksa fiyat bakabilirsiniz daha. Ben bir iki ay önce 850 liraya aldım Crosshair VI'yı. Bir de Amazon'u da kontrol etmeyi unutmayın

Hocam gigabyteyi aldım vatandan 770 liraya geldi 1700 ü de aldım ram almam lazım uygun fiyatlı bulamıyorum eğer ram sıkıntısı yaşarsam yardım eder misiniz ? ben de asus'un o anakartını almak istiyordum ama çok kayda değer bir fark yoktu, ve dolar uçuyor beklersem zarara gireceğimi farkettim.
    edit: olmadı mecbur üstünü ödeyip asusu alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 26 Kasım 2017; 22:22:15 >
  • Hayırlı olsun hocam tabi ki yardım ederim elimden geldiğince. hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joseph84

Bizde zaten asus aldık ve memnun değiliz. Orada da gigabyte öneriyorlar.

Yazıyı nasıl inceledin bilmiyorum ama attığı linkde editörün söylediği C6H'nın K7'den daha iyi olduğu.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    "Our top choice" yazıyor daha ne yazması gerekiyor? Aşağıda videosu var makalenin onu da izleyin. Orada başka detaylar da var. Bu linki ben örnek olarak verdim. Bu linkten önce ben zaten kendi kararımı vermiştim. Önce taicihi düşünüyordum. Şimdi ise gigabyte. Yabancı forumlarda bir çok kullanıcı deneyimi okudum.

Bende de C6H var. C6h'nın biosu ve donanım hataları ortada. Geriye gigabyte kalıyor. Daha önce yazdıklarımı okursanız yaşadığım sıkıntılar yazıyor.

Polemik yaratmaya gerek yok. Böyle yaparsınız o beklediğiniz hatalar için UEFI güncellemesi gelmez nasılsa hepiniz memnunsunuz.

Biliyorsunuz su soğutmamı patlattı bu anakart, kasanın içinde herşey ıslandı ve hala buna neden olan SIO chipi ile alakalı firmware güncellemesi yok.

Gelip bana nasıl inceledin diye hesap soruyorsunuz. Ben incelememi kendim yaptım ve kasayı su bastı. Notumu da kendim veriyorum. Kimseyi de ilgilendirmez. <---- okun hemen ucundaki şey nokta oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joseph84 -- 27 Kasım 2017; 1:7:34 >

• quote:

"Our top choice" yazıyor daha ne yazması gerekiyor? Aşağıda videosu var makalenin onu da izleyin. Orada başka detaylar da var. Bu linki ben örnek olarak verdim. Bu linkten önce ben zaten kendi kararımı vermiştim. Önce taicihi düşünüyordum. Şimdi ise gigabyte. Yabancı forumlarda bir çok kullanıcı deneyimi okudum.

Bende de C6H var. C6h'nın biosu ve donanım hataları ortada. Geriye gigabyte kalıyor. Daha önce yazdıklarımı okursanız yaşadığım sıkıntılar yazıyor.

Polemmik yaratmaya gerek yok. Böyle yaparsınız o beklediğiniz hatalar için UEFI güncellemesi gelmez nasılsa hepiniz memnunsunuz.

Biliyorsunuz su soğutmamı patlattı bu anakart, kasanın içinde herşey ıslandı ve hala buna neden olan SIO chipi ile alakalı firmware güncellemesi yok.

Gelip bana nasıl inceledin diye hesap soruyorsunuz. Ben incelememi kendim yaptım ve kasayı su bastı. Notumu da kendim veriyorum. Kimseyi de ilgilendirmez. <---- okun hemen ucundaki şey nokta oluyor.

kasanın içindeki parçaların durumu ne şu an hocam geçmiş olsun

• Asus Strix 1070 ekran kartını kurtarmak için garanti etiketini söktüm. Soğutucusunu çıkartıp temizledim. SSD ve anakartımı güzelce temizledim. Kasanın dibini kuruladım. Şu an bir sorun yok parçalarda. 2 aydan fazla oldu ama ilerde ne olur bilmiyorum. Bütün bu işlemlerin hepsini sabahın 4'ünde yaptım. Yeni bir su soğutma almak zorunda kaldım. Eskisini garantiye verdim 40 günde değiştirdiler onu da ederinden düşük bir fiyata sattım. Bana bir sürü iş çıkardı.
  • quote:

Asus Strix 1070 ekran kartını kurtarmak için garanti etiketini söktüm. Soğutucusunu çıkartıp temizledim. SSD ve anakartımı güzelce temizledim. Kasanın dibini kuruladım. Şu an bir sorun yok parçalarda. 2 aydan fazla oldu ama ilerde ne olur bilmiyorum. Bütün bu işlemlerin hepsini sabahın 4'ünde yaptım. Yeni bir su soğutma almak zorunda kaldım. Eskisini garantiye verdim 40 günde değiştirdiler onu da ederinden düşük bir fiyata sattım. Bana bir sürü iş çıkardı.

en iyisini ben yapmışım demek ki önce su soğutma alacaktım araştırdım zamanla pompa geberiyor diyenleri okuyunca yine hava soğutmaya döndüm aldım alttaki küçük canavarı ne fan durması yaşadım nede su basması 200 300 tl de cepte kaldı

• Joseph84 J kullanıcısına yanıt
    Cımbızla çekmeseydiniz o kelimeleri, sanki hepsinin içinden top choice demiş gibi aktarmışsınız.

"Our top-choice motherboard for affordable, high-end Ryzen overclocking"

CH6 da K7 ile aynı fiyata alınabildiğine göre bu ifade geçerliliğini yitirmiştir.

K7 kötü demiyorum zaten, ama yani Gigabyte şu an maalesef en kötü biosa sahip.
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Sana cevap olarak o kadar şey yazmışken sen o iki satırı bold yapıyorsan. Kusura bakma ama eline cımbız alan sensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joseph84 -- 27 Kasım 2017; 11:5:3 >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    az kalsın gigabyte alıyordum
  • Aldığıma pişman mı olsam sevinsem mi bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GSKİL F4-3200CL14-16GTZR Sipariş verdim ramler samsung çipliymiş gskile mail attım umarım sorun yaşamam 🙏🏻 ama ne yazıkki biraz pahalıya aldım başka şansım yoktu

1100TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEMATİ -- 27 Kasım 2017; 16:55:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    hele şükür aldın monitörü ne yaptın link atmadın özelden? hayırlı olsun bu arada ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Kasım 2017; 17:19:11 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun mito sağol monitörü atmadım çünkü hem stoğu bitmişti hemde biraz dandikmiş araştırdım seni rahatsız etmim dedim :D Sırada ekran kartı ve monötir kaldı.
    yok ne rahatsız olayım gelip dürtmüyorsun ya foruma girince okuyorum bildiğim bir şeyse yardımcı olmaya çalışıyorum
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Eksik olma dostum işin gücün rast gelsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    eyvallah seninde
  • Hocam pişman olacak bir durum yok.

Düzgün çalıştığı sürece içiniz rahat olsun.
  • Biliyorsunuz ben 1701 temelli 0052 test biosunu kullanıyorum. Bilgisayarımda sadece samsung 960Evo m2 ssd vardı. Dün yeni bir mekanik disk aldım ve anakartın 1 nolu sata portuna bağladım.

Bilgisayar prizden çekilsin veya çekilmesin anakart istisnasız her açlışta sırayla F9 ve 8 hata kodlarını veriyor, fanlar kapanıyor bilgisayar yeniden açlıyor, aynı cold-boot'daki gibi ram hızlarım 2133'e düşüyor.

Kitapçıkta 1,2,3,4 nolu portlar A grubu, 5,6,7,8 nolu portlar B grubu olarak gösterildiği için B grubundaki 5 nolu porta sata kablosunu taktım. Sonuç olarak herşey eskisi gibi çalışıyor.

Üç adet sorum var.

1. Bir şeyleri gözden mi kaçırıyorum?
    2. Bu sorunla karşılan başka kimse var mı?
    3. M2 nvme ve mekanik disk kombinasyonunu 1'nolu sata portunda sorunsuz çalıştıran var. Sorun yoksa hangi bios sürümü ile?

Bu sorunu yazmamın temel sebeplerinden biri de aynı hata ile karşılaşan olursa oyalanmadan çözebilsin.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.