Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yabancı forumda pek beğenen yok performans düştü diyenler var hayırlısı bakalım
  • Eski bios ve 1800x kullanan varsa, cinebench testi yapalım. Performans kaybı olup olmadığını öğreniriz.Kayıp varsa ne kadar bi kayıp var onuda görsek fena olmaz.
  • Ramler ilk defa DOCP 3600 Mhz olarak direkt çalıştı. Diğer bioslarda hep sonrasında ince ayar gerekiyordu, zaten son 2-3 biosta hiç umut yoktu.

Aşağıda kısa bir özet paylaşıyorum. İşlemci 4ghz, ramler 3600 DOCP profilinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 21 Kasım 2017; 19:56:25 >
  • Görev yöneticisinde işlemci 3.75 olarak çalışıyor görünüyor olmasına rağmen (aslında 3,8 değeri giriyorum çok saçma) cinebench 3,0 görüyor ve bench olması gerekenden 30-50 daha düşük çıkıyor. Aynı durum oyunlarda da var sanırım ve performans kaybı yaşatıyor olabilir. Garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 21 Kasım 2017; 21:0:58 >
  • Cinebench testi yaptım yeni bios ile Eski sürüm bios kullanan varsa, test paylaşırsa farkı görürüz.

İşlemci stock ayarlarda. Ram 2933 mhz hızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 21 Kasım 2017; 21:37:24 >

• Bende eski sonuç vardı zaten. En düşük 1590 çıktı ama sistem başka bir şeye yoruldu herhalde. En fazla da 1645. Genel olarak 1630-40 arası çıkıyor. Eskiden 1660 civarı çıkıyordu.

Görev yöneticisinde 3,75 en yüksek hız 3'e takılmayın Zamanım olursa BLCK OC manual ile de deneyeceğim. Pstate programı aktif şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 21 Kasım 2017; 21:43:32 >
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam biosu denedim ramler 2933 te fakat fişten çekildiginde bir kez bios postta reset atip 2933 te aciyor sizdeki bu sekildemi yoksa hic reset atmadan aciliyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada islemci hizi bende normal ne eksik ne fazla

• ömr0681 kullanıcısına yanıt
    ben denemedim denemeyi de düşünmüyorum ama ramin kaç mhz ise ona çekip öyle dene birde yada profilleri dene sonuçta beta bios deyip kendimizi teselli edelim
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu duruma bizden baska takilan anladim kadariyla tekrarda 1501 donucem birazdan

Update öncesi ayarları sıfırlamış mıydın? Ayarları sıfırlar sonra hatta cmos clear tuşuna bas. Default ayarda sadece ram hızını ayarlayıp dram voltajı gir.
    Elektriği iki defa çektim. Dediğin gibi birşey olmadı, ilk seferde açıldı. Eski biosa neden geri dönüyorsun, eski biosların hepsinde hata var.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Orada windows sürümü bile hatalı gösteriliyor, Aynen o hıza takılmamak lazım :)
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Hocam bugun pek kurcaliyamadim yarin tekrar bakarim biosu sifirlamamistim yeni biostan once onuda denerim

ingilizcem iyi olsa test biosu denerdim fakat ingilizcem iyi değil hataları elmora yazamadıktan sonra test biosu kurmamın anlamı yok diye düşünüyorum sonuçta şuan sistem 2133 de sorunsuz maceraya gerek yok he resmi bios çıkar onu kurarım o ayrı tabi dön istediğin biosa sonuçta bu test bios

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Kasım 2017; 1:39:34 >
  • cold boot yok 0020 de çözmüşler
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    açılış çok mu yavaş peki?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    yavaş ama dert değil: ramler voltajsız 3200de açıldı 3600 için sanırım voltaj gerekecek 4 tane ram var denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 22 Kasım 2017; 7:2:37 >
  • Blck 100 iken 3600 ram hızını hiç görmemiştim, bu yönüyle bu son bios bir ilk diyebiliriz 😊

• balistikbombadan haber alan varmı :D
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.