Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu oyundan atma veya başka yazılımların crash'i, anlık takılma, frametime'da yüksek spikelar genelde RAM veya işlemci overclock'unun stabil olmadığının göstergesi. Tekrardan P95, HCI Memtest vb. yazılımları kullanarak başta RAM olmak üzere overclockuğunuzun stabil olduğundan emin olun.
    Voltaj yetersizliği kadar yüksek voltaj da sıkıntı yaratıyor olabilir.
  • overclock.net'te Agesa 1007'li test bios'unu yayınlamış bu arada elmor.

Edit: AGESA 1.0.7.1 imiş 1.0.0.7 değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 21 Kasım 2017; 13:39:33 >
  • Deneyen 2 kişi cold boot sorununun ortadan kalktığını söylüyor overclocker.net forumda. Zaten deneyen başka kimse de henüz yok gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Buna normal demiyorum, sorunların olduğu ortada. Hala tam bir çözüm üretilebilmiş değil, %100 çözüm üretileceğinide düşünmüyorum. Bu sorunların sebebi belkide işlemci, kimse sorunu orada aramıyor. Anakart ve ram üreticilerinde sorunu arıyorlar. 1700 kullanıp cold boot yaşamayan kişiler mevcut. 1800x kullanıcıları ince ayar yapmadığı sürece sorunlar ile baş etmek zorunda kalıyorlar. İşin garibi sorun yaşayanların birçoğunun umrunda değil.

Buradaki sorun sistemin kendini 1 kere resetleyerek açması değil. Eğer sistem kendini 3000 mhz yerine 2133 mhz da açıyorsa sorun odur. Elektrik kesilsin kesilmesin böyle bir durum varsa sorun odur. Ayda 1 defa anca kesiliyor elektrik buda büyük bir sorun teşkil etmiyor, etmemelide.

Yüksek mhz ddr3 belleklerdede ayni sorun mevcuttu. Sistem defalarca kendini yeniden başlatıp, çalışabiliyordu. 2000li yılara gidersek o zamanlar sistem kendini hiç başlatamıyordu. Bu problem çok yeni birşey değil.

konuyu okumadim bende eski bir 1800x kullanicisi olarak

yuksek hizlarda ramler ile cold boot sorunu yasamadim

anakartim gigabyte aorus gaming k7

4ghz ve ramleri 3600 bclk ile kullaniyordum

sikintilar anakartlarda olabilir arkdasimda asus prime ve 1800x ile cold boot sorunu yasiyordu cunku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyrou -- 21 Kasım 2017; 14:19:8 >

• Anakarta yeni biosu yükledim. Sistemi 2933 mhz ile başlattım. İşlemcide Oc yok.

-Eskiden olan kilitlenme sorunu ortadan kalkmış.Defalarca kapatıp açtım kilitlenme olmadı.

-Elektiğide kestim coldboot sorunu ortadan kalkmış. Coldboot yapmadan 2933 mhz ile sistem kendini başlattı. Sorun ramlerde değilmiş, biosdan mış. Şu an için bir problem yapmadı, gün içinde birşey yaparsa buraya yazarım testlere devam ediyorum.
  • Zyrou Z kullanıcısına yanıt
    Anakartta sıkıntı olsa, düşük mhz'larda sorun çıkması gerek. Son bios güncellemesi ile sistem şu an stabil çalışmakta.
  • Deniyorum.
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    yeni bios derken hocam nereden indirdiniz sitesinde yoktu öğlen
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Resmi oarakda yakında çıkar. Elmor paylaştı. 2-3 saattir test ediyorum, bendeki sorunlar çözülmüş.

http://www.mediafire.com/file/6s48n1vmemkkoro/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-0020.zip
  • Şuan görebildiğim cold boot aşılmış ancak default modda anakart ratio ve autoda olan voltaj ile oynayıp Ryzen 1700'ü kendi kendine OC yapıyor(3750 mhz). Beta olduğu için en hayırlısı biraz daha beklemek olabilir. Uğraşıyorum bakalım el ile OC yaptığımda da kalkışta kurcalayacak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 21 Kasım 2017; 17:58:52 >
    Aynı model sayılır kullandıgımız ramler bakalım bende durum ne olacak link için teşekkürler.
    Şuan işteyim eve gidince deniycem c.boot durumu ne alemde hocam kontrol ettinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyrou

quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Buna normal demiyorum, sorunların olduğu ortada. Hala tam bir çözüm üretilebilmiş değil, %100 çözüm üretileceğinide düşünmüyorum. Bu sorunların sebebi belkide işlemci, kimse sorunu orada aramıyor. Anakart ve ram üreticilerinde sorunu arıyorlar. 1700 kullanıp cold boot yaşamayan kişiler mevcut. 1800x kullanıcıları ince ayar yapmadığı sürece sorunlar ile baş etmek zorunda kalıyorlar. İşin garibi sorun yaşayanların birçoğunun umrunda değil.

Buradaki sorun sistemin kendini 1 kere resetleyerek açması değil. Eğer sistem kendini 3000 mhz yerine 2133 mhz da açıyorsa sorun odur. Elektrik kesilsin kesilmesin böyle bir durum varsa sorun odur. Ayda 1 defa anca kesiliyor elektrik buda büyük bir sorun teşkil etmiyor, etmemelide.

Yüksek mhz ddr3 belleklerdede ayni sorun mevcuttu. Sistem defalarca kendini yeniden başlatıp, çalışabiliyordu. 2000li yılara gidersek o zamanlar sistem kendini hiç başlatamıyordu. Bu problem çok yeni birşey değil.

konuyu okumadim bende eski bir 1800x kullanicisi olarak

yuksek hizlarda ramler ile cold boot sorunu yasamadim

anakartim gigabyte aorus gaming k7

4ghz ve ramleri 3600 bclk ile kullaniyordum

sikintilar anakartlarda olabilir arkdasimda asus prime ve 1800x ile cold boot sorunu yasiyordu cunku

gigabayte nin sorunu çözdüğünü biliyoruz zaten konudaki anakart ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO bakalım test biosu deneyen var sorun yok diyor bekleyip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Kasım 2017; 18:5:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Aynı model sayılır kullandıgımız ramler bakalım bende durum ne olacak link için teşekkürler.
    Şuan işteyim eve gidince deniycem c.boot durumu ne alemde hocam kontrol ettinizmi

deneyip dönüş yaparsan memnun oluruum
    Bende 2933 mhz hızında sistem herzaman düzgün açılmıyordu. Hata kodu verip takılı kalıyordu. 10-15 kere restart attım, 10-15 kere kapatıp açtım, sistem kendini düzgün boot etti. Hiçbir sorun yaşatmadı.

Coldboot sorununa gelirsek, bilgisayar açılırken coldboot yapmıyor(uzun süredir yaşadığım bir sorun değil).

Elektriği kesince coldboot oluyordu. 2 defa elektrikiği kesip başlattım. Coldboot yapmadan direkt olarak 2933 mhz hızı ile açtı. Açılma süresi eskiye göre biraz yavaşlamış gibi, bunun yanında coldboot sorunu yok. En azından ben şu ana kadar yaşamadım.

Sende dene bakalım nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 21 Kasım 2017; 18:20:12 >
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Bendede başlarken 4.1 ghz ile başlatıyor. Windows ortamında herşey normal :)
  • Aida64 testi yaptım . Çakılma vb sorun yaşamadım.

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702
  • Gücü çekerek vs ben denedim ve coold boot denk gelmedi. Yarın sabah uyanınca durumu merak ediyorum

Sistemi 37.5*1000 ile kendi kendine başlatıyor anakart ve win'de 1-2 dakika öyle sürüyor sonra benim girdiğim 1,5-3,8 ghz arası çalışmaya başlıyor.

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

Link:https://store.donanimhaber.com/66/90/64/6690646e417690ddf4e154b1f0bb631b.jpg

Edit: Evet açılma süresi biraz yavaşlamış kağnı gibi. HDD'den açanlara Allah sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 21 Kasım 2017; 18:22:51 >

• Ok haberdar ederim
    Cold Boot düzeltildi ise mükemmel olur
    Bakalım benim işlemci hangi frekansta açacak

Hocam 4.1 ghz de stabilmi peki fazla vltaj verip yakmasın işlemciyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 21 Kasım 2017; 18:31:48 >
    Yok sistem kendini o şekilde boot ediyor(bios kısmında o hızı görüyorsun), sonrasında yine stock hızlarda. Belkide işlemcinin sadece 2 çekirdeğini kullandığı için xfr tarzı birşey devreye giriyordur. Yaptığım test resmine bakarsan sistem 3.6 ghz ile çalışıyor.
    Anladım hocam bakalım benım 1600 ne yapacak xfr denmı degılmı anlarız.
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.