Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.388
Cevap
18
Favori
87.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donda

Ya aslında oradaki amaç cinebench performansından ziyada, hız ve overclock tutarlılığını ölçmek

Alıntıları Göster
    Tutarsizlik olsa oyun cokmez miydi? Ogrenmek icin soruyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Tutarsizlik olsa oyun cokmez miydi? Ogrenmek icin soruyorum...

Alıntıları Göster
    Birbirinden bağımsız bir durum aslında, oyunda çökmeyen bir sistem, stress test ( prime95 small ftts, occt linpack test ) gibi testlerde çökebilir çünkü işlemciye binebilecek en yüksek işlem hacmi yükleniyor.

Bazende stress testi başarıyla geçen sistem, oyunlarda rastgele hata verebiliyor. CPU-Z nin kendi stress testi referans olacak bir test değil aslında, 1dakika süren cinebench r20 testi bile kararlılığı daha iyi verir cpu-z stress testine göre.

Cinebench then alacağınız puanı aynı frekans ve aynı işlemciyle kıyaslayarak ne denli verimli ve stabil çalıştığını görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: donda

Birbirinden bağımsız bir durum aslında, oyunda çökmeyen bir sistem, stress test ( prime95 small ftts, occt linpack test ) gibi testlerde çökebilir çünkü işlemciye binebilecek en yüksek işlem hacmi yükleniyor.

Bazende stress testi başarıyla geçen sistem, oyunlarda rastgele hata verebiliyor. CPU-Z nin kendi stress testi referans olacak bir test değil aslında, 1dakika süren cinebench r20 testi bile kararlılığı daha iyi verir cpu-z stress testine göre.

Cinebench then alacağınız puanı aynı frekans ve aynı işlemciyle kıyaslayarak ne denli verimli ve stabil çalıştığını görebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    O zaman ozetle suan sorun yok gozukuyor bende. Boyle kullanmaya devam o zaman. Haa oyunda cokerse aklima voltaj vermek gelir. 1.3v'a cikarim

• 7302; sıcaklıklar 4-5c arası arttı, ufak bir PBO performansında artış var. Bazı post code hatası alan kullanıcılar artık almadıklarını söylemişler. 7201'e geri döndüm, zaten hali hazırda sıcaklıklar az değil
  • Version 7306 kurdum. Advanced altındaki Custom Pstates bölümü kaldırılmış. Kart nerf yedi resmen, Pstates oc yapamıyoruz. Çok kötü oldu.
  • Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Ben 7304'ten 7401'e geçmiştim, sürekli açılışta 8 hatasıyla uğraşıyorum, piyango gibi 8de gelebilir normalde açılabilir. Her sürümün bir sorunu var agesa 1.0.0.4'te düzelir bunlar inşallah.
  • Kaç gündür vatandan "beni al, beni al" diye bana sesleniyor. C6H'ı satıp üstüne 300-400 koyup alacağımı bilsem hiç düşünmemde bizimkini millet 900'e bile satamıyor 2. elde. Üstünden bunca zaman geçmesine rağmen bu kadar fiyat farkı olması normal değil...

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Kaç gündür vatandan "beni al, beni al" diye bana sesleniyor. C6H'ı satıp üstüne 300-400 koyup alacağımı bilsem hiç düşünmemde bizimkini millet 900'e bile satamıyor 2. elde. Üstünden bunca zaman geçmesine rağmen bu kadar fiyat farkı olması normal değil...

Aslında sorunlara çözüm sunmuyor CH7 tamamen boşuna masraf ve uğraş olur. A değil B hatası alınıyor bunda da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donda -- 17 Ağustos 2019; 16:28:4 >

• donda kullanıcısına yanıt
    Hocam sunsada eskisini satıp üstüne 1000TL koyup yenisini almanın bir anlamı yokki, ufak tefek sorunlarla idare edip o parayı ekran kartı güncellemesine, daha iyi bir soğutucuya yada ilave ram'a harcayabilirim sonuçta. Şeytana uyupta almadım kaç gündür Allah'a şükür.
  • quote:

Hocam sunsada eskisini satıp üstüne 1000TL koyup yenisini almanın bir anlamı yokki, ufak tefek sorunlarla idare edip o parayı ekran kartı güncellemesine, daha iyi bir soğutucuya yada ilave ram'a harcayabilirim sonuçta. Şeytana uyupta almadım kaç gündür Allah'a şükür.
    Hocam dediğiniz doğru benim demek istediğim zaten o 1000 lirayı verince yine sorunlar devam ediyor o yüzden hiç gerek yok
  • quote:

Kaç gündür vatandan "beni al, beni al" diye bana sesleniyor. C6H'ı satıp üstüne 300-400 koyup alacağımı bilsem hiç düşünmemde bizimkini millet 900'e bile satamıyor 2. elde. Üstünden bunca zaman geçmesine rağmen bu kadar fiyat farkı olması normal değil...

Anakarttan anlamayan almiyor. Gidiyorlar b450 aliyorlar, c6h yerine.
    Bendeki kart sorunsuz. 4.2ghz 1.26v da bile c20yi tamamliyor. En stabil 1.28v puan olarak. Bios guncellemesi geldikce ne sorun varsa cozulur o dert degil. 3950x besleyecek vrm var bu cihazda. O onemli.

• 7306'da çok uzun süre boot sorunu da var. O kadar yıl geçmesine rağmen aldığımdan beri düzelen tek şey ramların kararlılığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

7306'da çok uzun süre boot sorunu da var. O kadar yıl geçmesine rağmen aldığımdan beri düzelen tek şey ramların kararlılığı.
    1700 ve 3700x' de 7xxx sürüm olan hiç bir BIOS'ta boot sorunu yaşamadım, yada yaşadım farketmedim mi, nasıl bir sorun sizinkisi?
  • Boot uzun sürüyor, çok daha kısa olması lazım. 7201, 7302'de cold boot sorunları var. Ben yine c5 c8 hatalarını da almıyorum Win'in daha hızlı gelmesi lazım bazı BIOSlarda hızlanmıştı tekrar saçmaladı.
  • 7401'i kurdum. 7306'a da Pstate OC'un biosdan kaldırıldığını zaten yazmıştım. Bunda da yok. 7306'yı aç kapa yaptıktan sonra Zenstate programı sisteminiz düzgün kapanmadı diye hata veriyor başlangıçta. Yabancılar 7306 ile 7401'e aynı demişler zaten, resmi - resmi olmama durumu var sadece. 7002'e geri dönerim yakında. 7401'de Win gelene kadar siyah ekranda 2 tire çizgi ile 5 saniye bekletiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 18 Ağustos 2019; 12:47:19 >
  • 4.3ghz 1.33v stabil yakalayabildim sadece. C20de 82 derece noctua u12a ile. Yapabilecegim bu 7306 bios ile.

• 7403 güzel olmuş gibi. ramler 3466 mhz de stabil. AC Origins performans testte ilk defa fps çakılmaları yaşamadan tamamladı sistem. 7403 ten vazgeçmem artık ben
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    Ramleri DOCP standart olarak kullanırsan stabil olması lazım zaten dostum, bir dene istersen.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    benim ram ler 3600mhz. o hızlara imkanı yok çıkmıyor
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    Ben 3600C15 olarak sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum docp standartta.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.