Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    en pahalı kartın arızasına bak yeni teknolojiymiş her şeyin moku çıktı hem kazık hem kalitesiz ürünler üretiliyor artık sonumuz hayır olsun
  • Version 3008
    2017/12/137.38 MBytes
    CROSSHAIR VI HERO BIOS 3008
    Update to AGESA 1071 for new upcoming processors. TÜRKÇESİ (Yaklaşan yeni işlemciler için AGESA 1071'e güncelleyin.) ne alakaysa sanki mevcut işlemciyi çöpe tıp yenisini alacağız

resmi olarak çıkmış yabancı sitede asusun 32 bit yada diğeri seçince görünüyorhttps://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Aralık 2017; 16:52:11 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Deneme şansın oldu mu?
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    yok az önce gördüm overclock forumda resmi falan konuşuluyordu one be deyip bakındım bizde yok yabancı sitesinde var açıklama saçma yeni işlemci için diyor sanki tek dert buydu
    Beta bios ile Yayınlanan biosun ayni olduğundan bahsetmişler :), Yine oyalama taktiği gibi
    evet aynı diyorlar o yüzden vazgeçtim şimdilik sizde 3008 duruyor mu?
    0070 denedim en son rezaletti, 0020 kullanıyorum, 3008 mi oluyor artık onu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

quote:

Orijinalden alıntı: scerit

quote:

Orijinalden alıntı: bilek

quote:

quote:

arkadaşlar sabahtan beri işlemciye yükledim render yaparken en üst düzeyde tutum codec leri yok abi ısınmıyor işlemci
    sürekli elimede sogutucuyu kontrol ettim baya soguk sogutucunun metalleri ta diplere kadar baktım sogutucunun ısınma yok
    arkadaşlar bence normale dönderdiler diger arkadaşlarda bir test etsin ve elleriylede konürolünü bi yapsınlar sogutucularının

Not hız aşırtma yapmadım hep stokda kullandım

stabil bir ortamda hiçbir malzeme oda sıcaklığının altına düşemez yani sensörler yanlış gösteriyor.
    birde işlemci yüke bindikten sonra tekrar hemen oda sıcaklığını altına düşemez. mühendislik böyle diyor.
    işlemciye yükleniyorum 40-50c oluyor. sonra oda sıcaklığı 28c olmasına rağmen 22-18c lere düşüyor. kesinlikle yanlış gösteriyor

benim bulundugum oda baya serin onun etkiside olabirir kasanın sogutma systemide çok iyi bu arada yanlız el kontürolünde gerçekten işlemci sogutucusu baya soguk ılık bile degil

12-13 derece işlemci sıcaklığında bahsediyorsun.
    benim odam 28 derece işlemci 19 gösteriyor senin odanda olsun 22-21 derece sendede 12-13 gösteriyor mümkün değil inan bana.
    Şunun gibi düşün iki ayrı yoğunluklu sıvıyı karıştırırsanız yoğunluk bu iki sıvının yoğunlukları arasında olur altında veya üstünde olmaz (tabi reaksiyon olmamışsa aralarında)

Alüminyum hava üfleme ile sıcaklık kaybedebilir ve ortam sıcaklığının altına düşebilir. Bkz. Dandik oto buzdolapların sadece alüminyum soğutucuya fan üfleyerek içerideki havayı devir ile soğutma yapılıyor. Yalnız Bakır da durum farklı. %100 bakır bir soğutucu kullanıyorum oda sıcaklığı neyse oraya kadar düşüyor. Bu arada 13-14 dereceler bana da fantaz geldi. Yakında kokusu çıkar.

O buzdolapları peltier kullanıyor ama yine de sen bilirsin

umarım 0070 3008 değildir bir şeyler yazıldı 0070 hakkında ama hangisiydi unuttum şuan sadece 0020 var rog forumda meydanda 0070 yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Aralık 2017; 18:20:50 >
    değil:70 arşivimde var ama hiç yüklemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 13 Aralık 2017; 18:35:53 >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    aman iyi değilse zaten yok meydanda 0070 kaldırıldı galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar sabahtan beri işlemciye yükledim render yaparken en üst düzeyde tutum codec leri yok abi ısınmıyor işlemci
    sürekli elimede sogutucuyu kontrol ettim baya soguk sogutucunun metalleri ta diplere kadar baktım sogutucunun ısınma yok
    arkadaşlar bence normale dönderdiler diger arkadaşlarda bir test etsin ve elleriylede konürolünü bi yapsınlar sogutucularının

Not hız aşırtma yapmadım hep stokda kullandım

stabil bir ortamda hiçbir malzeme oda sıcaklığının altına düşemez yani sensörler yanlış gösteriyor.
    birde işlemci yüke bindikten sonra tekrar hemen oda sıcaklığını altına düşemez. mühendislik böyle diyor.
    işlemciye yükleniyorum 40-50c oluyor. sonra oda sıcaklığı 28c olmasına rağmen 22-18c lere düşüyor. kesinlikle yanlış gösteriyor

benim bulundugum oda baya serin onun etkiside olabirir kasanın sogutma systemide çok iyi bu arada yanlız el kontürolünde gerçekten işlemci sogutucusu baya soguk ılık bile degil

12-13 derece işlemci sıcaklığında bahsediyorsun.
    benim odam 28 derece işlemci 19 gösteriyor senin odanda olsun 22-21 derece sendede 12-13 gösteriyor mümkün değil inan bana.
    Şunun gibi düşün iki ayrı yoğunluklu sıvıyı karıştırırsanız yoğunluk bu iki sıvının yoğunlukları arasında olur altında veya üstünde olmaz (tabi reaksiyon olmamışsa aralarında)

Alüminyum hava üfleme ile sıcaklık kaybedebilir ve ortam sıcaklığının altına düşebilir. Bkz. Dandik oto buzdolapların sadece alüminyum soğutucuya fan üfleyerek içerideki havayı devir ile soğutma yapılıyor. Yalnız Bakır da durum farklı. %100 bakır bir soğutucu kullanıyorum oda sıcaklığı neyse oraya kadar düşüyor. Bu arada 13-14 dereceler bana da fantaz geldi. Yakında kokusu çıkar.

O buzdolapları peltier kullanıyor ama yine de sen bilirsin

Haklısın ama Onlar azcık kaliteli olanları. Sadece alimünyum ve fan da ibaret olanlarda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar G.Skill Trident Z RGB 3600MHZ F4-3600C16D-16GTZR ramlerimle default ayarlarında, 3600MHZ 16-16-16-36 1T 1.35V ile sistem stabil görünüyor. Yaklaşık 9 ay sonra bu BIOS oldu diyebilirim Testlerime halen devam ediyorum, sizler de geri bildirim verebilirseniz yeni BIOS'u yorumlayabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 13 Aralık 2017; 20:53:41 >
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    Sıvı soğutma ile oda sıcaklığını düşürüp, fanları yüksek devirde çalıştırarak ve işlemciyi %1 kullanıma kilitlersek 10 derecenin bile altına inecektir. :D
    Yeni biosu kuruyorum, birazdan yazarım :)
  • 3008 biosu kurdum. İlk izlenimim olarak kilitlenme olmadı. Daha hızlı açılıyor. Ramler 2933 mhz ile başladı. Cb olayı bende olmuyordu hala yok. Yeniden başlatacağım. Dram ışığı yanıyor. Resimde gözüktüğü gibi
  • 3008 ile yaptıklarımı yazayım. (ramler 2933 mhz, işlemci stock hızlarda)

-7-8 defa tekrar başlattım, kilitlenme 0d hatası mevcut değil.En azından şimdilik olmadı.

-Gücü kestim, Cb gibi bir problem olmadı, ilk agesa güncellemesi ile bende bitmişti. Memory training de yapmıyor.

-Açılış hızlanmış süre olarak hızlanmış gözüküyor. En azından windowsun boot time süresi düştü

-Isı değerlerinde 4-5 derecelik bir fark mevcut. 0020 de min 24-25 arası iken şu an 19-20 derecede.

-Ekstra denememi istediğiniz birşey olursa test edebilirim.

Edit: Bazen dram ışığı turuncu yanarak açılıyor sistem, onun sebebini bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 13 Aralık 2017; 21:41:28 >
  • Ben daha çok ramler üzerine yüklendim ve stabilite testlerimi yaptım, yukarıda da belirttiğim gibi 3600MHZ sorunsuz fakat bu hız için SOC voltajında 1.175v üzerine çıkmak gerekiyor ki oldukça normal. Ben güvenlik offseti ile 1.2v verdim, sistem 4GHZ CPU ve 3600MHZ ramlerle yağ gibi akıyor şuan
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Isı değerleri sizdede düşük mü? Bende max 40,5 min 19 derece
    Valla ısıl değerlerim genel olarak düşüktü, hiçbir bios versiyonunda ısı problemi yaşamamıştım ama o max ısı değeri yük altında ise pek normal değil, hatalı bir ölçüm var.

Bu arada SOC voltajını 1.175'e indirdim, SOC LLC LVL5 yaptım, böylelikle daha stabil ve düşük dalgalanmayla aktarıyor voltajı. 3600MHZ RAM için 1.15v SOC voltajı yeterli görünüyor şimdilik.

Ayrıca bu ayarlarla Cold Boot testi de yaptım, onu da halletmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 13 Aralık 2017; 23:11:22 >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.