Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.387
Cevap
18
Favori
87.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hehe 72 sayfa seni bekler samsunlu kardeşim

şurayı bir oku
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-7-1700-4ghz-asus-crosshair-vi-ryzen-5-1600-4ghz-asus-prime-x370-pro-baba-konu--128560800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 17 Kasım 2017; 14:56:52 >
  • proxima35 P kullanıcısına yanıt
    08 yada 8 fark olduğunu düşünmüyorum neyse @batuhano arkadaş yazmış zaten nedenini
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Hocam sizdeki ramin Sonu C15R ile biten versyonu var bendede 1501 biosu denemedim 1701 deyim ama fiş takılı iken 2933-3066-3200 mhz lerde hiç sorun yok oyunlarda falan takılma-kitlenme vs. ama fişi çekince bir kereye mahsus bios bootlamaya çalışırken reset atıyor o kadar 1501 de 2800 mhz de fiş çekilince sorun yaratmıyorsa denemekte fayda var
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    2800 mhz'de bir sorun yaratmıyor. 2933 mhz ile Windows ortamında kilitlenme veya takılma yok. Bilgisayar bootlarken kilitleniyor. Sende öyle olmuyor, acaba aramızdaki fark nedir?
    Hocam dedigim gibi fis takili kaldigi ve elektirik kesilmedigi surece sorunsuz kullaniyorum ramlerin kodundan olabilir farklilik cunki b350 plus anakartta fis cekilsede en ufak sorun yaratmiyodu bu ramler c6h da akim kesilince birkez reset atip 2933-3066-3200 acilyor biosu resetlemeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İşlemciden kaynaklı bir fark olabilir. 2800 mhz yeterli bir hız.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Ben almıyorum artık zaten bu hatayı. 3.7 ghz kullanıyorum sistemi. Agresif O.C sevmiyor zaten Ryzen. Benim silikon şansım kötü çıktı. Maksimum 3.85

• proxima35 P kullanıcısına yanıt
    ben 1700x ile bu hızı geçemedim. klasik amd işte. 1700 1700x 1800x hiçbiri birbirinden farkı olmayan işlemciler oc yapıp yapıp satmışlar
    1700 alan 1800x'i geçebiliyor. şaka gibi.
  • vay be Asus ROG STRIX X370-F Asus PRIME X370-PRO AGESA 1.0.0.7 BIOS çıkmış bize hala yok
    aynen öyle bende ilk defa üst düzey kart alayım dedim bu oldu neyse o malum olaya sorun değil diyenlere takılmıyorum artık bu karta da çıkacakmış da sözde oc performansı için düzeltmeler için gecikmiş diğer olay için düzeltme yok deniyor sanki bu kartın tek sorunu oc performansı şaka gibi yabancı forumlarda da isyan edenler başladı yapacak bir şey yok böyle kullanacağız artık 2133 mhz ye çekip
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    2800 mhz'de neden kullanmıyorsun? Ondada mı problem çıkarıyor senin ki?
    Temel sorunlari duzeltmeden oc sorunlarina gecmisler 4.5 ghz mi gorecek platform zaten bu platform oc de kisitli tekrardan yaziklar olsun bu cold booot mu ne zikkimsa bunu duzeltemezlerse bu karti cop edecem bidahada asusun yanina yanismiycam klavyede mouse bile

Yaşadığın sorunlar nedir? Belki çözümünü buluruz.
    mito1172 kullanıcısına yanıt
    Mesajdan anlasiyormu sorunum cozulecek olsa asus cozerdi 10 tane biosta

Cold booottttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Bunu cozenene para odulu koycammmmmmmmmmmm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 19 Kasım 2017; 0:36:20 >
    ömr0681 kullanıcısına yanıt
    @wawsalli 3200 2666 2400 mhz hepsinde sorunsuz açılıyor ama elektrik yada fişi kapayınca o malum açılıştan dolayı kullanmıyorum 2800 denemedim.

@ömr0681 demek ki tek derdi oc bu kartın bende çözemedim nasıl bir mantık bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Kasım 2017; 0:39:28 >
    2800 mhz hızda cold boot yaşanmıyor. Elektriğide kestim, hiçbir sıkıntı yok. 2933 ilede arada performans kaybı yok. Sürekli coldboot yapıyorsa, bios ile alakalı olabilir, 1501 bios şu an en stabili gibi
    Elektrik kesildiğinde en fazla bir kere reset atıp başlıyor. Sık elektrik kesintisi olmadığı için, büyük bir problem değil. Anakart arızalansa, şimdiye benimki patlardı :)
    dostum zaten saçmalıkta burada benim bildiğim bios çıktıkça sorunlar düzelir ama bunda yeni bios çıktıkça sorun artıyor 1501 dediğin bios çok kişide sorun yaratan bir bios sende iyiyse bu da bir garipliktir neyse bendeki 1701 bios sözde sistem stabilte için çıkmış bir ileri 2 geri dalga geçer gibi biosla uğraşamam artık bir arkadaş düzelsin diye bunu yaptı kartı eline aldı biliyorsun balistckbomda nickli boşver lanet olsun kalsın böyle siz buna sinir olmuyosanız ayrı ben sinir oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Kasım 2017; 0:52:6 >

Benim sinir olduğum, sistemin 2933 mhz hızında açılrıekn kilitlenmesi, Clear cmos yapmak zorunda olmamdı, Resetler bir süre sonra sistemi bozacaktı. Bios update yaparken anakartın devre dışı kalma ihtimali var. Cold boot sorunundan dolayı anakartın arızalandığını duymadım, Bendeki gibi 2933 mhz hızında veya daha yüksek hızlarda Qcode 8 vb hatalar alıp sistemin hiç açılmaması gibi bir problem mevcut ise 2800 mhz hızında çalıştırın dedim. Rmim ol qcode 8 sorunu hepsinden ciddi sorun. Coldboot yapıp hiç olmazsa açılıyor, farklı anakartlar hiç boot edemiyor.

2133,2400,2800 hızlarında şu an bende coldboot yok. Elektrik kesildiğinde bazen 2 kerede açılıyor o kadar, onun sebebide tüm ayarlar otomatik modda olduğu için ince bir ayar çekiyor.
    oc yoksa Qcode 8 vermesi ilginç çünkü batuhan arkadaşın dediğine göre bu hata yanlış oc den oluyormuş bende öyle bir sorun yok 2933 de bile açıyor benim sinir olduğum bu hızlarda açılış şekli zaten böyle açılırsa bozulur diye bir iddiam yok sadece ben bu şekilde açılmasına sinir olup 2133 de kullanıyorum artık. sizin biosu hiç denemedim çünkü sorunlu diyen baya vardı bende 1401 kuruluydu sonra 1602 çıkınca onu kurdum sonra 1701. sizde 1501 sorunsuzsa bu iyi yani dediğiniz mhz lerde sorunsuzsa. demek her ramde yada biosda farklı tavır sergiliyor bu anakart bunu bizim çözmemiz imkansız bunu asus çözerse çözer çözemezse bizim yapacağımız tek şey böyle kullanıp bir dahaki sefere am4 anakartta asus almamaktır ki ben 2005 yılından beri 2 asus anakart kullandım ddr ve ddr3 hiç böyle saçma açılış görmedim artı sorunu çözemiyoruz diyen asus yetkilisi de görmedim. vaat ettiği ram hızı neyse o hızdaki rami aldık taktık onda sorunsuz açıldı hep eski amd anakartlar şimdi bu saçma açılışı vaat ettiği hızlarda bile sorunsuz görenler kendi düşünceleridir ben normal göremiyorum bu da benim düşüncemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 19 Kasım 2017; 2:53:54 >

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.