Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Balancedi görünüyor mu sende?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    evet (son sürümü de yükledim)
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    anladım öğrenmiş olduk kart fark etmiyor demek
  • 3502 BİOS resmi olmuştur şuan yabancı sitede mevcut
    https://www.asus.com/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

EDİT: ben yükledim DOCP STANDART da 3200 MHZ CL14 34 de sorun yok şimdilik

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA  ComboV2PI 1208  8702

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Ocak 2018; 18:38:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Hocam uyku ile ne varsa kapadım derken, Windowsun uyku moduna geçmesini mi engelledin? Yoksa bios üzerinden ekstra bi ayar mı çektin

bu anakartta sizin sıvı soğutmayı kullananlar sıvı soğutmayı takmadan önce arka taraftaki plastik parçayı çıkartıyormuş sizde yaptınız mı bunu? görünce paylaşayım dedim videoda gösteriyor. acaba balistickbomba nickli arkadaşında bu yüzden mi patladı hata verdi sıvı soğutması diye aklıma geldi gerçi o da yok ortada bayadır uarım sağlığı yerindedir birden kayboldu çünkü forumdan

https://www.youtube.com/watch?v=zYkBWJj-MpQ&feature=youtu.be&+t+=+5m23s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 31 Ocak 2018; 5:50:32 >

Ben de X62 Kraken kullanıyorum ama arkadaki parça değil de, anakartın üzerindeki stok AM4 parçaları sökülüyor (ön tarafta,https://overclock3d.net/gfx/articles/2016/12/19123950251l.jpg vida bağlı siyah plastikler).

Bir de o pompası patlayan arkadaşın soğutucusu X62 değildir sanırım, çünkü X62 pompayı kendi yönetiyor anakarta doğru düzgün bağlanmıyor bile. Pompa bozulduysa kendinden dolayı bozulmuştur anakart nedeniyle değil.

Edit: Videoyu izledim, arka plakayı değiştirme sebebi elinde X62 için AM4 uyum kiti olmamasıymış. AM4 uyum kiti varsa gerek yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 31 Ocak 2018; 12:8:2 >

• Evet... Bios 3502, ramler Corsair Vengeance LPX 3200 CL16, işlemci 1700; en yeni overclock değerlerimiz böyle:

CPU Core Voltage: 1.352
    SoC Voltage: 1.025
    DRAM Voltage: 1.35

Artık buradan sonra RAM'i 3400'e çıkarmaya çalışmak kaldı geriye. İşlemci voltaj 1.45'te dahi 4.0 GHz çalışmak istemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 31 Ocak 2018; 12:9:40 >

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    onu bilemem de oveclock nette görünce paylaşayım dedim arkadaşın sıvı soğutma x62 yada daha düşük modeliydi diye hatırlıyorum meajını bulursam atarım buraya onun pompa anakartın ısı sensor hatası yüzünden patlamış kendisi öyle demişti neyse görünce paylaşayım dedim sadece

EKLEME: yeni bios tr siteye de gelmiş https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/HelpDesk_Download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 31 Ocak 2018; 17:46:33 >

• bu arada alt resimde görülen ses ayarının her kapanışta değişmesi yeni güncellemeyle düzeltildi artık bozulmuyor isteyen güncellesin

Hangi programla giriliyor bu ayara all suite falansa almayım :)
    ses programı bu kurmadın mı realtek? saatin orada mavi simge olması gerek onu sağ tıkla ses denetimini seç çıkar
    Kurmadım: hiç ses problemi yaşamadım bu güne kadar.
    problem yok zaten ayar tutmuyordu saddece bu zaten ses ayarı yapmak için anakartın realtek ses sürücüsü kurulmalı bence sen kurmasan da kendi yüklemiştir yani windows

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Şubat 2018; 8:48:5 >
    Çıkarmadan takamayız
  • 3000 mhz ve 2933 mhz hızda son bios ile tekrar 0d hatası almaya başladım. İşlemci ısısıda eksi derecede ölçülmeye devam etmeye başladı. 0d hatasının çözümü yok mu? 2800 mhz hızda çalıştırmak haricinde?
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Sensemi skew ayarı ile alakalı olabilir mi acaba yanlış ölçüm?
    hocam bende 2 gün önce psuyu yeniledim pcnin oda dar olduğu için geniş odada yaptım işi neyse psuyu denemek için pciyi tv ye hdm ile bağladım normal açıldı tvye de görüntü geldi kapadım ve hdm kabloyu çıkardım kasa kapakları açıkken bir şey aklıma geldi tekrar hdmı kabloyu takıp pcyi açtım fakat görüntü gelmedi bende mecburen direk kapadım tekrar açtım bu defa cold boot gibi birşey yapıp od kodunda kaldı 2 kez sonra resetle açılsada görüntü bir türlü gelmedi neyse toplayıp pcyi odasına götürüp dp girişli monitöre takıp açtım sorunsuz çalıştı bir de şu dikkatimi çekti psuyu denerken prize takmıştım yani ups yok ve pc yi kapayınca anakattaki lcd ekranda kapanıyor ama odasındaki ups ile bağlayınca pc kapasanda lcd ekran açık kalıyor ve 0 yazısı var yani anlamı kullanılmıyor demek. bu ne alaka bilmem ama 2 ayrı bağlantıda böyle oldu sizde ups var mı? yoksa acaba ondan mı od kod hatası veriyor arada? tabi bu olasılık garip yinede yazayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Şubat 2018; 19:33:42 >

• Sennse mi açık, Gerçi kapalıda olsa fark etmiyor. Nadir olduğu için ona takılmıyorum.

@mito1172

Yeni psu hayırlı olsun hocam.

Ramleri 2800 mhz hızında çalıştırırsam, 0d hatası ile kesinlikle karşılaşmıyorum. Ne zaman ramleri 2933 mhz veya 3000 mhz hızına alsam 0d hatası, bazen 0d bile vermeyip qcode 8 veriyor, bip bip diye ses sisteminden bir ses geliyor. Bu hatayı her 10-15 açılıştan 1'inde alıyorum, 0d hatası aldğımda aç kapa yapınca düzeliyor. Düzelmezse gücü kesip tekrar vermem gerekiyor. Artık gına geldi. Eskiden çok sık alırdım şimdi seyrekleşti, rog formunda yazıyorum ama düzgün bir cevap alamadım.

Ups yok, akım koruyuculu priz mevcut.
    teşekkür ederim

hocam o zaman iş rame dönüyor çünkü 2800 mhz de yapmıyorsa sorun ramde gibi. tek tek denemediyseniz deneyin derim belki ramin biri sorunludur. birde ups tavsiye ederim türkiyede kullanmak şart voltaj dansöz gibi çünkü. ayrıca keşke gskıl ram alsaydınız sizdeki ram bazen kıllık çıkartıyormuş ryzende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 6 Şubat 2018; 23:8:8 >
    İncelemelerin kurbanı oldum. Neredeyse tüm inceleme ürünlerinden 1800x,crosshair ve corsair lpx ram çıktı. Bende buna güvenerek aldım. Gerçi sorun oldumu diğer markalardada olabiliyor.

Akımı düzenleyen birşeyler alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.