Şimdi Ara

Crosshair VI Hero :(RYZEN 5000 CPU DESTEĞİ) BİOS Güncelleme AMD AM4 AGESA ComboV2PI 1208 8702 (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.390
Cevap
18
Favori
87.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orası öyle de WD Black 3 TB 1300 1500 lira falan :D Blue'yu 540'a aldığıma şükrediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Genelde disk çalışırken Elektrik kesintisinden dolayı disklerde, Badsector oluşabiliyor, ona Dikkat edin. Benimde Geçen sene aldığım Wd Blue 4 tb disk 4 ay sonra, bad sector verdi. (elektrik kesintisi) Belgeleri ekleyip, diski garantiye yolladım ve disk değişmedi. Diskin sorunsuz olduğu yazılmış. (diagnostic testi hızlı modda çalışırsanız, tabi gözükmez) Herneyse biraz uğpraştım ama çözüm bulamadım, bende disk yeni olduğu içn low level format attım. Disk sorunsuz şekilde çalışıyor. Sizde deneyin, tekrardan geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 28 Eylül 2018; 14:31:2 >
  • elmor dan
    C6 BIOS 6301

- Hala AGESA 1.0.0.2
    - ACPI WMI sensör arabirimi v2 (güncellenmiş yazılımla birlikte fan kilitlenmelerine neden olmamalıdır)
    - UEFI'de çalışmayan bazı klavyelerle ilgili sorunları düzeltir
    - Diğer düzeltmeler de var ama burada değinilen hiçbir şey yok IIRC

C6Hhttps://www.mediafire.com/file/uma2tp9k501mhlm/CROSSHAIR-VI-HERO-ASUS-6301.zip/file
  • awsalli kullanıcısına yanıt
    Low level'ı neyle attınız? Ben bendekine seatools ile denedim ama iki saat sonrasında hata verdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    İlk önce Hdtune ile badsector sayısını kontrol ettim. Tek bir tane mevcut idi. Ardından Hdd low level format yazılımı ile format attım. Torrent ortamında full versiyonunu bulursan, daha hızlı formatlarsın. Format işlemi uzun sürüyor. Eğer öyle başaramaz isen, Hiren boot cd yazılımı ile, Sistemi hiren ile boot edip, dos ortamındaki yazılımlar ile format atabilirsin. İşlemi gerçekleştirirken doğru harddiski yaptığından emin ol.
  • 6201 ile birlikte trident rgb cl16 3200mhz ram artık cl16'da çalışıyor. hemde ryzen 2700 ile 4.0ghz'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

6201 ile birlikte trident rgb cl16 3200mhz ram artık cl16'da çalışıyor. hemde ryzen 2700 ile 4.0ghz'da.
    DOCP STANDARTI seçmeden çalışıyorsa çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Eylül 2018; 19:19:3 >

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    6301 mi demek istediniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

DOCP STANDARTI seçmeden çalışıyorsa çok iyi

Alıntıları Göster
    Manuelde hocam. voltajı vs ben girdim. ram hızını da 3200mhz yaptım. cl 16 olarak çalışıyor.

cpu voltajı ise 1.31

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

6301 mi demek istediniz
    6201 hocam. asus sitesinde olan.
    sorun yoksa iyi benim docp standartta 3200mhz c14
  • quote:

sorun yoksa iyi benim docp standartta 3200mhz c14
    Noctua u12s ile 76-77 derece yalniz. Daha dusuk olmasini umardim. Sicaklik yuksek mi ?

Cmt iyi bi macun aldim . Cm master nano. 5-6 derece duser sanirim. O zaman 70e dusse o da yuksek degil mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    boştaki dereceyse biraz fazla oc yaptın sanırım öyleyse kaç ghz de işlemci? ben ntcua ile gelen macunu kullanıyorum oda iyi tabi oc yok bende
  • quote:

boştaki dereceyse biraz fazla oc yaptın sanırım öyleyse kaç ghz de işlemci? ben ntcua ile gelen macunu kullanıyorum oda iyi tabi oc yok bende
    Bosta 36-40 arasi duruyor. Anlik loadlarda masausunde 45e cikiyor sonra direk dusuyor yine. Cpuz benchte 77derece civari. Bf1 ise average gecen baktim 68 yaziyordu.

2700 nasıl bilemem ama ani çıkışlar bendede olsada boşta genelde oda ısısına göre 30 35 civarı testte çıkması normal birde senin işlemci 4gghz de şimdi gördüm normal bence ben unuttum testte kaçtı bayadır yapmıyorum çünkü gerçi bende 2 fan var aynı soğutucuyu kullanıyoruz. birde yoksa hwinfoyu dene en doğru o ölçüyorhttps://www.hwinfo.com/download.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Ekim 2018; 0:28:3 >
    OC var mı? Ben de uzun bir süre Noctua U14s kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

OC var mı? Ben de uzun bir süre Noctua U14s kullandım
    Var hocam.

1.3v ile 4.0ghzde kullaniyorum

1.3 müthiş yüksek değil, ama o idle sıcaklıkları alman normaldir. Yükte (yük derken, oyun yükü) benim u14s 60 civarı falan duruyordu yanılmıyorsam ama elimde eskiden kalma bir SS var GTA V oynarken Prime95 Small FFT açmıştım 1,375 3.9'da 86,5 dereceydi. Ama tabi bunun 1700 olduğunu unutmamak lazım:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 1 Ekim 2018; 10:55:6 >
  • 0d hatasına hala bir çözüm bulamadılar mı? Bilgisi olan var mı?
  • 1800x ile Crosshair VII hero uyumlu çalışırlar mı?
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.