Şimdi Ara

Crossfire bir karın ağrısıdır! Cünkü : 1-) ... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
8.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Kaç $ olduğuna bakar lucid hydra'nın.
    quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Hayda hani sozde ati farkli kartlarla bile CF yapilabilecek deniyordu off ya bu kotu oldu isde.

Aynı seri kartlar arasında oluyor: mistal hd48xxler arasında, hd47xxler arasında, hd57xx, hd58xxler arasında.

Bari o zaman daha dusuk olani kullanamiyor hic yokdan fizik karti gibi kullanabilseymis.
  • Kullanıp deneyende konuşuyor, konuda hiç bilgisi olmayanda konuşuyor ! SLI gereksiz CF gereksiz ! Kim bilir kaç tane Ati ,Nvidia, intel, Amd mühendisleri çalışmış yapmış düşünmüş üretmişler, gel gör ki bizim yurdum insanları 2dk içinde hiçe saymışlar. Söylenecek söz yok şaka gibi...

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaReTTa_99 -- 2 Kasım 2009; 2:10:09 >
  • adamın biri becerememiş topik açmış işte aslında gazı var ondan karnı ağrıyor
  • Ben CF yapmayı düşünüyorum. Birkaç kişiden bazı duyumlar aldım emin olmak için soruyorum.

SLI'da illa aynı modelle yapmak gerekiyomuş GTX260 ve GTX260 gibi

CF de ise modellerin değişik olabilmesi sorun olmuyormuş. Şimdi bende Sapphire HD 5850 1 GB 256 bit GDDR5 Dx11,1 kart var. Ve CF yapmak için birr üst modeli olan HD 5870 almayı düşünüyorum. Bu iki kartı CF yapabilirmiyim yoksa SLI daki gibi illa 5850 mi almam gerekiyor.

Ben sadece soruma yanıt arıyorum CF yapma kardeş gereksiz onu sat tek 5870 al veya 59bilmem kaç al gibi yorumlar yazmayın o aklınız sizde kalsın bana sadece olurunu olmazını teknik olarak neden olmazını söylerseniz seviririm.
    Karnı ağrıyan soda içsin!

SAYGILARIMLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronFist_InFlames -- 22 Aralık 2009; 15:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

CrossFire Ve SLİ 'ın Başarı Göstermeme Nedenleri Bana Göre,

1)Windows
    2)Oyun Program Desteği Olmaması
    3)Driver

+1
  • hd5850+hd5870 le cf yapılır ancak hd5850+hd5850 daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: derinkoma

hd5850+hd5870 le cf yapılır ancak hd5850+hd5850 daha mantıklı

Teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldunuz tam olarak sorumun cevabı buydu çok saolun
  • Arkadaşların çoğuyla aynı fikirdeyim.1,5 ay evvel 4890 saphire vapor -x kartlar ile maddi tarafı azımsanmayacak bir CF heyEcanINA kapıldım.
    FAZLASIYLA masraf yaptım cpu soğutucundan tut da ilave 3 fan daha mı almadım sonuç?
    3dmark süper sonuç BAŞKA???
    ısı çok fazla (bostayken 72 oyunda 105-108)
    enerji sarfiyatı falan hak getire
    tövbe valla ağzım fena yandı bi daha asla
    kartlardan birini iade ettim asırı ısınmadan aldılar çok sükür
    bir sonaki hedefim dx11 uyumlu TEK BİR KART ALMAK
  • Arkadaslar bu kadar uzadimi bu konu.

Bakin konuya yazi yazan arkadaslar belki biliyorsunuz yada bilmiyorsunuz. ama burada bir gercek var.

Atinin 3000 serisi kartlar ciktiginda Cagatay yani annihilator nickli arkadasimiz 2 tane 8800GT ye sahipti ve o zaman Cagatay buyuk bir kararlilik ile ekran karti bolumune su basligi atmisti.

Kesinlikle cf ve sli yapmayin dolandiriliyoruz.

Ilk baslarda herkez karsi cikmisti yok iste o kadar performans yalan mi felan diye hayir performans vardi tabiki misal tek kart 10 fps veriyorduysa 2 incisi ile bu 18 cikmisti bazilari %100 bekliyordu neyse daha sonra Cagataya yardimci olmak ve kanitlamao icin forumda bazi arkadaslar ile test yapmistik.

Sli ve Cf sahipleri arkadaslar fraps ile oyun icindeki farkli karelerde resim alacaklardi ve daha sonrada fraps fps sini yani frame per secod daki sayi degerlerini exele dokup kartlarin tek kart ve 2 karta gore arasinda ki ve oyun icindeki akiskanlik dalgasini bulmaya calisacaktik ve netice itibari ile bulduk. Bunu yapan tahminin 4 kisi idi Cagatay Tuger ben ve Cenova. Ve hepimizin aldigi sonuclarda onun tezini kanitliyordu performans aliyorduk hakliydik ama bu sadece bir goz yanilmasindan kaynaklaniyordu o zaman kullandigim 8800GTX in ya ina bir tane odunc alip crysisde denedim ve hakliydi asiri sekilde dalgalaniyordu yani ekran iki sekilde iki kart tarafindan ciziliyordu misal. Uste yarim biri alt yarim biri.

Daha sonra genova testi yapti o da ayni sekilde benim ve diger arkadaslarin aldigi sonucu aldi. Ve bu konu baya bir alevlenmisti ama sonu her zaman ki gibi ayni oldu heralde bu cagatayim kaderi bu forumda olsa gerek actigi konu kapanmisti. Daha sonra butun herkez bir olup site adminlerini kinadilar ve konu geri gelmisti. Ve yine tsrtismaya devam ediyorduk. Neyse yaptigimiz testler kandirildgimizi ortaya cikariyordu daha sonr bir kac arkadas dusuk cozunurlukte bunun olmadigini soyluyordu. zayen problem yuksek cozunurlukte idi Arkadaslar zaten dusuk coznurlukte CF yada Sli kullanacak arkadasin aklindan ben. bIraz sasarim tutupta iki tane 4870 yada benzerini 19'' monitorde kullanmak ne kadar mantiklidir. ?

Bu testleri yuksek cozunurlukte yapmistik sanirim cenova 1680x1050 ben 1920x1080 di digerlerini inanin hatirlamiyorun. Sonuc itibari ile ever performans aliyorduk ama iki gpu nun farkli kare saniye cizimleri yuzunden ms olup sadece gozumuzu yaniltiyorduk. Sonuc buydu. Sanirim aciklayici olmustur. Bende zamaninda kullandim ilk baslarda sizler gibiydim evet hakliydim kendimce ama kullaninca farkina vardim ne kullandim diye soracak oluraaniz 2x4850 turboyu 107 cm. Lcd tv de kullandim ama gereksiz oldugunun farkina vardim

Yanlis varsa duzeltebilirim iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_town -- 31 Aralık 2009; 5:55:13 >

• 5800 serisinde ms olayı ne durumda kullanan arkadaşlar ufak bi kaç deneme yapabilir mi?
  • Sli-cf yapmadan önce cpu-ram-psu-hdd(raid yapmak lazım) bunları yeniden almak gerekir.Şimdi ben x2 işlemciye 2 tane 8800gt taksam ne olucakki ???
  • Konu açılalı nerdeyse bir sene olacak
  • Şaka maka ben konuyu açarken bana abi sorun birazda sende diyen dark_tower 'ın bile düşünceleri değişmiş. Uzun zaman olmuş anlaşılan .. ama güncelliğini koruyan bir önerme olduğu konusunda ısrarcıyım halen
  • Bendede 5970 var yurtdışına gideceğim uygun fiyattan bir tane,hatta fiyatı baya uygun olursa 2 tane almayı düşünüyorum crossfire yapacağım.kafama takılan şu;şimdi benim 5970 sapphire ya yeni alacağım powercolor olursa problem olurmu?çünkü bazı 5970 lerde fan ayarları manuel olarak kapatılmış durumda benimkide o kartların içinde,ya yeni alacağımın manuel fan ayarları açık olursa
  • ben de farklı marka iki kart kullandım bi sıkıntı olmadı alabilirsin ayrıca ne cf nede slı kesinlikle tavsiye etmem ben kullandım aşırı bir performans sağlamıyor iki adet 9600 gt ve 2 tanede 3850 kullandım hiç bir şekilde tavsiye etmem
  • Konuya yazılmayalı uzun zaman olmuş.

Yıl oldu 2012, şimdiki teknolojik geçlişmeleri ve SLI-Crossfire düşüncelerini alalım mı :)
  • Ben bir adım daha ileri götürdüm işi , PC de oyun oynama olayını da bitirdim. Konsol F/P açısından çok daha mantıklı. ( Tabi FW ile )
    Bırak Crossfire'ı , tek karta dahi tahammülüm kalmamış :D
  • Arkeolog bol bizim forumda, kazıp kazıp çıkarıyorlar tarihten sayfaları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense

Arkeolog bol bizim forumda, kazıp kazıp çıkarıyorlar tarihten sayfaları...

• Her zaman tek karttan yanayımdır...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.