Şimdi Ara

Crosair Rm850x Psu Sorun Çözdüldü!.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde Crosairin RM850x serisi güç kaynağı var kasadaki bütün kablo bağlantılarını yaptığım halde çalışmıyor ama 24 pin kabloya kısa devre yaptırdığım zaman çalışıyor sorun sizce neresinde olabilir bilgisi olan var mı acaba yanlış kablo mu kullanıyorum kasaya monte ederken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridvan Dilmac -- 7 Kasım 2020; 14:45:33 >

• bütün kabloların doğru yere taktığına eminsiniz değil mi? full modüler olduğu için kitapçıgındada yazar hangi kablo nereye takacaksınız kablolarınızı kontrol edin.
  • işlemci 8 pin kablosu ile pci-e 8 pin karışıyo olmasın, makinayı açmayı engel midir bilmem de.
  • power düğmesinin pinini yanlış takmış olabilirsin
  • Arkadaşlar pci-e kablosu zaten farklı işlemci kablosuna göre üzerinde de zaten yazıyor pci-e kablosunun işlemci kablosunda sadece type 1 filan yazıyor acaba onlar değiller mi onu anlamadım :S anakart üzerindeki power led vs kabloları doğru hocam diğer psu da sorunsuz açıyorum kasayı zaten bu yeni psuda açılmıyor...

cevaplarınız için sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridvan Dilmac

Arkadaşlar pci-e kablosu zaten farklı işlemci kablosuna göre üzerinde de zaten yazıyor pci-e kablosunun işlemci kablosunda sadece type 1 filan yazıyor acaba onlar değiller mi onu anlamadım :S anakart üzerindeki power led vs kabloları doğru hocam diğer psu da sorunsuz açıyorum kasayı zaten bu yeni psuda açılmıyor...

cevaplarınız için sağolun
    sonuç?
  • Sonuç sorunum hala devam ediyor bu hafta ölçüm cihazıyla voltaj değerlerine bakarım vaktim olursa
  • quote:

Sonuç sorunum hala devam ediyor bu hafta ölçüm cihazıyla voltaj değerlerine bakarım vaktim olursa
    type 1 kısımları psu ya gelecek. diğer kısım mobo ya böyle yapiyorsunuz değil mi?
  • Fark ediyor mu ki hocam kablonun hangi ağzının psuda olduğu giriş çıkış aynı iki ucunda ?
  • Ridvan Dilmac kullanıcısına yanıt
    Evet fark ediyor
  • Tamamdır hocam eyvallah birde o şekilde deneyip bilgi veririm
  • quote:

Tamamdır hocam eyvallah birde o şekilde deneyip bilgi veririm
    Deneyip haber verin hocam bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Deneyip haber verin hocam bekliyorum

Alıntıları Göster

Evet arkadaşlar biliyorum uzun bir süre oldu ama sürekli uğraşa bilen birisi değilim bu tarz işlerle sorunumu Cpu kablosunu da değiştirerek çözdüm üşendiğim için evganın cpu kablosuna takıyordum komple crosair in kutu içeriğinden çıkan kabloları takarak çalıştırmayı başardım anlamadım ikiside full modüler ve giriş çıkışlarında fark görünmüyor vol. değerleri filanda yanı çalıştırmaması çok ilginç...(Normalde bütün kabloları değiştirdim tek değiştirmediğim Cpu kablosuydu onuda değişince çözüldü)...

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim iyi forumlar.

• Ridvan Dilmac kullanıcısına yanıt

Gayet normal bir durum kablodan kabloya bile kalite değişiyor. Evga nin ve corsair in kablosu aynı görünebilir ama degiller. Orjinal olmayan kablo kullanmayin. Neyseki anakart vrm ler patlatmamissiniz benim arkadaş da başka PSU kablosu ile kullandı patladı hem PSU hem mobo

• Modüler kablolu psu kullananların dikkat etmesi gereken bir konu. İlk bakışta ne farkedecek ya diye düşünmesi çok kolay ancak öyle değil malesef.

• Hocam kablolar evganındı crosair psuda kullandım açıkcası dandik kablo değiller ama markadan markaya bu tarz değişim olması beni üzdü :) neyse ki sorun yokmuş psu da ona bayağı bir sevindim açıkcası :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.