Şimdi Ara

Creative Zen V MTP Device Sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
21.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Creative Zen V MP3 Player'ı WinXP'ye tanıtma aşamasında cihazın sistem tarafından görülmesine rağmen MTP Device'ın yüklenmemesi nedeniyle cihaza herhangi bir dosya transferi mümkün olamıyor.

Ki forumlarda gördüğüm kadarıyla birçok kişinin hem bu cihazla hem de farklı mp3 player'larla bu sorunu yaşadığını gördüm. Girmediğim forum, denemediğim yöntem kalmadı. Ne SP2 işe yarıyor ne de SP3. WMP11 yüklemesi de boşuna bir çaba. Registry ayarları ise sadece zaman kaybı. Forumlarda önerilen bazı MP3 Player yazılımlarını da kurmak hiçbir çözüm getirmiyor.

Vista ile yaptığım denemeler ise kısmen başarıya ulaştı. Sonunda cihazın transfer arabirimine ulaşabilmeyi başardım ve MP3 aktarabildim. Fakat ikinci takışımda yine hata üstüne hatayla karşılaştım. Sonunda bir daha cihazı görmedi.

Sonrasında PARDUS'u deneyip bir de Linux cephesinden olaya eğilelim bakalım dedim ama yok o hiç olmuyor.

Sonunda vazgeçmiş bir durumdayken yine bir Linux dağıtımı olan Ubuntu'yu deneyeyim dedim.
    İlk etapta cihaza ulaşamadım ve yaptığım kısa bir araştırmadan sonra GNOMAD2 yazılımının özellikle de insanı kanser eden Creative player'lara yoğunlaştığını öğrendim. Oldukça kısa süren bir yükleme aşamasından sonra Gnomad2, Creative Zen V MP3 Player'a ulaşmayı ve dosya transfer etmeyi başardı.

Creative'in bu kadar yazılıma bağlı bir cihaz üretmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. MUVO serisindeki pratikliği mumla arıyorsunuz.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur. UBUNTU ile Gnomad2 kesin çözüm. Belki bir işinize yarar.

Ekleme:

Sonunda WinXP altında kullanmaya başladım. Creative driverları ve WMP11'i XP CD'sine entegre ederseniz player'ı takarak doğrudan kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

(Sanırım ilk çözümüm yani Ubuntu'da Creative sürücüleri ve MTP Device entegre edilmiş olduğundan sorun çıkarmamıştı.)

@ozqurr arkadaşımızın çözümü;

quote:

Orjinalden alıntı: ozqurr

ayarlar denetim masası program ekle kaldırdan media player 11 i kaldırdım. orda runtime ve media playeer diye iki dosyası var ikisini de kaldırdım. sonra windows xp cd siyle windows bileşenlerini ekle kaldır yaptım ve ordan media player i tamamen kaldırdım sistemden. daha sonra aynı yöntemle tekrar yükledim media player i. sonra creative driveri yükledim tekrardan. sorun ortadan kalktı. mtp device yüklensin mi diye de sormuyo artık. tam format atıcaktım ki direkten döndük :) herkese kolay gelsin.

@hayati54 arkadaşımızın çözümü;

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

driver : (4 kb) Creative ZEN 4 gb MTp Device driver sürücü

Nasıl yükleneceği içeriğinde yazıyor 10 farklı servere upload ettim lazım olur diye gmailimede attım sorun yaşıyordum tüm güncelleştirmeleri yüklü creative zen ile ilgili birşey yüklü değil media player 11 ve runtime yüklü taktım pc gördü bende driver genius ile yedek aldım sizinle paylaşayım dedim bir deneyin bakalım olacakmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 25 Ağustos 2010; 22:32:29 >

• Çok teşekkürler hocam senin olay baya yılan hikayesine dönmüş

Aslında sorununu ingilizce metin halinde creative e gönderebilirsen iyi olur. Nelerle uğraşıldığını görürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: azawarai

Çok teşekkürler hocam senin olay baya yılan hikayesine dönmüş

Aslında sorununu ingilizce metin halinde creative e gönderebilirsen iyi olur. Nelerle uğraşıldığını görürler.

Evet epeyce zamanımı aldı bu sorun.

Bazı yabancı forumlarda bu sorunun firmaya iletildiğini gördüm ama zaten denediğim standart yöntemler dışında mutlak bir çözüm önerisi gelmemiş.
  • creative mtp device sorunu için bunu yükleyin
    http:// r apidshare.com/files/146778740/MStorage_PCDRV_LB_1_07_00_250.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 20 Eylül 2008; 9:20:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: talipb

creative mtp device sorunu için bunu yükleyin
    http:// r apidshare.com/files/146778740/MStorage_PCDRV_LB_1_07_00_250.exe

Teşekkürler.
    Ama malesef bu da bir işe yaramıyor.
  • Bende baya zorlandım yüklerken.
    Bilgisayarımda media player 11 yüklüydü.Windows MTP device olarak tanıyıp driverleri yüklerken "bu INF dosyasının bir hizmet bölümü bu cihaz için değil" gibisinden bi hata veriyodu. Media player 11 i kaldırdım 10 u yükledim gene olamadı.Tabi her defasında CD den gelen diğer yazılımlarıda yükleyip kaldırıyorum. Baya bi zaman aldı. Tam vazgeçecekken MediaPlayer 11 i geri yükledim. Mediaplayer açıkken cihazı bağlar bağlamaz tanıdı. MTP device uyarısı falan da vermedi. Süprüz oldu ama yine de

Bu cihazı sürükle bırak şekline getirebilecek bi firmware yokmu. Bende çok şaaşırdım cretaive in bu kadar zahmetli bi cihaz üretmeine...

• şuan bende windows xp yüklü ve aynı sorunu bende yaşıyorum.önerdiğiniz bu gnomad2 ve ubuntu programları sadece linus ya da pardus ya da(tam bilmiyorum windows kullanıcısı olduğumdan) herhangi işletim sistemi için mi özel yoksa bu programın windows versiyonları da mevcut mu?
  • 2 gündür bütün forumları gezdim ve hala çözemediğinizi varsayarak size yardım etme gereğinde gördüm kendimi.
    uğraşmayın boşuna bende de creative zen vardı şarj oluyodu ama dosya müzik atamıyodum. bağlanmıyodu bi türlü.aygıt yöneticisinde de mtp device üstünde ünlem işareti vardı.
    media player 11 yüklü ise bu mtp devices hatasını veriyo. aşağıda yazdıklarımı yaptım ben ve format atmadan kurtuldum.
    ayarlar denetim masası program ekle kaldırdan media player 11 i kaldırdım. orda runtime ve media playeer diye iki dosyası var ikisini de kaldırdım. sonra windows xp cd siyle windows bileşenlerini ekle kaldır yaptım ve ordan media player i tamamen kaldırdım sistemden. daha sonra aynı yöntemle tekrar yükledim media player i. sonra creative driveri yükledim tekrardan. sorun ortadan kalktı. mtp device yüklensin mi diye de sormuyo artık. tam format atıcaktım ki direkten döndük :) herkese kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: ozqurr

2 gündür bütün forumları gezdim ve hala çözemediğinizi varsayarak size yardım etme gereğinde gördüm kendimi.
    uğraşmayın boşuna bende de creative zen vardı şarj oluyodu ama dosya müzik atamıyodum. bağlanmıyodu bi türlü.aygıt yöneticisinde de mtp device üstünde ünlem işareti vardı.
    media player 11 yüklü ise bu mtp devices hatasını veriyo. aşağıda yazdıklarımı yaptım ben ve format atmadan kurtuldum.

Çözüm için teşekkürler. İlk mesaja alacağım bu yöntemi.

Ben de Creative driverlarının entegre edildiği bir XP CD'si ile Windows altından kullanmaya başladım sonunda.

• arkadaşlar bende zen micro 4gb var wmp 11 yüklüydü mtp device diyordu sölediğiniz herşeyi yaptım ama olmuyor ne windows media player 9 ile aç diyorum ama olmuyor refrsh yapın diyor görmüyor açıkcası, kendi programı görmüyor ne yapacam bilmiyorum. servise göndermicem bir kere gönderdim 4 ayda geldi lanet olsun kaybetmişler zor buldular nese bir şey daha söleyeyim virüs varsa nasıl silcem ben onu parçları siliyorum geri yapıp tekarar geldiğimde parçalar silinmemiş...

birde versionu 2.21.02 olarak görünüyor ondan bunu indirdim (Creative Zen Micro PlaysForSure Firmware 2.21.02 - ZenMicroP4S_PCFW_L16_2_21_02) tıklıyorum upgrade pasif durumda saatlerce bekliyorum ne yapıcam bu aleti yardım ederseniz sevinirim....

şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altgecit -- 5 Mart 2009; 10:23:05 >
  • bugün itibariyle aldığım creative zen den uzun süren çabalarımdan ve okuduğum mesajlarınızdan sonra pişman olmak üzereydimki,sorunu kendi açımdan hallettim...

program ekle kaldırlardan sonra önceleri sarj olan alet artık sarj da olmamaya başladı,bende bari dosya atamıyorum bari sarj olsun diyerekten, program çakışması olabileceği gibi(çaresizlik işte) bi düşünceye kapılıp aletin altındaki reset deliğine toplu iğneyi soktum ve başarıya ulaştım,sarjı bırakın çatır çatır dosya akıo

Darısı başınıza...
  • ben sorun yasadim 1 hafta ugrastim arkadaslar bilgisayar biraz eski ama baska bi xp kurunca gozleime inanamadim sorunsuz calisio . . . tinternet cafelerin kurdugu hazir xplerden.. . sizde kurun sorun yasayanlarrrr
  • Arkadaşlar ben media player 11 i kaldıramadım bir türlü. denetim masasında yok.
  • Windows xp nin tüm update lerini kurun çalışacaktır.
  • SONY Waklman Nwz-E444 mp4 ü bilgisayar tanımıyor.daha önce sorun çıkmamıştı fakat çşimdi mtp device diye görüyo şarj edemiyorum çözemedim bi türlü nası düzeltebilirim?
  • arkadaşlar aynı sorun bendede vardı ama iriver lplayer için
    çözümü yabancı forumlarda buldum diger mp3 player kullanıcıları içinde bu çözüm kullanılabilir marka farketmiyor.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71641&/umdf.exe

buradaki dosyayı indirip yükleyin,

daha sonra sorunlu MTP cihazınız "aygıt yönetcisinde" görünür (sarı ünlem işareti olur yanında)

onu sağ tıklayıp Kaldır deyin,

sonra mp3 çalarınızı usb den takın,

otomatik olarak her şey yüklenecek ve cihazınınza ulaşabileceksiniz.

bende işe yaradı umarım diger arkadaşlarda faydalanabilir.

işe yarar ise bana dua edin sevap kazanayım bari :)

• @recepky teşekkürler. Umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlar için faydası olur.

Ben ise Creative Zen V gibi baş belası bir mp3 player cihazından kurtuldum. Şu anda Sandisk Sansa Clip ile sorunsuz bir şekilde MP3 dinlemenin keyfini sürmekteyim..
  • @recepky hangi işletim sistemine uygun verdiğiniz link ben indirdim hata verdi kurulum yapmadı :S

Ayrıca şöylebir çözüme ulaştım :
    driver : (4 kb) Creative ZEN 4 gb MTp Device driver sürücü

Rapid linki silik diğerlerini deneyin özellikle netload ı.

Nasıl yükleneceği içeriğinde yazıyor 10 farklı servere upload ettim lazım olur diye gmailimede attım sorun yaşıyordum tüm güncelleştirmeleri yüklü creative zen ile ilgili birşey yüklü değil media player 11 ve runtime yüklü taktım pc gördü bende driver genius ile yedek aldım sizinle paylaşayım dedim bir deneyin bakalım olacakmı ?

Edit:

Windows update ile güncelleştirmelerinizi eksiksiz alın !

Windows update :http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 4 Şubat 2011; 18:01:54 >

• @hayati54 , teşekkürler. linki ilk mesaja ekledim.

Konunun okunma sayısına bakılırsa epeyce sorun yaşayan var.
  • arkadaslar creative zenim malesef garanti yapamadi beyaz ekran geliyordu bu beyaz ekran sorunu ne arkadaslar tamiri varmi bu beyaz ekranin.

mtp device sorunu bende yasadim deli gibi kurmadim sey kalmadi.en son windowsumu degistirim. su internet cafede kurulan xplerden kurdum birde ne goreyim takıyorum goruyor... yani windowsu birdaha kurun.hatta baska windows kurun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.