Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: harshmert

arkadaşlar 1.x versiyona dönüş nasıl yapılacak.
    creative programlarını kaldırdım. media player 9dayım ama 1.x te cihaz bağlı değil diyor. 2.x de gayet normal??

1.x Firmware dosyası:
    http://tr.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=213&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+XP&region=2&Product_Name=ZEN+Touch&Product_ID=10274&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&drivertype=4&x=20&y=14

Ama Zen'e kurmak 2.x firmware deki kadar kolay değil..Çükü (TAHMİN EDİYORUM) Zen Touch'ın Harddisk'indeki yazılım bilgisi aynı zamanda Cihaz'ın ön belleğinde(RAM'inde) yazılı..
    Bunun ne olduğunu veya nasıl silindiğini tam bilmemekle birlikte..ZEN'İN HARDDİSKİNİ ÇIKARIP PC YE DİREK BAĞLAYABİLECEĞİN (Dizüstü bilgisayar Harddisk'leri için yapılmış) APARATLA PC ÜZERİNDEN O HARDİSK'E TAM FORMAT ATTIKTAN SONRA ZEN'E TAKIP 1.x FIRMWARE'İ YÜKLERSEN SORUN ÇÖZÜLEBİLİR...
  • arkadaşlar merhaba.bende creatıve zen touch 20 gb var.cd kablo bişeyi yok,kablo aldım USB 2.0 B type model ve taktığımda bilgisayar tanımıyor . birkaç ay önce başka bir mp3 kablosu ile olmuştu gereken driver leri indirdim ve hatsız çalışıyordu.Şimdi niye tanımıyor bilmiyorum.Bana yardım ederseniz çoook sevinirim.

• Arkadaşlar ilk 5-10 sayfayı okudum ancak bulamadım, Hdd olarak kullanılabiliyor yazmışsınız ancak ben müzikten başka bir şey atamıyorum, hata veriyor. Nomad Explorer demişsiniz ama onu da bulamadım, google'da hep nomad jukebox var, yine müzik atmak ile alakalı. 20 GB zen creative'ye müzik dışında dosya atmanın yolu nedir yazarsanız sevinirim.
  • evet, yine ben. Bu kez daha mühim bir konu ile karşınızdayım, çünkü bozdum sanırım aleti. Firmware güncellemesi yaparken voltajdan dolayı pc resetledi kendini ve şu anda cihazdaki mevcut firmware de silinmiş durumda. Önümde 4 seçenek var,

Clean UP
    Format ALL
    Reload Firmware
    Reboot

Clean Up ve Format All kısmında sorun yok ama Reload Firmware kısmında ne yapacağımı bilemiyorum. Cihaz ile pc birbirini görmüyor ki içeriğinde firmware yüklü olmadığından, ben nasıl tekrar yükleyecem bu firmware'yi

• Arkadaşlar bende creatıve zen touch 20 gb mp3 çalar var.Ürünümün cdsi kırıldı ve işin kötü yanı yedekleme yapmadığım için bir türlü müzik atamıyorum.Nomadleri internetten indirdim.Kurdum ama tanımıyor ne yapacağımı bilemiyorum.Birileri beni yönlerdilirse çok sevinirim.Şimdiden bilgi için tşk.
  • yaklaşık 6 ay kadar kullanabildim zen touch 20 gb ı. referbished di uygun bi fiyata alıp iyi paraya satmıştım. günümüz teknolojisinden uzak bir cihaz. ancak üstün ses özelliği vardı. bunun yanında şarj süresi de harikaydı. ancak boyutu kullanımını engelliyordu. başlığı gördüm, yazayım dedim. tüm kullanıcılarına arızasız günler dilerim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marvin Candle

quote:

8 saat nöbette yetermi bana onu söle bakalım üstat ..

20 saati aşkın gdiyor şajı,gerisini sen hesapla...

• Konuyu hortlatma zamanı gelmiş geçiyor: Şaka bir yana kafam bozuldu 20 gb zen touch ıma şarkı yüklemeyi bir daha deneyeyim dedim Hb nin 240 ytl kampanyasından almıştım 2 yıl mı oldu 1 mi tam hatırlamıyorum ama aldığım günlerde şarkı yüklemiştim 2 gb kadar daha sonra uptade olaylarına girdim ondan sonrada bilgisayar bir türlü aleti tanımadı,şu an izmitteyim boluya ailemin yanına gittikçede kardeşimin laptopta dosyaları yüklü duruyor o bilgisayarda tanıyor yeni şarkıları oradan atabiliyorum ,ama gece gece dellendim gene yaf şunun bir çaresi yok mu diye google da arattım karşıma hemen bu başlık çıktı herkeste müzdarip bu uptade olayından,alettede aslında bir çok sorun var ancak ipod dinlemis birisi olarak ben bu aleti seviyorum hele ki 32 saatlik sarj süresi yok mu iste beni bu cezbediyor ne zaman sarj ettigimi unutuyorum wallahi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgarimo58 -- 21 Ocak 2009; 5:33:58 >
  • Arkadaşlar Merhaba.
    Creative Zen le ilgili olan bu konunun bütün sayfalarını tek tek okudum ama hala sorunumu çözemedim (:

Bir arkadaşın verdiği Zen var elimde. CD'si yok.
    Versiyonu : 1.01.03
    Usbden bilgisayrıma bağladığımda (XP SP3) aygıt yöneticisinde Zen görünüyor fakat doğal olarak tanımıyor.Soru işareti var yani.

ZENT_PCAPP_LB_1_30_04_MTP isimli programı yüklemeye çalıştığımda :

Setup Could not detect any portable device on your system
    Please ensure your portable device is connected and switched on

If your player is not enabled with Microsoft's PlaysForSure,
    Please ensure that Zen Touch PlayForSure Firmware is properly installed before runing this setup program.

yazısı çıkıyor. Ok dedikçe aynı yazı tekrar geliyor.

Acıkcası ne kadar yazılım warsa indirdim tek tek denedim ama bi fayda etmedi. Nerde yanlış yapıyorum acaba ? SP3 ile bi alakası varmıdır ?
    Şimdiden teşekkürler.
  • Üstteki sorum hala güncel arkadaşlar
  • Zen touchın adaptoru bozuldu ve usb den şarj olmuyor yardımcı olursanız sevinirim
  • ZEN 'de EKSİĞİ OLANLAR

Bu forum da az mesajım olmasına rağmen 2005 ten bu yana takip eder ve bazı sorunlara çözüm bulmaya çalışırım..

BENİM ŞU ANDA 40GB ZEN TOUCH'UM VAR
    AMA ÖNCEKİ BOZULAN 20GB ZEN TOUCH'UMA AİT OLAN
    FAZLADAN
    *AZ KULLANILMIŞ ZEN20 GB HDD SİZ-BATARYASIZ KASA
    *ORJİNAL TAŞIMA KILIFI
    *ŞARJ ADAPTÖRÜ
    *HİÇ KULLANILMAMIŞ FM+SES KAYIT KUMANDASI

AYRICA "NESTLE" ARKADAŞIM.İSTERSEN,
    ORJİNAL CD DEN BİR KOPYA GÖNDEREBİLİRİM SANA..

AYRICA:
    DAHA KARAR VEREMEDİM AMA
    ALDIĞIMDAN BERİ PEK KULLANMADIĞIM(HİÇ GÜNEŞ GÖRMEMİŞ DESEM DOĞRU OLUR)
    ZEN 40GB'TIMIDA İSTEYEN OLURSA UYGUN BİR FİYATA VEREBİLİRİM
    (FM+SES KAYIT KUMANDASI VAR)

BEN ANKARADAYIM.
    SAYGILAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zen-Ci -- 22 Haziran 2009; 15:24:37 >
  • Windows 7'ye bir türlü tanıtamadım şunu :(
  • @Doctor_Neo
    Benim Win7 taktığım an driver falan yüklemeden kendisi tanıyor.

Ben de bir türlü media explorer'ı yükleyemedim Win7'ye. Kötü oldu.
  • benm adaptor bozuldu nereden temin edebilirim
  • arkadaşlar bende zen touch 40gb var cdsi kayboldu hiçbirşey yapamıyorum ne şarkı yükleyebiliyorum nede silebiliyorm bilgisayarımın işletim sistemi vista 32. oyüzden burdan yükledigim programlarda işe yaramıyor bana cdnin kopyasını veya buna eşdeger bir kopya verecek biri olursa çok memnun olurum
  • bende 40 gb var eger 20gb cdsi olursa bana kopyasını yollayabilirmisiniz ıstanbul içindeseniz gelip alabilirim
  • benimde şarjım bozuldu ama pspnin şarjı aleti ayrıca kodak fotograf makinesinin şarjıda oluyor varsa kullanabiilirsiniz
  • arkadaşlar creative zen touch 40 gb ürünü olup satmak isteyen arkadaş varsa bana ulaşsın alıcıyım !!
  • elimde
    1 adet kullanılmamış şarj aleti
    2 adet cd (1 tanesi kullanılmamış)
    1 adet 40 gb kasası (temiz sayılır) bulunmakta yani kasa dediğim hdd siz yedek parça sıkıntısı çekenler irtibata geçebilir.
    2 adet creative kulalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solitude -- 25 Şubat 2010; 12:20:41 >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.