Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar zen touch bilgisayara bağladığımda kilitleniyor.
    Herhangi güncelleme yapmadım. Creative media source açınca kilitneniyor progam.
    Solda sources yazan yerine tıklayınca progra cevap vermiyor.Playlistlerin içine de girilmiyor
    programda. Daha önce playlist oluşturmuştum ama şimdi kilitneniyor yardım lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bexter

arkadaşlar benim zen touch 20gb şarjı 10 saat civarı tek çizgiye düşüyor az değilmi ??
    Çok karıştırıyorum ondan olabilirmi forumlarda 24 saat gittiği yazıyor. Daha batarya yeni
    olmasından mı acaba ???

Bunu test edebilirsin: Tam olarak şarj et sonra da kendi haline çalışmaya bırak ve bu arada hiç dokunma,bırak kendi kendine çalışsın. Kronometreyi kurmayı unutma.Böylece pil hakkında bir şeyler söyleyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bexter

arkadaşlar benim zen touch 20gb şarjı 10 saat civarı tek çizgiye düşüyor az değilmi ??
    Çok karıştırıyorum ondan olabilirmi forumlarda 24 saat gittiği yazıyor. Daha batarya yeni
    olmasından mı acaba ???

devamli şarki degiştiriyorsan harddiski devamli dönmek zorunda kaliyordur, bu yüzden de 10 saatta sarjin bitmesi cok da anormal bi durum olmasa gerek
  • Merhaba arkadaşlar ;

Sonunda bende zen touch ailesine katıldım 40GB
    gittigidiyorda buldum bir tane 170 milyona
    ilk başlarda korktum tanımda sıfır diyordu açıklamalarda kullanılmış
    ama o kadar övdünüzki bu aleti dayanamadım aldım
    ii kide almıoşım alet tertemiz çizikten gectim parmak izi bilem yok üstünde
    şarj dan sonra başladım kurcalamaya
    satıcı gonderdiği cd de tüm update ler ve programları koymuş
    korkarak ta olsa update yaptım o da ne sadece 1 dak da zen touch yeni firmware ile karşımda
    mükemmel bir alet beklentilerimin cok üstünde
    buna bide kumanda aldımmı süpper olacak

Yaşasın ZEN TOUCH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadk_mustafa -- 22 Haziran 2007; 16:14:39 >

• merhaba arkadaşlar..başından bi sayfa ortadan bisayfa okuya okuya geldim bi 10 sayfa oldu .aby kardeşim yukardaki incelemni zevkle okudum benim size bir sorum olacak.nası olsa zen touch da zen serisi bariz bir fark olmayacaksa zen vision m yi kullanan varmı arkadaşlar sesleri benzer diye düşünüyorum bu konuda bilgi verebilecek biri varmı ey insanlar çok almak istiyorum şu zvm yi ya ayrıca hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan zen touch ını.aman deyim düşürme

• Zen Vision:M modelinide bir süre kullanmış bir kullanıcı olarak Vision:M 'in ses kaliteside oldukça yüksek gönül rahatlığı ile satın alabilirsin ama iyi bir kulaklık ile birlikte olması şartı ile
  • hiç elinden düştümü peki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rtp

merhaba arkadaşlar..başından bi sayfa ortadan bisayfa okuya okuya geldim bi 10 sayfa oldu .aby kardeşim yukardaki incelemni zevkle okudum benim size bir sorum olacak.nası olsa zen touch da zen serisi bariz bir fark olmayacaksa zen vision m yi kullanan varmı arkadaşlar sesleri benzer diye düşünüyorum bu konuda bilgi verebilecek biri varmı ey insanlar çok almak istiyorum şu zvm yi ya ayrıca hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan zen touch ını.aman deyim düşürme

saolasın kardeşim
    gecen nerdeyse dusuyodu zor kurtardım

• slm arkadaşlar benm zen touch ta bi arıza çıktı çözemedim.dün akşam cihazı full doldurdum.daha sonra şarjı bittiği için şarja koydum ve açtığımda re building library diye bi yazı çıkıyo bi süre bekledikten sonra menü karşıma çıkıyo fakat hiç bir şey yapamıyorum cihazı kapıyamıyorum bile reset atıncada yine aynı olay oluyo aynı yazı çıktıktan sonra menü çıkıyo karşıma ve yine donuyo dün akşamdan beri hep aynı kapanmıyoda donup kalıyo öyle lütfen yardımcı olun bekliyoum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 26 Haziran 2007; 8:58:02 >
  • kafayı yicem ya lütfen yardım edin eminim bunu yapabilcek arkadaşlar wardır bu sitede
  • önceki konulara baktım bu sorunla karşılaşanların sadece veri kaybı oluyomuş bende ise makine donhuyo hiç bir şey yapamıyorum hem ben cihazı çok titiz kullanırım hiç yere falan da düşürmedim.
  • arkadaşlar sabahtan beri bu işi bilen birinin bana yardımcı olmasını bekliyorum.eğer bir bilginiz warsa lütfen yazın 2 gün sonra otobüs yolculuğum var trabzon dan izmire tam 22 saat zen touch ımın yanımda olmasını istiyorum haliyle.lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mj_pelit

slm arkadaşlar benm zen touch ta bi arıza çıktı çözemedim.dün akşam cihazı full doldurdum.daha sonra şarjı bittiği için şarja koydum ve açtığımda re building library diye bi yazı çıkıyo bi süre bekledikten sonra menü karşıma çıkıyo fakat hiç bir şey yapamıyorum cihazı kapıyamıyorum bile reset atıncada yine aynı olay oluyo aynı yazı çıktıktan sonra menü çıkıyo karşıma ve yine donuyo dün akşamdan beri hep aynı kapanmıyoda donup kalıyo öyle lütfen yardımcı olun bekliyoum.

merhaba mj_pelit;
    sorunun var belli fakat bazı noktalar pek anlaşılmıyor. cihazı bilgisayara taktığında ve bir şeyler yüklediğinde kimi zaman sorun çıkarıp kilitlenebiliyor. sonrasında ''docking'' yazılı halde kalıyor ve bir şey yapamıyorsun kimi zaman. reset'e basarsan bu aşamada , ''rebuildin library'' der ve içindeki veri sayısı ile doğru orantılı bir sürede, yani çok dolu ise biraz zaman alır değilse daha kısa sürer , seni en son ayarlarına getirir. bu aşamada yapabileceğin bir şey yoktur. ''rebuilding library'' aşamasından sonra gelen ekran , açılış menusudur. her zaman kullandıgın menu yani...
    ''sen menu geliyor bir şey yapamıyorum'' demişsin. bu gelen menude ne yazıyor? seçenekler var mı? yoksa bildiğimiz açılış menusu mu?
    diyelim ki alet normal açılır gibi yapıyor , daha sonra sorun cıkarıyorsan benim sana en basit tavsiyem , en son yüklediklerini silip öyle açmayı denemen.
    veya olmadı için fazla doldurmadıysa , komple bir format at , yeniden yükle...
    denemekte fayda var diye düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: dreamer1

işte aradığım bilgi buydu, çok teşekkürler detaylı anlatımin için. playlist oluşturma konusu kafamı kurcaladı epey ama o kadar da zor değilmiş. keşke muvo 2 deki gibi direk klasör olarak atılabilseydi daha iyi olurdu. bunun gibi 20 gb ve üstü mp3 çalarlar için klasörlendirme özelliği olan bir model var mıdır?

öncelikle bu playlist işinden yararlanmana sevindiğimi belirteyim ki , herkes bir sürü sorundan bahsetmişti, yapamayanlar vardı vs vs... o yüzden anlatayım dedim...
    sonralıkla da (oehh) ''organize media'' seçenğini seçip , karşına gelecek klasorlerden ''music'' i seçersen daha sonra istediğin klasoru sürükleyip bırakabilirsin zaten. program aracılığı yapmak güzel aslında. diğer türlü bu kadar büyük boyutlu bir aleti doldurduğunda içerisindeki bütün müzikleri dinlemek imkansız gibi bir şey. playlist zaten yer kaplamıyor. istersen bir klasörü ayrı ayrı yap , istersen karışık yap başka playlistler içinde aynı şarkılar yine olsun...
    daha büyük bir özgürlük aslında kullanıcı için. diğer türlü sabit bir yerde olacaktı. klasörler direkt playlist olarak görünseydi de , klasorleri ayırsak bu sefer de yerden tasarruf sağlayamayacaktık. bu bakımdan playlist işi hakikaten daha iyi, insan düşününce anlıyor...

bu alet çok kral. ses çıkışı olsun , kalitesi olsun , gövdesi vs vs...
    değerini bilin arkadaşlar

• quote:

Orjinalden alıntı: AbY

quote:

Orjinalden alıntı: mj_pelit

slm arkadaşlar benm zen touch ta bi arıza çıktı çözemedim.dün akşam cihazı full doldurdum.daha sonra şarjı bittiği için şarja koydum ve açtığımda re building library diye bi yazı çıkıyo bi süre bekledikten sonra menü karşıma çıkıyo fakat hiç bir şey yapamıyorum cihazı kapıyamıyorum bile reset atıncada yine aynı olay oluyo aynı yazı çıktıktan sonra menü çıkıyo karşıma ve yine donuyo dün akşamdan beri hep aynı kapanmıyoda donup kalıyo öyle lütfen yardımcı olun bekliyoum.

merhaba mj_pelit;
    sorunun var belli fakat bazı noktalar pek anlaşılmıyor. cihazı bilgisayara taktığında ve bir şeyler yüklediğinde kimi zaman sorun çıkarıp kilitlenebiliyor. sonrasında ''docking'' yazılı halde kalıyor ve bir şey yapamıyorsun kimi zaman. reset'e basarsan bu aşamada , ''rebuildin library'' der ve içindeki veri sayısı ile doğru orantılı bir sürede, yani çok dolu ise biraz zaman alır değilse daha kısa sürer , seni en son ayarlarına getirir. bu aşamada yapabileceğin bir şey yoktur. ''rebuilding library'' aşamasından sonra gelen ekran , açılış menusudur. her zaman kullandıgın menu yani...
    ''sen menu geliyor bir şey yapamıyorum'' demişsin. bu gelen menude ne yazıyor? seçenekler var mı? yoksa bildiğimiz açılış menusu mu?
    diyelim ki alet normal açılır gibi yapıyor , daha sonra sorun cıkarıyorsan benim sana en basit tavsiyem , en son yüklediklerini silip öyle açmayı denemen.
    veya olmadı için fazla doldurmadıysa , komple bir format at , yeniden yükle...
    denemekte fayda var diye düşünüyorum.

hocam öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.arızaya gelince benm cihaz re building library ekranı çıktıktan sonra normal bilindik şarkı menüsü geliyo.şarkını ismi sanatçının ismi süresi vb... ama bu ekranda hiç bir şeye müdahale edemiyorum ne play a basabiliyorum nede ses açıp kapayabiliyorum kısacası hiç bir şey olmuyo.resetleyincede yine re building library yazıyo ve yine aynı şeyler oluyo en az 30 defa resetledim belki düzelir diye fakat hiç bir şey değişmiyo.format ta atamıyorum çünkü pc ye bağladığımda not connecting yazıyo.bilmiyorum ne yapıcam.

• Merhabalar;
    15 gun evel bende 20gb Zen touch aldım..
    Bu forumu bastan sona dikkatlice okuyup firmware guncellemesi yaptım, gerekli yeni programları indirip bilgisayara kurdum..
    Hersey duzgun...

yorumlara gelince
    ses kalitesi muhtesem

Yalnız bir - iki sorunum var,
    1. Alete 520 adet sarkı attım "Random Play All" tusuna basınca hep 178 tane aynı sarkıyı secip liste olusturuyor
    2. hersey normalde iken (play mode normal) "genres" kısmından Pop sekmesine gelip playe bastıgımda 8 sarkıyı now playing kısmına atıp calıyor fakat gercekte 30 civarı Pop sarkı var
    kısacası Genres de Pop'u secip view tracks diyince 30 sarkı gorunuyor sarkılardan birini secip playe basınca 30'unuda calıyor fakat Pop uzerindeyken playe basınca 8 sarkı calıyor

Genreleri felan bilgisayarda duzenledim...

Arkadaslar birde siz denermisiniz sizde nasıl sonuclanıyor???

Saygılar...
  • oh oh hayırlı olsun darısı başıma
    sarjı nasıl gidiyo yeterlimi kaç saat ben askerim nöbette dinlemek için düşünüyorumda günde 8 saat nöbette yetermi bana onu söle bakalım üstat ..
  • quote:

8 saat nöbette yetermi bana onu söle bakalım üstat ..

20 saati aşkın gdiyor şajı,gerisini sen hesapla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: akcar

Merhabalar;
    15 gun evel bende 20gb Zen touch aldım..
    Bu forumu bastan sona dikkatlice okuyup firmware guncellemesi yaptım, gerekli yeni programları indirip bilgisayara kurdum..
    Hersey duzgun...

yorumlara gelince
    ses kalitesi muhtesem

Yalnız bir - iki sorunum var,
    1. Alete 520 adet sarkı attım "Random Play All" tusuna basınca hep 178 tane aynı sarkıyı secip liste olusturuyor
    2. hersey normalde iken (play mode normal) "genres" kısmından Pop sekmesine gelip playe bastıgımda 8 sarkıyı now playing kısmına atıp calıyor fakat gercekte 30 civarı Pop sarkı var
    kısacası Genres de Pop'u secip view tracks diyince 30 sarkı gorunuyor sarkılardan birini secip playe basınca 30'unuda calıyor fakat Pop uzerindeyken playe basınca 8 sarkı calıyor

Genreleri felan bilgisayarda duzenledim...

Arkadaslar birde siz denermisiniz sizde nasıl sonuclanıyor???

Saygılar...

Ohhhhh Sorunu buldum...
    Diyelimki "genres" i tr rock olan 20 mp3 attık zen'e
    ve diyelimki bunların 12 tanesinin album bilgisi olsun geri kalan 8 tanesinin ise album bilgisi silinmiş olsun
    Genres kısmında "tr rock" ın ustune gelip bastıgınızda sadece album bilgisi olan 12 taneyi listeye alıyor, album bilgisi olmayanları "now playing" e almıyor...
    Bunun icin "tr rock" kısmında view tracks diyip herhangi bir sarkıya ok deyince oldugu gibi listeyi (20 sarkının hepsini) now playing kısmına atıyor...

Belkide zen touch'ın en kotu yanı bu, klasorleme sistemi olmadıgı icin yıllardır kullandıgınız sistemden kopuyorsunuz ama bununda basit bir yontemi var, eger butun klasorlerinizi playlist olarak kaydederseniz sorun cozulmus olur..

Gerci bu yeni sisteme alısınca insan hakikaten klasor aramıyor :)) ama boyle ufak ayrıntılara dikkat edip iyice sarkı isimlerini felan duzenlemek gerrekir...

Bu arada gecen gun yorumlarımı yazamadım
    ARTILAR
    + Fiyat / Performans olarak dusunursek zaten rakipsiz sanırım en ciddi artısı bu
    + senelerdir birsuru muzik calar kullandım ama en temiz ses bu alette, butun ayrıntıları kacırmadan duyabiliysunuz ses inanılmaz berrak
    + Benzerlerinden hatta kendisinin bir ust modeli olan Vision'dan bile daha uzun pil omru (hani birseyi yeni aldıgınızda surekli kurcalarsınız ya ben bir haftadır kurcalayıp duruyorum kac kez sarkı attım 2-3 gb sildim tekrar attım, pil bir hafta gitti)

NOTR
    Sesler cok net, berrak tartısmasız ipod ve benzerlerinden ustun; fakat rock dinliyorsanız ozellikle sert progresive felan, sesler sonylerde oldugu gibi vurucu degil... Ozellikle gitar sesleri hakikaten sonyde inanılmaz ve kullagınızı gercekten doyuruyor (gerci bu soylediklerim bugune kadar kullandıgım md'ler icin ozellikle gecerli) fakat sony bu vurucu sesleri verirken cogu ayrıntıyı kaybediyor...
    Sesi net ama ses rengi dedigim gibi notr kisiden kisiye degisebilir bir zevk...
    AMA İPOD'la kıyas etmem bile...

EKSİ
    -Kabul etmek gerekir ki sarkı bulma sistemi gercektek cok guzel ama madem bu kadar ugrasılmıs klasor sistemide olmalıydı (Klasor sistemi olmadıgı icin butun mp3'lerinizi duzenlemek zorun kalıyorsunuz ki eger 8-9gb ustunde mp3'unuz varsa biyerden sonra iskence oluyor)
    -Yanında kumanda vermedikleri icin parca degistirmek icin herseferinde kabından cıkartmak iskence...

Sonuca bakarsak Muhtesem Ses kalitesi ve kıytırık 1-2 gb mp3 calar fiyatına 20gb bellekle inanılmaz bir alet...
    İnsan eline alıp sarkı degistirirken bile mutlu oluyor, degisik kendine ozgu bir albenisi var...

Siddetle Tavsiye Edilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcar -- 3 Temmuz 2007; 22:34:19 >

• arkadaşlar ben recorvery mode de güncelleme yapamadım bi türlü yukarıdakilerin aynısı yaptım ama başaramadım Hard disk problem yazısı çıktı ama makineyi pc m okudu upgrade seçeneğini yaptıktan sonra cihaz donuyo pc de ki ilerleme barı da donuyo napmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.