Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ben de pil problemi yaşamadım... 1 buçuk yıl oldu nerdeyse ve gücünden hala bişey yitirmediğini söylemeliyim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KontG

HİÇ BİR PROBLEM YAŞAMADIM!!!!!

ONU YAZANA DA

sorunu çözdüm stokta beklediği için bataryası boşalmış o yüzden şarj olmuyormuş usb den prizden şarj etmek gerekiormuş ilk sefer :)
    ama şimdi şöle bi sorunum var :)
    nası veri depolama olarak kullanıcam bu aleti :)
  • Herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum ve aradığımı hemen buldum

KontG ürünü alalı 1.5 yılı geçmiş üründen hala memnunmusun?

Yani ses kalitesi piyasadaki yeni ürünlerle hala aynı kalitede mi?

Bende bu ürünü almayı düşünüyorumda aklımda bu iki soru kaldı bir tek. Şimdiden teşekkürler
  • up!
  • Bu estore ne kadar sorumsuz yaa. 1,5 ay önce zen touchımı tüm parçalarıyla beraber servise yolladım. Bugün paket geri geldi. Bilin bakalım içinden ne çıktı. Başka bi mp3 player modelinin kutusu içinde cihaz ve usb kablosu. ALETİ TAMİR ETMEMİŞLER. AYRICA KULAKLIKLAR, ŞARJ ALETİ, CD, KILIF YOK! Ne yapayım şimdi dava mı açayım. Resmen şoktayım. Hayatımda böyle bi rezillikle karşılaşmadım.
  • @DragoN-SpiriT_X

Kesinlikle pişman olmazsın... Ama istiyorsan 2007'yi bekleyedebilirsin... Yeni ürünler çıkıcak (Tabi paran varsa)

@HeroLeo

Gerçekten sinir bir durum... Bence hiç dokunmadan "siz benle dalga mı geçiyorsunuz" deyip geri ver aleti... Dava açarsan da kesin kazanırsın zaten ve onlar da epey rezil olurlar...

Not : estore hakkında hiç iyi şeyler duymadım...
  • arkadaşlar zen touch vs. sony nw-a1000/1200/3000 karşılaştırması yapacak olsak hangisi ağır basar ?? ses kalitesi sony e göre nasıl zen touch ın? pili zaten hayvan gibi uzun gidiyormuş.. bir de 2.el fiyatları ne alemde 20gb ın ? yardımcı olursanız çok makbule gecer :)
  • @KontG

Alet aldığımdan beri benden çok estoreda durdu zaten. Bu 3. gönderişim. Aldıımda şarj aleti çalışmadığı için gönderdim. "tüm paketi yollayın" yazısıyla geri geldi. Sonra herşeyiyle beraber yolladım "şarj aleti çalışıyor" notuyla geldi. (çalışmadığı halde) Şimdi de firmware upgrade yaparken alet recovery mode'da kaldıı için yollamıştım. Hem belki bi de bu sefer şarj aletinin çalışmadığını idrak ederler dedim. Adamlar yazılımı yüklememiş, 5 parçayı cebe atmış, aleti creative muvo modelinin paketine koymuş(bi de muvonun kılıfını koymuş salaklığa bak), faturayı da alıp fotokopisini yollamışlar. Bi de üstüne utanmadan $30+KDV'ye yeni yazılım yüklenir yazmışlar. Mail attım, telefon ettim "15 dakka soNra arıcaz" dediler. Ses seda çıkmadı. Yuhh olsun böyle firmaya!
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeroLeo

@KontG

Alet aldığımdan beri benden çok estoreda durdu zaten. Bu 3. gönderişim. Aldıımda şarj aleti çalışmadığı için gönderdim. "tüm paketi yollayın" yazısıyla geri geldi. Sonra herşeyiyle beraber yolladım "şarj aleti çalışıyor" notuyla geldi. (çalışmadığı halde) Şimdi de firmware upgrade yaparken alet recovery mode'da kaldıı için yollamıştım. Hem belki bi de bu sefer şarj aletinin çalışmadığını idrak ederler dedim. Adamlar yazılımı yüklememiş, 5 parçayı cebe atmış, aleti creative muvo modelinin paketine koymuş(bi de muvonun kılıfını koymuş salaklığa bak), faturayı da alıp fotokopisini yollamışlar. Bi de üstüne utanmadan $30+KDV'ye yeni yazılım yüklenir yazmışlar. Mail attım, telefon ettim "15 dakka soNra arıcaz" dediler. Ses seda çıkmadı. Yuhh olsun böyle firmaya!

• Ben kaıköy de BİLGİSAYARCIDAN almıştım 2. el

Adam servis değişebiliyor demişti.

Zaten pili SIVI bşiy demiti anlamıştım.

Pili gerçektende mükemmeldi yav valla günlerce dinlerdim

quote:

Orjinalden alıntı: KontG

@DragoN-SpiriT_X

Kesinlikle pişman olmazsın... Ama istiyorsan 2007'yi bekleyedebilirsin... Yeni ürünler çıkıcak (Tabi paran varsa)

@HeroLeo

Gerçekten sinir bir durum... Bence hiç dokunmadan "siz benle dalga mı geçiyorsunuz" deyip geri ver aleti... Dava açarsan da kesin kazanırsın zaten ve onlar da epey rezil olurlar...

Not : estore hakkında hiç iyi şeyler duymadım...
  • beyler firmware yüksettim ama alet şimdi recovery modda çalışıyotr ve versiyon 0.0.10 diyor ayrıca masaüstünde Creative Zen Touch diye birşey çıkıyor aleti bağlayınca içindede 20 mb storage Media diye birşeyvar ama bom boş ne yapabilirim lütfen yardım buna tekrardan eski firmware yi yuklemek istiyorum
  • Bende de aynı sorun var. Servis de ilgilenmio. Bu sorunu çözen arkadaşlar çözüm yollarını anlatırlarsa çok iyi olur. Aylardır recovery mode'da alet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroLeo -- 4 Aralık 2006; 12:55:24 >
  • Zen Touch hakkında bazı kişisel yorum ve değerlendirmelerimi paylaşmak istiyorum.
    Zen Touch 40 GB'ı 3 aydır kullanıyorum ve aldığımın ilk günü şarj aletinin bozulması hariç bir sorun yaşamadım.Pil performansının 24 saat olduğu ambalajında yazıyordu.Hatta forumdaki arkadaşlardan biri 27 saati aşkın bir süre kullandığını kaydetmişti.Ben henüz pil performansını ölçmedim ama kesinlikle 24 saatlik bir performans alamadım(genellikle arka plan ışığını kapatmama rağmen).Zamanla pil performansının artacağını sanıyorum(umuyorum).Bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar bizi aydınlatabilirler.Aletin ağır ve büyük olması gibi dezavantajlarından hiç bahsetmeyeceğim.Yıllarca takoz gibi walkmanleri cepte taşıdıktan sonra Zen Touch büyük nimet benim için.Bir takım kişisel eleştirilerim var.Ekolayzırın 4 band olması bende bir hayal kırıklığı yaratmıştı.Böyle gelişmiş bir cihazın en az 5 band ekolayzırının olmasını umardım.Ayrıca kulaklıklar fazla büyük yapılmış.Kulağa iyi oturmuyor ve baslar sönük geliyor.Random all modunu pek beğenemedim çünkü aynı parçaları binlerce şarkı arasından buluyor ve bir süre sonra(mesela 30-40 parça sonra)yeniden çalıyor.Arka plan ışığı için "10 sn." seçeneği de olsaymış bence pil performansı bakımından daha iyi olurmuş;15 sn uzun,5 sn kısa geliyor bana.
    Tüm bunlar benim kişisel eleştirilerim,bazıları için çok önemsiz gelebilir.Bir gerçek varsa ortada,o da şudur:Zen Touch fiyatına göre çok kaliteli bir DAP.Bir iPod ile asla karşılaştırmam ve aldığıma son derece memnunum.Almak konusunda kararsız arkadaşlar varsa hiç düşünmeden,kafa yormadan alabilirler,belki de kendi kategorisinde f/p konusunda lider bir alet Ama özelliklerini iyice öğrenmeden almayın derim Sonra ağırdı,büyüktü,blue jeanimin cebine zor sığıyor diye serzenişte bulunursunuzZaten bu forumda fazlasıyla yorum ve tavsiyeler var,okuyanlar fazlasıyla bilgi sahibi olacaktır.

• Bu arada Zen Touch'ıma kanal tipi bir kulaklık almak istiyorum.cx300 ile ep630 arasında kaldım.Forumlarda okuduklarım biraz kafa karıştırıcı geldi bana.Zen Touch ile bu kulaklıkları kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.
  • @beatleboy
    Ep630 öneririm, Cx300'den hem daha ucuz hem de bassları daha dolgun. Zen Touch genel olarak bass konusunda sınıfta kalır, diğer frekanslarda en müthiş cihazlardan bir farkı yok.

Pil performansını ölçüp belirtebilirsen sevinirimDediğin gibi 5band olmalıydı EQ kesinlikle, ah Creative ah...

Şöyle de bir gerçek var, uzun süreli kullanım konusunda dünya üzerinde bulunan çok başarılı 2aletten biri. X5L ve Zen Touch...İkisini de takdir etmek gerekir, o ses kalitelerine müthiş pil ömrü sağlıyorlar. A3000'i de aralarına koyabiliriz ama ses bakımından ne X5L ne de Touch ile kıyaslayamam...
  • ep630'un tizlerinin çok yapay olduğunu okuyorum birçok yerde.Ayrıca cx300 tizlerde ep630'a göre daha iyiymiş(Bunu yazan,ikisini de kıyaslamışmış).
    Gelecek ay memlekete gidince pil performansına bakacağım.
    @Be Creative
    Zen Touch'ının pil performansını 27 saat(hatta +15 dk) olarak değerlendirmiştin yanlış hatırlamıyorsam.Test koşullarını bana söyler misin?(Random on/off , backlight...vs.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Arhan -- 3 Aralık 2006; 0:14:12 >
  • ARKADAŞLŞAR FORUMDA HENÜZ ÇOK YENİYİM YANLIŞ YERE YAZIYO OLMA İHTİMALİM ÇOK YÜKSEK FAKAT FORUMU ÇÖZEMEDİM BİR TÜRLÜ.

CREATİVE ZEN 5GB Bİ MP3 PLAYERIM VAR FAKAT SES ÇIKIŞINDA BİR PROBLEM YAŞIYORUM. 2005 YAZINDA ALDIM İLK 6-7 AY HİİİİÇ SORUNSUZ MUTLU MESUT KULLANDIM AMA BİR GÜN SES CIZIRTILI ÇIKMAYA BAŞLADI KULAKLIĞIN ÇIKIŞIYLA OYNAMAK GEREKİYORDU FAKAT ARTIK NEREDEYSE O KADAR DA SES ÇIKMIYOR. YURT DIŞINDAN ALDIĞIM İÇİN GARANTİ SORUNU VAR AMA BEN ŞİMDİLİK YENİSİNİ ALMAKTANSA VE ÇOK MEMNUN OLDUĞUMDAN YAPTIRABİLME YOLLARINI ARIYORUM. İZMİRDE YAŞIYORUM VE SERVİS YÖNÜNDEN DE SIKINTILIYIM ÇNKÜ BAŞVURABİLECEĞİM BİR ADRESE RASTLAYAMADIM.

CREATİVE SATAN BİRİNİN SÖYLEDİĞİNE GÖRE YENİSİNİ ALSAM DAHA İYİYMİŞ TAMAM PAHALI OLACAĞINI BİLİYORUM AMA O KADAR OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORUM.

EĞER CREATİVE SERVİSİ ADRESİ, TEL NO.SU YA DA BAŞVURABİLECEĞİM BİR YER BİLİYORSANIZ YARDIMCI OLUN LÜTFEN. AYRICA BU SORUNU YAŞAYAN TANIDIKALRINIZ VAR MI YANİ ÇÖZÜMÜ VAR MI BU SES ÇIKIŞI SORUNUNUN SON OLARAK TAMİR ETTİRME FİYATI OLARAK GÖRÜŞLERİNİZİ SÖYELRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM...

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

• quote:

@Be Creative
    Zen Touch'ının pil performansını 27 saat(hatta +15 dk) olarak değerlendirmiştin yanlış hatırlamıyorsam.Test koşullarını bana söyler misin?(Random on/off , backlight...vs.)
    Vallahi aylar geçti, tam ayrıntısını hatırlamıyorum. Ama backlight kapalıydı, random da kapalıydı yanılmıyorsam, müzikler %60 128kbps, %40 320 kbps'dı...Zaten bunu yapmak çok imkansız değil, Cnet testleri falan da 26 saat gösteriyor. Çok fark yok yani arada...
  • @Be Creative

Benim şöyle bir düşüncem var:Belki alet çok yeni olduğu için pil tam performe olmamıştır.Tabi elimde şu an nicel bir değerlendirme yok ama 24 saat gibi bir performansı yakalamış değilim.Bu arada Zen Touch'ı kullanalı ne kadar süre geçti?Satılık olacağını yazmışsın.Zannedersem Zen Vision yüzünden satacaksın.Fiyatını(aşağı yukarı) söylersen ilgilenecek arkadaş var.Ona iletebilirim....
  • Yok Zen Vision:M'i aylar önce almıştım Zen Touch'ı da birkaç gün önce sattım ama imzayı değiştirmeye üşendim. Bir ara yaparım
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.