Şimdi Ara

CREATIVE ZEN TOUCH HAKKINDA HERŞEY!!! (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.773
Cevap
2
Favori
82.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,geçende alet dosya transferi yaparken takıldı kaldı,sonra iptal ettim.Bu sefer takılmaya başladı kitlendi filan.Bir ara hard disk problem filan gördüm.Sonra cihaz katatonik bir duruma geçti tepkilerime cevap vermemeye başladı ve açılışta Zen Touch yazdıktan sonra takılı kalıp sürekli Rescue ekranını açıyordu.Önce firmware'i yeniden yüklemeyi denedim bir kaç kere her seferinde firmware error verdi,yüklenemedi sonuç olarak,bende o sinirle bastım formatı cihaza bir kere daha firmware yüklemeyi denedim yine hata verdi.En sonunda yükledi tamam dedim yırttık,

Bu seferde dosyaları attım her şey sorunsuz görünmesine rağmen,boot ederken zen touch ekranında yine kitleniyor sürekli hard disk ten okumaya çalışıyor.Arada bir açılsa da bu sefer mp3 çalarken tak diye duruyor,okumaya çalışıyor.Playlist oluşturup çalıştırdığım mp3ler sorunsuzdu.

Neden olabilir bu arkadaşlar bir yardım edin?Bir de eğer kalıcı bir sorunsa adam gibi ilgileniyorlar mı TR de?Yoksa ZV:M si bozulan arkadaş gibi direk Creative ile mi kontak kurmak lazım?

• Benim cihazın hard disk kaymış galiba,ne kadar clean up,sonra format atıp sonra da firmware yüklesem de,daha bir şey yüklenmemiş cihaz açılışta takılıyor hard disk'in okuyucu kafası da tak tak tak diye vuruyor Lanet olsun ya,daha alalı ne kadar oldu

Multimedya'nın ürünlerle ilgilenme durumu nasıl?

• cihazı kapat. sağdan soldan elinle bi kaç kere patlat. işe yaradığını burada yazmışlardı (özellikle harddisk takılmalarında)
  • Patlattım pek bir işe yaradığını zannetmiyorum.Hard disk kaymış bir durumda ne dosya atabiliyorum ne de okutabiliyorum.Hata verip duruyor.
  • garantliyse ilgilenirler.

düşürdün ya da çarptın falan mı... sağlamlığıyla ünlü bir cihazdır aslında.
  • Bazı dosyaları atabiliyorum,ama bazı dosyalarda cihaz almıyor.Almak istemediği dosyaya önce baya kasıyor tak tak tak sonra Access Denied hatası alıyorum.Hard disk feci kaymış benim.Bir kaç gün önce kucağımdan yere düştü,onun etkisi olabilir mi?Gerçi düştükten sonra ölümüne dosya transferi yapmıştım,akşamına sorun yaptı.Yani tek bir düşmeyle dağılıyor mu bu kalas gibi görünen cihaz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: turuncu

garantliyse ilgilenirler.

düşürdün ya da çarptın falan mı... sağlamlığıyla ünlü bir cihazdır aslında.

Garantili cihaz daha yeni aldım D&R'dan çok olmadı.Düştü evet Birinin gözü kaldı herhalde,benim mallarım da hep sorun çıkar böyle çok şanslıyımdır.N-gage telefonumda en az 5 kere servis macerası yaşamış,1 kere değişmiş ve son olarakta K.V.K cihaza yazılım yükleyememiş,cihaz için Finlandiya'dan yeni kasa gelmişti gibi,çok zevkli hikayelerim vardır.
  • Yahu onca zen touch sahibi nereye kayboldu?Sağolsun bir tek turuncu yardımcı olmaya çalıştı o da zen touch'ı olmadığı halde.
  • kucaktan yere düştüyse dağ mağ dinlemez göçer aynen. harddiskli cihazlarda şansın yaver gitmezse bir düşmede olay bu hale geliyor.

bence servisden başka şansın yok... geçmiş olsun, umarım halledilir.
  • Ben bahtsız bedevi iken bizde şans ne gezer.Multimedya'ya siteleri üzerinde mail attım ama pek iplemediler ne yazık ki.
    Dostlar sağolsun
  • bence şanssız değilsin. en azından garantili. geçende benim H10 yarım metreden kılıfı falan takılı değilken baam diye yere düştü. o düşerken sanki 7-8 saniye geçti dülmesi bitmek bilmedi. düşünce şöle bi baktım aha dedim gitti alet. hiç almıyım yerden kalsın ölece. aldım bi baktım iron maiden dinliyodum aynen devam kaldığı yerden. çizik yok takılma yok hiçbişi yok. nasıl sevindim :D. ama valla soğuk soğuk terletti. hdd'li cihazlarda ekstra dikkat gerek. sen de servise götür eninde sonunda halledeceklerdir. garantili nasıl olsa...
  • Ya tabii orası da var da yani tek düşmede de bozulması,o kadar sağlam kasası olmasına rağmen garip ve sinir bozucu Yine de sağolun destekleriniz için
  • @soundchaser
    Artık çok nadir gelebiliyorum. Kusura bakma, bu topicteki tüm sorunlara ben de cevap vermeye çalışıyorum yoksa...

Ama zaten "HDD problem" tarzındaki problemde de yazılımsal bir problem olma ihtimali çok çok düşük oluyor, yani anlatılabilecek pek bir şey yok malesef. Ben de cihaza iki tane patlatmanın kaymış HDD okuma başlığının yerine gelmesine yardımcı olduğunu okumuştum, ama sanırım pek bir faydası olmadı. Multimedya 3hafta falan gibi bir sürede de olsa problemlere yardımcı oluyormuş Ankara ve İstanbul'da.

Yukarıda da defalarca konuşuldu zaten, cihazlar ne kadar dayanıklı olursa olsun içindeki HDD'in sarsıntı ile bile bozulma riski oluyor malesef, hatta bir süre sonra tüm elektronik cihazların doğasında olduğu gibi ömrü de bitebiliyor. Ama cihazın dediğin gibi yeniyse ve bu tarz bir donanımsal problemin varsa gerçekten bir yerlerden hasar almış olmalı, küçük düşüşlerle kolay kolay da bozulmaz yani...İthalatçıya sorman en doğrusu galiba.

• Önemli değil hocam
    Valla çok patlattım geçende turuncu'nun söylemesi üzerine bu sefer hepten dağıtmamak için cihazı durdum : ) Pek bir değişiklik olmadı.Yani düştüğü mesafe maksimum 1metre bile değil.Multimedya çok ilgisiz 2 mail attım bir cevap bile gelmedi.Servis elemanları tam bir angut,bu kadar da olmaz yani.

Creative merkeze de bir mail salladım bakalım onlar ne diyecekler.Eğer derlerse yollayın yollacağım.Burada ki uyuzlarla muhatap olmaktan iyidir.3hafta ne bekleyeceğim ya,ne biçim servis Philips 1 hafta süre de halledemezse cihazı yeniliyor.Ne biçim bir iş.Creative'e şikayet maili yollayacağım,Multimedya'dan alsınlar yetkiyi

Ben ona çok şaşırdım zaten o kadar sağlam alet ufak bir düşüşte nasıl dağılır diye Şimdi beni idare edecek bir mp3 çalar arıyorum.Ya satın alacağım ya da kiralayacağım

• Bu forumdaki ve Cnet'teki ilgili forumdaki tüm mesajları okuduktan ve ağda yeterli sayılacak bir araştırma yaptıktan sonra epeydir ihtiyacını duyduğum yüksek kapasiteli bir Müzik depolayıcı/çalıcı olan Zen Touch 40GB'ı geçtiğimiz pazar günü İzmir Yalçınlar'dan Nomad hediyesi ile birlikte aldım.
    Ben W98/2. Sürüm kullanıyorum 7.5 senedir ve bu işletim sistemini kendi vücut sistemimden daha iyi tanıyorum desem neredeyse abartı olmaz...Zen'in B.sayarıma kurumu ve tanıtılması çok hızlı ve sorunsuz oldu..Klasik parçaları Zen'den temizledikten sonra deneme amacı ile yaptığım bir miktar Mp3 transferi USB2.0 PCI kapısından oldukça hızlı(hatta şaşırtıcı derecede) ve yine sorunsuz gerçekleşti...Müzik setime yaptığım bağlantıyla da çok iyi sonuç aldım başlangıç olarak...Cihaz üzerindeki yazılımı, gerçekten çok çok daha iyisi çıkmadığı takdirde pek değiştirmek niyetinde de değilim.Umarım bir sorun yaşamadan cihazımı ileride olası çok daha iyi bir mamul alıncaya kadar kazasız ve sorunsuz kullanabilirim..
    Bu cihaz hakkında karar vermeme ve bilgi sahibi olmama bu forum aracılığı ile dolaylı da olsa foruma yazdıkları yazılarla ve bilgilerle yardımı olmuş tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum...

• @boyer
    Hayırlı olsun, güle güle eskit
  • evet arkadaşlar bende nihayet zen touch 40 ımla aranıza katılmış bulunuyorum sp2 di aktivasyondu seriallerdi derken açıkçası benimkisi biraz yorucu oldu ama değdi nihayetinde

şarkıların taglarını toptan ayarlıyabileceğim bi program gerekiyor siz ne kullanıyorsunuz ?

birde okuduğum kadarıyla KontG kulaklık soruyordu bi ara ben kensinlikle Philips HS900 tavsiye ederim 2 yıldır kullanıyorum halen ilk günkü kadar zevkle dinliyorum gerçekten çok kaliteli ve temiz bir sesi var
  • @boyer ve @solitude kardeşlerim piyasada ki ses açısından en iyi mp3 çaları seçtiğiniz ve araştırmalarınızdan dolayı ikinizi de tebrik ederim,Kardeşliğe hoşgeldiniz Benden size tavsiye aletinize gözünüz gibi bakın, onu kem gözlerden koruyun, yere düşmemesi için çok dikkat edin. Benim ki kucağımdan düştü ve cihaz şu yoğun bakımda Kaç hafta uzak kalacağım o yüzden kıymetlinize iyi bakın tekrar tekrar söylüyorum
  • haberini aldık soundchaser kardeşim allah sahibine bağışlasın zen touch ını nazar değmiş ona belli
  • Solitude, dosllar sağolsun Bağışlayacak inş bir servisten gelsin hayırlısı ile Nazar boncuğu takacağım gelince Allah gözü kalanları top etmesin
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.