Şimdi Ara

Creative Zen M300 Nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
9.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Creative zen m300 kullananlar varsa fıkrını almak ıstıyorum.Aslında Sandısk sansa clıp plus alacaktım ama bu modelde hosuma gıttı.Ayrıca bluetooth var.her ıkısıde kucuk boyutlu ve hafıza kartı takılıyor.Sandısk ses konusunda kendını kanıtlamıs bır cıhaz ,Creatıve bu konuda nasıldır?Hangısını almalıyım sizce?

• Sandisk kanıtlamış ve creativein kanıtlamış olma ihtimalini mı sorguluyoruz :))
  • tabıkı creatıve bass konusunda bıraz zayıf o kadar ama crıstal ses ıstıyorsan her modelı super dır bunu bızzat muzık bolumundekı arkadaslarıma denettırdım sony den bıle daha super :D gecen m300 baktım hayran kaldım bnde stone plus var radyosu dısında manyak bıse :DD
  • Arkadaşlar creative x-fi 2 alıcam ama goruntulerde biraz kalın gibi geldi ne derseniz?
  • Beyler lütfen cevap verin kararsız kaldım.
  • m300 konusu ama xfi2 de cevaplanır yanı gayet ınce ve şıkk bır cihazz hafıf kasası var :)) ses konusuna bıse dıyemem ılk modelını kullanddım ben begendım dostum :DD
  • creative firması ses konusunda beceriksiz bir firma arkadaşım konusu sadece ses olan bir firma nasıl bu kadar sesten uzak ürünler çıkartır anlamak zor hoparkörleri gümbürtü makinesi 5+1 i vardı bende tekne kazıntısı gibi kazık sesler bence şu an piyasada adam akıllı player yok kenwood,hifiman en iyilerden onlarda türkiyede yok iriver artık kendini inkar eden ürünler çıkarıyor,gerisi hep aynı bence sandisk modellerinden birine bak onlardaki en büyük sorun sahne darlığı resmen frekans kırpıyorlar kötünün iyisi denebilir...
  • Beyler çok sağolun.Arkadaşlar ben de creative
    zen 8gb ile zen x-fi 8gb
    arasında kaldım hangisini
    alayım karar veremiyorum.Bi yardımcı olun ?
  • bu kadar yorumdan sonra illa creative alacaksan hangisinin görüntüsü hoşuna gidiyorsa onu al gerisi aynı zaten..
  • Galata kardeşim sağolasın yorumlar için. Ekranının büyük ve kaliteli olması ve 190tl ye bulmuş olmam x-fi nin beni çeken yanları. Ne dersin?
  • arkadaşım fiyat olarak uygun olablir zamanında trekstor organix marka mp3 playerlar vardı o zamanlar efsane idi bir zamanlar kullanmışlığım vardı ve bana muhteşem gelmişti daha sonra kulağım profosyenelleşti evet tuhaf bir ifade ama öle oldu şimdi o organix i dinlediğimde ne boğuk bir ses veriyor diyorum kulak iyisini duydukça kötüsünü hemen ayırıyor alacağın mp3 player dan daha iyisini duymadıysan muhtemelen çok iyi diyeceksin vasat bir ürün bana kalsa almam..
  • Kardeşim sen ne öneriyosun peki bu özellklerde? Butce 200le sınırlı
  • iriver modellerini öneririm (kötünün iyisi) yurtdışı alışveriş tecrüben varsa iriver.com adresinden beğendiğin herhangi bir modelini alabilirsiz şu an için gerçekten müzik dinlemek amacı ile alınabilecek bir marka cowon,sony v.s. uzak dur..
  • hocam ben de sansa clip+ almayı düşünüyorum. Fakat 2 sene önce sansa e250 kullanmıştım ve müzik yükleme konusunda biraz kullanışsızdı. Fkat ses kalitesi olarqak fena değildi. Sizce clip+ ta bu sorunu yaşarmıyım ?
  • sansa clip+ ses kalitesi iyi kullandım şarkı yükleme v.s. çocuk oyuncağı sıkıntısı yok elimde çok az kullandığım player duruyor araştır türkiyede satılıyormu bilmiyorum bulamassan uygun fiyata verebilirim..
  • Çok uzun yazamayacağım ancak cihazı Vatan'ın indiriminden 140 tlye aldım. RDS li 32 adet radyo kanalı. Micro sd kart desteği. 4 gigabyte telefon kartını taktım. ÇAlıştırıyor. KArtı algılarken 2 saniye bekliyor. KArtın 3.5 gigabyteı müzikle dolu. Tüm kartı 2 saniyede taraması güzel. 30 tl verip 8 gigabyte class 6 kart alacağım. Böylece toplamda 170 tlye 12 gigabyte gibi bir hafızaya ulaşacağımki bu da müzik arşivimin yarısını yanımda taşımak demek. Pil ömrü düşmanı dokunmatik ekranın olmaması da ayrı bir avantaj. Şarj süresi 2-3 saat arası. Media player cihaz olarak algılıyor falan. Saatler ileri alınıyor.Şu an saat yarım oldu. Kusura bakmayın.
  • Creative M300'ün dahili hafızasını göremiyorduk. Dahili hafızadaki şarkılara ulaşmak için şarkı listeleri yapıyoruz. Windows Media Player 12 ile şarkı listesi nasıl yapılır anlatıyorum.
    1.Cihazı pcye bağlayın. PCden istediğiniz şarkıları bir dosya hiyerarşisi içinde dahili hafızaya windows explorer aracılığı ile atın.
    Mesela pcde d bölümü iiçinde müzik klasörü içinde yabancı alt klasöründe şarkılarım var. M300'ün içine girip burada kütüphane diye bir dosya oluşturun. Sonra pcdeki yabancı klasörünü bu kutuphane klasörü içine kopyalayın. Detaylı anlatıyorum kusura bakmayın.
    2.Windows media player'ı açın.Dosya çalma listesi oluştur deyin. Sol kısımda listeye ne ad vereyim diyecek. Yabancı deyin.
    3.Zen m300 içine girin. Oluşturduğunuz kutuphane-->yanabcı içindeki tüm şarkıları ctrl+a ya basıp seçin. Onları kulağından tutup Windows media player'ın sağ tarafına bırakın.
    4.Doğru yaptıysanız Windows Media playerın sağ tarafında şarkılarınızı liste halinde göreceksiniz.
    5.Windows media player sağ tarafında eşitle sekmesi altındaki liste seçeneklerine basıp, listeyi farklı kaydeti seçin.
    6.Dosyaya Yabancı adını verin dosya tipini m3u olarak seçip masaüstüne kaydedin.
    7.Masaüstünde yabancı isimli kaydettiiniz m3u uzantılı dosyayı dosyayı bilgisayarıma tıklayıp my zen-->playlist klasörü içine yapıştırın.
    8.Bilgisayarımdan my zene sağ tıklayıp çıkar seçeneğini seçin.
    9.Cihazı pcden ayırın. Cihaz listeleri v.s. tarayacağı için kum saati işareti çıkacak ekranında. Bekleyin sonra müzik--çalma listeleri bölümünden oluşturduğunuz çalma listesine ulaşıp şarkıların keyfini çıkarabilirsiniz.
    Ben Türkçe anlamadım. İngilizce anlat derseniz şuradaa ingilizce anlatımı var.
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?url=http://ask.creative.com:80/srvs/cgi-bin/webcgi.exe/,/?st=30,e=0000000002087219699,k=3982,sxi=8,varset=ws:http://asia.creative.com,case=95874

• Burada da sıklıkla sorulan sorular var.
    http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=93166
    What are the video formats/codecs supported by Sigmatel video converter?
    The Sigmatel video converter takes in video sources that are in WMV format only.

What is the typical charging time for ZEN Style M300/M100?
    The charging time for ZEN Style M300/100 is 2 to 3 hours.

Can I stream FM Radio from the ZEN Style M300 to a pair of Bluetooth speakers?
    No. FM Bluetooth radio streaming is not supported.

Can the ZEN Style M300 remember previous Bluetooth devices connected after the device is powered down?
    Yes, but make sure that the player's firmware version is 1.00.16 or above.

How many Bluetooth pairing devices can the ZEN Style M300 remember?
    The ZEN Style M300 can remember up to 20 Bluetooth devices that the unit has detected.

What is the maximum duration for a voice recording?
    The maximum duration per voice recording depends on the available free space in the internal memory. Each voice recording is limited to 5 hours which is sufficient for normal recordings.

Does the built-in microphone records in mono or stereo?
    The built-in microphone supports mono only.

What type of Audible formats is supported by the player, and is Audible manager available to transfer audible files?
    The players support Audible 4 (.aa and .aax) format only via Audible Manager to transfer the content.

Are the songs in the microSD sorted alphabetically?
    Yes. The songs are sorted alphabetically via their filenames.

Do the players support subscription-based content?
    No. The players support Pay-Per-Download (DRM-9) content only.

How do you transfer files to the player?
    You can transfer the files over using Windows Explorer via drag and drop method.

Are the media libraries in the internal memory and micro-SD integrated?
    No. The media libraries apply to the internal memory only.

How does the file system work on microSD?
    You can browse the files by folders within the microSD, meaning you can play back the audio files directly from the microSD card. To do this, you need to know which folder/location the file was saved into.

How are the songs sorted in the player's internal memory?
    The songs are sorted by their ID3 tags.

Can I set up Wallpaper for the player?
    No. This option is not available.

Why do I need to wait upon powering up whenever I load new songs to the player?
    This is a typical behavior for a mass storage-class device. The player needs to scan the entire media collection each time the player is loaded with new media contents or when changes are made in the library.

Why am I not able to playback songs immediately from the micro-SD?
    Typically, songs selected from different folders in the microSD will see such a symptom. A folder with 10 to 13 songs will take about 2 to 4 seconds before music is heard after a selection is made. If you have about 2000 songs within the same folder, the time taken can go up to 2 minutes. This is a one time occurrence, provided the music selection is done within the same music folder.

Can I listen to music while viewing photos?
    No. The music will pause once photos are selected for viewing. The music will resume once you go back to the photo selection.

Can I format the player using NTFS?
    No. The player's internal memory only supports FAT32 formatting.

The touch pad response seems to lag whenever I navigate the files on the microSD card. Why is this so?
    This is a normal behavior as the player is still accessing the files on the microSD. Please wait for the player to respond before tapping again.

There is no sound when I am playing videos on my ZEN Style M300 through a Bluetooth speaker or headphone. Why is this so?
    The player only supports Bluetooth audio streaming when playing back music.

Is album art supported by Zen Style M300/M100?
    Yes. Album art is supported.

Can Zen Style M300/M100 support bookmarking?
    No. But the player can resume its play back position after it is powered up. If the player is paused before it is power down, the player will still continue to play once it is switched on.

Can I use Windows Media Player to create playlists for my ZEN Style M300/M100 player?
    Yes. For detailed steps, refer to SID95874: Creating Playlist on ZEN Style M300/M100 using Windows Media Player.

I have Creative Centrale installed on my computer for my previous Creative player. Can I use this application to transfer songs or playlists to my ZEN Style M300/M100 player?
    No. Creative Centrale does not support ZEN Style M300/M100. However, you can transfer songs/music to the player via Windows Explorer (drag and drop method) or using Windows Media Player. Furthermore, you can use Winamp and Windows Media Player to create and transfer playlist to the player.

I purchased my ZEN Style M300/M100 in Europe and I noticed that my sound level is low. Why is this so?
    This is because the player complies with the EU standard which regulates on the exposure to excessive sound pressure.

Is there a skip function when playing back Audible files on ZEN Style M300/M100?
    Yes. ZEN Style M300/M100 has a Skip File or Skip Section when playing back Audible files. However, these Skip functions still depend on how the Audible file content feature is encrypted inside the file.

• Benim de bir sorum olacak. Bu alette şarkı seçimi yapmak kolay mıdır? Ben genelde şarkılarımı grup ve albüme göre ayırmam. Yûzlerce şarkı arasından istediğim şarkıyı hızlıca seçebilir miyim? Şu an telefondan müzik dinliyorum, listenin ortasına gidene kadar 5 dk. geçiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.