Şimdi Ara

CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
333
Cevap
9
Favori
32.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de Fatality olan modeli var, çok memnunum. Akşam verdiğin ayarları bir deneyeyim bakalım nasıl olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim2531

z5500 ile en iyi müziği nasıl dinleyebiliriz? digital mi analog mu pek çözemedim analogda 6 kanaldan daha iyi ses alıyorum kendi deneyimlerime göre ama digitalde 6 kolona birden eşit dengeli bi şekilde nasıl vericez sesi kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekrler

Hocam müzik için analog bağlamak daha güzel sonuçlar veriyor diye okudum ne kadar doğrudur bilemiyorum ancak bende analog olarak kullanmaktayım.
  • analog bağlantı dediğiniz 3 farklı renkli kablomu oluyo ? bu konudan uzağımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi South Korean -- 7 Mart 2011; 17:48:55 >
  • Bu arada az önce dead space oynarken iyice farkettim, SVM yi sakın açmayın.. Bu derece müdahale ettiğini farketmemiştim, sesi tamamen bozuyor. Dead space gibi can yakıcı frekanslara çıkıp inen bir oyun olunca farkı iyice duyuyorsunuz. Ancak çok kısık ve bozuk sesi olan filmlerde, birde geceleri fazla gürültü olmaması için kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

analog bağlantı dediğiniz 3 farklı renkli kablomu oluyo ? bu konudan uzağımda

Hocam analog bağlantı farklı renklerde ( yeşil-siyah-turuncu ) kabloların bağlantı şeklidir.

quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Bu arada az önce dead space oynarken iyice farkettim, SVM yi sakın açmayın.. Bu derece müdahale ettiğini farketmemiştim, sesi tamamen bozuyor. Dead space gibi can yakıcı frekanslara çıkıp inen bir oyun olunca farkı iyice duyuyorsunuz. Ancak çok kısık ve bozuk sesi olan filmlerde, birde geceleri fazla gürültü olmaması için kullanın..

SVM yi aktif artık istesemde edemiyorum çünkü verdiğiniz diğer ayarı kullanmaktayım :)

• Ya arkadaşlar bazen şöyle bir hata almaktayım...

CREATIVE X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI ve Console Launcher Ayarları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pir

Ya arkadaşlar bazen şöyle bir hata almaktayım...

O anda ses kartı çalışmayı durdurmuş. Ya anakartında yada ses kartında sorun var.
  • eski ve yeni x-fi ler için daniel_k ya gerek yok. resmi consol launcher ve driver sorunsuz çalışıyor. bunun dışında kalan yazılımların bir uyum problemi yok zaten.
  • quote:

Müzik için Audio creation konsoluna girin, settingsden "bit matched playback" i seçin en iyi ve dengeli sesi böyle alırsınız müzikte. (eax kapalı olacak)

SVM yi sadece kaynak kötüyse kullanın yoksa sesi bozar.

Oyun ve filmlerde bolca crystalizer kullanabilirsiniz.

Hocam internette bazı yorumlar okdum bu sol alttaki clocku 48 kHz diilde 44.1 yapınca ses kalitesinde artma oluyor diyorlar.Bende denedim azda olsa fark var gibi geldi varmı bi bilgin ?

• elime geçti kart kurcalıyorum şuanda fakat ses dahada hassas oldu bu z2300 beni katil eder çok bass çıkıyo
  • bende xp ye geçdim ama ses kartını çıkarmak zorunda kaldım yarın takıp xp de deneme yapıcam bakalım bi değişme olucak mı yorum yazarım yine
  • Yorumlarınızı bekliyoruz
  • arkadaşlar bende ses kartını xp de kullanıyorum daha önceden x fi ex.music ed. kullanıyordum aralarında ses olarak hiç fark yok ama dts özelliğini bir türlü xp de açamadım yada xp e açılmıyor
  • ben onboard ses kartımla bu kartın arasında bir fark göremedim. sanırım bu z2300ün anfisimi ne zaten sesi iyileştiriyomuş gerek yokmuş ses kartına öyle bir duyum aldım ama bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

ben onboard ses kartımla bu kartın arasında bir fark göremedim. sanırım bu z2300ün anfisimi ne zaten sesi iyileştiriyomuş gerek yokmuş ses kartına öyle bir duyum aldım ama bilmiyorum.

İmkansız
  • xp de ses kartının performansı azda olsa bi artış gösteriyor kendimce yaptığım ayarlar ve sonuca dayanarak söylüyorum 6 CH Direct mod da dinliyorum müzikler daha iyi analog mod'da.
  • quote:

xp de ses kartının performansı azda olsa bi artış gösteriyor kendimce yaptığım ayarlar ve sonuca dayanarak söylüyorum 6 CH Direct mod da dinliyorum müzikler daha iyi analog mod'da.

6 CH Direct mod ne hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: wituy

quote:

xp de ses kartının performansı azda olsa bi artış gösteriyor kendimce yaptığım ayarlar ve sonuca dayanarak söylüyorum 6 CH Direct mod da dinliyorum müzikler daha iyi analog mod'da.

6 CH Direct mod ne hocam

z-5500 de kontrolcüde olan bi mod
  • quote:

Orijinalden alıntı: wituy

quote:

Müzik için Audio creation konsoluna girin, settingsden "bit matched playback" i seçin en iyi ve dengeli sesi böyle alırsınız müzikte. (eax kapalı olacak)

SVM yi sadece kaynak kötüyse kullanın yoksa sesi bozar.

Oyun ve filmlerde bolca crystalizer kullanabilirsiniz.

Hocam internette bazı yorumlar okdum bu sol alttaki clocku 48 kHz diilde 44.1 yapınca ses kalitesinde artma oluyor diyorlar.Bende denedim azda olsa fark var gibi geldi varmı bi bilgin ?

bende 96 khz o. ayrıca bu modeu artık filmlerde kullanıyorum ses daha temiz oluyor dts ve dolbyde bitmatched ile. müziklerde crystlaizer ve cmss3d siz yapamıyorum o yüzden entertainmnet modea koydum müzikleri thxdede +15db bassı açtım daha iyi oldu valla

• dolby digital live açınca şöyle bi hata alıyorum the audio format is not supported neyi aktifleştirdikde bu açılmıyor acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.