Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Creative SB Z - Zx - ZxR Ses Kartları İncelemesi - Resimli Anlatımlar - Yeni Driverlar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
631
Cevap
27
Favori
26.122
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> PC Ses Sistemleri ve Ses Kartları >> Creative SB Z - Zx - ZxR Ses Kartları İncelemesi - Resimli Anlatımlar - Yeni Driverlar!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      541 Mesaj
      03 Ocak 2019 17:39:01
      Arkadaşlar bu ses kartlarını kullanan arkadaşlara sorum olacak

Optik kablo ile sistemi AVR bağladığınızda

Windows da "Yapılandır" kısmından 5.1 seçebiliyormusunuz?

Oyunlarda DTS ve DDL de sorun oluyormu her oyunda arka kolonlardan ses alabiliyormusunuz?

• Binbaşı
      1885 Mesaj
      13 Ocak 2019 16:47:54
      Arkadaşlar herkese selamlar.

Sizler gibi ses kartlarını bilen, araştıran ve kullananlara bir kaç sorum olacak. Çok çok önceden ses kartı deneyimi yaşamış bir insan olarak(1999 yılıydı sanırım) uzun zamandır bilgisayarlarımda ses kartı kullanmıyorum.

Öncelikler Asus prime x399 anakart ve thriddrapper 1950x sistem kullanıcısıyım. Onboard ses kartı realtek hd audio ses driverı ile geliyor. Malum çoğu onboard'da olduğu gibi.

Yaklaşık 20 gündür mükrofon problemi yaşıyorum. Kesinlikle çalışmıyor ki windows 10 mikrofon hatasıyla ilgili sayısız şikayet var. Ne yaptıysam çözülmedi.

Bu nedenledir ki ses kartı almak istiyorum. Forumda Asus ve Creative arasında bir rekabet olduğunu ama creative'in daha ağır bastığını farkettim.

Sorularım şudur;

Öncelikle onboard da yaşadığım mikrofon problemi yaşayıp ses kartına geçen var mı benim gibi.

Daha sonra normal bir kullanıcı için önereceğiniz bir model varmı. Aranızda kartını satan varsa fiyatı ile birlikte yazarsa satın alabilirim.

Değerli cevplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      13 Ocak 2019 20:02:06
      mikrofon problemı yasamadım ama ses kartım ınsıder derlemelerı yuzunden 2 ay devre dısı kaldı ve ben wındows 10 regular surume dondum malesef ses kartı olayındakı bu hata sadece bendeki x-fi tıtatıum gıbı basıt bır kartı degıl zxrları bıle etkılemıs durumda. Buyuk bir sorun olmalıkı 2 ayboyunca bır cok maıl atmıs ev hata bıldırmemem karsılık cozemedıler ve bu sorun cok buyuk bır kısımda var. gelelım asusmu creatıve mı sorusuna bu problemden asus ve realtek etkılenmedi tam asus marka kart almaya ıkna olmustumkı bır sıtede asus kartların dolby dıgıtal lıve ve dts connnect desteklemedıgı yazıyordu. dolby ve dts gıbı ses konusunda standart olmus codec lerı deseteklemememıs ses sistemi olarak avr kullanan bırısı olarak benı tamamen vaz gecırdı. kısacası kart almak yerıne yenıden temız bır wındows kurulumu yapın veınsıder surumlerınden uzak durun.
      |
      |

Kırmızı ile kirletilen Sarının asalaletini kurtarmak Laciverte yakışır
    • Binbaşı
      1885 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:00:50
      Peki problemi çözebilen oldu mu temiz kurulum yapmadan merak ettim açıkçası. Çünkü şuanda format atmam ve temiz kurulum yapmam çok zahmetli. İş gereği kullandığım programları yüklemek vs. çok zor ve zaman kaybettiriyor.

Insider 'a ayarlardan baktım ve kapalı olduğunu gördüm. Herhangi bir yükleme yapılmamış. Aslında sadece mikfrofonun çalışmaması değil, onboard ile arasındaki muazzam ses farkına atıfta bulunanlardan dolayı da almak istiyorum.

Creative kullananlar hali hazırda Windows 10 da problem yaşıyorlar ya da yaşayacaklar gibi bir sonuç çıkarmak doğru mudur? (Insider derlemeri yüklenmez ise gayet normal kullanılabilir mi?) Teşekkürler

• Yarbay
      2761 Mesaj
      19 Ocak 2019 03:55:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Mayako Arkadaşlar bu ses kartlarını kullanan arkadaşlara sorum olacak

Optik kablo ile sistemi AVR bağladığınızda

Windows da "Yapılandır" kısmından 5.1 seçebiliyormusunuz?

Oyunlarda DTS ve DDL de sorun oluyormu her oyunda arka kolonlardan ses alabiliyormusunuz?
      eğer ki şunları istiyorsan

5.1/7.1 multi-channel PCM,

Dolby Digital Plus,

Dolby TrueHD,

Dolby Atmos,

DTS-HD Master Audio,

DTS:X,

Auro 3D Audio

Bunlar optik ile olmaz , HDMI kullanmak zorundasın.

Z97-PRO(Wi-Fi ac) // Intel i7 4790k // (4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600 // MSI Geforce GTX1080 //WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 2TB HDD// SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD // Seasonic 850W // XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA // COOLER MASTER HAF X942 // Creative Sound Blaster ZX // CERATİVE THX 550 - Logitech Z-5500 // RAZER MAMBA TOURNAMENT EDİTİON // RAZER BLACKWİDOW CHROMA KEYBOARD // RAZER FİREFLY // LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT // Dell S2716DG 27" 1ms 144Hz QHD G-Sync // LG 60PB690V 60" PLASMA // PIONEER VSX 921 AVR // JAMO S426HCS5B // Pure Acoustics RB 1200 // DUNE HD BASE 3D // DIGITURK // SAMSUNG GALAXY NOTE 8 // R56 N18 Mini Cooper S //
    • Yarbay
      2761 Mesaj
      19 Ocak 2019 04:10:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşlar creative sound blaster z (nichicon kapasitörlü) kullanıyorum.

Fakat Sound BLASTERX AE-5 geçsem düşüş yaşar mıyım bilgisi olan var mıdır ?

AE-5'te de wima kapasitör kullanılmaktadır. Bunlarda öyle dandik değil ama nichicona göre nasıl bilmiyorum.
      Eğer kulaklıkla müzik dinliyorsan bariz fark olacaktır içinde farklı bir anfi ve ek olarak DAC var.(Kulaklık da her kanala ayrı anfi koymuşlar) Ama normal müzik dinliyorsan hoparlörlerine bağlı olarak çok fark duymazsın değmez yani.Film izliyorsan hiç bulaşma Dts ve Dolby Digital yok bunda.
      |
      |

Z97-PRO(Wi-Fi ac) // Intel i7 4790k // (4x4) 16gb RIPJAWS DDR3 1600 // MSI Geforce GTX1080 //WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 2TB HDD// SEAGATE BARRACUDA 1 TB HDD // Seasonic 850W // XSPC RAYSTORM 750 AX240 SIVI SOĞUTMA // COOLER MASTER HAF X942 // Creative Sound Blaster ZX // CERATİVE THX 550 - Logitech Z-5500 // RAZER MAMBA TOURNAMENT EDİTİON // RAZER BLACKWİDOW CHROMA KEYBOARD // RAZER FİREFLY // LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT // Dell S2716DG 27" 1ms 144Hz QHD G-Sync // LG 60PB690V 60" PLASMA // PIONEER VSX 921 AVR // JAMO S426HCS5B // Pure Acoustics RB 1200 // DUNE HD BASE 3D // DIGITURK // SAMSUNG GALAXY NOTE 8 // R56 N18 Mini Cooper S //
    • Yüzbaşı
      532 Mesaj
      25 Ocak 2019 16:49:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Devian eğer ki şunları istiyorsan

Dolby Digital Plus,

Dolby TrueHD,

Dolby Atmos,

DTS-HD Master Audio,

Auro 3D Audio

Bunlar optik ile olmaz , HDMI kullanmak zorundasın. Alıntıları Göster
      Yanlış anlamayın lütfen, sadece merakımdan soruyorum. Eğer optik kablo ile bağlanan AVR de

Dolby Digital Plus,

Dolby TrueHD,

Dolby Atmos,

DTS-HD Master Audio,

Auro 3D Audio

destekliyorsa yine de olmaz mı?

|Gigabyte GA - X48 DS |Intel Core 2 Quad Q9650@4050 Mhz |4x2 GB DDR2 1066 MHz OCZ Platinum |Asus GTX580@GPU: 900 Mhz, Memory: 2200 Mhz |2x200 GB OCZ Vertex LE (RAID0) + 2 x 2 TB Samsung HD203WI + 2x1,5 TB Seagate ST31500341AS |LG GH22NS40 22x8x16x DVD-RW |Creative Audigy 2Zs (Daniel K Mod Driver) |Creative Megaworks THX 550|Cooler Master RC690 |Silverstone Strider 750w ST75F |22" BENQ E2200HD LCD 2 ms|US Robotics USR 9107|16 Mbps ADSL |Windows 7 64 Bit Ultimate

PENTAX k-5

SMC Pentax-F 50mm f/1.7 | SMC Pentax-FA* 300mm f/4.5 ED

Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro | Tamron AF 24-135mm f/3.5-5.6 SP AD Aspherical | Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP XR Di LD Aspherical

Kenko Pz-AF 1.5x Teleplus SHQ Auto-Focus Teleconverter | Raynox DCR-250 Super Macro Conversion Lens | Sigma EM-140 DG Macro Ring Flash | Lowepro SlingShot 202 AW

• Yarbay
      2761 Mesaj
      26 Ocak 2019 16:14:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Kuvvet_Mira Yanlış anlamayın lütfen, sadece merakımdan soruyorum. Eğer optik kablo ile bağlanan AVR de

Dolby Digital Plus,

Dolby TrueHD,

Dolby Atmos,

DTS-HD Master Audio,

Auro 3D Audio

destekliyorsa yine de olmaz mı? Alıntıları Göster
      Avr nin destekleyip desteklememesi önemli değil , optik bağlantı bunları desteklemiyor , hdmi dan bağlamanız lazım bunları istiyorsanız
      |
      |

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      14 Şubat 2019 16:04:28
      quote:

Orijinalden alıntı: recon 3d pcie kullanıyorum. Kulaklığım sennheiser hd380 pro, optik çıkıştan da onkyo avr ye aktarıyorum sesi. z ve recon 3d pcie kullanmış olanlar var mı? Aradaki fark için ne yorum yapabilirler. Z daha iyi bir kart olmakla birlikte, aradaki farkın bir onboard ses kartı kadar olmadığını okudum farklı kaynaklarda. Var mı yorum yapabilecek? Teşekkürler.
      Ben Recon 3d de aldıgımda kulladıgım kart audıgy idi. bir heves recon aldım eve geldim amanın o ne rezil bir ses. inan kırıp atasım geldi. basslar tahtaya vurur gibi cıkıyor bir sürü ayar denedim. gidip iade ettim zx aldım zx ile recon arasında dağlar var inan. istanbulda isen kartaldayım zx i vereyim dene
      |
      |

• Yüzbaşı
      384 Mesaj
      04 Mart 2019 16:20:32
      Merhabalar,

Arkadaşlar uzun zamandır x-fi titanium kullanıyordum. Win10'a geçmem dolayısıyla karttan verim alamıyorum. Ne sürücüsünde iş var ne de uygulamalarında.

SB Z alayım diyorum ama burda bir kaç arkadaş Win10 için problemli demiş. Creative'in bütün kartlarında bu sorun var galiba. Sizce almalımıyım?

En çok kullandığım Console Launcher programıydı. Win10'da yüklenmiyor bile. SB Z için Win10'da bütün ayarları yapabileceğim bi programı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hphsts -- 4 Mart 2019; 16:23:33 >
      |
      |

Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar!
    • Yüzbaşı
      384 Mesaj
      05 Mart 2019 08:56:49

Normal windows surumune donmeden cozulmuyor sonunda microaoftta hatayi kabul etti creative ile isbirligi yapacakmis yani sorun cok buyuk suanda insider surumlerinde creative kartlar calismiyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakdc -- 5 Mart 2019; 8:58:52 >
      |
      |
      mchll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2077 Mesaj
      17 Mart 2019 18:32:11
      arkadaşlar
      Auzen X-Fi Prelude mi yoksa sound blaster z mi önerirsiniz ikinci el alınacak . ayrıca sound blbaster z ikinci el ederi nedir acaba mikrofonu kayıp kartın sadece kart var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 18 Mart 2019; 15:32:41 >
      |
      |

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
nice türkiye
SEO
haberler
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.