Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
35
Favori
42.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim sanskrit 6 sonunda gelebildi hocam. SB Z ile yarım saat müzik dinleyince çok rahatsız ediyordu kulaklığı kulağımdan çıkarıp atasım geliyodu. Sanskritle kesintisiz 3 saat müzik dinledim hiç rahatsız olmadım dinledikçe dinleyesim geldi. Valla müzik dinlemeyi özlemişim onu farkettim çok memnun kaldım bu dactan
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhiziracil

Benim sanskrit 6 sonunda gelebildi hocam. SB Z ile yarım saat müzik dinleyince çok rahatsız ediyordu kulaklığı kulağımdan çıkarıp atasım geliyodu. Sanskritle kesintisiz 3 saat müzik dinledim hiç rahatsız olmadım dinledikçe dinleyesim geldi. Valla müzik dinlemeyi özlemişim onu farkettim çok memnun kaldım bu dactan

sanskrit fiyat+performans açısından piyasadaki en iyi dactır.Bu kalitede bir dac almak için normal markalardan 2- 2.5 lira vermen lazım.Anfileride çok iyidir dac larıda.Memnun kaldıgına sevindim.
  • Arkadaşlar bendeki yurt dişindan alinmiş ZX modelinde ZXR'larda kullanilan Nichicon Fine Gold serisi Kapasitör kullanılmış, zamaninda karti araştirken okumuştum sağda solda, galiba nadiren bazı ZX'lerde istisna yapmışlar.. Geçtiğimiz dönemlerde biri sormuştu ama o zaman kasayi sök tak yapamayacağim için uğraşamamiştim, bugun senelik PC temizliğimi yaparken aklıma geldi üstündeki kırmızı koruma metalini söktüm daha yakından baktığımda emin oldum..

Bu arada Acayip memnunum ya bu ses kartından, ömürlük kart valla.. Kullanmayi düşünenlere tavsiye ederim, Öneririm..

Kim sormuştu hatirlamiyorum ama onun için foto çektim;

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 31 Aralık 2017; 14:14:39 >
  • Sennheiser Game Zero kulaklık onboard ile kullanıyorum arkadaşlar tam verim alamadım açıkcası sizce almışken hangi model tam olur Z/Zx/Zxr? Z yeter sanırım f/p 300 tl
  • Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1
    Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Merhaba Z5500 kullanıyorum.

USB ses kartlarından hangisini öneririsiniz?

DTS-HD-MA Film ve FLAC Müzik için ?
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.el ZX alacağım,

satıcı arkadaş aygıt yöneticisinin fotosunu attı. Orada Sound Blaster Z olarak görünüyor sizdeki de böyle mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feanor86

Hocam 2.el ZX alacağım,

satıcı arkadaş aygıt yöneticisinin fotosunu attı. Orada Sound Blaster Z olarak görünüyor sizdeki de böyle mi acaba?

Sound Blaster Audio Controller ve Sound Blaster Z olarak görünüyor.
  • recon 3d pcie kullanıyorum. Kulaklığım sennheiser hd380 pro, optik çıkıştan da onkyo avr ye aktarıyorum sesi. z ve recon 3d pcie kullanmış olanlar var mı? Aradaki fark için ne yorum yapabilirler. Z daha iyi bir kart olmakla birlikte, aradaki farkın bir onboard ses kartı kadar olmadığını okudum farklı kaynaklarda. Var mı yorum yapabilecek? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar selam,

Yeni win10 sürümü için format atıp temiz kururlum yaptım. Ses kartının Driverini yükledim.

Fakat önce den Dolby ve DTS seçeneği vardı programın içerisin de. Şimdi nerede olduğunu bulamıyorum çıkmıyor. Yardımcı olabilecek var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

recon 3d pcie kullanıyorum. Kulaklığım sennheiser hd380 pro, optik çıkıştan da onkyo avr ye aktarıyorum sesi. z ve recon 3d pcie kullanmış olanlar var mı? Aradaki fark için ne yorum yapabilirler. Z daha iyi bir kart olmakla birlikte, aradaki farkın bir onboard ses kartı kadar olmadığını okudum farklı kaynaklarda. Var mı yorum yapabilecek? Teşekkürler.
    aradaki fark nedir tam olarak anlatamam ama creative in çıkardığı en kötü seri recon serisidir hocam.
  • PVH kullanıcısına yanıt
    var diye hatırlıyorum ama nereden bulabileceğini bilmiyorum
  • Arkadaşlar creative sound blaster z (nichicon kapasitörlü) kullanıyorum.

Fakat Sound BLASTERX AE-5 geçsem düşüş yaşar mıyım bilgisi olan var mıdır ?

AE-5'te de wima kapasitör kullanılmaktadır. Bunlarda öyle dandik değil ama nichicona göre nasıl bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 4 Mayıs 2018; 10:50:33 >
  • AE-5 i bende çok merak ediyorum.
  • bir şey sorucam daha önce ses kartı kullanmadım ama bugün itibari ile satın alıcam bu creative z'yi kasamın önündeki 3.5 jack girişine bağlantı sağlanabilirmi yoksa kulaklığımı hep arkadan mı takmam gerekiyor?
  • Yurtdışından SoundBlasterX AE-5 getirttim ve sisteme taktım. Z623 ile kullanıyorum. Daha önce onboard kullanıyordum.

İlk izlenimlerim olumlu. İlginç olan, yazılımsal geliştirmeleri (Crystalizer, Bass, Surround vs) devre dışı bıraktığımda çoğu durumda en temiz sesi elde ediyor olmam, özellikle de müzikte.
  • Sound Blaster Central uygulamasını kullanabilen var mı telefonda, bizim kartı desteklemiyor sanırım. Scout mode ile cs go oynamak zevkli olacak sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar . ZXR kullanıyorum kontrol ünitesinden ses açıp kapatırken cızırtı oluyor . Nedenini bilen var mı ?

Her iki jack çıkışını denedim (küçük büyük) . Windows 10 64bit kullanıyorum.
  • Merhaba; Creative Sound Blaster Zx Nichicon Gold + Logitech z5500 ile birlikte kullanıyorum kartı. Ev sinema sistemine geçtiğim için ses kartını satıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dincercesur -- 1 Aralık 2018; 6:58:4 >
  • :S kullanıcısına yanıt
    Windows 10 64bit pro insider build18290 kullaniyorum ses karti tamamen iptal oldu sistem karti gormuyor windows tech net bulletinde arastirma yaptim intel (R)SST yi silip restart edin diyorlar ben d3dikleri gibi yapum dedim ama bende intelin bahsedilen smart sound driveri yok tu bir yerden bulup kurayimdedim sistemijizde uyumlu cihaz bulunmadigindan kurulum gereksiz diyip cikiyor ve ben de ses alamiyorum bunu insider geri bildiriminede bildiriyorum ama her seferindw yapiyolar bir sonraki surumde fix yine bozuyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • X-Fi Elite pro satılıp SB-Z alınır mı acaba

Kullanan arkadaşlar tavsiye edermi ?

sırf pcı slot olduğu için değiştirmek istiyorum ama onun verdiği sesi alabilirmiyim bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.