Şimdi Ara

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU] (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
35
Favori
42.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı ses kartını kullanıyoruz. Yaklaşık 15 yıldır audio technicanın kablolu kulaklığını kullanıyorum. Film müzik her konuda fazlasıyla işimi görüyor. Ses kalitesi çok başarılı. Şimdi yine kulaklık alacak olsam audio technica tercih ederdim.
  • Windows 11 deneyen oldu mu hiç? Bizim ses kartları 11 de çalışıyor mu?
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

W11 biraz daha oturaklı olsun deneyeceğim.

• Hangi sürücüyü kullanıyorsunuz ?

@Sedat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 14 Temmuz 2021; 18:39:7 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Benim vaktim vardı denedim şimdi sorunsuz çalışıyor :)

• Daniel_K artık sürücü güncellemiyor sanırım, son 2020'de çıkarmış.

• @ShadyMM Karta çıkmış tüm sürücüleri zamanında test ettim, inceledim.. Karttan maksimum verimi her zaman v1.01.08'de aldım, hala da bu sürümdeyim.. Eski olabilir ama bana göre en iyisi bu sürüm, ve hissedilir şekilde daha iyi olduğunu düşünüyorum.. Daha sonra çıkan tüm driverlar kartın gücünü kısıyor sanki.. Ek olarak unutmadan yazayım, driver'i kurduktan hemen sonrasında Dolby Digital Live Pack ve DTS Connect Pack'i ayriyetten kurarım.. Bu ikisi Driverin içerisinde zaten ek olarak geliyor ama bazen Driver kurmuyor, ben sonradan ayri şekilde kuruyorum..

@seko.tr Audio Technica kalitesini az çok bilirim, m50x kullanıcısıydım, sağolsun yurtdışından gelen bir arkadaşın hediyesiydi ve acayip memnun şekilde kullanıyordum.. Daha sonra bi ev taşınması sonrasında güzelim kulaklık resmen sırra kadem bastı o da öyle gitti.. Biz mi düşürdük bi yerde, taşıyan herifler mi arada derede cepledi, biz mi eski evde unuttuk bilmiyorum.. Geçen araştırırken gördüm kablosuzu çıkmış ama bütçemi de aşıyor maalesef.. Bir de kulaklığı artık mecburen kablosuz almam gerekiyor çünkü hem pc hem laptop hem de mobilde kullanacağim.. Her ne kadar kablosuz kulaklığın ses kalitesinde hep geriden gelmesini sevmiyor olmama rağmen kablosuz almam lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 15 Temmuz 2021; 0:12:16 >
  • Sedat. kullanıcısına yanıt

Hocam kafamı karıştırdın ya :)

1.01.11 + 10.1mb'lık W10 Fix'i yükledim bende şimdi, sesi açıp kısarken takılma yapmasın diye.

Bazen kurmuyor dediğin Custom Install > Extras'ı seçmiyor olabilir misin reis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Temmuz 2021; 0:28:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Hocam kafamı karıştırdın ya :)

1.01.11 + 10.1mb'lık W10 Fix'i yükledim bende şimdi, sesi açıp kısarken takılma yapmasın diye.

Bazen kurmuyor dediğin Custom Install > Extras'ı seçmiyor olabilir misin reis :)

1.xx.xx sürümleri bence en iyi sürücüler bu kartlar için.. Eski sürümler arasındaki en iyiside bana göre 1.01.08 sürümü.. Daha sonra çıkanlar hiç memnun etmedi beni, seste anlamsız bir gariplik hissediyorum ama eski sürümler öyle değil.. En azından karttan ve performansından böyle daha memnunum..

Valla kurarken hep complete olarak kuruyorum ama bazen kuruyordu bazen kurmuyordu, ee zaten ayrı olarakta bende klasör içerisinde setupları olduğu için ayrı olarak kuruyodum eğer ki driver kurmazsa   

Peki W10 kullanmıyor musun? ses kontrolcüsü takılarak ilerliyor 20H2 sürümüne 10mb'lık yeni fix'i yüklemeden.

Dolby Digital Live Pack ve DTS Connect Pack

DTS Connect Pack kuruldu zaten ama Dolby pakeyi kurulu değil bende, ki zaten bu paketler kulaklık çıkış ile çalışmıyor diye biliyorum, spdıf ile amp falan bağlarsan dolbly özellikle ses sistemin varsa işe yarıyor diye biliyorum, yanlış mıyım ?

• Bu kart ile ayrıca dac kullanan var mı ? Karttan spdıf out çıkışndan dac'a giriş yapsak, ses kalitesi ne derece artar ?

• ShadyMM kullanıcısına yanıt

bunu bende merak ediyorum... Dac çok gerekli mi ses konusunda onu da bilmiyorum. Sese nasıl bir etkisi var. Bunların hepsi merak :)

Son driver bence çok daha başarılı. Ben çok beğendim ses ve görüntü olarak. Yeni arayüz gayet başarılı ve kullanışlı bana göre. Bahsettiğin sürüm driver bu yeni sürümü karşılaştırdım. Yenisi kazandı.

Creative SB Z Ses Kartı Ailesi İncelemesi, Güncel Driverlar, Ayarlar, İpuçları [ANA KONU]
  • Yeni kartlardan kullanan var mı aramızda? AE-9 mesela ?

v1.01.08 geçtim ben de. Ayrıca Peace Equalizer Apo'yu kullanıyorum. Sesi daha netliyor. Ve ayrıntı da artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 18 Temmuz 2021; 12:44:5 >
  • Son yazılımda 24 bir 96 hz olmuş, 192 hz kaldırılmış.

• Windows 11 ile kullanan oldu mu driver varmı ? yada w10 driverı ile kullanabiliyormuyuz ?

Hocam merhaba,

dolby ve dts için ses sistemini optic olarak bağlamak gerekiyor yanlış mı biliyorum? Bizim kartın esas olayı analog bağlantıda değil mi zaten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 10 Ekim 2021; 17:53:26 >
  • Reanimate kullanıcısına yanıt

Sorun yok denendi.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.