Şimdi Ara

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşımdan Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro aldımda, windows'un ve creative'nin kendi programı üzerinden ses yükseltip alçaltamıyorum. Yani bar hareket ediyor ama bi fonksiyon yok. Bende home theatre'nin üzerindeki ses açma kapama düğmesinden yada aimp adlı programın ve diğer programların arayüzünden kısıp açabiliyorum. Creative SB X-Fi'nin üzerindeki çevirme düğmesi de işe yaramıyor. Kullandığım home theatre jvc th-s3 ve optik üzerinden bağlantı yaptım. Bu normal bi durum mudur? Creative 5.1'i Passthrouth yaptığı için windows ve creative müdahale etmiyor mu? Etmiyorsa kullandığım programlara ne oluyor Sistemim imzamda yazılı, sisteme bi tek Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro eklenecek. Cevaplarınızı iple çekiyorum.

• Optikten bağladığınız için creative'in ses açma fonksiyonu iptal oluyor. Gayet normal bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki windowstan neden mudühale edemiyorum o da normal zannedersem. arkadaş mac bookta kullanmış onda da aynı olay oluyormuş. bi formülü yok mu bu işin?
  • varmı bi çaresi?
  • hakanr kullanıcısına yanıt
    Windows'un müdahale edememesi ses kalitesini arttıran bir özelik. O yüzden bu şekilde kullanın derim.

Ayrıca Windows'un müdahale edememesinin sebebi muhtemelen müzik çalmak için kullandığınız programda çıkışın wasapi yada asio ile yapılmasından kaynaklıdır. Eğer illa Windows'tan sesi kontrol etmek isterseniz o programda ses çıkışı olarak default device olarak seçin.

• yanlış anlattım galiba ben windows ses yönetiminin komple ses açıp kapamasını istiyorum mesela chrome da bi video izlerken gibi. Mausa atadığım ses kontrol tuşunun işlev kazanmasını istiyorum, bilirsiniz tektek playerda uğraşmak yerine.
  • O çalışmama olayi bir tek gercek dts dd video ve muziklerde olur. Onun haricinde kulanabilirsin.

• Olmiyiiii olmiyiiii şaka biyana harbi olmuyo

Dostum önceki mesajda sebebini yazdım. Müzik çaldığınız programda ses çıkışını directsound seçerseniz, sesi Windows işler ve ses kontrolü aktif olur. Ama ses kalitesi düşer

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Yazmış gibi davranmakta yeni adet galiba

Yukarıda yazdığımı söylemişim. Ki üstüne bir daha açıklama yapmışım. Daha ne yapma mı bekliyorsunuz ki?

Ayrıca dediğim ayarları yapıp yapmadığınızı da paylaşmamışsınız, ki ona göre başka bir çözüm üretilebilir mi bileyim.

Umarım sorununuzu çözersiniz ama size yardımcı olmaya çalışan birine gif ile falan laf söylemek hoş değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.