Şimdi Ara

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro İnceleme / Windows 7 ve PAX Drivers incelemesi eklendi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
12
Favori
66.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Bugün ürünü aldım 240 liralık bir ücrete mal oldu z523 ile kullanıyorum gayet memnunum %30 luk bir kalite farkı söz konusu.

Hocam bende 1 günlük kullanılmış ayin 7.7.2015 alınmış ürün vardı 170 tl kargo da bana aitti
    neyse hayırlı olsun Güle güle kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denk gelmedim ilanınıza sıfır düşünüyordum ama temizse alabilirdim kısmet değilmiş sağolun
  • Arkadaşlar merhaba,
    Sound blaster x-fi surround 5.1 pro m var üsttede SBX yazıyor,
    Point Blank oynuyorum, fps oyun geçiyor heralde,
    Kulaklığımda Logitech g230,
    Ses ayarlarını en düzgün nasıl yapabilirim,
    Yardımlarınızı rica ederim teşekkürler.
  • slm arkadaşlar pc şartmı hem TV hemde PC için kullanabiliyormuyuz.tv için kullanamıyorsak başka önerebilceğiniz o tarz ses sistemleri varm hem pc hemde tv z906 sistem var .
  • Arkadaşlar merhaba. Konu çok eski ancak burdaki arkadaşların cihaz hakkında bilgisi olduğunu düşündüğüm için sorunu buraya yazıyorum.
    Şimdi bende samsung laptop var ve creative 5.1 ses sistemi aldım. tabi sadece kulaklık çıkışı olduğu için sistemi kullanamayınca bunu aldım. Daha sonra ses kartına bir masaüstü mikrofon bağladım mic-in girişinden. Ses sistemini telefonla da kullanayım diyerek gittim bir de bluetooth receiver aldım. Onu da olması gerektiği gibi line-in girişine bağladım. Ancak sorun şu ki mikrofon sisteme bağlıyken telefondan gelen sesş alamıyorum. Yani receiver devre dışı kalıyor. Mikrofonu çıkarınca ise telefona gelen aramayı hoparlörde alıyorum ancak sesim karşıya gitmiyor.
    Şimdi bazı arkadaşlar buna ne gerek var falan diyeceklerdir ancak pc başında vs telefonu kulağıma tutmak yerine böyle kullanmak istedim. Bunu bir ayarı vs var mı? Bluetooth receiver ile mikrofon niye aynı anda çalışmıyor?

• Masaüstündeyim, bunu almayı düşünüyorum amazondan, 4+1 sistemim var jaklı optik yok, sizce verim alır mıyım?
  • Kulaklık için çok kötü. Keşke burdaki youmlara önceden baksaymışım. Vatandaki yorumlara bakıp öyle almıştım. Ordaki yorumların hepside cok iyi nedense hiç kötü yok çünkü kötü yorumları yayınlamıyolar, yaptım yayınlamadılar ordan biliyorum. Vatanın yorum kısmına hayatta güvenmem bir daha mutlaka forum sitelerine bakmak lazım. Bu ses kartı fiyatını kesinlikle haketmiyor. Önceden gene creativin sb audigy 24 bit bit 7.1 ses kartı vardı. Yeni topladıgım bilgisayarın anakartında eski pci girişi olmadığı için takamadığımdan yenisini alayım dedim almışkende usb alayım daha sonra kasada yer sorunu olmasın diye ama keşke bunu hiç almasaymışım. Kulaklık ve hoparlörümde creative, yani bu usb ses kartını alana kadar creativeden ses konusunda son derece memnundum. Sb audigy varken kulaklığımdan aldığım o harika baslar resmen yok oldu. Müzik dinlerken kulaklıktan yüksek sesle müzik dinlemeyi seven birisiyim çünkü hoparlörle komşuları rahatsız etmek istemem. Şimdi bu ses kartıyla bütün o zevkim yok oldu.

Bu kartın tek hoşuma giden kısmı oyunlarda çok güzel surround vermesi oldu. Onboard kartlardaki dip gürültüsüde kart dışarda olduğundan hiç yok.

Son olarak bu ses kartı onboard sese göre gene her türlü çok daha iyi ama pci-e bir karta görede çok kötü fiyatını kesinlikle haketmiyor bence. Önceki yorumlarda da denildiği gibi masaüstünüz varsa usb ses kartı almayın. Hele birde kulaklıkla müzik dinlemeyi seven biriyseniz kesinlikle hiç almayın.

• Subwoofer gain olayı tam olarak ne işe yarıyor acaba?

Birde optik girişi olan cihaz alıcam sanırım o zaman ses kartının önemi olmuyor dimi? Yani kaliteli de olsa kaliteli de olsa fark etmiyor diye biliyorum. Optik üzerinden ses kayıpsız gidiyor. Doğru mudur hocam?
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Subwoofer gain ile basslar daha etkin oluyor.O ayar olmadan benim kulaklığın bass çubuğunu arttırıp azaltam bile hiç bir değişiklik olmuyordu.Bu ayarı Windows 10 driverı na koymuşlar artık.
    Optik çıkışla ses kartı kalitesi etkilemiyor diye duymuştum ama tam emin değilim.

• Laptop u sinema sistemi yaptım bu ürün ile daha ne olsun
  • ErKaN-23 kullanıcısına yanıt
    Aynı ses benden de geliyor,çözümü bilmiyorum malesef.
  • Z170-A anakart kullanıyorum, ses sistemini anakarta bağladığımda böyle bir sorun yok gerçi illaki ses farkeder ama anakartdaki özelliler böyle

Realtek® ALC892 8-Kanal High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 3
    - Destekler : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel MIC Jack-retasking
    Ses Özelliği :
    - Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit Gerçekçi BD Kayıpsız Ses
    - DTS Connect
    - DTS Studio Sound
    - Arka panelde Optik S/PDIF çıkış(ları)
    - LED-lit Audio Shielding: Ensures precision analog/digital separation and greatly reduced multi-lateral interference, with a gorgeous illuminated trace path
    - Dedicated audio PCB layers: Separate layers for left and right channels to guard the quality of the sensitive audio signals
    - Audio amplifier: Provides the highest-quality sound for headphone and speakers
    - Premium Japanese-made audio capacitors: Provide warm, natural and immersive sound with exceptional clarity and fidelity
    - Unique de-pop circuit: Reduces start-up popping noise to audio outputs
    - Top notch audio sensation delivers according to the audio configuration
    - EMI protection cover to prevent electrical noise to affect the amplifier quality
    - Absolute Pitch 192khz/24bit true BD lossless sound
    - Power pre-regulator: Reduces power input noise to ensure consistent performance
    Separate layer for left and right track, ensuring both sound deliver equal quality

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErKaN-23 -- 8 Şubat 2016; 14:47:49 >

• htpc kasamda ekran kartına yer açmak adına forumdan ikinci el olarak aldım ürünü.adındaki x-fi ibaresine bakıp performans sıkıntısı yaşayacağımı düşünmedim hiç.o yüzdende pek araştırmadım.

kasamda kullandığım x-fi titanium pci kartla arasında dağlar kadar fark var.onboard kullananlara göre bayağı fark eder ama iyi bir kart sahibiyseniz malesef kalite kaybına uğruyorsunuz.tavsiye etmiyorum.

şimdi birde tek slot ekran kartı almak zorunda kalacağım
  • CuCuK kullanıcısına yanıt
    7.1 chiplerin ne olursa olsun 5.1 lerden daha iyi olacağı kanaatindeyim fakat bu ürün genelde notebooklar için üretilmiş bir üründür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bu üründen bende var ve kullanmıyorum,
    Satıyorum boş boş elimde kalıp çöp olacağına bir arkadaşımız alsın kullansın, bende bir ihtiyacımı görürüm.
    Fiyatta konuşup anlaşırız,
    İlanda ne yazdıysam aynen doğrudur,
    Hyundai getz araca sahibim, hyundai getz klübü konusunda beni iyi tanırlar oraya da gelip referans alabilirsiniz.
    İstanbul içi elden alırsanız gitti gidiyorun karınıda size bırakabilirim.

Ürün linki.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-212773126

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 7 Mart 2016; 23:42:31 >

• Anakartı değişmek zorunda kaldım, üzerindeki onboard ses kartı fena değil dediler bi kaç gün kullandım ama filmlerdeki ve özellikle oyunlarda surround ses kalitesi kesinlikle bu kart kadar iyi değil nerden bakarsanız bakın en az %40 gibi bir fark var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErKaN-23

Anakartı değişmek zorunda kaldım, üzerindeki onboard ses kartı fena değil dediler bi kaç gün kullandım ama filmlerdeki ve özellikle oyunlarda surround ses kalitesi kesinlikle bu kart kadar iyi değil nerden bakarsanız bakın en az %40 gibi bir fark var.

Hocam merhaba,

110tl ye hatta belki 100 tl ye kadar vermeyi düşünüyorum,
    Alacak birini ayarlayamazmıyız,
    Boş boş duran bir ürün bana bir faydası yok bari işe yarasın
  • acaba bu ses kartından dts ses alabilimiyim? sony mdr ds 6500 kulaklıktan dts ses almaya çalışıyorumda.
  • Merhaba,
    Bugün bu ses kartından aldım ama kontrol panelini çevirmeme rağmen seste ne artış ne de azalma oluyor..Driverını da kuramadım, acaba ondan dolayı mı kontrol paneli çalışmıyor..Bu konu hakkında bilen biri yardımcı olabilir mi..
  • Bu baslikta adi gecen xfi pro ses karti ile Creative Sound Blaster Omni Surround arasindaki fark nedir.150 tl lik bir fiyat farkı var fakat ozellik olarak ne fark var. 

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.