Şimdi Ara

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro İnceleme / Windows 7 ve PAX Drivers incelemesi eklendi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
12
Favori
66.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seko3455

Bugün geldi bağladım optik kablo ile z5500de storeo x2 yazıyor blurey film koyuyorum dts göstermiyor

BLURAY flimin dts mi ses formatı yazıyormu ona bak önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

daha audigy 2 zs kullanmış biri bu kartla ses kalitesini kıyaslayabilir mi?

Ben kullanmışdım ondan xfi extra gamere geçtim yarı, yarıaya fark etmişdi Kesin ama bu usb olduğundan anca o ayarlarda gibi ki,xfi ,serisi olduğu halde ,loptop da başka seçenek de yok audigy 2 zs bu kart devrinın efsanesiydi ayrıca
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYHAN YILDIRIM5352

quote:

Orijinalden alıntı: seko3455

Bugün geldi bağladım optik kablo ile z5500de storeo x2 yazıyor blurey film koyuyorum dts göstermiyor

BLURAY flimin dts mi ses formatı yazıyormu ona bak önce

sadece bir film denemedim dtsmüzik var onda baktım steoro x2 yazıyor ama yinede fena ses veriyor z5500
    vlc programla açıyorum ses iyi stero ses yazıyor normal pc nin programıyla açıyorum çızırtılı ses geliyor
  • Arkadaşlar bütün driverini kaldırdım cihazın tekrar taktım cihazı optik kabloyla z5500 bağladım yine aynı sesi aldım stereo x2 olarak gözüküyor enteresan anlamadım bu işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Sb X-f 5.1 pro entertainment console ya da control panel olarak geçen programı yanlışlıkla bilgisayardan sildim şimdi programı bulamıyorum. Win 8.1 kullanıyorum ,acaba biri upload veya link verebilir mi?
  • Ses kaydı için düşünüyorum sorun yaratır mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bunun pro olmayan modeli vardi pro alinca simdi o gereksiz kenarda duruyor almak isteyen olursa satabilirim modelin tek eksigi dijitalde 5.1 encode etmemesi ama analogda sikintisi yok tabi analog kullanan varsa pm atsin

• Arkadaşlar merhabalar
    Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro ile digital olarak bağlantımı yaptım şu linlkte incelemesi yapılan ev sinema sistemine..
    http://forum.donanimhaber.com/m_77762469/f_//tm.htm#77762469

sanırım benim ses sistemi harici kaynaktan gelen dts yi çözmüyor..
    yazılımlarla artık ne kadar çözülürse :)
    akşam KMPlayer ile bir kaç deneme yaptım, AC3 Filter vs de kurulu..
    Ses alabildim ama doğru sesi mi aldım tam anlayamadım geç vakitti deneyemedim de..
    Aşağıdaki ekran görüntüsündeki ayarlardan hangisi seçmem lazım acaba ?
    DTS ve AC3 filmler izliyorum..

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro İnceleme / Windows 7 ve PAX Drivers incelemesi eklendi

• spdif dener misin?

• enreka_tr kullanıcısına yanıt
    yok o zaman ses alamıyorum hocam..
    o seçenekde sinyali direk ses sitemine yolluypruz değil mi ?
    sanırım evet..
    e o da dts çözmeyince :(
  • anladım.
    biraz uzak kaldım bu işlere :)
    direct sound:speaker (creative) de çalışmıyor o zaman?
    ben x530dan 5.1 alabilmiştim bu kartla ama dijitali o yüzden yememiş olabilir. bir de x530unki center front ve rear olarak 3 girişliydi ondan dolayı analogla 5.1 aldım ama bu sistemin analog ses girişi sadece auxtan stereo olarak var gördügüm kadarıyla? ama siz onu denemişsinizdir zaten

• Artık creative x-fi dan da kısmış. Kartın adı x-fi surround 5.1 pro ama ilk başlarda THX sonradan X-Fi logosu olan yerde artık SBX Pro Studio logosu var ve entertainment console da da x-fi adı geçmiyor. X-Fi değil artık bu kartlar sanırım. Yine de onboard ses kartından daha iyi olduğu kesin
  • Güzel incele olmuş elinize sağlık,aynı karttan bendede var z5500 ile kullanıcaktım subdan acayip uğultu geldi bu kartla yani verim alamadım.Birde bu ses kartı 5.1 ses vermiyor diyorlardı tam hatırlamıyorum ama öyle birşey varmı?Elimdeki ses kartını satmayı düşünüyorum bunu öğrenmem lazım sattığımız kişi 5.1 kullanabilirmi yani 6 kanal ses alabilirmi bunu soracaktım ? :)
  • Bu ses kartıyla 2+1 i sorunsuz şekilde kullanabilir miyim?
  • NakkaSss kullanıcısına yanıt
    iyi geceler ..10 gündür creative inspire t6300 seeisini kullanıyorum..genel olarak performansındanda çok memnundum 3.1 kablolu splitter la bağlayıncada bütün hoparlörlerden ses de geliyordu.laptopum 1.5 senelik raeltek hd audio ses kartı var ama nedense 5+1 desteklemiyor sanırım.ayarlarda birtürlü bulamadım yok..bende sinema da gerçekbir sinema keyfi versin ve örneklediğin gibi her sesi alayım diye bukartı almaya karar verdim..çünkü şu durumda sadece sesi 5 hoparlöre dağıtıyormuş surround ses dolby vs vermez dedi creative.harici ses kartı olarakta sb x fi surround 5.1 pro almaya karar verdim vatandan sipariş ettim alan arkadaşların daha önce meğer hiç müzik dinlememişim film izlememişim harika inanılmaz farketti değerlendirmelerini okuyunca yamam dedim ama burada yazılanlara bakınca kafam karıştı yanlışmı yaptım filmlerde dolby surround ses,müzikte dengeli bütün detayları yansıtan bir ses kalitesi arıyordum ama hayalkırıklığımı olacak yani..

• bu kartı 2011 de aldım o zamanlar pc de vista vardı şimdi pcyi yeniledim win 8 geldi alet digitale geçmiyodu şimdi 8.1 oldu aleti görmüyo bile ilk usb yi takınca ışığı yanıyor sonra hemen sönüyor nasıl çözerim yardım lütfen
  • Arkadaş gayet güzel bilgi vermiş. Aynı kartı bende kullanıyorum ve gayet memnunum. Alacak arkadaşlara gönül rahatlığıyla önerebilirim.
  • SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 ses kartını z5500 ile kullanmayı düşünüyorum amacım ise müzik dinlemek, önerirmisiniz.
    xfi pro da 24bit yazıyor, normal model demi aynı. arasındaki farkları tam anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 ses kartını z5500 ile kullanmayı düşünüyorum amacım ise müzik dinlemek, önerirmisiniz.
    xfi pro da 24bit yazıyor, normal model demi aynı. arasındaki farkları tam anlayamadım

Z5500 e yeterli geliyor normal versiyonda x-fi'in teknolojileri var yani crystalizer, cmss 3d vs... Pro versiyonda thx trusound, dolby digital live var. Pro versiyonda sese daha iyi kontrol veriyorsunuz. Pro versiyon daha iyi olacaktır ikiside 24 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 18 Nisan 2014; 8:03:08 >
  • karakaya_o kullanıcısına yanıt
    Ses kalitesi olarak onboard realtek hd ye göre farkedermi

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.