Şimdi Ara

Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro İnceleme / Windows 7 ve PAX Drivers incelemesi eklendi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
12
Favori
66.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar creative sound blaster 5.1 pro ses kartına,creavit inspire m5300 5+1 ses sistemine sahibim bir sıkıntım var sol ve sağ höparlörlerden boğuk sadece bas vuran bi ses çıkıyor pc de müzik açınca hepsinden ses çıkyor ama filim açınca yada internetten müzüik filim video açınca 2 höparlörden dediğim gibi ses çıkıyor driverini sildiğimde hepsinden sorunsuzca ses geliyor ama ozamanda kaliteli ses çıkmıyor bu sorunu nasıl düzeltecem yardımlarınızı bekliyorum windows 7 64 bit sistemim.
  • macbook retinam var sorun yasarmıyım bu urunle ?
  • iyiye benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar benim bu kartla ilgili bir sorunum var belkide ayar yapmadım biraz kurcaladım ama bulamadım neyse soruna geliyim.

Eskiden z5500 ü masaüstünde creative audigy value7.1 ile kullanıyodum bass çok tok tiz ise çok net geliyordu bazı sıkıntılardan laptop kullanmaya mecburi kaldım, gittim Creative x-fi 5.1 pro yu aldım bu gün geçti elime kullandım ve bass saçma sapan boğularak geliyor tizler gayet iyi herşey güzel ama bass konusunda tamamen çökmüş durumdayım sizce eski kartımda aldığım sesi bunda alamazmıyım ondan mı böyle geliyor yoksa ayarları var yapmadım o yüzden mi ?

Net olarak eskiden sesi 7 diş arttırsam çok tok bir şekilde camları patlatıcak gibi vururdu. ( creative audigy value 7.1 deyken )

Şuan bu usb creative 5.1 pro yu aldım büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim çözümü var mıdır ?
  • Merhaba,

@lazx_53

Konsol üzerinden ses sistemi tipinizi 5+1 Surround olarak seçin ve Surround çubuğunu sonuna kadar kapatmayı deneyiniz.

@ogundemir

Ürün yazılımsal olarak MacBook ile uyumlu değil. Bağlantı yapıldığı zaman sadece ses kartını görebiliyor ve yazılımlar yüklenemiyor. Dolayısıyla alacağınız verim oldukça düşüyor. Mac ile uyumlu M-Audio ses kartlarına bakabilirsiniz. 2+1 ses sistemi kullanıyor iseniz DAC da bakabilirsiniz.

@Castiel-

Audigy Value ile X-Fi Pro donanımsal olarak neredeyse aynı özelliklere sahip.
    Sorununuzun yazılımsal olabileceğini düşünüyorum. Kullandığınız medya oynatıcının equalizer ayarları yada X-Fi Pro'nun konsolundan istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • R0ME kullanıcısına yanıt
    merhaba 2 tane z-5500 var yanı 10 + 2 sıstem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogundemir

merhaba 2 tane z-5500 var yanı 10 + 2 sıstem

Merhaba,

Sorun kullanacağınız ses sisteminde değil aslında,daha hesaplı olması açısından ihtimaller dahilinde size DAC önerdim.

Bildiğiniz üzere piyasadaki tüm ses kartları Windows platformlarda çalışmak üzere yapılmış vaziyette. Mac uyumlu ses kartları oldukça pahalı.

Forumda X-Fi Pro ile beraber Mac kullanana hiç rastlamadım.İsterseniz biraz araştırın,bildiğim kadarıyla X-Fi sadece donanımsal olarak çalışıyor.Bu yüzden alınması pek mantıklı olmaz.

Alınsa da 2 tane Z5500 aynı anda kullanılamaz,o da başka bir konu.

Hayırlı geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

Merhaba,

@lazx_53

Konsol üzerinden ses sistemi tipinizi 5+1 Surround olarak seçin ve Surround çubuğunu sonuna kadar kapatmayı deneyiniz.

@ogundemir

Ürün yazılımsal olarak MacBook ile uyumlu değil. Bağlantı yapıldığı zaman sadece ses kartını görebiliyor ve yazılımlar yüklenemiyor. Dolayısıyla alacağınız verim oldukça düşüyor. Mac ile uyumlu M-Audio ses kartlarına bakabilirsiniz. 2+1 ses sistemi kullanıyor iseniz DAC da bakabilirsiniz.

@Castiel-

Audigy Value ile X-Fi Pro donanımsal olarak neredeyse aynı özelliklere sahip.
    Sorununuzun yazılımsal olabileceğini düşünüyorum. Kullandığınız medya oynatıcının equalizer ayarları yada X-Fi Pro'nun konsolundan istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.

Control panelden ve consoldan bütün ayarları kurcaladım CMSS-3D yide bulamadım hepsi bir yana bu gün ürünü iade edicem üzülerek söylüyorum çok büyük hevesle almıştım.

Bence normal pc de vurduğu bassı x-fi pro ile vuramıyor çünkü usb den yeterince güç elde edemiyor diye düşündüm.

• Şu an için bu ürünün en iyi fiyatı hangi sitede bulurum
  • Satıyorum arkadaşlar ihtiyacı olan varsa.http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=1292175
  • Öncelikle herkese iyi günler çok yararlı bir inceleme olmuş gerçekten benimde naçizane bir kaç sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim intel nuc bir bilgisayar edindim aynı zamanda z5500 ses sistemim var.Bilgisayarda ses çıkışı yok harici bir ses kartı ile bağlamak istiyorum ses sitemine bu noktada alet daha çok film amaçlı edinildiğinden alacağım ses kartının dts sesi z5500'e veriyor olması gerekiyor.Bu noktada bir kaç seçeneğim var yalnız hangisi daha doğru bir seçim olur karar veremedim ürünlerin biri başlıktaki Creative marka ses kartı diğeri Audiotrak Maya U5 yalnız Audiotrak'ın şöyle de bir avantajı var hem optik giriş hem de çıkış var alette ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama zannediyorum PS3'e optik kablo ile bağlayıp analog 5.1 kulaklığımı da kullanabilirim yalnız bu ürünü alırsam optik kablo ile z5500'e bağlayıp dts ses alabiliyor muyum?Cihazın özellikleri kısmında bundan bahsedilmiyor yalnız Pass-Through ile sonuç alabileceğimden bahsedilmiş bir kaç forumda kaldı ki bu yöntemle ilgili de çok fazla bilgi sahibi değilim.Önerilerinizi bekliyor olacağım şimdiden ilgilenip mesaj yazan arkadaşlara teşekkür eder,saygılar sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayden_s -- 25 Temmuz 2013; 13:20:04 >

• analog 5+1 ev sinema sistemim var. ön ikili, arka ikili, cen/sub olarak bağlıyorum sistemi. bu şekilde bağlayıp bu ses kartını kullanan var mı ? doğru şekilde herhangi bir ayar yapmadan film ve oyunlarda gerçek ve doğru dürüst surround ses alabiliyor mu ? ve ses kalitesi nasıl oluyor _ son olarak win8 x64 te kullanacağım driver ve ürün konusunda bi sıkıntı var mı ?
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bazı sorularım var öncelikle şuan laptop kullanıyorum ve onboard ses kartı şimdi bu kartın müzik performansı nasıl ben müzik için flac wav ve mp3 parçalar için kullanacağım ara sırada plak kayıt edeceğim tatmin eder mi ilk ses kartım olacak kullananlardan yardım bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim birde windows 7 desteği nedir yazılımı var mı sorunlumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des_955 -- 4 Eylül 2013; 22:54:28 >
  • Logitech Z506 ses sistemimi bu cihaz yardımıyla digital çıkıştan bağlayabilir miyim ? Linuxta USB girişte sorun yaşıyorum da.
  • daha audigy 2 zs kullanmış biri bu kartla ses kalitesini kıyaslayabilir mi?
  • Merhaba arkadaşlar bana bu krttan gelicek pro olmayandan z5500 bağlıyacam
    Optik koblo ile bağlıyacam forumlarda optik kablo ile 5.1 vermiyormuş denemedeim sadece 2 kanal veriyormuş doğrumudur

• seko3455 S kullanıcısına yanıt
    PRO olmayanında eğer kaynağın kendisi 5.1 sıkıştırılmış DD veya DTS değil ise o zaman sadece stereo alırsınız, ama endişelenmeyin PRO değilse de yine de analog bağlayarak tam 5.1 alabilirsiniz, unutmayın analog 5.1 i hiç sıkıştırmadan taşırken dijitalde sıkıştırmadan sadece 2 kanal alabilirsiniz, veya sıkıştırarak 5.1 ki zaten Dolby Digital ve DTS de bunu yapar yani sesi sıkıştırarak optik üzerinden taşır (kayıp minimal de olsa vardır). DTS veya DD olan filmleri analogdan PRO olan ve olmayanla 5.1 alabilirsiniz, optik üzerinden ise kendinen DD olan filmleri izleyebilirken DD yoksa izleyemezsiniz, PRO daki Dolby Digital Live ise tüm sesleri DD ye çevirir.
  • Analog olarak ses kaybı olur blurey film izlerim ozaman :):)

• Bugün geldi bağladım optik kablo ile z5500de storeo x2 yazıyor blurey film koyuyorum dts göstermiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: seko3455

Merhaba arkadaşlar bana bu krttan gelicek pro olmayandan z5500 bağlıyacam
    Optik koblo ile bağlıyacam forumlarda optik kablo ile 5.1 vermiyormuş denemedeim sadece 2 kanal veriyormuş doğrumudur

SELAM 5+1 VERİR SSESİ AYRALARDAN 5+1 SEÇ AMA BEN KULANIYORUM
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.