Şimdi Ara

creative 5200 ---- logitech x-530 ---- philips mms460 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
8.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya yapmayın ya....abi tam karar veriyorum philips alcam die...biri bişe dio...
    kafayı yiyeceğim!!!
    tabi herşey watt gücü deil....
    t5900 hangisi bu arada ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: de2en

Umarım...internetten almıcam artık.Hızlısistem bayisi bir bilgisayarcı buldum yihuu! ordan alcam arktık..

d2en nerde ve kaça buldun
  • quote:

Orjinalden alıntı: marlo

quote:

Umarım...internetten almıcam artık.Hızlısistem bayisi bir bilgisayarcı buldum yihuu! ordan alcam arktık..

d2en nerde ve kaça buldun

d2en üstteki mesaj yanlış oldu dikkate alma
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: derkin

umarım istediğin gibi çıkar.

Umarım...internetten almıcam artık.Hızlısistem bayisi bir bilgisayarcı buldum yihuu! ordan alcam arktık..ama ellerinde yok..getirebilirmisiniz dedim...getiririz ama kapora alırız dediler...getirsinler bi bakalım...derkin sen mms460 mı kullanıyodun kardeşim ?

nerde ve kaça buldun kardeş
  • quote:

ya yapmayın ya....abi tam karar veriyorum philips alcam die...biri bişe dio...
    kafayı yiyeceğim!!!
    tabi herşey watt gücü deil....
    t5900 hangisi bu arada ?

http://www.behardware.com/articles/548/page3.html
    Burada bir testi var, Creative T5900'ün Logitech X530 ile kıyaslanmış, ve daha iyi puan almış. Hatta Z-5300'den bile daha iyi puan almış.
    Ama pahalı biraz, X-530'a göre.
    Test sonuçlarına göre;
    T5900:
    Medium: 7.5
    Bass: 5.5
    Treble: 7
    Genel ses kalitesi: 7

X530:
    Medium: 6
    Bass: 6
    Treble: 6
    Genel ses kalitesi: 6

Logitech Z-5300
    Medium: 7
    Bass: 4
    Treble: 7
    Genel ses kalitesi: 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 31 Mart 2005, 4:07:58 >
  • Centauri kardeş, verdiğin linkteki tüm incelemeleri dikkatle okudum. (İngilizce bildiğim için sorun yok.)
    Burda bir kere verilen notlar çok kıt, ayrıca alt-orta sınıf ses sistemleri ile üst sınıf setler kıyaslanmış, bu da kötü.
    Kısacası logitech z-5300 orda kesin bir haksızlığa uğratılmış. O set megaworks ile rahat kapışacak bir setken diğer orta sınıf bazı setlerle bir tutulmuş, bu üzücü.
    Ayrıca x-5500e hakettiği not sadece sonda verilmiş. Diğer yerlerde düşük puan verilmiş.
    megaworks, gigaworks, j9940b ve z5500 kullanmış biri olarak bu sitenin bu puanlamasını kendimce beğenmediğimi belirtmek isterim.
    Düşük ve orta sınıf setlere verilen puanlamalar fena değil yine de...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Centauri kardeş, verdiğin linkteki tüm incelemeleri dikkatle okudum. (İngilizce bildiğim için sorun yok.)
    Burda bir kere verilen notlar çok kıt, ayrıca alt-orta sınıf ses sistemleri ile üst sınıf setler kıyaslanmış, bu da kötü.
    Kısacası logitech z-5300 orda kesin bir haksızlığa uğratılmış. O set megaworks ile rahat kapışacak bir setken diğer orta sınıf bazı setlerle bir tutulmuş, bu üzücü.
    Ayrıca x-5500e hakettiği not sadece sonda verilmiş. Diğer yerlerde düşük puan verilmiş.
    megaworks, gigaworks, j9940b ve z5500 kullanmış biri olarak bu sitenin bu puanlamasını kendimce beğenmediğimi belirtmek isterim.

Wolverine kardeş, sen daha iyi biliyorsundur tabii, ama belki de biraz fiyatları da değerlendirmeye sokmuşlardır. Yani fiyatı yüksek olanların puanlarını fiyatlarına göre vermişlerdir belki o zaman düşmüştür...
    Bu arada DDTS-100 tavsiyenden dolayı teşekkür ederim, resmen digiturk'teki filmin sesini DTS Neo:6 ile Dolby Digital gibi veriyor inanılmaz! T5900 ile ilgili izlenimlerim çok iyi şu ana kadar. Müzik ile denemedim ama film seyrederken çok berrak, çok temiz ses veriyordu, bass ları da gayet yeterliydi.
    Henüz bilgisayara bağlamadım, yarına projem var hiç vaktim yok. Yarın akşam ayrıntılı izlenimlerimi yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 31 Mart 2005, 14:24:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: marlo

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: derkin

umarım istediğin gibi çıkar.

Umarım...internetten almıcam artık.Hızlısistem bayisi bir bilgisayarcı buldum yihuu! ordan alcam arktık..ama ellerinde yok..getirebilirmisiniz dedim...getiririz ama kapora alırız dediler...getirsinler bi bakalım...derkin sen mms460 mı kullanıyodun kardeşim ?

nerde ve kaça buldun kardeş

Birader ben istanbulda değilim...bir bilgisayarcıya sordum Hızlı Sistemle çalışıyormlarmış.Oradan getirtecekler....
  • Dostum tavsiyelerimi dinlediğin ve hem decoderden hem de hoparlörlerden memnun olman beni de memnun etti.
    Ben şu ana kadar tavsiyelerimle bişeyler satın alıp da memnun olmayan kimseye rsatlamadım zaten.
    Yani sana bazı şeyleri önermede hemen karar vermemiştim. Digiturk olayını özellikle ön plana alarak audigy2 zs yerine ddts demiştim.
    Ama bazı arkadaşlar sadece bilgisayar üzerine düşünmüşler ki yardımcı olmaktan ziyade kendi istediğini sana aldırmaya çalıştılar.
    Senin şu an memnun olman onlara verilen en iyi cevaptır.

Öte yandan fiyat değerlendirmesi konusunda haklı olabilirsin. Sanırım z5300'e düşük puan gelme nedeni fiyatıdır. Ama ses çıkışı o boyutta olup da ucuz set yok ki zaten..
    Saygılar...
    quote:

Orjinalden alıntı: Centauri

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Centauri kardeş, verdiğin linkteki tüm incelemeleri dikkatle okudum. (İngilizce bildiğim için sorun yok.)

Wolverine kardeş, sen daha iyi biliyorsundur tabii, ama belki de biraz fiyatları da değerlendirmeye sokmuşlardır. Yani fiyatı yüksek olanların puanlarını fiyatlarına göre vermişlerdir belki o zaman düşmüştür...
    Bu arada DDTS-100 tavsiyenden dolayı teşekkür ederim, resmen digiturk'teki filmin sesini DTS Neo:6 ile Dolby Digital gibi veriyor inanılmaz! T5900 ile ilgili izlenimlerim çok iyi şu ana kadar. Müzik ile denemedim ama film seyrederken çok berrak, çok temiz ses veriyordu, bass ları da gayet yeterliydi.
    Henüz bilgisayara bağlamadım, yarına projem var hiç vaktim yok. Yarın akşam ayrıntılı izlenimlerimi yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 31 Mart 2005, 20:34:03 >
  • bu deyindiğiniz 5+1 leri rahat bir şekilde bassta ve tizde geçecek hoparlör biliyorum kimse aksini söylemesin hepsini test ettim bu sıralamadaki logitechi,creative 5200 ü,mms yi rahat rahat geçen ve fiyatı onlardan ucuz olan hoparlör CREATIVE I-TRİGUE 2.1 3300 ne derseniz deyine bu set logi mogi de tanımaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gigade -- 23 Temmuz 2005, 13:34:59 >
  • iyide kardeş bir 5.1 ile bi 2.1 i kıyaslayamazsın
    aynı klasmanda değiller.zaten trigue ler bu setler kadar yüksek ses veremezler,trigue lerin amacı berrak sestir
    quote:

Orjinalden alıntı: gigade

bu deyindiğiniz 5+1 leri rahat bir şekilde bassta ve tizde geçecek hoparlör biliyorum kimse aksini söylemesin hepsini test ettim bu sıralamadaki logitechi,creative 5200 ü,mms yi rahat rahat geçen ve fiyatı onlardan ucuz olan hoparlör CREATIVE I-TRİGUE 2.1 3300 ne derseniz deyine bu set logi mogi de tanımaz
  • niye o zaman benim i-trigue nin bassı gigaworksun kine yakın güçte bass vuruyo kusura bakma tylor ama sen oturup 1 2 gün i-trigue dinlememişsin.i-trigue creative nin bugüne kadar gelmiş geçmiş en kaliteli dizaynlı ve güçlü kolonudur zaten bassı da 5200 de dinledim pörtlek ses veriyo ondan daha iyi logitech i de dinledim ondan da daha iyi bass veriyo ve philipsde tamam belki 5+1 surround keyfi veremez i-trigue ama malesef mp3lerde bu üç settende daha güçlü bass berrak sese sahip
  • Ya tamam valla ya i-trigue bile z5500den daha güçlü sese sahip. Hatta öyleki gigaworks kadar güçlüymüş, tamam o zaman daha kendimizi yormayalım. Sen en iyisini biliyorsun...
    Sen yine burda da haklısın...
    quote:

niye o zaman benim i-trigue nin bassı gigaworksun kine yakın güçte bass vuruyo kusura bakma tylor ama sen oturup 1 2 gün i-trigue dinlememişsin.i-trigue creative nin bugüne kadar gelmiş geçmiş en kaliteli dizaynlı ve güçlü kolonudur zaten bassı da 5200 de dinledim pörtlek ses veriyo ondan daha iyi logitech i de dinledim ondan da daha iyi bass veriyo ve philipsde tamam belki 5+1 surround keyfi veremez i-trigue ama malesef mp3lerde bu üç settende daha güçlü bass berrak sese sahip
  • afedersin ama yuh bea bu kadarda sallama.bi trigue gigaworks seviyesinde bass veriyo ama nedense millet salak gibi hla gia,mega falan alıyo değilmi?yapma allahını seversen,trigue ler gigaworks seviyesinde bass veriyo dersen ben senin kulağından bünyenden şüphe ederim.bu arda işim gücüm yok bir iki gün trigue leri mi dinlicem?benim için seti 1 saat test etmem yeterli ama hiçbir testte trigue lerin müthiş bass lara sahip oldugunu duymadım,trigue ler kaliteli tiz için yapılmış testlerdir,öyle öldürücü bass larla uzaktan yakından alakası yok
    quote:

niye o zaman benim i-trigue nin bassı gigaworksun kine yakın güçte bass vuruyo kusura bakma tylor ama sen oturup 1 2 gün i-trigue dinlememişsin.i-trigue creative nin bugüne kadar gelmiş geçmiş en kaliteli dizaynlı ve güçlü kolonudur zaten bassı da 5200 de dinledim pörtlek ses veriyo ondan daha iyi logitech i de dinledim ondan da daha iyi bass veriyo ve philipsde tamam belki 5+1 surround keyfi veremez i-trigue ama malesef mp3lerde bu üç settende daha güçlü bass berrak sese sahip
  • wolverine sana tek şunu söyleyeyim sen ki sony home thatre bile 800w rms ses veremez diyen bir kişisin ki sony nin yanında gigaworks i-trigue neymiş ama şunu hiç unutma wolverine o senin met ettiğin logitechin kalitesi sonynin yanında 0 kalır. sony şu an dünya devi o 800 w yazdıysa 800 değil 850w bile ses verir çünkü o SONY dir.sana yemin ederim sony nin 300w sisteminin de sesini duydum o z5500 siler atar.senin bu konularda anlamadığın burdan belli oluyor
  • 1) Burası bahsettiğin topicle hiç alakası olmayan bir yer. Yanlış yerlerde yanlış konular açıp topic kalabalığı artık yapmamanı öneririm.
    2) Orda verilen setle dvd player'ın max. desteklediği ses çıkışları arasında tutarsızlık ve çelişki vardı.
    3) Sub'ın boyutlarına bakarak 135watt ses veremeyeceğini iddia ettim. Çünkü sub gerçekten yetersiz, o setten çok daha kaliteli sonyler biliyorum ama yine de 800w gücünde değiller.
    4) Hala şekeri elinden alınmış çocuklar gibi o set bu seti ezer, siler atar felan diyorsun. Bu yaptığın çok yanlış.
    5) 800watt olarak verilen bir set nasıl 850watt da ses verebilir anlamadım???
    6) Sen z5500ü çok küçümsüyorsun, o setin de üzerinde 1010 watt peak power yazıyor. Ama bunu söylemedim hiç. Yani set 1010 watt güce de çıkıyor. 1010watt ses veren set var mı? Senin öve öve bitiremediğin gigaworks 700watt'ı burst power ile veriyor bişey olmuyor, z5500 1010watt'ı peak power yani max. değer olarak veriyor, yine de yetmiyor....

Yok yok, sen en iyisini biliyorsun, biz burda kendimiz yormayalım, Orkun Ergün kardeş..
    quote:

wolverine sana tek şunu söyleyeyim sen ki sony home thatre bile 800w rms ses veremez diyen bir kişisin ki sony nin yanında gigaworks i-trigue neymiş ama şunu hiç unutma wolverine o senin met ettiğin logitechin kalitesi sonynin yanında 0 kalır. sony şu an dünya devi o 800 w yazdıysa 800 değil 850w bile ses verir çünkü o SONY dir.sana yemin ederim sony nin 300w sisteminin de sesini duydum o z5500 siler atar.senin bu konularda anlamadığın burdan belli oluyor
  • Arkadaşlar gigade arkadaşımıza fazla yüklenmeyelim arkadaşımız geldiğinden beri forum bi canlandı bi canlandı ki sormayın gitsin. Hem o olmasa biz kime güleceğiz bir çok sıkıntının arasında bize bir nebzede olsa tebessüm yaşatabiliyor engin bilgileriyle. Teşekkürler gigade DH olarak seni seviyoruz
  • 2. kez yuh
    300w lık ses sistemi 350 nasıl ses verir buna aklın eriyomu?sen 300w lık anfiden 350 ses cıkarıyosan ne mutlu sana,sen evdeki gigaworks den de bi 1000w cıkarırsın artık.

ha buarada 10 tane trigue yi yan yana getir bi tane gigaworks eder
    quote:

wolverine sana tek şunu söyleyeyim sen ki sony home thatre bile 800w rms ses veremez diyen bir kişisin ki sony nin yanında gigaworks i-trigue neymiş ama şunu hiç unutma wolverine o senin met ettiğin logitechin kalitesi sonynin yanında 0 kalır. sony şu an dünya devi o 800 w yazdıysa 800 değil 850w bile ses verir çünkü o SONY dir.sana yemin ederim sony nin 300w sisteminin de sesini duydum o z5500 siler atar.senin bu konularda anlamadığın burdan belli oluyor
  • 2 seti de dinledim arkadaslar logitech i de kullandım mms yi de dinledim.bas ve tizlerde büyük bir uyum icinde philips.logitech de ise sesler biraz boguk gibi.24 bitlik crative ses kartı kullanmama ragmen hosuma gitmedi logitech.philips hem tasarım hem de kalite olarak bence daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.