Şimdi Ara

CR2 sorunu ??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 7 işletim sistemi var...CR2 fotoğrafları görüntülemek için Microsoft Kamera Codec paketini Microsoft sitesinden
    yükledim...CR2 desteği de var fakat hala açılmıyor CR2 Raw fotoğraflar nasıl bir ayar yapmalıyım ??

burdan yükledim .....http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=a0ac689f-9bad-46be-ae8d-550cb9ba5430

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerOfLinux -- 7 Nisan 2012; 21:49:32 >

• Canon CD'sinde Digital Photo Professional (DPP) vardir, onu kurabilirsin. Ayni CD'de ZoomBrowser EX de vardir, o da olur sadece goruntulemek icin.
  • Sisteminiz 64 bit se 64 bit olan codec kurulacak yoksa açılmıyor.
  • Daha önce Windows 7 kurduktan sonra 32 bit olanı kurmuştum sorunsuz açılmıştı , format filan attım
    şimdi sp1 yüklü full güncelleme filan acaba ondan olabilir mi ?
    Microsoftun programını kaldırdım zaten çözüm kısmından direkt Canonun bir sitesine yönlendirdi tavsiye
    etti ordan yükledim Canonun sitesinden yükledim şimdi rahatlıkla açılıyor...bilen vardır bilmeyenler için

Canon iyiymiş http://software.canon-europe.com/software/0039964.asp
    Microsoft açıyordu hiçbir şekilde çalışmadı ona şaşırdım ....teşekkürler..
  • Hiç açmaması ilginç neyse tekrar yükleyip deneyeceğim sorunsuz açıyordu çünki teşekkürler....
  • x64 sisteme x86 kurduğunuzda açılmıyor. Yani win fotoğraf görüntüleyici açmıyor ve ön izleme olarak göremiyorsunuz. 2 bilgisayarımda da bu şekilde win7 sp yüklü.
  • HP Pavilion x86 cihazım ve 32 bit olanı kurdum ancak malesef....!! acaba sp1 ile alakası olabilir mi
    diye düşünüyorum...
  • bende de win7 64bit var. canon sitesinde 32bit olan için kodek vardı. onu yükledim görüntüleyebiliyorum ancak küçük ön izleme olmuyor. sp1 yuklu değil. neden 64 bit için kodek yok anlamıyorum
  • canon cd içindeki uygulamalar sorunsuz açar. hiçbirşeye gerek yoktur.
    windows zaten açmaz bu dosyayı, hamdır.
    photoshopta açmak için adobe sitesinden file formats indirmelisiniz.
  • Canon programları ve photoshop açar zaten. windows fotoğraf görüntüleyicide açmak veya ön izleme olarak görmek istiyorsanız windows sitesindeki codec in kurulması gerekiyor. Zaten x86 ve x64 olarak 2 tane var. Sisteme uygun olan yüklendiğinde cr2 dosyalarının ön izleme olarak görünmesi ve windows fotoğraf görüntüleyici tarafından açılması gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.