Şimdi Ara

Cpu-z ram çalışma hızı (SS li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (2*2) 4gb kingston ddr3 1333 mhz ram aldım galiba 1333 da çalışmıyo.anlayan varmı ?

• SS

• 1340mhz de calisiyor remlerin.
  • 669.7 x 2 = 1339.4 ramlerin 1339.4mhz'de çalışıyor 1333'de çalışmıyor.

sende ki asıl problem ramlerin dual çalışmıyor single çalışmakta.ramleri aynı renk slotlara taktığına emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagami131

(2*2) 4gb kingston ddr3 1333 mhz ram aldım galiba 1333 da çalışmıyo.anlayan varmı ?

bu ramler suanda sıngle channel calısıyor dolaysı ıle 670 mhz de calısıyor

ramlerı yanlıs slotlara takmısın kardes anakartın kıtapcığına bakarak dual channel calısacak sekılde tak ramlerı ozaman 1333 de calısır

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

(2*2) 4gb kingston ddr3 1333 mhz ram aldım galiba 1333 da çalışmıyo.anlayan varmı ?

ramlerı yanlıs slotlara takmısın kardes anakartın kıtapcığına bakarak dual channel calısacak sekılde tak ramlerı ozaman 1333 de calısır

Dual takması tabiki daha iyi ama sen saçmalamışsın. DDR olduğu için DRAM frekansını ikiyle çarparsın. 1333 civarında çalışıyor yani.

• Yardımlar için sağolun arkadaşlar ancak bigisayara programları yukleyen eleman dual çalışması için farklı renk slotlara taktı özellikle ramleri.Galiba yanlış yaptı çünkü montajdan geldiğinde aynı renk slotta yanyana duruyolardı.

Ben şimdi tekrar yanyana takıp deniyorum.
  • Ok ramler

• Peki cpu hızı neden sürekli değişiyo arkadaşlar.Bir 800 oluyo bi normal hızına geliyo.Çarpanı değişiyo sürekli 4oluyo 15 oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

Dual takması tabiki daha iyi ama sen saçmalamışsın. DDR olduğu için DRAM frekansını ikiyle çarparsın. 1333 civarında çalışıyor yani.

cumlelerı bıraz daha dıkkatlı kullanırsak sevınırım !

1333 mhz dıye satılan ramlerın gercek frekansı 667 mhz dir ankarta tek parca yada sıngle channel seklınde bağlandığında ramler 667 mhz olrak calısır

ramlerın 1333 mhz de calısması ıcın dual channel olrak bağlanması gereklıdır

aklında bı suphe varsa kendı anakartında deneyebılırsın ramlerın anlık calısma hızınada everest programından bakabılırsın

• quote:

Peki cpu hızı neden sürekli değişiyo arkadaşlar.Bir 800 oluyo bi normal hızına geliyo.Çarpanı değişiyo sürekli 4oluyo 15 oluyo

amd işlemcilerde coolanquiet diye bir özellik vardir pc boştayken enerji tasarrufu için işlemci frekansını düşürürler, yani sorun yok, istersen biosdan bu özelliği kapatabilirsin.

• @Mert AYAN

Çok teşekkürler bilgilendirme için
  • Power Options kısmında High Performance seçmelisiniz dinamik cpu frekansını önlemek için. Bazen Windows kendisi de ayarlayabiliyor..
  • böyle kalmasında da bir sakınca yoktur hocam, enerjiden tasarruf ediyor işte fena mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 19 Aralık 2009; 17:41:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.