Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phenom x6 1100T Turbo Core kapalı 3.3 Ghz Stok hızda

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

Hatalı büyük ihtimal bench.Aslında multi core hesaplaması bir bakıma kabul edilebilir ama single core gücünü doğru yansıtmadığından dolayı onun üzerinden multi core hesabı yapınca Phenom'da komik rakamlar çıktı bana göre Cinebench15 de Multi Core 500 Puan Single Core 85-90 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 17 Ağustos 2015; 12:09:39 >
  • FairLighty

gittigi kadar kullan ya 4 ghz de olsa is gorur biraz daha 1 sene filan kullan.daha oturmus bir sey yok ddr4 mu ucuzlayacak yeni islemcilerde ddr3 mu kullanacaz amd ne yapacak beklerdim yani ben olsam.

qaanx

phenomII ve athlonII sonucu gosteren arkadaslara yaptigim yorumlarda bahsettim komut seti yuzunden oluyor olabilir 3dnow+ kullaniyor bu islemciler ve ben kendi phenomII 940 3 ghz islemcimde denedim sonuc sizinki gibi cikti halbuki ghz'den biraz oynamasi lazimdi sizinkinde.eski islemcilerde iyi sonuc vermiyor ya multi single'dan dusuk cikiyor ya single dusuk cikiyor test bir acaip cinebenchte intel HT cok fena farkediyor ama bunda o kadar etkili degil.fx islemcilerin modul olayi daha etkili tabi ben bunu sonuclar gelince gordum yeni cikmis bir testin bu sekilde olacagini onceden bilmem imkansizdi.sıkıntı yok dusuk puan yok benim icin dedigim gibi atin cesit olsun listeye ekleyeyim sonraki versiyonlarda duzeltmisler mi anlariz boylece elimizde veri oldugu icin.
  • i5 4460

• FX 8320 Stok Hız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stock fx 6300

4.7ghz fx 6300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antikalair -- 17 Ağustos 2015; 16:37:55 >
  • Yemin ederim eski bilgisayardaki Athlon 64 x2 4200+ cpu'yu da test edesim geldi, eski kasa balkonda yatıyor.
  • i5 4690k@4.6Ghz
  • Yok hocam benim içinde sıkıntı yok Phenomları bilen biliyor Cpuz hatalı bench sistemi yaptı diye bu ne biçim işlemci diyip camdan atcak halimiz yokYeni versiyonunda hataları düzeltirlerse alıntılarsınız düzelmiş halini atarız konu devam ederse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 17 Ağustos 2015; 19:55:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G3258 @4.2 Ghz SpeedStep : On

1500/1500 verdi WTF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 17 Ağustos 2015; 20:05:22 >
  • El Valiente 4690k 4 ghz
    ________________single:1534 multi: 5890
    yorum:oc ise yarar tabi ama HT olsaydi onun da faydasi var bu testte ayni cinebench gibi.multiye takilma tek cekirdek performansi gayet guzel.

Siz sonuçlara referansları yazmışsınız
  • AMD A8 5600K apu sonucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 17 Ağustos 2015; 20:54:14 >
  • 2500k stok

• 4690k
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurs@tz

AMD A8 5600K apu sonucu

hemen benzer bir islemci ile alinti yapiyorum...

EXcom_Zkko 5400K apu 4.4 ghz
    __________________single: 1023 multi: 870

seninki de

kurs@tz 5600k apu 3.9 turbo gibi gordum.
    __________________single: 914 multi: 2405

simdi sen nasil yaptin ya da ne fark var ki senin multin iyi cikmis oteki arkadasta daha dusuk cikmis?su sorunu yasayanlar var cozumunu bulursak yeni surum beklemeyiz.overclock mu ters tepiyor windowstan mi kaynaklaniyor yani surum hatasi olsa sende de dusuk cikmasi gerekirdi multi'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 17 Ağustos 2015; 22:00:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

AMD A8 5600K apu sonucu

seninki de

simdi sen nasil yaptin ya da ne fark var ki senin multin iyi cikmis oteki arkadasta daha dusuk cikmis?su sorunu yasayanlar var cozumunu bulursak yeni surum beklemeyiz.overclock mu ters tepiyor windowstan mi kaynaklaniyor yani surum hatasi olsa sende de dusuk cikmasi gerekirdi multi'de.

Antivirüs programını kapadım, sağ altta çalışan webcam sofware, libreoffice hızlı başlatıcı, nvidia güncelleme denetleyicisi, ccleaner sistem gözetleyici vs hazırda aktif olan bütün her şeyi kapadım, ve işlemci güç yönetiminden defaut durumdaki dengeli modu, YÜKSEK PERFORMANS moduna aldım, eğer bu güç yönetimini dengeli modda yada tasarruf modunda bırakıp test yaparsanız 3d mark / future mark gibi testlerde dahi işlemci %100 çalışmadığı ve rahatladığı aralıklarda frekans düşürür ve toplam hesaplamada düşük sonuç almanıza yol açar.

Muhtemelen bazı arkadaşlar windows da defaut güç seçeneği olan dengeli modda test yaptılar ve arka plan programlarını da kapamadılarsa düşük sonuç almış olabilirler.
  • 3570k 4.5Ghz 1.25v
  • i7 4790k
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

AMD A8 5600K apu sonucu

seninki de

Bazı çift çekirdekli İntel modellerinde de multi kısmı single'dan düşük çıkmış. Programla alakalı bir durum olabilir diye düşünüyorum.

Single'daki fark 500mhz'lik frekans fazlasından oluştu muhtemelen.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.