Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cpu z sürümünden olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugatti_veyron B kullanıcısına yanıt
    Selam.
    Cpu z nin puan verdigi her islemci ekleniyor. Ben i3 350m ile puan alip attim. Zaten yeni islemciler puan veriyor wilson usta daha eski nesil islemci ariyor burasi icin. Varsa calisan p3 islemci onuda ekler. Hatta dahada guzel olur. Elimden gelse pentium la sonuc alip atacagim.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    https://valid.x86.fr/1xh2ks
  • diger evde p4 p3 sistemlerim var kurmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugatti_veyron

https://valid.x86.fr/1xh2ks
    Ooo bu super oldu U serisi islemcilerden 1 tane vardi sanirim bunun gelmesi iyi oldu.
    Hocam kurup calistirirsaniz p3 efsane olur burada.
    Ben wilson hocayi haberdar edeyim.

bugatti veyron B kullanıcısına yanıt
    xdeliruzgar

eyw hocam sağolasınız.

bugatti_veyron

siz de sağolun hocam makbule geçti.birinciliğe herkes oynar di mi al bi threadripper uğraşmana bile gerek yok ama sonda yarış olsun isterim ben.eski versiyonda yapıyorduk sonra puan sistemi değişince pek eski model gelmiyor eskisi gibi.daha başka sonuçlar da atabilirseniz yine çok makbule geçer.
  • https://valid.x86.fr/yqhp76
    e5450 3.7 ghz ver 1.87 333 - 1324
  • bugatti_veyron B kullanıcısına yanıt
    eklendi.
  • https://valid.x86.fr/mg681v

Bir 9900k da benden olsun. Stok halde aldım

Edit: 5 ghz olarak kartın kendi ayarları ile aldıgım sonuc
    https://valid.x86.fr/mg681v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdeliruzgar -- 4 Şubat 2019; 21:8:17 >
    hocam ikisi de 5619 puan.cpuz bunu yapıyor test alıyorsun veriyor bir daha yapıp bir validasyon daha alırsanız aynısını veriyor yenisini vermiyor.benim için sıkıntı yok ama bu 5619 stok değeri mi yoksa 5 ghz değeri mi bana pek 5 ghz gibi gelmedi çünkü 5.1 sonucumuz var 5996 puan.
  • Her ikisinede 5 ghz sonucu yazmıs.
    Bu test icin sıfırdan windows kurup masaustunu bosaltmam lazım fakat makina bende fazla olmayacagı icin ugrasmak istemedim acıkcası. Burada gostermek istedigim sey puandan cok sıcaklık degerleri idi. 80 derece benim icin kabul edilebilir bir deger o yuzden kac puan aldıgının bir onemi yok benim icin. Ben gormek istedigimi gordum. Sistem uzerine kurmus oldugum sogutucu duzeni işini yapıyor buda bana yeter.
    turbo ile de 5 ghz çıktığı için stok mu hepsi 5 mi bilemedim ama 5 ghz diyorsanız yanlış eklememişiz.

80 dereceyi ben kabul etmem 70 dereceyi bile kabul etmiyordum fx'te.2700x ile yazın 77 derece gördüm aida testinde ona bile yuh dedim noctua sadece am4 destekleyen soğutucu var.derseniz ki intel için normal ona bir şey demem.
  • Ustad, intelin su saatten sonra hicbir islemcisi serin calismiyor. Sadece sicak ve daha sicak olarak calisiyor. Amd cok isiniyor yea diyen arkadaslara burdan selam gonderiyorum. Bu islemcide butun cekirdekleri yuk altina sokupta 90 derece altini gorebilen yok gibi 5 ghz de. Bunun uzerine kurdugum sogutma ile 2 seviye ust islemci alinirdi. Eski serilerde (8xxx ve daha alt serilerde) surulen dis macununu delid yaparak duzeltebiliyorduk. Fakat 9xxx serisinden itibaren lehimli islemcileri sokmek akil kari degil. Lehimli olmasina ragmen bu kadar isinmasida hic mantikli degil.
    Neyse benim gordugumu soyleyeyim; eger ciddi anlamda serin calisacak islemci araniyorsa delidli 8700k yada 9700k alip gecmek lazimmis. Konu sogutma konusu olmadigi icin diger dusuncelerimi gerekirse ozelden paylasirim. Netice itibari ile 9900k yi da gorduk ve sicak calisan bir islemci olarak hafizamiza kazidik.

• Arkadaşlar selam.

Fx 6300 kullanıyorum. 2014 yılından beri aralıksız 4.5 ghz de hız aşırtmalı olarak kullanıyorum. Galiba artık sorunlar çıkartmaya başladı. Bilgisayarın her bir parçası sorun olmaya başladı artık. Mavi ekranlar, sürekli kapanmalar, ilk açılışta bilgisayarın çalışıp hiç bir tepki vermemesi(fiş çıkarıp 15 saniye bekledikten sonra açılıyor), Sürekli yazılım hataları, allahın belası chrome nin sürekli crash vermesi veya bir anda çat diye kapanması, 16 gb ramin 7.82 gb sini kullanılabilir olarak görmesi, Bir anda ekranın yeşil yeşil çizgiler oluşturup donması ve kapanması(bu yeni başladı) ve daha uzar gider.

Tamam anladım 5 yıl oldu ama 1 sene daha idare etmesi lazım beni bu sistemin. Yapmamı önereceğiniz bir işlem var mıdır acaba? Diyorum ki ikinci el temiz bir 8350 alsam beni biraz daha idare edebilir mi? Çünkü sorunların işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum. w10 a geçmeden önce zaten darboğazdan hiç bir oyunu 30 fps göremezdim zaten. Şu anki işlemcimi 4.5 ghz değilde stok hızlarda kullandığım taktirde yine hiç bir oyunu oynatmıyor eski veya güncel oyunlar dahil. Cpu-z bench testi aşşağıdaki linkte Lütfen yorumlar mısınız ? Teşekkürler...
    https://valid.x86.fr/7bdkri
  • konu güncellenmeyebilir arkadaşlar.wilson hoca forumu bıraktığını söyledi en son bana.fikri değişir değişmez bilemem.
  • Edward Teach kullanıcısına yanıt
    Bekleyelim bakalim. Cevap yazar illaki.

• https://valid.x86.fr/dqsf1n

Muhtemelen 3200-3000 mesh frequency ile 5800-5900 civarına çıkacaktır. İşlemci delidli custom loop var.
  • son sürüm ile olayı bitirmişler tabuta son çivi.biz 17 versiyona az puan veriyor bu nedir derken 19 beta puan da vermiyor yürü git diyor.1500 puan mı ne aldım 2700x'le.2500k mı kullanıyorsun direkt geber yani saçmalık.biz burada çok puan veren sürümle niye coştuk çünkü ne işlemci olursa olsun puan veriyordu hatta biz milattan kalma işlemcilerle nasıl en az puanı veririz diyorduk ama bu 19 sürüm kaç bin liralık işlemcilere puan bile vermezse ben utanırım yazmaya.normal işlemcisi olan zaten atmaz herkes tepe işlemci kullanmak zorunda değil.bu başlık bir katılımdı iyi puan alana ödül mü verdik?bir internet etkinliği idi ama benim işlemciye 1500 puan veren icat millete 600 800 puan verse daha iyilerine 2 bin verse eğlence bunun neresinde?duran şeyi zorla bozdular 1.78 sürümü kraldı.19 yeni ile yok avx2 olan var olmayan var.
  • ilaç olsun diye bir tane ryzen 3000 sonucu ekleyelim

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

herkesin katılımını istemem ve sadece iyi işlemcisi olan gelsin demek istememem yüzünden bozuk atmışım 4 ay önce ama işlemcim güzel veya bu puanla ilgili sorunum yok diyen varsa atabilir eklerim.özel kulüp işi sevmediğim bir şey ama işlemcisi güzel olanın da bir günahı yok.

bu da 2700x ile 1500 puan aldım dediğim 19 beta avx2 stok değerde.demek ki 2700x'in avx2'si iyi değil daha doğrusu 3000 serisinde avx2 256 bit.

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 4 Ağustos 2019; 20:45:16 >
  • İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.