Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

610 dememin sebebi, bendeki hem x serisi islemci hemde anakartim bu tarz bench lerden dusuk puan aldigi icindi. Z cipsetteki islemciler bu iste en ust seviyede gezdigi icindi.

Yinede super sonuc. Ben wilson ustadi haberdar edeyim siralamaya eklesin sizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadir1299 kullanıcısına yanıt
    xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Kadir1299

eklendi hocam güzel sonuç.ısı işine bi bakın dediğiniz gibi voltajdan olabilir gerek yok böyle çalışmasına.musa hocam 9700k sonucu attı alet buz gibiydi lehim sayesinde 50 küsür derece yani bir HT'nin 30 küsür derece farketmemesi lazım.

xdeliruzgar

Allah razı olsun hocam siz olmasanız haberim olmayacak başlıktan ama zaten girmiyorum bir kaç gündür.fırsat buldum girdim şimdi.güçte bir titreşim hissediyorum cpu-z konusuna mesaj geldi diye.

bu arada arkadaşlar sonucu atıp benim yorumlamamı beklemeyin bakın bilgili arkadaşlar var ve diyelim ki bilmiyorsunuz o modeli ama yine de ya biraz yüksek değil gibi yorum yapabilir muhabbet edebilirsiniz sonuç atan üyelerle ya da aranızda ama pc ile ilgili olsun.önceden sildiriyordum kesinlikle izin vermiyordum sonucu at ben de ekleyeyim yorum yapayım tamam şeklinde idi.hani bu şekilde sayfaların kabarmamış paso sonuç gelmiş hali bu kadar sayfa ama madem bizi bu köşeye attılar artık serbest format falan yok.

• Selam ustad.

Arkadasin islemcisi cok guzel cikmis iyi bir sogutma ile 5 ghz rahat kullanilir.

Bendeki 9700k isi anlaminda olcu olmaz cunku uzerinde agir sogutma kiti var. Ht burada ne kadar etkili dersen onu ayni sogutucu ile deneyip ona gore kiyaslama yapmak lazim.

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

• İşlemciyi default bios ayarlarında kullanıyorum artık, zaten turbo boost ile 5ghz- 4.7ghz arası çalışıyor hızı yeterli bana, yazık günah boşuna ısınıyor ömrü gidiyor.

Termal macunu değiştirdim, sıcaklık azaldı baya.

G-skill TridentZ Ddr4 3200 @ 4000 CL18-18-18-36-374-2t 1.45v

• xdeliruzgar

anladım hocam kıyaslamamak lazım diyorsunuz.arkadaşa aslında HT'yi açıp kapattırabiliriz hani o da görsün ne farkediyor?

Kadir1299

hocam işlemcilerin ömrü çok uzundur hani ısınmadan falan azalmaz ben cayır cayır kaç işlemci kullandım yani bi 20 sene kullanma amacınız varsa o zaman ömrünü göz önüne alırsınız ama biz sıcaklığı saat hızı düşmesin diye düşük tutmaya çalışıyoruz ekran kartlarında da böyledir.uğraşsam bendeki 1070 ti'yi 1800 mhz'de çalıştırabilirim ama ellemiyorum 82 derece oluyor ve 1600 mhz çalışıyor.fazla bişi farketmediğini gördüm madem msi böyle sorun olmaz demiş nvidia'da 90 olsa sorun yok demiş 82 çalıştırıyorum.ekran kartlarının ömrü 20 sene olmaz bu kadar güçlü ve ısınıyorsa ama 2010'dan beri hala çalışan kart var elimde o da çok ısınır.turbo boost ile 4.7 5 olur demişsiniz ya işte deli ısınırsa öyle olmaz düşer o hız düşmesin gerek yok.yoksa bir şey olmaz yani işlemcinize kapanıp sorun vermediği sürece.yukarıda söyledim anakarttan HT kapatma ayarını biliyorsanız bi açıp kapatıp deneyin HT olmadan sıcaklığa ne kadar etkisi oluyor hatta performans da deneyin oyunlarda ne oluyor?ben 2700x'te SMT kapattım bazı oyunlarda daha iyi oldu ama yine uğraşmaya değmeyecek farklar o yüzden eski haline getirdim görmüş olduk.

• Ht kapatınca da aynı değişmiyor sıcaklıklar. Bir de TjMax değerine yaklaşmadıkça frekans düşmez.İşlemci yüksek voltaj altındayken uzun vadede ömrü kısalır.
  • İşlemci stock ayarlarda HT kapatınca, Cinebench r15 testinde sıcaklıklar 10-15 derece fark etti.
    HT açık
    HT kapalı

• Kadir1299 kullanıcısına yanıt
    Ht nin kapali olmasi sicaklik anlaminda guzel kazanim sunmus. Fakat takildigim bir noktayi paylasmak istiyorum, ht acik ve kapali olarak cb puanlari arasinda %25 oynamasi sizcede cok garip degilmi?

16 cekirdekle render alirken 2000 puan 8 cekirdekle alirken 1500 puan almis gorunuyorsunuz. Cekirdekler ve thread lari arasinda bu kadar olceklenme farki olmamasi lazim.

• Merhaba,
    7820x in sonucu,

https://valid.x86.fr/80vbuq
  • vdtkc kullanıcısına yanıt
    eklendi hocam.şöyle bir durum çıktı:

mageji - i7 7820X 4.7 ghz - 1.81.1 - 5700 puan
    vdtkc - i7 7820x 4.8 ghz - 1.87 - 5669 puan

versiyondan mıdır yoksa ramdir altta çalışan programdır bir şeyden diyeceğiz.sitesinden eski versiyonla da yapabilirsiniz.
  • İşlemciyi 4 GHz e çekip test ettim.

https://valid.x86.fr/501h47
  • beytekin45 B kullanıcısına yanıt
    gayet iyi bir yere gelmiş bence.stok 8700 geçebilirdin ama o eski versiyonla yapmış bu son versiyonlar üç beş düşük sonuç veriyor diyorum artık ben.direkt 1.81 1.82 denemek lazım da onunla da validasyon verir mi acaba bi de o var.ne oluyor diye görmek için yapabilirsin eski versiyonlarla.
  • 7820x 5.0ghz sonucu...
    https://valid.x86.fr/uumvea
    Super sonuc. Islemci intelin oyun islemcileri klasmanina tam oturan sonuc almis. Delid yapilip 20 derece gibi bir sicaklik dususu elde edilirse ve 0.050 gibi bir voltaj dususu ile 4.8ghz'e sabitlenirse 9900k yi siler supurur.

eklendi hocam şimdi daha güzel olmuş.
  • Herkese merhaba ; 2500K 4.5 GHZ
    https://valid.x86.fr/i0zp9v
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Ht nin kapali olmasi sicaklik anlaminda guzel kazanim sunmus. Fakat takildigim bir noktayi paylasmak istiyorum, ht acik ve kapali olarak cb puanlari arasinda %25 oynamasi sizcede cok garip degilmi?

16 cekirdekle render alirken 2000 puan 8 cekirdekle alirken 1500 puan almis gorunuyorsunuz. Cekirdekler ve thread lari arasinda bu kadar olceklenme farki olmamasi lazim.
    Aşağıdaki youtube linkinde i9 7900x 10 çekirdek 20 thread işlemcide ht kapalı ve açık olarak Cinebench R15 testi yapılmış. Bendeki işlemciden 2 çekirdek 4 thread fazla, ht kapalı 2000puan, ht açık 2600 puan almış. Çekirdekler ve thread ları arasında 600 puanlık ölçeklenme farkı olmuş. Ht kapalı iken 10 çekirdek 10 thread olarak çalışıyor, ht açınca ekstra 10 thread ekleniyor. 10 thread da 600 puan kazandırıyor. 9900k da 16 çekirdek yok, 8 fiziksel çekirdek var, her birinde 2 thread, sanal çekirdek var.

https://www.youtube.com/watch?v=4Kz-hGVeLRo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir1299 -- 27 Ocak 2019; 17:24:13 >

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    eklendi.hocam size söylerken de duyuru olsun forum bu başlığa bir gıcıklık yapıyor bildirim gelmiyor.az önce 11 ocaktan beri biriktimiş 21 mesaj var diye geldi.bunu bilen musa hocam gibi arkadaşlar sonuç atınca bana çağrı da atıyor.hani ayağınıza çağırma olarak almam memnun olurum aksine haberim olmuş olur çünkü.bakın 3 gün beklemiş sanki sallamıyormuşuz gibi görünmüş hoş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelirteJackson

Xeon E5430 3.5 GHz deneme amaçlı zorladım.

https://valid.x86.fr/b74qte
    İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

e5450 3.7 ghz 1.85 version nasıl benden fazla skor almıs ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

eklendi.evet arkadaşlar hayrına sonuçlarınızı bekliyoruz gördüğünüz gibi bir kapışma sıralama yok.2100'le de atıyor 8700k ile de atıyor ilk mesajdan bakıp kıyaslamasını siz yapacaksınız.
    kimsede core 2 duo p4 yokmu herkezmi i7 kullanıyor neden kımse gucsuz ıslemcı ıle sonuc atmıyor anlamadım yoksa dusuk ıslemcılere puan hıcmı vermıyor testemı gıremıyor
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.