Şimdi Ara

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
20
Favori
100.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

eklendi.1.77 ile yapmak isterseniz bir dakikanizi ayirip validasyon linkini arkadasin attigi gibi atiniz.validasyonun resmini cekip atiyorsunuz gerek yok link yeterli.

1.77 ile alındı hocam sonuç .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boss06

quote:

eklendi.1.77 ile yapmak isterseniz bir dakikanizi ayirip validasyon linkini arkadasin attigi gibi atiniz.validasyonun resmini cekip atiyorsunuz gerek yok link yeterli.

1.77 ile alındı hocam sonuç .

farkindayim ama niye oyle soyledim cunku 1.77 ile yapmak zorunda degilsiniz.baskasi olsa derdi ki validasyon geldi resim kabul etmiyorum.bende oyle bir sey yok 1.74 1.75 1.76 resim kabul ediyorum bizim formatta yani nedir islemci penceresi ve sonuc penceresi yan yana hatta arkadas 1.77 ile yaptim ama validasyon atmiyorum ben de resim atacam diyebilirsiniz.ben diyorum ki 1.77 ile yaparsaniz hani yaptiniz madem validasyon da alin atin linkini.senlik bir sey yok sen dogrusunu yapmissin ben seni ornek gosteriyorum bu arkadasin attigi link cesidinden atin diye cunku iki tane link var biri karsilastirma yapiyor back to validation linkine bastiginizda iste o pencereyi istiyorum.1.73 kabul etmiyorum yavas sonuc cikiyor.benim bu uyarilari yapmamin sebebi size kolaylik olsun diyedir yoksa atarsiniz isime geleni eklerim begenmedigimi eklemem yapan var ama ben istiyorum ki bosa zaman kaybetmeyin atan herkesi ekleyeyim.

• ekledim.bu kadar oluyorsa bu kadar oluyordur zorlamaya gerek yok gayet guzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

oc yapmadan:

http://valid.x86.fr/t569x8

sırada oc yaparak var bir ara :)

anakartımı değiştirdim yeni değerler daha iyi :) :

http://valid.x86.fr/dcf1v7
  • RedGhost kullanıcısına yanıt
    200 mhz oynama olmus 4.2 ghz'de almis sanirim anakartin 4 degil 4.2 ghz calistiriyor artik.bir de win10'u guncellemissin o da etki edebilir.ekledim.
  • aynen ekstra bir şey yapmadım. ama bir ara oc yapmayı düşünüyorum üst segmetten merak ettim sonucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedGhost

aynen ekstra bir şey yapmadım. ama bir ara oc yapmayı düşünüyorum üst segmetten merak ettim sonucu.

sadece meraksa su sekilde bir sonucumuz var

08-PHO3N1X 6700k 5 ghz__________________skor: 10809 (1.74)

ama yok ben de yapacam diyorsan bekleriz.1.74 ile yapmis belki daha yeni versiyonlar ile yerine gecebilirsin arkadasin.bence 4.2'deki sonuc yeterli.9k'dan 10.8k'ya cikiyor 800 mhz oc'de.
  • 1.77 ile test yapıldı. İşlemci o.c yapılmadı turbo boostlu ve stok soğutucu.

http://valid.x86.fr/2ehyw8

İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 28 Eylül 2016; 22:41:49 >

• eklendi.arkadaslar validasyon linkine ben hep bakiyorum ama bu sonucta ozellikle lazim oldu.arkadasin ram hizlarina ve windowsuna baktim cunku daha dusuk hiz olmasina ragmen daha yuksek sonuc almis baska bir arkadastan dedim bunlardan mi?degilmis demek ki arkadasin windowsu cok temiz ve duzgun bir sekilde yapmis alttaki programlari kapatarak.bu da bize ne gosteriyor oc yapamiyorsaniz temiz windowsta test alin islemciniz ne olursa olsun.10 bin puan almak zorunda degilsiniz ben sizin puaninizi ayni ya da benzer islemcilerle karsilastiriyorum 5 bin aliyorsaniz sorun yok tutup 6700k ile kiyaslamiyorum sonucunuzu o yuzden benim icin dusuk puan diye bir sey yok ama almaniz gerekenden dusuk alirsaniz o zaman baska.

baba ne diyorsun bu duruma bu da senin sonuc:http://valid.x86.fr/hbm3ge
    isyerindeki makine demissin herhalde hayati kaymis windowsunun.

• muaz1984 arkadaşın sistemi tek çekirdekte benden geride kalmış ama 4 çekirdekde benim sor geride, o da enteresan.
  • quote:

eklendi.arkadaslar validasyon linkine ben hep bakiyorum ama bu sonucta ozellikle lazim oldu.arkadasin ram hizlarina ve windowsuna baktim cunku daha dusuk hiz olmasina ragmen daha yuksek sonuc almis baska bir arkadastan dedim bunlardan mi?degilmis demek ki arkadasin windowsu cok temiz ve duzgun bir sekilde yapmis alttaki programlari kapatarak.bu da bize ne gosteriyor oc yapamiyorsaniz temiz windowsta test alin islemciniz ne olursa olsun.10 bin puan almak zorunda degilsiniz ben sizin puaninizi ayni ya da benzer islemcilerle karsilastiriyorum 5 bin aliyorsaniz sorun yok tutup 6700k ile kiyaslamiyorum sonucunuzu o yuzden benim icin dusuk puan diye bir sey yok ama almaniz gerekenden dusuk alirsaniz o zaman baska.

baba ne diyorsun bu duruma bu da senin sonuc:http://valid.x86.fr/hbm3ge
    isyerindeki makine demissin herhalde hayati kaymis windowsunun.

Aynen üstad windows ' u kurdum ve bu testi yapmıştım.

• Beyler ellerinizi o pc lerden çekin rekor bende

Mobildekiler için İntel Atom n570 tek çekirdek:65 çoklu çekirdek:182

Acımayın bana netbook download pc olarak kullanıyorum malum elektrik yakmıyor.

• yok canim niye aciyalim ben ozellikle boyle sonuclar da istiyorum.benim sasirdigim nokta atomun cift cekirdek ve HT ile 4 cekirdek gorunmesi oldu.bu yuzden birinci oldun ama sondan birinci oldun cunku 1 puan alan pentium mobile islemci sonucumuz var.download filan da yapabiliyorsa is goruyor demektir.eklendi.
  • quote:

yok canim niye aciyalim ben ozellikle boyle sonuclar da istiyorum.benim sasirdigim nokta atomun cift cekirdek ve HT ile 4 cekirdek gorunmesi oldu.bu yuzden birinci oldun ama sondan birinci oldun cunku 1 puan alan pentium mobile islemci sonucumuz var.download filan da yapabiliyorsa is goruyor demektir.eklendi.

Zamaninda en ust model atomdu.2 gercek 2 sanal cekirdek ile.Sonralarda gercek 4 cekirdeklileride cikti tabi.

http://ark.intel.com/tr/products/81195/Intel-Atom-Processor-Z3580-2M-Cache-up-to-2_33-GHz

• programin bug'unu bulmus olabilirim ya da bende boyle oluyor.isim yok 5-10 dakika diyen varsa buyursun denesin.dun sonuc eklerken cpu-z ekrani gormek istedim win10. mp3 virus programi her bir sey acik ve 8603 puan aldim 8320 islemci 4.4 ghz.dedim yav bu kadar yuksek almamam lazim ne oldu acaba diye bu sefer her seyi kapattim test yaptim 8200 puan aldim.ne oluyoruz diye yine her seyi actim hatta abarttim 9gag sitesinden gif actim gorunur sekilde.8590 puan aldim.yani islemciyi yoracak bir seyler olacak az bir miktar ama biz ne yapiyoruz yuksek puan alacaz diye her seyi kapatip hatta gorev yoneticisinden gerekmeyen ne varsa kapatiyoruz.soyle gunluk kullanirken bi deneyin bakalim her sey kapaliya gore daha yuksek aliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Ekim 2016; 19:18:57 >
  • Akr3p0lis kullanıcısına yanıt
    eklendi guzel sonuc.testi yaparken ozellikle bir seye ugrastiniz mi altta bir sey kalmasin ya da altta ne varsa kalsin seklinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 15 Ekim 2016; 10:36:52 >
  • evet görev yöneticisinden açık olan gereksiz uygulamaları kapattım. Zaten temiz bir win 10 kurulu açık olan pek bişey yoktu. Ama bir arkadaş ne kadar çok program açılırsa o kadar çok yükseliyor puan filan dedi onu da akşam evde denerim.
  • İşlemcilerin CPU-Z Benchmark Sıralamaları [ANA KONU]
  • YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Bimektenmi aldin hocam islemciyi guzel degerler @YAZICIOĞLU

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.